بانک پارسیان، دومین بانک خصوصی کشور و همچنین شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی است، که با در اختیار داشتن شبکه‌ای از ۳۵۰ شعبه و ۱۶ باجه بانکداری در سراسرکشور در سال ۱۳۸۰ به‌عنوان دومین بانک خصوصی ایرانی، فعالیت خود را آغاز کرده است. از این رو بانک پارسیان همانند دیگر بانک‌های دولتی و خصوصی ارائه کننده خدمات متمایز به مشتریان است. این خدمات شامل، ارسال پیامک‌های تراکنشی، سامانه پیام کوتاه (S.O.D) و ارسال پیامک از طریق پیام‌رسان آیگپ و دریافت صورتحساب از تلفن همراه است. در این مقاله قصد داریم به روش‌های فعال‌سازی خدمات بانک پارسیان بپردازیم.

فعال‌سازی پیامک بانک پارسیان

مشتریان در هنگام افتتاح حساب در هر یک از شعب بانک پارسیان، با تکمیل کردن فرم دریافت پیامک‌های تراکنشی می‌توانند نسبت به دریافت چنین خدماتی اقدام کنند. همچنین دیگر مشتریان بانک پارسیان که قصد دارند چنین خدماتی را غیر فعال و یا شماره همراه خود را تغییر دهند، با به همراه داشتن مدارک شناسایی(کارت ملی، شناسنامه، مشخصات سپرده) به شعب بانک پارسیان مراجعه و نسبت به دریافت خدمات مورد نظر خود اقدام نمایند.

سرویس پیام کوتاه بانک پارسیان (S.O.D)

سیستم پاسخگویی به پیام کوتاه بانک پارسیان (S.O.D) یا SMS On Demand نام دارد، که به معنای پیامک با توجه به نیاز و تقاضای مشتری‌ست و جهت استفاده از خدمات S.O.D، مشتریان می‌توانند با ارسال پیام کوتاه در قالب الگویی خاص به یکی از شماره‌های اعلام شده توسط بانک، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند. این خدمات شامل:

• دریافت موجودی فعلی
• موجودی در تاریخ‌های خاص
• خلاصه وضعیت حساب سه تراکنش آخر
• صورت وضعیت چک

دریافت صورت‌حساب از تلفن همراه بانک پارسیان

سیستم ارسال صورت‌حساب از طریق تلفن همراه SMS یکی از سامانه‌های اطلاع‌رسانی به مشتریان بوده که این سیستم اطلاعات مربوط به تراکنش‌های حساب را روزانه به شماره تلفن همراه معرفی شده توسط مشتریان، ارسال می‌کند. لازم به ذکر است که کلیه مشتریان با مراجعه به یکی از شعب در سراسر کشور می‌توانند فرم مربوطه را تکمیل کنند،‌ سرویس مزبور پس از تأیید رئیس شعبه و ثبت در سیستم برای متقاضیان فعال خواهد شد.

دریافت پیامک تراکنش‌های بانکی بانک پارسیان در آیگپ

کاربران پیام‌رسان آیگپ که در بانک پارسیان دارای حساب هستند، می‌توانند پیامک‌های تراکنشی خود را از طریق این پیام‌رسان دریافت کنند. لازم به ذکر است که این خدمات، کاربران پیام‌رسان آیگپ را قادر می‌سازد تا علاوه بر دریافت گزارش تراکنش در قالب پیامک، شرح کامل گزارش تراکنش خود را در بات اختصاصی بانک پارسیان به صورت آنلاین دریافت کنند. از دیگر مزایای آن در مقایسه با پیامک های تلفن همراه، نبود محدودیت‌های پیامکی بوده و بانک می تواند در هر پیام از تعداد کاراکتر بیشتری استفاده و گزارش تراکنش را به صورت کامل برای مشتری ارسال کنند.

نحوه فعال‌سازی سرویس دریافت پیامک در آیگپ

مشتریان در هنگام افتتاح حساب به صورت حضوری در بانک پارسیان و یا مراجعه به خانه سامانه اینترنتی به آدرس https://ipbhome.parsian-bank.ir می‌توانند نسبت به برقراری خدمت اینترنت بانک و دریافت نام کاربری و رمز عبور خود اقدام نمایند. سپس با استفاده از نام کاربری و رمز عبور و همچنین رمز یکبار مصرف وارد اینترنت بانک شده و در بخش تنظیمات / تنظیمات آیگپ نسبت به فعال‌سازی اعلانات اقدام نماید.
لازم به ذکر است که پیام‌های دریافتی کاربران از طریق آیگپ به دو دسته برداشت از حساب و واریز به حساب قابل انتخاب است.
همچنین مشتریانی که تاکنون نسبت به نصب پیام‌رسان آیگپ اقدام نکرده‌اند می‌توانند از طریق استورهای ایرانی، مراجعه به آدرس https://igap.net و همچنین ارسال عدد 1 به شماره 10004427 اقدام به نصب این نرم‌افزار کنند.

کلام پایانی

با مطالعه در خصوص ارائه خدمات غیرحضوری، پیامکی و آنلاین بانک‌های دولتی و خصوصی، می‌توان به راحتی متوجه این موضوع شد که بانک‌ها نیز برای جذب مشتریان جدید از روش‌های نوین بانکداری استفاده می‌کنند. از این رو خدماتی مثل ارسال اس ام اس های تراکنشی و آنی، انجام برخی امور بانکی به صورت آنلاین و… باعث رضایت هرچه بیشتر مشتریان می‌شود. طبق اطلاعات به دست آمده بسیاری از مشتریان تمایل دارند به جای مراجعه حضوری به بانک‌ها بتوانند خدمات خود را به صورت آنلاین و یا پیامکی دریافت کنند و به همین دلیل است که بانک‌هایی مثل پارسیان که دومین بانک خصوصی کشور است همواره در تلاش است با ارائه خدمات نوین بانکداری، بیش از پیش بتواند باعث جلب رضایت مشتریان خود شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی