معرفی روش های مختلف احتمالاً تا به حال آموزشگاه‌های نقاشی زیادی را دیده‌اید که با وجود ارائه خدمات بسیار عالی، تعداد هنرجویان کمی دارند که اکثرا بومی همان منطقه هستند. ظهور دنیای دیجیتال مرزهای تبلیغات را جابه جا کرد و روش‌های بسیار متنوعی برای معرفی و بازاریابی آموزشگاه‌ نقاشی به وجود آمد. پس اگر شما هم صاحب یک آموزشگاه نقاشی و هنری هستید و دنبال روش‌هایی برای معرفی آموزشگاه خود به مخاطبان هدفتان هستید، این مقاله را از دست ندهید!

این‌جوری آموزشگاهت رو به همه معرفی کن!

شبکه‌های اجتماعی

این روزها حرف اول تبلیغات را شبکه‌های اجتماعی می‌زنند. برای همین اولین کاری که باید بکنید این است که برای آموزشگاهتان یک صفحه اجتماعی درست کنید و با استفاده از محتوای مناسب و باکیفیت با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. دوباره روی این نکته تاکید می‌کنم که تولید محتوای باکیفیت در موفقیت شما در شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است. چون رقبای شما هم در این شبکه‌ها فعال هستند و اگر چیز مناسبی برای ارائه نداشته باشید گوی رقابت را از شما خواهند دزدید.

بدیهی است که به‌جز مخاطبان، می‌توانید با هنرمندان صاحب نام حوزه نقاشی نیز شبکه سازی کنید و از آن‌ها برای معرفی و تبلیغات بیشتر استفاده کنید.

کندو - استفاده از شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه نقاشی

یکی از موفق‌ترین کانال‌های تبلیغاتی با نرخ تحویل بالای 95 درصد، بازاریابی پیامکی است. پیامک‌های تبلیغاتی به دلیل ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند، بسیار موفق عمل می‌کنند و می‌تواند نام برند شما را به خوبی در ذهن مخاطبان حک کنند.

می‌توانید با استفاده از یک پیام خلاقانه، ویژگی‌های آموزشگاهتان را به طور مختصر بیان کنید و با استفاده از یک فراخوان عمل مخاطب را به بررسی شبکه‌های اجتماعی و یا تماس با شما دعوت کنید.

با استفاده از پیامک متمایز باشید

بعد از اینکه هنرجو در آموزشگاه شما ثبت نام کرد، تنها نیمی از مسیر طی شده است. حفظ رضایت مشتری و دریافت فیدبک برای ادامه مسیر ضروری است. می‌توانید با استفاده از پیامک‌های دوره ای، از مخاطب بخواهید از نظرات و پیشنهادات خود را برای شما ارسال کند.

احتمالاً تا به حال دیده‌اید که مشتریانتان تلفن‌های کنسلی کلاس‌ها را جواب نداده‌اند یا روز ثبت نام را فراموش کرده‌اند و به میزان کافی پول همراه خودشان نیاورده‌اند. با استفاده از پیامک می‌توانید این پیام‌ها را به اطلاع مشتریان خود برسانید و کیفیت خدماتتان را بالاتر ببرید.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتنیگ در سال‌های اخیر رشد داشته و می‌تواند باعث افزایش آگاهی از برند شود. می‌توانید خبرنامه‌هایی با موضوعات هنری تولید کنید و برای مخاطبانتان ارسال کنید. البته نرخ تحویل ایمیل از پیامک بسیار کمتر است. اما در هر حال می‌تواند در تبلیغ آموزشگاه شما موثر باشد.

اینجوری آموزشگاهت رو رشد بده!

باید کاری کنید که مخاطبانتان به واکنش نشان دادن و تعامل با شما ترغیب شوند. بنابراین از آنها سوال بپرسید و به نظراتشان گوش دهید. سرویس‌ها و خدمات جدیدی را که به مجموعه خود اضافه می‌کنید (به عنوان مثال آموزش سبک جدیدی از نقاشی) به شکل‌های مختلف به مخاطبان معرفی کنید و حضورتان را در شبکه‌های اجتماعی پررنگ و پررنگ‌تر کنید.

کندو - تبلیغات برای گسترش آموزشگاه های نقاشی

تبلیغات برای گسترش آموزشگاه های نقاشی

نتیجه گیری

تبلیغات مناسب و هدفمند در کانال‌های مختلف تبلیغاتی اعم از پیامک، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند نتایج خارق العاده ای را برای شما به همراه داشته باشد. این روزها تمامی مشاغل در حال دیجیتالی شدن و استفاده از روش‌های مختلف مارکتینگ هستند. بنابراین اگر نمی‌خواهید از رقبا جا بمانید، باید خود را با شرایط جدید وفق دهید.

آیا تا به حال تبلیغ جالبی در حوزه هنر دیده‌اید؟ اگر صاحب یک آموزشگاه نقاشی هستید، چگونه تبلیغات خود را انجام می‌دهید؟ خوشحال می‌شویم نظراتتان را با ما درمیان بگذارید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی