در حال حاضر هر شخصی حداقل یک حساب بانکی دارد که برای انجام برخی امور به بانک و شعبه مورد نظر خود مراجعه می‌کند. اما همه ما به خوبی می‌دانیم که یک مراجعه ساده به بانک، در بهترین شرایط، حداقل چند ساعت از وقت ما را به خود اختصاص می‌دهد. اما در حال حاضر بسیاری از بانک‌های دولتی و خصوصی به منظور رفاه حال مشتریان خود، برخی از خدمات را به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهند. که این امر از زمان همه‌گیری کرونا با استقبال بسیار زیادی از سوی مشتریان هم مواجه شده است. یکی از این خدمات، فعال‌سازی پیامک‌های بانکی بوده که در این مقاله قصد داریم به، مزایا انواع خدمات و نحوه فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک‌های مختلف بپردازیم.

مزایای فعال‌سازی پیامک بانکی

بانک‌ها نیز مثل سایر مشاغل و کسب‌وکارها باید مشتریان بیشتری را جذب کنند و همچنین کاری کنند که وفاداری مشتریان هم بیشتر شود؛ به همین دلیل است که در چند سال اخیر شاهد رقابت ارائه خدمات متمایز بین بانک‌های دولتی و خصوصی هستیم. یکی از این خدمات ارسال پیامک‌های تراکنشی به مشتریان است. که بانک‌ها با راه‌اندازی سامانه پیامکی برخی از خدمات مشتریان را به صورت غیرحضوری ارائه می‌دهند. از مزایای خدمات پیامکی می‌توان به صرفه‌جویی در زمان، هزینه، مصرف کاغذ و منابع انسانی و همچنین سرعت بالا در ارائه خدمات بانکی کارمندان اشاره کرد.

خدمات فعال‌سازی پیامک بانکی

ارائه خدمات متمایز برای بانک‌ها به یک اولویت تبدیل شده است و هر روز شاهد افزایش خدمات هستیم. اما مهم‌ترین خدماتی که فعال‌سازی پیامک بانکی به دارندگان حساب ارائه می‌دهد شامل:

ارسال پیامک برداشت وجه

پیامک برداشت وجه به صورت آنی در صورت برداشت وجه و یا خرید از طریق کارت برای دارندگان حساب ارسال می‌گردد. این پیامک حاوی، مبلغ برداشت، تاریخ و ساعت برداشت و همچنین باقیمانده حساب است.

ارسال پیامک واریز وجه

این نوع خدمات پیامکی نیز به صورت آنی برای دارندگان حساب ارسال می‌گردد که حاوی اطلاعاتی نظیر، میزان مبلغ واریز، تاریخ، ساعت و باقی مانده مبلغ حساب است.

ارسال پیامک سود بانکی و جوایز بانکی

برخی از بانک‌ها حساب‌های سپرده متفاوتی دارند که ماهانه مبلغی را به عنوان سود برای دارنگان حساب ارسال می‌کنند و برای اطلاع‌رسانی به مشتریان از خدمات پیامکی استفاده می‌شود و مبلغ میزان سود و باقی‌مانده حساب برای مشتریان ارسال می‌گردد. هچنین برخی از بانک‌ها به صورات دوره‌ای قرعه‌کشی انجام می‌دهند و اسامی برندگان را از طریق پیامک ارسال می‌کنند.

کندو- اس ام اس تراکنشی بانک

اس ام اس تراکنشی بانک

ارسال پیامک ورود به اینترنت بانک

بسیاری از مشتریان خدمات بانکی خود را از طریق اینترنت بانک انجام ‌می‌دهند و به همین منظور جهت جلوگیری از برخی کلاه‌برداری‌ها در زمان ورود به سامانه‌های بانکی، پیامک به دارنده حساب ارسال می‌شود.

ارسال پیامک سر رسید چک

یکی دیگر از خدمات پیامکی بانک‌ها ارسال پیامک‌های یادآوری سررسید چک است که به دارندگان حساب موعد چک انان را یادآوری می‌کند.

پیامک‌هایی که از سوی بانک نیست

افرادی که کارهای بانکی خود را از طریق سامانه‌های اینترنتی انجام می‌دهند می‌دانند که تنها در صورتی باید رمز پویای خود را وارد کنند که درخواستی برای بانک ارسال کرده باشند. از این رو در صورت پیامکی مبنی بر اینکه رمز دوم بدون درخواست برای شما ارسال شده است و یا پیامکی دریافت کرده‌اید که از شما تاریخ انقضا، CVV2 و یا رمز کارت شما را می‌خواهد سریعا با بانک و یا پلیس فتا تماس بگیرید.

نحوه فعال‌‌سازی اس ام اس‌ بانک‌ها

مشتریان در هنگام افتتاح حساب می‌توانند فرم دریافت خدمات پیامکی را تکمیل نمایند. همچنین دارندگان حساب می‌توانند با به همراه داشتن مدارک شناسایی شامل: کارت ملی، شناسنامه و اطلاعات سپرده به یکی از شعب بانک مورد نظر خود مراجعه کرده و نسبت به فعال‌سازی خدمات اس ام اس بانکی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که هزینه فعال‌سازی خدمات پیامکی بانک‌ها در سال مبلغ سی‌هزار تومان است.

فعال‌سازی اس ام اس بانک ملت

برای فعال‌سازی پیامک، مشتریان می‌توانند هنگام افتتاح حساب فرم مربوط به آن را تکمیل و شماره تلفن همراه خود را جهت دریافت پیامک از سوی بانک اعلام کنند همچنین خدمات متمایز پیامکی برای انجام برخی عملیات بانکی در اختیار دارندگان حساب بانک ملت به شماره سامانه 30003305 قرار گرفته است که می‌توانند از طریق کدهای دستوری عملیاتی نظیر: تغییر رمز، پرداخت قبوض، مانده حساب، سه گردش آخر حساب، گردش حساب خاص و … را نیز دریافت کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله نحوه فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک ملت مراجعه فرمایید.

فعال‌سازی اس ام اس بانک صادرات

جهت فعال‌سازی اس ام اس بانک صادرات، مثل سایر بانک‌ها، مشترکین می‌توانند در زمان افتتاح حساب فرم مربوط به دریافت پیامک را نیز تکمیل کنند. اما از خدمات متمایز بانک صادرات، می‌توان به امکان فعال‌سازی غیر حضوری پیامک برای مشترکین اشاره کرد. به منظور فعال‌سازی پیامک دارندگان حساب بانک صادرات می‌توانند با مراجعه به سامانه شمس بانک صادرات به نشانیshams.bsi.ir نسبت به فعال‌سازی اس ام اس تراکنش‌های خود اقدام کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله نحوه فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک صادرات مراجعه فرمایید.

فعال‌سازی اس ام اس بانک سپه

یکی دیگر از خدمات پیامکی که بانک سپه خدمات پیامک آنی است که این امر به منظور توسعه ابزارهای امنیتی و همچنین مدیریت بیشتر مشتریان از تراکنش‌ها است. لازم به ذکر است که این خدمات برای مشترکینی که دارنده حساب‌های کارتی عابربانک سپه، فراهم شده است. جهت فعال سازی پیامک آنی دارندگان حساب می‌توانند با ورود به سامانه بانکداری اینترنتی بانک سپه به آدرس، www.ebanksepah.ir و درج رمز عبور و شماره حساب، سپس انتخاب گزینه تنظیمات پیامک آنی نسبت به تکمیل فرم مربوط به پیام آنی اقدام کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله نحوه فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک سپه مراجعه فرمایید.

 

کندو - فعال‌ و غیر فعال کردن اس ام اس‌ بانک‌ها

فعال‌ و غیر فعال کردن اس ام اس‌ بانک‌ها

فعال‌سازی اس ام اس بانک تجارت

مشترکین در هنگام افتتاج حساب در بانک تجارت می‌توانند فرم دریافت پیامک‌های تراکنشی را نیز فعال کنند. اما برخی از مشترکین پس از افتتاح حساب تصمیم دارند این سرویس را فعال کنند که می‌توانند یکی از روش‌های زیر را انتخاب نمایند:
• مراجعه حضوری به یکی از شعب بانک تجارت
• در صورت داشتن رمز تلفن‌بانک می‌توانند با شماره 02181277 تماس گرفته و شماره حساب و رمز را وارد کنند و از طریق شماره‌گیری عدد 4 از منو، سرویس پیامک لحظه‌ای حساب خود را فعال کنند.
• مشتریان حساب کارتی می‌توانند به سایت بانک تجارت مراجعه کرده و با داشتن رمز دوم اینترنتی و همچنین CVV2 در قسمت درگاه خدمات اینترنتی کارت و سپس انتخاب منوی مدیریت ارسال پیامک لحظه‌ای، سرویس اس ام اس خود را فعال کنند.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله نحوه فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک تجارت مراجعه فرمایید.

فعال‌سازی اس ام اس بانک پارسیان

بانک پارسیان همانند دیگر بانک‌های دولتی و خصوصی ارائه کننده خدمات پیامکی به مشتریان است. این خدمات شامل، ارسال پیامک‌های تراکنشی، سامانه پیام کوتاه (S.O.D) و ارسال پیامک از طریق پیام‌رسان آیگپ و دریافت صورتحساب از تلفن همراه است. مشتریان می‌توانند با ارسال پیام کوتاه در قالب الگویی خاص به یکی از شماره‌های اعلام شده توسط بانک، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند. این خدمات شامل: دریافت موجودی فعلی، موجودی در تاریخ‌های خاص، خلاصه وضعیت حساب سه تراکنش آخر، صورت وضعیت چک و دریافت صورت‌حساب از تلفن همراه بانک پارسیان می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله نحوه فعال و غیرفعال کردن اس ام اس بانک پارسیان مراجعه فرمایید

فعال‌سازی اس ام اس بانک سایر بانک‌های دولتی و خصوصی

دارندگان حساب در بانک‌هایی مثل،سامان، ملی، رسالت، پاسارگاد و پست بانک می‌توانند با به همراه داشتن مدارک شناسایی به یکی از شعب بانک مورد نظر مراجعه و نسب به فعال‌سازی خدمات پیامکی خود اقدام کنند.

نحوه غیرفعال کردن اس ام اس بانک‌ها

دارندگان حساب‌ها در بانک‌های مختلف می‌توانند با مراجعه حضوری نسبت به غیرفعال کردن و تغییر شماره خود اقدام کنند. همچنین، مشتریان بانک ملی می‌توانند به صورت غیرحضوری و ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۶۴۱۴۰ نسبت به غیرفعال کردن خدمات پیامکی خود اقدام کنند.

کلام پایانی

ارائه خدمات متمایز بانکی، موجب رضایت بیشتر مشتریان می‌شود و در حال حاضر بانک‌های خصوصی و دولتی کشور، تلاش می‌کنند که بتوانند در مقابل ارائه این خدمات، مشتریان بیشتری را جذب کنند. همچنین مشتریان هم تمایل دارند در بانک‌های حساب باز کنند که برای انجام برخی امور نیاز به حداقل‌ترین میزان مراجعه حضوری باشد. از این رو می‌توان گفت که تقریبا همه بانک‌های کشور سامانه ارسال پیامک‌های تراکنشی را راه‌اندازی کرده‌اند، چراکه خدمات پیامکی یکی از محبوب‌ترین خدمات بانکی نزد مشتریان است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی