اگر از یک دانشجو بپرسید که دانشگاه چه پیامک‌هایی برای او ارسال می‌کند، احتمالا بعد از کلی فکر کردن و تامل، تنها به تبریک پیامکی روز دانشجو اشاره کند؛ اما در واقع پیامک‌ها می‌توانند نقش بسیار گسترده‌ای در اطلاع‌رسانی و فرایندهای علمی دانشگاهی ایفا کنند؛ با خواندن این مطلب، قطعا نمونه‌های دیگری از کاربردهای پیامک در فضای دانشگاه به ذهن‌تان خواهد رسید.

یکی دیگر از کاربرد های پیامک برای کسب و کارها، استفاده از پیامک برای معرفی و تبلیغات همچنین ارائه کد های تخفیف برای فروش بیشتر میباشد. یکی از مشاغلی که میتوانند از پیامک استفاده کنند طلافروشی ها هستند. جهت خواندن مقاله بر روی روش‌های تبلیغاتی برای طلافروشی کلیک نمایید.

اطلاع‌رسانی برنامه‌های دانشگاه با پیام کوتاه

بررسی‌ها نشان می‌دهد که حدود 90 درصد از گیرندگان پیامک، کمتر از 15 دقیقه بعد از دریافت پیام کوتاه، آن را می‌خوانند؛ به همین خاطر پیامک‌ها ابزار بسیار مناسبی برای اطلاع‌رسانی هستند و می‌توانیم از این طریق، در مدت کوتاهی جمعیت زیادی را در جریان یک اتفاق یا برنامه قرار دهیم. یک دانشگاه در کنار برنامه‌های مفصل آموزشی و درسی، همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و … زیادی را برگزار می‌کند که می‌تواند برای اطلاع‌رسانی آن‌ها، از ارسال پیام کوتاه استفاده کند. در ادامه به چند نمونه از کاربردهای پیامک برای اطلاع‌رسانی برنامه‌های دانشگاهی به صورت خلاصه اشاره می‌کنیم:

 

  • شروع فرایند انتخاب واحد در دانشکده‌ها
  • اطلاع‌رسانی همایش‌های دانشجویی
  • اطلاع‌رسانی برنامه تشکل‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه
  • اعلام تعطیلی‌های غیر مترقبه در دانشگاه‌ها
  • یادآوری پرداخت اقساط تسهیلات دانشجویی
  • اطلاع‌رسانی فرایندهای اداری در خصوص دریافت خوابگاه دانشجویی

 

معرفی پیامکی دانشگاه به دانش‌آموزان

کندو - معرفی امکانات دانشگاه به دانش‌آموزان از طریق پیامک

معرفی امکانات دانشگاه به دانش‌آموزان از طریق پیامک

با توسعه امکانات دانشگاهی و افزایش تعداد مراکز آموزش عالی، رقابت میان این مجموعه‌ها جدی‌تر شده است و این دانش‌آموزان هستند که تصمیم می‌گیرند کدام مرکز را برای ادامه تحصیلات در مقطع کارشناسی انتخاب کنند. از همین رو اهمیت معرفی امکانات و بیان سطح کیفی یک مرکز دانشگاهی بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید به عنوان یک مرکز آموزش عالی، از طریق ارسال پیامک به دانش‌آموزان دبیرستان‌های مختلف، رشته‌های تحصیلی، اساتید برتر و امکانات آموزشی، ورزشی و رفاهی دانشگاه خود را معرفی کنید. همچنین این امکان را دارید که از طریق ارسال لینک در پیامک، دانش‌آموزان را وارد وبسایت اختصاصی دانشگاه کنید تا به صورت دقیق و مفصل با دانشگاه شما آشنا شوند و برای ادامه تحصیلات عالی، مجموعه شما را انتخاب کنند.

سامانه‌های پیامکی بانک‌های اطلاعاتی دقیقی از مخاطبان دارند که این امکان را به شما می‌دهند تا بتوانید گروه مخاطب هدف خود را یعنی دانش‌آموزان دبیرستان، والدین، مدیران مدارس یا معلمان را انتخاب کنید. پنل پیامکی کندو، دیتابیس هوشمند و قدرتمندی دارد که می‌تواند اطلاعات گسترده‌ای از مخاطبان را در اختیار شما قرار دهد؛ این دیتابیس در کندو هر هفته به روزرسانی می‌شود.

کاربردهای لینک کوتاه در پیامک برای دانشگاه‌ها

یکی از کاربردهای مهم پیامک‌ها، ارسال لینک در پیامک و دعوت مخاطب برای کلیک روی لینک مورد نظر است؛ از این طریق می‌توان مخاطب را وارد یک فروشگاه اینترنتی، یا یک سایت علمی یا پرسشنامه و … کرد. پیامک‌ها رسانه نزدیکی به هر مخاطب هستند و با ارسال لینک از طریق پیامک می‌توانیم در مدت زمان کوتاهی شاهد مراجعه کاربران به پایگاه اینترنتی مدنظر باشیم. در این بخش به چند کاربرد مهم ارسال لینک در پیامک برای دانشگاه‌ها اشاره می‌کنیم:

پرسشنامه پایان نامه‌های دانشگاهی

بسیاری از دانشجویان برای تکمیل پایان نامه دانشگاهی خود نیاز به توزیع پرسشنامه میان دانشجویان دارند. دانشگاه‌ها می‌توانند با ارسال لینک پرسشنامه در پیام کوتاه، از دانشجویان یا اساتید بخواهند که وارد پرسشنامه موردنظر شوند و آن را تکمیل کنند. این کار قطعا می‌تواند آمار پرسشنامه‌های تکمیل شده را افزایش دهد و نتیجه دقیق تر و علمی تری را حاصل کند. ارسال این دسته از پیامک‌ها برای مخاطبان واقعی پرسشنامه بازخورد موثرتری را ایجاد می‌کند؛ یعنی به طور مثال اگر پرسشنامه مربوط به رشته مهندسی معماری است، دانشجویان رشته معماری دانشگاه را به عنوان گیرنده پیامک تعیین کنیم.

نظرسنجی اساتید و کارکنان دانشگاه

همه دانشگاه‌ها برای بررسی عملکرد اساتید، کارکنان و … از نظرسنجی‌های مختلف بهره می‌برند. هرچقدر تعداد افراد شرکت کننده در نظرسنجی بیشتر باشد، نتیجه به واقعیت و صحت نزدیک تر است. به همین خاطر دانشگاه‌ها می‌توانند با ارسال لینک نظرسنجی در پیامک از دانشجویان برای شرکت در نظرسنجی مورد نظر دعوت کنند. البته از طریق ظرفیت «پاسخ خودکار پیامکی» سامانه‌های پیامکی، می‌توان نظرسنجی را از طریق پیامک و بدون مراجعه به لینک دیگری نیز برگزار کرد؛ به این طریق که سوالات مختلف نظرسنجی به ترتیب برای دانشجو ارسال می‌شود و بعد از هر پاسخ، پنل پیامکی به صورت خودکار سوال بعدی را ارسال می‌کند.

مقاله‌ها و وبسایت‌های علمی معتبر

کندو- ارسال لینک منابع علمی در پیامک

ارسال لینک منابع علمی در پیامک

یکی از معیارهای مهم و تاثیرگذار در سنجش کیفیت علمی یک دانشگاه، میزان مراجعه اساتید و دانشجویان آن دانشگاه به وبسایت‌های علمی معتبر و مطالعه مقاله‌های مختلف است. یک دانشگاه می‌تواند با شناسایی وبسایت و مقاله‌های متناسب با هر دانشجو –بر اساس رشته تحصیلی- و ارسال لینک آن‌ها، آمار بازدید دانشجویان و اساتید خود را از این منابع معتبر افزایش دهید؛ که این عملکرد به شدت در رشد علمی اعضای دانشگاه شما تاثیرگذار است.

کاربردهای پیامک برای یک مجموعه دانشگاهی، به گستردگی خود مراکز عالی و دانشگاهی است؛ به طوری که حتی بخش‌های مختلف دانشگاه، مانند کتابخانه دانشگاه، سلف و رستوران دانشگاه، سالن‌های ورزشی مختلف، مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه و … برای اطلاع‌رسانی و مدیریت خود نیز می‌توانند از پیام کوتاه، استفاده‌های متنوع داشته باشند؛ اما در این مطلب تنها به بخش کوتاهی از کاربردهای این بستر رسانه‌ای برای مراکز آموزش عالی اشاره کردیم. شما می‌توانید در بخش نظرات این محتوا، پیشنهادهای دیگر خود را در زمینه کاربرد پیامک برای یک مرکز دانشگاهی مطرح کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی