خطوط پیامکی دلیور بیس (deliver base) چیست؟ چرا خطوط پیامکی دلیور بیس از خطوط سند بیس محبوب تر هستند؟ خطوط دلیور بیس چگونه مخاطبان واقعی ما را افزایش می دهند؟ در این مطلب تلاش می کنیم به زبان ساده درباره خطوط دلیور بیس و «سامانه پیامکی کندو» به عنوان یک نمونه سامانه پیامکی دلیور بیس صحبت کنیم.

پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله باشگاه مشتریان پنل پیامکی کندو میباشد. با مطالعه این مقاله از دستاوردها و امکانات پنل پیامکی کندو مطلع خواهید شد.

چرا پیامک ها به دست مخاطب نمی رسد؟

مجموعه ها و کسب و کارهای مختلف خط پیامکی دریافت می کنند تا از طریق آن برای مخاطبان و مشتریان خود پیامک های مختلف شامل پیامک های تبلیغاتی، پیامک های اطلاع رسانی، پیامک های  تبریک و تشکر و … ارسال کنند؛ این مجموعه ها قصد دارند در ازای هزینه ای که برای ارسال این پیامک ها انجام می دهند، بتوانند پیام خود را به دست مخاطب برساند. اما این امکان وجود دارد که این پیامک برای برخی از مخاطب ها ارسال نشود. اما به چه علت برخی از پیامک ها به دست مخاطب نمی رسد؟

  • خاموش بودن خط تلفن همراه مخاطب
  • در دسترس نبودن خط تلفن همراه مخاطب
  • حضور مخاطب در نقاطی که سرویس آنتن دهی ضعیف است
  • قرارگرفتن شناسه پیامکی شما در لیست سیاه مخاطب

این ها دلایلی هستند که باعث می شود مخاطب پیامک شما را دریافت نکند؛ بنا بر آمار، معمولا حدود 20% از پیامک ها، به دست مخاطب نمی رسد.

کندو - دلیوربیس بودن اس ام اس

دلیوربیس بودن اس ام اس

پرداخت هزینه برای پیامک ناموفق؟

دلایل مختلفی برای شکست یک کمپین پیامکی وجود دارد؛ عدم شناسایی صحیح مخاطبان، عدم استفاده از محتوای خلاقانه، ارسال پیامک در روز یا ساعت نامناسب و … ؛ اما ساده ترین و شاید مضحک ترین دلیل برای شکست یک کمپین پیامکی این است که پیامک های شما به دست مخاطب ارسال نشود؛ اشتباه نکنید! درباره موضوع پیچیده ای حرف نمی زنم. مثلا فرض کنید شما برای مخاطبانی پیامک ارسال کنید که تلفن همراه آن ها خاموش است یا شماره شما را در لیست سیاه پیامکی قرار داده اند؛ به این ترتیب حتی اگر خلاقانه ترین پیامک ها را در بهترین ساعت ها نیز ارسال کنید، باز هم پیامک شما به دست مخاطب نمی رسد و این یعنی شکست مطلق. حال تصور کنید که بدون اینکه پیامکی برای مخاطب شما ارسال شده باشد، هزینه آن را نیز بخواهید پرداخت کنید. شاید برای شما به عنوان یک کسب و کار این سوال مطرح شود که چرا باید هزینه پیامکی را بدهیم که به دست مخاطب نمی رسد؟ آیا این اتفاق به معنی از بین رفتن سرمایه مجموعه شما نیست؟

سامانه پیامکی دلیور بیس چیست؟

دلیور (Deliver) در زبان انگلیسی به معنای «تحویل دادن» است؛ به همین خاطر منظور از خطوط پیامکی دلیور بیس این است که هزینه خدمات بر اساس تعداد پیامک هایی که به مخاطب تحویل داده شده، محاسبه می شود. یعنی حتی اگر تمام پیامک های ارسالی به هر دلیلی به دست مخاطب نرسد، هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی شود؛ برخی از سامانه های پیامکی، دلیور بیس هستند. یعنی جای نگرانی برای هزینه پیامک هایی که به دست مخاطب نمی رسد وجود ندارد.

تفاوت سامانه دلیور بیس و سند بیس؟

اما برخی از خطوط پیامکی متفاوت با خطوط دلیور بیس هستند؛ این خطوط سند بیس نام دارند. سند (send) در زبان انگلیسی به معنای «ارسال کردن» است؛ منظور از خطوط پیامکی سند بیس این است که هزینه پیامک ها بر اساس ارسال پیامک محاسبه می شود. یعنی همین که شما پیامکی را برای مخاطب ارسال کردید باید هزینه آن را پرداخت کنید؛ خواه این پیامک به دست مخاطب برسد، خواه این اتفاق صورت نگیرد. برخی از سامانه های پیامکی سند بیس هستند؛ یعنی هزینه تمام پیامک های ارسالی را دریافت می کنند.

سند بیس یا دلیور بیس؟

برای انتخاب یک سامانه پیامکی، معیارهای مختلفی وجود دارد؛ یکی از این معیارهای مهم، دلیور بیس بودن یا سند بیس بودن سامانه پیامکی است. حال فکر می کنید کدام نوع از این سامانه ها برای کسب و کار شما مناسب تر است؟ اگر ادامه مطلب را مطالعه کنید، پاسخ به این سوال بسیار ساده است.

کندو - سامانه دلیوربیس

سامانه دلیوربیس

صرفه جویی در هزینه با سامانه ی دلیور بیس

مهم ترین و اصلی ترین ویژگی خطوط دلیور بیس نسبت به خطوط سند بیس، صرفه جویی در هزینه هاست. در خطوط سند بیس به ازای هر پیامکی که ارسال می شود، هزینه مشخصی از حساب شما کسر می شود؛ حال تصور کنید که مثلا شما 1000 پیامک برای مخاطبان خود ارسال کرده اید اما تنها 500 عدد از این پیامک ها به دست مخاطب رسیده است. اگر شما از سامانه سند بیس استفاده کنید باید هزینه 1000 پیامک را ارسال کنید؛ اما اگر از سامانه دلیور بیس استفاده کنید، تنها هزینه پیامک هایی که به دست مخاطب رسیده است از حساب شما کسر می شود؛ و این یعنی کاهش 50 درصدی هزینه ها. البته بنا بر آمار، معمولا 20% پیامک ها به دست مخاطب نمی رسد. و این یعنی به طور کلی استفاده از یک سامانه دلیور بیس موجب کاهش 20 درصدی هزینه های پیامکی مجموعه شما خواهد بود.

پیامک های بدون ترس و لرز با سامانه ی دلیور بیس

یکی از ویژگی های منفی خطوط پیامکی سند بیس این است که شما در هنگام ارسال پیامک، دائم نگران این هستید که تعداد پیامک های ناموفق شما زیاد باشد و هزینه ای اضافی بر شما تحمیل شود. به همین خاطر احتمالا چندین مرتبه شماره ها را مرور می کنید؛ یا شاید مخاطبان قدیمی را از لیست خود حذف می کنید. این فرایندها سرعت عمل شما را در ارسال پیامک بسیار کاهش می دهد؛ این سرعت عمل پایین می تواند در برخی موارد مثل شروع کمپین تبلیغاتی، تبعات سنگینی برای شما داشته باشد. اما اگر از خطوط دلیور بیس استفاده کنید، این نگرانی به کل برای شما از بین می رود؛ شما می توانید با خیال راحت همه مخاطبان قدیمی یا جدید خود را در لیست ارسال پیامک قرار دهید؛ زیرا اگر درصد زیادی از این پیامک ها ناموفق باشند، هزینه آن ها از حساب شما کسر نخواهد شد.

بازدهی بیشتر تبلیغاتی با سامانه ی دلیور بیس

در سامانه های سند بیس، شاید رسیدن یا نرسیدن پیامک های شما به دست مخاطب برای آن سامانه پیامکی چندان اهمیتی نداشته باشد؛ چون آن مجموعه، به ازای هر پیامکی که به مخاطب ارسال می کند، هزینه آن را دریافت می کند. اما برای یک سامانه پیامکی دلیور بیس، این مساله که پیامک شما به دست مخاطبان برسد بسیار اهمیت دارد؛ طبیعتا یک سامانه پیامکی دلیور بیس تلاش می کند که آمار پیامک های موفق (یعنی پیامکی که تحویل مخاطب داده می شود) افزایش پیدا کند؛ این اتفاق به معنی این است که پیام شما (اعم از تبلیغات، اطلاع رسانی و …) به مخاطبان بیشتری ارسال می شود؛ و در نتیجه بازخورد بهتری از ارسال پیامک های خود دریافت می کنید. به بیان دیگر با استفاده از خطوط دلیور بیس می توانید در دراز مدت، جامعه مخاطب موثرتری را برای خود دست و پا کنید.

دلیور بیس بودن خدمات کندو؛ بدون محدودیت

سامانه پیامکی کندو، یک سامانه پیامکی دلیور بیس است؛ یعنی در این سامانه، هزینه ای بابت پیامک هایی که به هر دلیلی اعم از اینکه تلفن همراه مخاطب خاموش باشد، یا مخاطب شما را در لیست سیاه خود قرار داده باشد، به دست مخاطب نمی رسد، دریافت نمی شود. هرچند که طبق آمار معمولا 20% از پیامک ها تحویل مخاطب نمی شود، اما حتی اگر تمام پیامک ها نیز تحویل مخاطب نمی شود، هیچ هزینه ای بابت این پیامک ها از کسب و کار شما دریافت نمی شود و شما می توانید با خیال راحت پیامک خود را برای مخاطبان گسترده ای ارسال کنید. به عبارتی همه انواع پیامک ها شامل پیامک های تبلیغاتی، پیامک های تبریک و تشکر، پیامک های اطلاع رسانی و … که از طریق سامانه پیامک کندو ارسال می شود، دلیور بیس هستند. همچنین هیچ محدودیتی برای این تعداد وجود ندارد؛ یعنی اگر تعداد پیامک های کم یا زیاد باشند، تفاوتی در این مساله ایجاد نمی شود و هزینه ای بابت پیامک های ناموفق از حساب شما کسر نمی شود.

همان طور که در ابتدای این مقاله مطرح شد، خطوط دلیور بیس برای کسب و کارهای مختلف بسیار محبوب تر هستند؛ مهمترین دلیل این مساله کاهش هزینه های اضافی است؛ به اضافه اینکه استفاده از خطوط دلیور بیس سرعت عمل شما را برای انجام کمپین های پیامکی افزایش می دهد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی