پیامک انبوه

همه چیز درباره پیامک انبوه را اینجا بخوانید

تلفن های همراه یک وسیله ارتباطی مهم میان افراد و کسب و کارهای مختلف به شمار می روند. در میان رسانه ها و پلتفرم های مختلف که در بستر تلفن همراه فعال هستند، sms انبوه به یک ابزار قدرتمند این روزهای دنیای تبلیغات و اطلاع رسانی تبدیل شده است. اما ارسال پیام انبوه چیست و چه تفاوتی با پیامک تبلیغاتی دارد؟ پنل پیامکی مناسب برای ارسال پیامک انبوه کدام است؟ قیمت و تعرفه های پیامک انبوه چقدر است؟ این سوالات و همه سوالات مربوط به پیامک انبوه در این مطلب پاسخ خواهند یافت.

اس ام اس انبوه چیست؟

به پیامکی که به صورت گسترده برای مخاطبان وسیع و در تعداد بالا ارسال می شود، پیامک انبوه می گویند. پیامک انبوه به هدف انتقال یک محتوا در زمان کوتاه و برای تعداد افراد زیاد به کار گرفته می شود. کسب و کارها (خصوصا کسب و کارهای بزرگ) برای اجرای کمپین های بزرگ تبلیغاتی یا برندینگ مجموعه شان، از پیامک انبوه استفاده می کنند. همچنین سازمان و مجموعه های دولتی یا عمومی، برای اطلاع رسانی های در سطح وسیع از پیامک های انبوه کمک می گیرند.

کاربردهای پیامک انبوه

به طور عمده می توان دو کاربرد مهم برای پیامک های انبوه نام برد؛ کاربرد اول در اطلاع رسانی های عمومی است و کاربرد دوم در زمینه تبلیغات مجموعه های کسب و کاری

کندو - تبلیغات با ارسال اس ام اس

اطلاع رسانی از طریق ارسال پیامک به تعداد زیاد

پیامک نزدیکترین پلتفرم اطلاع رسانی به هر شخص است؛ حتی در مقایسه با رسانه های عمومی مانند رادیو یا تلویزیون و رسانه های مجازی مانند کانال های تلگرام و صفحات اینستاگرام، مردم دسترسی سریع تری به پیامک هایشان دارند؛ به همین خاطر ارسال پیامک انبوه ابزار بسیار مناسبی برای اطلاع رسانی های گسترده و وسیع است و از این طریق می توان در مدت زمان کوتاهی، خبر یا اطلاعیه ای را منتشر کرد. برای توضیح دقیق تر می توان به موارد زیر به عنوان کاربرد پیامک های انبوه برای اطلاع رسانی اشاره کرد:

  • ارسال sms انبوه به منظور اطلاع زمان بندی قطع فوری جریان برق در یک شهر یا یک منطقه
  • ارسال پیامک انبوه برای اطلاع رسانی درباره ی جزئیات یک مراسم بزرگ ملی یا استانی
  • ارسال پیام انبوه به جهت تبریک مناسبت ها و اعیاد ملی یا مذهبی
  • ارسال پیامک انبوه به منظور اعلام تعطیلی فوری مدارس یا دانشگاه ها در یک شهر یا منطقه
  • ارسال اس ام اس انبوه به هدف اطلاع رسانی درباره تغییر زمان برگزاری یک مراسم بزرگ

تبلیغات کسب و کار از طریق پیامک انبوه

هرچند که بسیاری از پیامک های تبلیغاتی برای مخاطبان محدود همان کسب و کار ارسال می شوند و از این جهت پیامک انبوه نیستند، اما در شرایطی کسب و کارها تصمیم به ارسال پیام انبوه می گیرند. پیامک های انبوه تبلیغاتی را می توان بمباران تبلیغاتی نام گذاری کرد. برای توضیح بیشتر درباره کاربرد پیامک های انبوه در کسب و کارها می توان به مثال های زیر اشاره کرد

  • ارسال sms انبوه در هنگام شروع به کار یک کسب و کار بزرگ
  • ارسال پیامک انبوه به منظور برندینگ یک مجموعه
  • ارسال پیامک انبوه برای نظرسنجی درباره کیفیت خدمات یک مجموعه
  • ارسال پیامک به تعداد زیاد با هدف اعلام تعطیلی موقت یا از سرگیری فعالیت یک کسب و کار
  • ارسال اس ام اس انبوه به منظور معرفی محصولات پرطرفدار و محبوب مجموعه

تفاوت پیام انبوه با پیامک تبلیغاتی؟

بیشتر مردم تصور می کنند که پیامک انبوه همان پیامک تبلیغاتی است؛ هرچند که بسیاری از پیامک های تبلیغاتی، پیامک انبوه هستند، اما میان این دو مفهوم، تفاوت مشخصی وجود دارد. بسیاری از پیامک های تبلیغاتی تنها برای کسانی ارسال می شود که شماره همراه خود را از طریق وب سایت یا فرم های نظرسنجی، ثبت کرده اند؛ یعنی پیامک به مخاطبانی ارسال می شود که خود تمایل به دریافت پیامک تبلیغاتی دارند؛ اما پیامک انبوه به مخاطبان گسترده ای در دسته بندی های مختلف ارسال می شود. یعنی در پیامک انبوه به جای اینکه شماره تلفن همراه را به طور مستقیم از مخاطب دریافت کنیم، از بانک های اطلاعاتی یا روش های دیگر تهیه می کنیم.

📤 ظرفیت ارسال پیامک نامحدود
♟️ هدف گذاری توسعه برند
📫 محاسبه دلیوربیس
🔟پوشش گسترده 10 میلیون پیامک

پنل پیامکی مناسب برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی

ارسال پیامک انبوه یک فرایند پر هزینه است؛ به همین خاطر نیاز است برای اجرای این فرایند همه جزئیات به دقت طراحی و انتخاب شوند؛ یکی از مسائل مهم در رابطه با ارسال پیام انبوه انتخاب یک سامانه پیامکی مناسب است؛ به عبارت ساده تر نمی توان از هر پنل پیامکی برای ارسال اس ام اس انبوه استفاده کرد. یک پنل پیامکی مناسب برای ارسال sms انبوه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ظرفیت و سرعت بالای سامانه برای ارسال پیامک انبوه

هر پنل پیامکی سرعت و ظرفیت مشخصی برای ارسال پیامک دارد. از آنجایی که در ارسال پیامک انبوه، نیاز به ارسال تعداد زیادی پیامک در مدت زمان محدودی است، باید از سامانه پیامکی با ظرفیت و سرعت بالا استفاده شود. به طور مثال سامانه پیامکی کندو، ظرفیت ارسال حدود 10 میلیون پیامک در یک ساعت دارد. این سرعت بالا، به کاربر امکان ارسال پیامک های انبوه را می دهد.

دیتابیس هوشمند برای ارسال sms انبوه

شرط مهم موفقیت پیامک های انبوه این است که پیامک برای مخاطبان متعدد و گسترده ای ارسال شود، در غیر این صورت اهداف مورد انتظار از ارسال پیام انبوه محقق نخواهد شد. به همین منظور کاربر باید به بانک اطلاعاتی گسترده ای از مخاطبان دسترسی داشته باشد. هر سامانه پیامکی دیتابیس یا بانک اطلاعاتی از مخاطبان دارد که آن را در اختیار کاربر قرار می دهد. هرچقدر میزان اطلاعات مخاطبان در این بانک گسترده تر باشد و فاصله های به روزرسانی این اطلاعات نزدیک تر به هم باشند، احتمال موفقیت در ارسال پیامک به تعداد زیاد بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، دیتابیس هوشمند سامانه پیامکی کندو هر هفته به روزرسانی می شود.

ارسال پاسخ خودکار پنل پیامکی

بسیاری از مواقع در ارسال پیامک انبوه، از مخاطب خواسته می شود عدد یا عبارتی خاصی را در پاسخ پیام انبوه ارسال کند، تا اطلاعات بیشتر و دقیق تر برای مخاطب فرستاده شود. این روش به کاربر کمک می کند تا مخاطبان واقعی خود را شناسایی کند و اطلاعات را به صورت هدفمند ارسال کند. به همین خاطر برای ارسال sms انبوه باید از سامانه ای استفاده شود که امکان پاسخ خودکار به پیامک مخاطب را داشته باشد.

نحوه ارسال پیامک به تعداد زیاد

ارسال پیامک انبوه به صورت شخصی و از خط تلفن همراه ممکن نیست و نوعی رفتار مجرمانه تلقی می شود؛ اما هر کاربر می تواند از طریق ثبت نام در سامانه های پیام کوتاه و ورود به پنل کاربری، اقدام به ارسال پیام انبوه کند؛ و برای این کار نیازی به مراجعه به شرکت مخابرات و یا ثبت رسمی شرکت وجود ندارد. نکته مهم دیگر اینکه اشخصاص حقیقی نیز می توانند از طریق پنل های اس ام اس انبوه ارسال کنند.

کندو - سرعت بالا ارسال پیامک
کندو - هزینه کم ارسال اس ام اس

زمان ارسال اس ام اس انبوه

زمان مناسب برای ارسال پیامک انبوه کدام است؟ در چه ساعتی از شبانه روز، ارسال پیام انبوه بازدهی بیشتری دارد؟ روزهای تعطیل فرصت مناسبی برای ارسال sms انبوه است؟ هیچ یک از سوالات فوق، پاسخ ثابتی ندارند؛ زیرا بسته به نوع پیامک انبوه (تبلیغاتی یا اطلاع رسانی) و جنس مخاطب پیامک انبوه، پاسخ سوال متغیر است. حتی شاید یک مجموعه ثابت برای ارسال پیامک های انبوه مختلف، زمان و ساعت های مختلف را انتخاب کند. به طور مثال پیشنهاد می شود یک مجموعه رسمی و اداری پیامک های انبوه را در ساعات کاری و در روزهای غیر تعطیل ارسال کند. اما همین مجموعه برای ارسال پیامک های انبوه اضطراری (مثل اطلاع رسانی تعطیلی غیرمترقبه مدارس و دانشگاه ها) می تواند از این قاعده صرف نظر کند. به طور کلی باید پیش از ارسال هر sms انبوهی، درباره زمان مناسب ارسال آن تصمیم گیری شود.

ارسال sms انبوه بدون محدودیت زمانی و مکانی

یکی از موارد کاربرد مهم ارسال پیامک، اطلاع رسانی شرایط اضطراری است؛ به عنوان مثال اطلاع رسانی تغییر ساعت یک مراسم بزرگ، یا تعطیلی غیرمترقبه مدارس، دانشگاه ها و ادارات دولتی و … . در این شرایط مهم ترین مساله این است که کاربر یا اپراتور سریعا وارد پنل پیامکی شود و برای مخاطبان مدنظر پیامک انبوه ارسال کند. به همین منظور سامانه پیامکی باید این امکان را فراهم کند تا کاربر در هر زمان و در هر مکانی و با استفاده از هر دستگاهی بتواند با ثبت اطلاعات کاربری وارد پنل پیامکی شود و اس ام اس موردنظرش را ارسال کند. سامانه پیامکی کندو، ضمن دارا بودن این ویژگی، صفحه پنل کاربری را متناسب با صفحه نمایشگر، نمایش می دهد تا فعالیت با هر دستگاه و صفحه نمایشگری در این سامانه با سهولت و راحتی انجام پذیرد.

قیمت و تعرفه ارسال پیامک به تعداد زیاد

سامانه پیامکی کندو به منظور ارائه بهتر خدمات برای مخاطبان مختلف، بسته های مختلف پیامکی را با قیمت های متفاوت طراحی کرده است تا هر کسب و کار و مجموعه ای متناسب با نیاز خود، به صرفه ترین و اقتصادی ترین بسته پیامکی را خریداری کند. به طور مثال اگر مجموعه ای به صورت مرتب پیامک های انبوه با تعداد گیرنده زیاد ارسال می کند، می تواند بسته ی متناسب با این کار را خریداری کند. پنل اس ام اس کندو پایین ترین تعرفه های قیمت را در اختیار مخاطبان خود قرار داده است. (برای مشاهده لیست قیمت بسته های مختلف کندو، کلیک کنید.)

صرفه جویی در هزینه پیامک های انبوه با سامانه دلیور بیس

نکته مهم در رابطه با تعرفه های پیامک های انبوه این است که آیا کاربر باید هزینه های پیامک های ناموفق را هم که به دست مخاطب نرسیده است، پرداخت کند؟ با توجه به اینکه در هر بار ارسال پیامک، حدود 20 درصد از پیامک ها (به علت خاموش بودن تلفن همراه یا اختلال در آنتن دهی گیرنده و …) به دست مخاطب نمی رسد، هزینه این پیامک ها قابل توجه است؛ خصوصا که در ارسال پیامک به تعداد زیاد، تعداد گیرندگان بسیار بالاست. برخی از سامانه های پیامک سند بیس هستند؛ یعنی به محض ارسال پیامک، هزینه آن را از کاربر دریافت می کنند. خواه پیامک به دست مخاطب برسد یا نه. اما برخی دیگر از پنل های اس ام اس، دلیور بیس هستند. به این منظور که تنها هزینه پیامک هایی را دریافت می کنند که به صورت موفق به دست گیرنده رسیده باشد. سامانه پیام کوتاه کندو، یک سامانه دلیور بیس است و اعتبار پیامک های ناموفق را به صورت آنلاین به پنل کاربر بازمی گرداند.

مشاوره با کارشناسان برای ارسال پیامک انبوه

با توجه به هزینه زیاد ارسال اس ام اس انبوه بهتر است قبل از انجام هرکاری به صورت تخصصی با کارشناسان حوزه بازاریابی پیامکی مشورت شود؛ زیرا در غیر این صورت با وجود هزینه زیاد، هزینه مورد نظر شخص یا مجموعه محقق نخواهد شد. کاربران می توانند برای ارسال پیام انبوه در زمینه های مختلف مانند زمان بندی ارسال پیامک انبوه، انتخاب گروه مخاطب متناسب با پیامک، نحوه نگارش محتوای پیامک و … با کارشناسان مشورت کنند. یک روش مناسب برای این کار، ارتباط با کارشناسان سامانه پیامکی کندو و استفاده از مشاوره ی فنی ایشان است؛ ضمنا تمام خدمات مشاوره ای و کارشناسی در پنل کندو، کاملا رایگان است.

سوالات متداول

مهم ترین ویژگی یک سامانه پیامکی، ظرفیت و سرعت بالا در ارسال پیامک است؛ در غیر این صورت نمی توان از آن برای ارسال اس ام اس انبوه استفاده کرد.

پنل های پیامکی این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهند که با ورود اطلاعات کاربری، از طریق هر دستگاه وارد پنل اختصاصی خود شوند و پیام انبوه ارسال کنند.

سامانه های دلیور بیس، اعتبار پیامک های ناموفق را به حساب کاربر بازگشت می دهد. سامانه پیامکی کندو یک سامانه دلیور بیس است.

پیامک نزدیک ترین رسانه به هر فرد است و مردم شاید زودتر از اینکه به اخبار رسانه های رسمی یا شبکه های مجازی دسترسی داشته باشند، پیامک تلفن همراه خود را چک می کنند.

با استفاده از سرویس پاسخ خودکار پیامکی، صاحبان کسب و کار می توانند با مخاطب واقعی خود ارتباط تعاملی برقرار کنند.

پاسخ این سوال با توجه به جنس هر مجموعه و نوع مخاطبان آن مجموعه متفاوت است.

ارسال پیامک انبوه هزینه زیادی را به دنبال دارد؛ هرگونه خطا و اشتباه در این مسیر، می تواند موجب از بین رفتن هزینه زیاد بدون حاصل شدن نتیجه مورد انتظار شود. به همین خاطر مطلوب است که برای جزئیات ارسال پیامک به تعداد زیاد با کارشناسان مشورت صورت بگیرد.

تمام خدمات مشاوره با کارشناسان سامانه پیامکی کندو، کاملا رایگان است.

خیر. هر کاربر تنها می تواند با استفاده از پنل های اس ام اس اقدام به ارسال پیامک انبوه کند.

خیر. تنها پیامک هایی، پیامک انبوه محسوب می شوند که گیرندگان متعدد داشته باشد و پیامک به گروه های گسترده ای از مخاطبان ارسال شود.

همه گروه های کسب و کاری از کوچک تا بزرگ و حتی شخصیت های حقیقی نیز می توانند از خدمات سامانه پیامکی کندو استفاده کنند و برای مخاطبان خود پیامک انبوه ارسال کنند.

بستن x جستجو در سایت
فرهنگ و توسعه کندو
راههای ارتباطی با ما:
۰۲۱-۴۲۷۵۰۰۰۰
پست الکترونیکی :
info@candoosms.com

مشاوره تلفنی رایگان

اطلاعات تماس خود را در زیر وارد کنید.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .