پیامک تبلیغاتی

هر آن چه را که باید درباره پیامک تبلیغاتی بدانید

چرا باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟ تعرفه ارسال پیامک تبلیغاتی چقدر است؟ بهترین زمان برای ارسال sms تبلیغ کدام است؟ در این مطلب به تمامی سوالات درباره تبلیغ پیامکی پاسخ داده می شود.  

چرا باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

ایمیل، پست و استوری در صفحات شبکه های اجتماعی، وب سایت اینترنتی، همه و همه روش های خوب و تاثیرگذاری برای تبلیغات هستند اما  ارسال پیامک های تبلیغاتی، دو مزیت مهم نسبت به این پلتفرم ها دارند: مزیت اول گستردگی مخاطب است؛ یعنی هنوز هم با وجود گسترش و توسعه شبکه وب در سراسر جهان، بسیاری از مخاطبان دسترسی مناسب به شبکه اینترنت ندارند؛ بنابراین تبلیغ پیامکی مخاطب وسیع تری نسبت به پلتفرم های تحت وب دارند. مزیت دوم پیامک های تبلیغاتی سرعت در اطلاع رسانی است. بررسی های آماری نشان می دهد بیش از 90 درصد پیام کوتاه تبلیغاتی، کمتر از 15 دقیقه بعد از ارسال شدن، توسط مخاطب خوانده می شود؛ حال آنکه به طور مثال یک نفر شاید هر دو هفته یکبار نامه های الکترونیکی اش (ایمیل) را چک کند؛ یا اینکه پیام های یک صفحه تلگرام را بررسی کند؛ همین دو مزیت ساده، پیامک های تبلیغاتی را به عنوان یک گزینه اصلی در تبلیغات تبدیل کرده است؛ به گونه ای که بزرگترین و معتبرترین کسب و کارها نیز از این فرصت استفاده می کنند.

کندو - تبلیغات با ارسال اس ام اس

اهداف مختلف پیام کوتاه تبلیغاتی

هدف از ارسال مجموعه پیامک های تبلیغاتی، ثابت نیست و برای مجموعه های مختلف و در شرایط متفاوت، تغییر می کند؛ به طور کلی سه هدف متفاوت را می توان برای پیامک های تبلیغاتی برشمرد.

برندینگ مجموعه

هدف بسیاری از پیامک های تبلیغاتی، برندینگ یک مجموعه است؛ این پیامک ها به هدف فروش یک محصول ارسال نمی شود، بلکه هدف آن است که نام یک برند، یا یک مجموعه به چشم و گوش مخاطب آشنا شود. معمولا شرکت های بزرگ معمولا در شروع فعالیت های تبلیغاتی شان، این هدف را دنبال می کنند.

فروش محصول

بسیاری از تبلیغات پیامکی که دریافت می کنیم، از این دسته هستند. این پیامک ها، معمولا یک محصول ویژه را به مخاطب خاص این محصول معرفی می کنند؛ ارسال کد تخفیف از ایده های مرسوم در این پیامک هاست.

وایرال کردن محتوا

تبلیغ پیامکی می تواند شیوه مناسبی برای وایرال کردن یک محتوا در وب سایت یا شبکه اجتماعی یک برند باشد. به این صورت که لینک محتوا در پیامک برای مخاطب ارسال می شود.

یک SMS تبلیغاتی می تواند یک یا دو هدف از اهداف فوق را دنبال کند. اما در این صورت باید اهداف تبلیغاتی، قبل از ارسال این پیامک ها، به صورت ویژه مشخص شوند؛ در غیر این صورت بازخورد قابل توجه و نتیجه تاثیرگذاری دریافت نمی شود.  

کندو - هزینه مقرون به صرفه ارسال sms
کندو - اطلاع رسانی با sms

معیار موفقیت یک تبلیغ پیامکی

چگونه می توانیم متوجه شویم که یک پیامک تبلیغاتی موفق بوده است یا نه؟ پاسخ این سوال با توجه به هدف از ارسال پیامک تبلیغاتی متفاوت است اما به طورکلی هرچقدر تعامل مشتری با کسب وکار، بعد از ارسال پیامک تبلیغاتی بیشتر شود، تبلیغات آن مجموعه موفق تر بوده است. اما منظور از تعامل مخاطب چیست؟ پاسخ به پیامک، کلیک روی لینک پیامک، تماس با کارشناسان، بازدید از وب سایت یا صفحه اینستاگرام، میزان خرید محصول، جستجو در گوگل و … مثال هایی از تعامل با مخاطب است. اگر هدف از ارسال تبلیغات پیامکی، برندینگ مجموعه باشد، باید به معیارهایی مثل میزان جستجو در گوگل، بازدید از سایت و … توجه شود اما اگر هدف فروش یک محصول باشد، باید میزان فروش آن محصول به صورت ویژه رصد شود.

🎯 فرآیند تبلیغات پیامکی تثبیت برند
📲 مزیت بازگشت اعتبار پیامک ناموفق
📅 پوشش ارسال تمامی مناسبت ها
🏆برتری بیشترین بازدهی نسبت به سایرین

نحوه ارسال پیامک تبلیغاتی

مرسوم ترین شیوه برای ارسال تبلیغات پیامکی استفاده از سامانه های پیامکی مختلف است؛ استفاده از سامانه های پیامکی سرعت و کیفیت SMS تبلیغاتی را دوچندان می کند. همچنین برخی از سامانه های پیامکی پشتیبانی APIbase دارند؛ یعنی سامانه پیامکی به کاربر به دیتابیس اختصاصی کاربر متصل می شود و در مواقع لزوم پیامک ارسال می کند؛ به طور مثال کاربر می تواند این اجازه را به سامانه بدهد که پس از هر خرید مشتری از فروشگاه آنلاین، به طور خودکار برای مشتری پیامک تشکر از خرید ارسال کند. در این شرایط دیگر نیازی به وارد کردن دستی اطلاعات مخاطبان برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیست؛ و این فرایند ارسال پیامک را تسریع می بخشد. تمام خدمات سامانه پیامکی کندو پشتیبانی APIbase دارند.

کندو - سرعت بالا ارسال پیامک

تعرفه و قیمت SMS تبلیغاتی

تعرفه و قیمت پیامک های تبلیغاتی در سامانه پیامکی کندو عدد ثابتی ندارد؛ بلکه در این سامانه بسته های مختلف برای مجموعه ها و کسب و کارهای مختلف طراحی شده است که هرکدام قیمت متفاوتی دارد و کاربر می تواند با بررسی شرایط بسته ها با یکدیگر، مناسبت ترین گزینه برای کسب و کار یا مجموعه خود را انتخاب کند؛ اما در هر صورت، کندو این اطمینان را به کاربران خود می دهد که پایین ترین و ارزان ترین تعرفه ها را در اختیار آن ها قرار دهد. (برای مشاهده بسته های مختلف پیامکی و تعرفه آن ها کلیک به صفحه تعرفه پیامک مراجعه کنید.) به طور کلی برای انتخاب مناسب ترین سامانه پیامکی، به غیر از تعرفه و قیمت، به این عوامل نیز باید دقت شود: سرعت ارسال پیامک، ارزشمندی دیتابیس سامانه، تضمین سرویس OTP ، پشتیبانی و خدمات کارشناسی و …

کندو - ارسال پیامک برای مخاطب
کندو - ارسال پیامک در مناسبت های مختلف

زمان ارسال تبلیغ پیامکی

تصمیم گیری درباره بهترین زمان ارسال پیامک تبلیغاتی بسیار وابسته به رفتار خرید مخاطبان و مشتریان است؛ یعنی یک مجموعه باید درک درستی از تراکم خرید مشتریان خود در شرایط مختلف داشته باشد؛ به عبارت دیگر بداند که در چه روزهایی از سال، فروش بیشتری دارد؛ یا در چه ساعت هایی از روز آمار فروش بهتری دارد؛ این روزها و این ساعت ها بهترین گزینه برای تبلیغات پیامکی است. به طور مثال شاید روزهای آخر سال، زمان مناسبی برای ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی برای یک مجموعه خدمات نظافت منزل باشد، اما همین زمان به هیچ وجه زمان مناسبی برای تبلیغات یک مجموعه فروش ساختمان نباشد. بهتر است بعد از ارسال مجموعه ای از تبلیغ های پیامکی، میزان موفقیت این پیامک ها بررسی شود تا در صورت لزوم در زمان ارسال پیامک ها بازنگری صورت بگیرد.

سامانه پیامکی کندو این امکان را در اختیار مخاطبان قرار می دهد که تا روز و ساعت موردنظر را برای ارسال یک پیامک تبلیغاتی تنظیم کنند تا سامانه به صورت خودکار در همان ساعت و روز مشخص شده، پیامک ها را برای مخاطبان ارسال کند.

پیام کوتاه تبلیغاتی در مناسبت های عمومی و اختصاصی

یک فرصت مناسب برای ارسال پیامک های تبلیغاتی، مناسبت های عمومی و اختصاصی است. منظور از پیامک مناسبتی عمومی، مناسبت های ملی و مذهبی مانند روز مادر، عید نوروز، عید فطر و … است؛ اما منظور از مناسبت های اختصاصی، مناسبت هایی است که تنها اختصاص به یک مجموعه یا ارگان دارد؛ مثلا روز پرستار که تنها اختصاص به جامعه پرستاری دارد. هر کسب و کاری می تواند در مناسبت های اختصاصی، پیام کوتاه تبلیغاتی مناسب را برای مخاطب خاص آن مناسبت ارسال کند و بازخوردهای خوبی را هم دریافت کند؛ چرا که مخاطب از این جنس پیامک ها، حس احترام دریافت می کند و خود را مخاطب اصلی این پیامک تصور می کند.

کندو - ارسال خودکار اس ام اس

بهترین پنل پیامکی برای ارسال تبلیغات پیامکی؟

برای انتخاب یک پنل پیامکی مناسب، عوامل مختلفی وجود دارد؛ عواملی از جمله قیمت گذاری و میزان تعرفه ها، سرعت ارسال پیامک، کیفیت دیتابیس، سند بیس بودن یا دلیور بیس بودن خدمات پیامکی و … اما هر کسب و کار یا مجموعه ای برای انتخاب پنل پیامکی مناسب، باید به یک یا چند مورد از این ویژگی ها توجه داشته باشد. به طور مثال برای یک کسب و کار بزرگ، سرعت ارسال پیامک عامل مهمتری است یا تعرفه ها و قیمت گذاری ها؛ و بالعکس برای یک کسب و کار کوچک مهمترین عامل پایین بودن تعرفه هاست. پنل پیامکی کندو با گردهم آوردن همه این ویژگی ها می تواند انتخاب اول مجموعه های مختلف باشد.

سوالات متداول

قیمت و تعرفه خدمات پیامکی، تنها یکی از عوامل در انتخاب سامانه پیامکی است؛ در این راستا باید به عوامل مهم دیگری چون سرعت ارسال پیامک، خدمات کارشناسی و پشتیبانی، دیتابیس سامانه و … توجه کرد.

به طور میانگین حدود 80 درصد از پیامک های تبلیغاتی به صورت موفق تحویل مخاطب داده می شود؛ اما 20 درصد از پیامک ها به علت های مختلف از جمله خاموش بودن تلفن همراه، عدم دسترسی به شبکه مخابرات، قراردادن شناسه پیامک در لیست سیاه توسط مخاطب و … به دست آن ها نمی رسد.

برخی از سامانه های پیامکی سند بیس هستند و برخی دیگر دلیور بیس؛ یعنی تنها هزینه پیامک هایی را دریافت می کنند که به صورت موفق به دست مخاطب برسد. سامانه پیامکی کندو یک سامانه پیامکی دلیور بیس است و اگر به هر دلیل پیامکی به دست مخاطب نرسد، هزینه آن را به حساب کاربر باز می گرداند.

بازگشت اعتبار پیامک های ناموفق در سامانه کندو به صورت آنلاین انجام می شود.

آمارها نشان می دهد که بیش از 90 درصد مردم، در کمتر از 15 دقیقه پس از دریافت پیامک، آن را مطالعه می کنند. به همین خاطر، پلتفرم پیامک، یک پلتفرم سریع و محبوب برای تبلیغات و اطلاع رسانی است.

پاسخ به این سوال بسیار وابسته به نوع کسب و کار و جنس مخاطب آن کسب و کار است. به طور مثال برای مجموعه های تفریحی و گردشگری، بهترین فرصت تبلیغاتی، روزهای تعطیل سال است.

سامانه پیامک کندو قادر است در یک ساعت، 10 میلیون پیامک ارسال کند.

اطلاعات مخاطبان در سامانه کندو هر هفته به روزرسانی می شود.

همه گروه های کاربری، از جمله شخصیت های حقوقی و حقیقی، کسب و کارهای بزرگ و کوچک و … می توانند از خدمات سامانه پیامکی کندو استفاده کنند.

در سامانه کندو بسته های مختلف با تعرفه های مختلف طراحی شده است که همگی با پایین ترین قیمت ها نسبت به سایر سامانه های پیامکی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

بستن x جستجو در سایت
فرهنگ و توسعه کندو
راههای ارتباطی با ما:
۰۲۱-۴۲۷۵۰۰۰۰
پست الکترونیکی :
info@candoosms.com

مشاوره تلفنی رایگان

اطلاعات تماس خود را در زیر وارد کنید.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .