ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس‌ایکس اعلام کرده است که به دنبال معافیت از تحریم‌های ایالات متحده، علیه ایران برای خدمات اینترنت پر سرعت ماهواره‌ای استارلینک به مردم ایران است.

با اضافه شدن نام کشورها در لیست استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، این سوال برای کاربران ایرانی به وجود می‌آید که چه زمانی نوبت ایران است. این اتفاق نیز درست همگام با ارائه خدمات استارلینک در قطب جنوب همراه شد و  ایلان ماسک مدعی شد که اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در تمامی قاره‌ها فعال است. در ادامه کاربر ایرانی در توییتی از او پرسید: آیا از نظر فنی امکان ارائه خدمات استارلینک به کاربران ایرانی وجود دارد؟ در پاسخ ایلان ماسک این‌طور ادامه داد که: : «استارلینک در این زمینه خواستار معافیت از تحریم‌ها علیه ایران خواهد شد.»

از  اینترنت پر سرعت ماهواره‌ای استارلینک تا تجهیزات

با توجه به درخواست ایلان ماسک برای ارائه خدمات استارلینک و معافیت از تحریم‌ها علیه ایران، تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک هزینه زیادی به همراه دارد همچنین باید هزینه‌ها و تعرفه‌های مربوط به خود سرویس را نیز مد نظر قرار داد. با این حال امید است که در آینده‌ای نه چندان دور کاربران ایرانی هم از سرویس ماهواره‌ای استارلینک استفاده کنند.

کندو - توییت ایلان ماسک در جواب کاربر ایرانی

توییت ایلان ماسک در جواب کاربر ایرانی

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای گوشی‌های هوشمند

کمپانی اسپیس‌ایکس قصد دارد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند نیز  قرار دهد. در واقع اسپیس ایکس به همراهی تی-موبایل (T-Mobile) در نظر دارند که از سال آینده میلادی سرویس اینترنت به صورت بتا استارلینک را به صورت مستقیم در اختیار مشترکین قرار دهند.

بتا استارلینک هم مثل سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک، راه دشوار و دوری را باید طی کند تا به دست کاربران ایرانی برسد. با این حال باید منتظر درخواست ایلان ماسک در خصوص معافیت از تحریم‌های ایالات متحده، علیه ایران برای خدمات اینترنت پر سرعت ماهواره‌ای استارلینک به مردم ایران باشیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی