یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های کشور که در سال 1358 افتتاح شد، بانک ملت بوده که یکی از اهداف آن ارائه خدمات متمایز به مشتریان است. از این‌رو هنگامی تقاضای مشتریان برای دریافت پیامک از سوی بانک‌ها با استقبال مواجه شد، بانک ملت نیز سامانه پیامکی مشتریان خود را فعال کرد که از این طریق آن، تمامی واریز‌ها، برداشت‌ها و اطلاع‌رسانی‌های مهم از طریق ارسال پیامک برای مشتریان ارسال گردد.

اس ام اس بانک ملت

برای فعال‌سازی پیامک، مشتریان می‌توانند هنگام افتتاح حساب فرم مربوط به آن را تکمیل و شماره تلفن همراه خود را جهت دریافت پیامک از سوی بانک اعلام کنند. همچنین دارندگان حساب نیز می‌توانند برای فعال‌سازی، غیر فعال کردن و تغییر شماره تلفن همراه خود با به همراه داشتن مدارک شنایی به یکی از شعب بانک مراجعه و نسبت به عملیات مورد نظر خود اقدام کنند.
همچنین علاوه‌بر اس ام اس های اطلاع‌رسانی، واریزها و برداشت‌ها که به‌صورت خودکار ارسال می‌شوند، خدمات متمایز پیامکی برای انجام برخی عملیات بانکی در اختیار دارندگان حساب بانک ملت به شماره سامانه 30003305 قرار گرفته است که می‌توانند از طریق کدهای دستوری عملیاتی نظیر: تغییر رمز، پرداخت قبوض، مانده حساب، سه گردش آخر حساب، گردش حساب خاص و … را نیز دریافت کنند.

دارندگان حساب بانک ملت می‌توانند از طریق کدهای دستوری به شماره سامانه بانک ملت عملیات بانکی خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند:

  • تغییر رمز: رمز جدید+ فاصله + رمز+  فاصله + شماره حساب
  • پرداخت قبض: مبلغ قبض + فاصله + شناسه پرداخت + فاصله + شناسه قبض + فاصله +رمز + فاصله + شماره حساب + فاصله + 31
  • گردش خاص: شماره سند + فاصله + رمز + فاصله + شماره حساب + فاصله + 21
  • مانده و سه گردش آخر حساب: رمز + فاصله + شماره حساب + فاصله + 11

کلام پایانی

در حال حاضر، بیشتر دارندگان حساب در بانک‌های مختلف، فرم دریافت پیامک تراکنش‌های خود را تکمیل کرده‌اند و حتی اگر چنین پیامک‌هایی با کمی تاخیر ارسال گردد، موجب نارضایتی آن‌ها می‌شود. به همین دلیل است که بانک‌ها برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتریان خود سامانه‌های پیامکی خود را فعال می‌کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانند پاسخ‌گوی نیاز مشتریان خود باشند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۱۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی