یکی از بهترین استراتژی‌های بازاریابی برای آموزشگاه‌های موسیقی در عصر حاضر، بدون شک بازاریابی پیامکی است. در حالی که کمپین‌های ایمیلی، تبلیغات شفاهی و آگهی‌های قدیمی می‌توانند این کار را انجام دهند، این در حالی است که بسیاری از مدیران آموزشگاه‌های موسیقی تمایل دارند قدرت و پتانسیل بازاریابی پیامکی را نادیده بگیرند، اما برای مشاغلی مثل آموزشگاه‌های موسیقی که با نسل جوان‌تر در ارتباط هستند و خدماتی برای آن‌ها ارائه می‌دهند، همواره از روش‌های جدید و نوین استفاده شود. این کار باعث می‌شود، هنرجویان جوان حس اعتماد بیشتری به آموزشگاه و خدمات شما داشته باشند.

استراتژی‌های بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه‌های موسیقی

استراتژی‌های بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه‌های موسیقی، یکی بهترین روش‌هاست زیرا ارسال پیامک چیزی فراتر از ارسال مطالب جالب است که مخاطبان می‌خوانند و از آن عبور می‌کنند. این روش پیاده‌سازی و مدیریت راحتی دارد و برای راه‌اندازی، نیازی به استخدام افراد متخصص ندارد، سریع است و امکان تعامل بیشتر با هنرجویان وجود دارد، مقرون به صرفه است و نرخ بازگشت سرمایه زیادی را به همراه دارد.

10 کلید طلایی در روش بازاریابی پیامکی برای آموزشگاه موسیقی

بازاریابی پیامکی و جذب مخاطبان هدف

صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها در روش‌های بازاریابی سنتی، مثل چاپ تراکت‌های تبلیغاتی، همیشه تعداد زیاد آن برای‌شان حائز اهمیت بوده است، آن‌ها تصور می‌کردند هرچه تعداد تراکت‌ها بیشتر باشد، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کنند. همچنین برای پخش تراکت‌ها مخاطب هدف را در نظر نمی‌گرفتند، صرفا به پخش آن‌ها در سطح شهر و مراکز پر رفت آمد می‌پرداختند، در روش بازاریابی پیامکی، ارسال انبوه پیامک حایز اهمیت است، حتی طبق جدول زمانی می‌توانید پیامک تبلیغاتی خود را برای مخاطبین هدف خود چندین مرتبه ارسال کنید، اما در این روش بازاریابی هدف، جذب مخطبانی است که تمایل به خرید یا استفاده از خدمات شما را دارند. به طور مثال وقتی شما صاحب یک آموزشگاه موسیقی هستتید، به راحتی می‌توانید فقط برای گروه سنی خاصی پیامک ارسال کنید، در این صورت است که نرخ بازگشت سرمایه قابل ملاحظه‌ای خواهید داشت. مزیت دیگر بازاریابی پیامکی نسبت به روش‌های سنتی، این است که با ارسال پیامک، خود را مجدد به مخاطبان یادآوری می‌کنید. این یادآوری باعث می‌شود تا مخاطبان هدف شما، که قصد داشتند از خدمات شما استفاده کنند اما به دلایلی فراموش کرده‌اند، مجدد پیامک را می‌خوانند و در صورت تمایل می‌توانند از خدمات و کلاس‌های شما استفاده کنند.

بازاریابی پیامکی و حق انتخاب مخاطبان

حجم گسترده تبلیغات باعث آزار مخاطبان شده است، در نظر بگیرید حجم زیادی از ایمیل‌های تبلیغاتی باعث مختل شدن کارهای روزمره‌ی مخاطبان شود، در چنین شرایطی به آن‌ها حق بدهید که در مورد تبلیغات کمی بی‌حوصله برخورد کنند. وقتی شما برای مخاطبان هدف خود، پیامک ارسال می‌کنید، حق انصراف را برای آن‌ها قرار دهید، این امر باعث می‌شود که اگر مخاطبان از خدمات شما استفاده هم نکنند، حداقل عصبانی هم نباشند.

بازاریابی پیامکی و تعامل سریع با مخاطبان

برای کسب‌وکارهایی مثل آموزشگاه موسیقی، راه‌کاری جز تعامل با مخاطبان وجود ندارد. از زمان ثبت نام آن‌ها تا شروع کلاس، تغییر زمان، کنسلی کلاس، یادآوری ثبت نام، تخفیفات ویژه و اعلانات و اطلاع‌رسانی‌ها، همه و همه در داشتن تعامل بیشتر با هنرجویان امکان پذیر است. دیگر نمی‌شود به اطلاع‌رسانی‌های ایمیلی و یا حتی تماس‌های تلفنی با مخاطبان اکتفا کرد، تلفن همراه آن‌ها همیشه در دستشان است و با کوچکترین آلارمی به آن نگاه می‌کنند و پیام‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن می‌خوانند. این پیام‌های 160 کاراکتری در کوتاه‌ترین شکل ممکن پیام شما را به مخاطبان می‌رسانند. به روز بودن در استفاده از تکنولوژی جدید در کسب‌وکارهای کوچک مثل آموزشگاه‌های موسیقی برای مخاطبان بسیار ارزشمند است.

بازاریابی پیامکی و ارسال سریع پیامک

فرقی نمی‌کند، در جهت تبلیغات و جذب مخاطب از ارسال پیام کوتاه استفاده می‌کنید یا تنها در جهت تعامل بیشتر با مخاطبان خود، مهم این است که پیام‌های متنی شما در سریع‌ترین زمان ممکن برای آن‌ها ارسال می‌شود. طبق اطلاعات به دست آمده، 98 درصد از پیامک‌های ارسالی در سه دقیقه ابتدایی ارسال باز و توسط مخاطبان خوانده می‌شود. پس در مشاغلی مثل آموزشگاه‌های موسیقی، سرعت اطلاع رسانی بسیار حائز اهمیت است. همچنین باعث می‌شود شما بچندین روش، مطمئن شوید که پیام‌های شما به دست هنرجویان خود رسیده است. اول اینکه اگر مشترکین در جایی باشند که تلفن همراه آن‌ها آنتن دهی ضعیفی داشته باشد، بعد از چند ساعت که وارد محدوده شوند، پیامک برای‌شان ارسال می‌شود. دوم، اگر از پنل‌های اس ام اس دلیور بیس استفاده می‌کنید، این امکان را به شما می‌دهد که تعداد پیام‌هایی که به دست مشترکین نرسیده است را ملاحظه کنید.

بازاریابی مقرون به صرفه

بازاریابی پیامکی یکی از مقرون به صرفه ترین روش‌های بازاریابی مخصوصا برای مشاغل و کسب و کارهای کوچک است، در این روش از بازاریابی برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان می‌توان پیامک ارسال کرد و همچنین ارزان‌ترین راه برقراری ارتباط با مشتریان است. در نظر بگیرید در یک آموزشگاه موسیقی اگر قرار باشد برای هر اطلاع رسانی با هنرجویان تماس گرفته شود علاوه‌بر هزینه‌ی بالای هر تماس، امکان عدم پاسخ‌دهی هنرجویان وجود دارد، طبق اطلاعات به دست آمده مشترکین تلفن همراه ترجیح می‌دهند به جای صحبت‌های طولانی با اپراتورها، خدمات و اطلاع رسانی در مورد امور کلاس‌ها و کارهایشان از طریق پیام‌های متنی کوتاه انجام شود. همچنین برای راه‌اندازی سیستم ارسال پیام کوتاه، احتیاجی به استخدام افراد متخصص نیست.

امکان نظرسنجی از مخاطبان


درست است که رسالت اصلی ارسال پیام کوتاه برای مخاطبان، تبلیغ است اما می‌توان از آن برای مقاصد مختلفی مثل نظرسنجی نیز استفاده کرد. دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که که در نظرسنجی‌های تلفنی شرکت کند یا مدت زمان زیادی را به پر کردن فرم‌های نظرسنجی اختصاص دهد. با استفاده از امکان نظرسنجی پیامکی، می‌توانید لینک “شرکت در نظرسنجی” را برای آن‌ها ارسال کنید. در این روش دو نکته بسیار مهم وجود دارد، اول اینکه در انتخاب و تعداد سوالات خود دقت کنید تا زمان زیادی مخاطبان را نگیرد. دوم، اگر از مخاطبان خود نظرسنجی می‌کنید، اطلاعات را ثبت و از آن‌ها در جهت بهبود خدمات و محصولات خود استفاده کنید. این امر باعث می‌شود مخاطبان متوجه شوند که نظرشان برای شما اهمیت دارد. مخصوصا در مشاغل خدماتی مثل آموزشگاه‌های موسیقی که کیفیت و خدمات‌دهی از مهمترین عواملی هستند که نظر مخاطبان را به خود جلب می‌کنند. در نظر داشته باشید اگر انتقادی هم از سوی هنرجویان ثبت می‌شود، در سریع‌ترین زمان ممکن تماس گرفته و به بهترین نحو ممکن پاسخ‌گوی آن‌ها باشید.

کندو-روش تبلیغاتی پیامکی برای آموزشگاه موسیقی

بازاریابی پیامکی و ارسال سریع پیامک

کوتاه و ضروری

درست است که این روزها همه از تلفن‌های همراه هوشمند استفاده می‌کنند، اما نباید کاری کرد که این همراه دوست‌داشتنی تبدیل به یک دستگاه صلب آسایش تبدیل شود. درست مثل صندوق ایمیل‌ها که این روزها باعث شده ایمیل‌های بسیار ضروری، از چشم مخاطبان دور بماند و هر زمان که صندوق ایمیل خود را باز می‌کنند با مجموعه‌ای از تبلیغات گسترده مواجه شوند که حتی مخاطب هدف آن‌ها هم نیستند. در شغل‌های خدماتی مثل آموزشگاه‌های موسیقی، پس از جذب مخاطب دیگر نیازی نیست به آن‌ها پیام‌های تبلیغاتی ارسال کنید، کافی است که مهم‌ترین اعلان و اخبارهای ضروری را به صورت متنی بسیار کوتاه برای آن‌ها ارسال کنید. مطمئن باشید این امر باعث می‌شود هنرجویان احساس رضایت بیشتری نسبت به آموزشگاه شما داشته باشند.

مرتبط با هم پلتفرمی

استفاده از هر یک از پلتفرم‌های تبلیغاتی نباید مانع شود تا از دیگرپلتفرم‌ها استفاده نکنید، بلکه اگر به صورت هم‌زمان و هدفمند، از آن‌ها استفاده کنید، باعث می‌شود مخاطبین وارد از هر اپلیکیشن، وب‌سایت و … استفاده می‌کنند، خدمات، نام و برند شما را ببینند و در صورت نیاز به راحتی با شما در ارتباط باشند. به طور مثال در آموزشگاه‌های موسیقی وقتی پیامک تبلیغ برای مخاطبین ارسال می‌کنید می‌توانید لینک سایت را هم ارسال کنید و همچنین وقتی مخاطبان از وب‌سایت شما دیدن می‌کنند، می‌توانند شماره با مراجعه به صفحه‌ی “ارتباط باما” به صورت تلفنی یا پیامکی با شما در ارتباط باشند.

مشتریان وفادار

هرچقدر از محبوبیت بازاریابی ایمیلی کم شود، به محبوبیت بازاریابی پیامکی به دلیل ارسال پیامک‌های شخصی سازی شده، بیشتر می‌شود. به طور مثال، ارسال پیامک‌هایی که در آن از نام مخاطبان استفاده شود و یا سال‌روز تولدتشان تبریک گفته شود و یا از خرید آن‌ها تشکر شود، باعث وفاداری بیشتر مشتریان می‌شود. در مشاغل خدماتی نظیر آموزشگاه‌های موسیقی با یادآوری و تبریک از موفقیت‌های کسب شده توسط هنرجویان، حس بهتری را به آن‌ها القا کرده که موجب وفاداری بیشتر می‌شود.

نرخ بازگشت سرمایه

بااینکه از عمر بازاریابی پیامکی خیلی نمی‌گذرد، اما طبق آمارهای به دست آمده از سوی بازاریابان نشان می‌دهد که اتخاذ این استراتژی برای تبلیغات در کسب‌وکارها مخصوصا، مشاغل خدماتی، نوپا و کوچک، نرخ بازگشت سرمایه‌ی زیادی را به همراه داشته است به طوری که بودجه اختصاص یافته به آن هر سال از سوی مدیریت این نوع از کسب‌وکارها رو به افزایش است. مشاغل خدماتی نظیر آموزشگاه‌های موسیقی نیز از قاعده جدا نیستند، آمارها نشان می‌دهد که پس از ارسال پیام‌های کوتاه تبلیغاتی، میزان تماس‌ها و پیامک‌ها برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کلاس‌ها و … بسیار چشم‌گیر بوده است.

کندو-روش تبلیغاتی پیامکی برای آموزشگاه موسیقی

نرخ بازگشت سرمایه در پیامک مارکتینگ

برخی بر این باور هستند که پیشرفت تکنولوژی و افزایش پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به ضرر افراد جامعه است چرا که باعث شده وقت زیادی از آنان گرفته شود. اما لازم به ذکر است که سرویس‌های ارسال پیام‌کوتاه یا اپلیکیشن‌های ارسال متن، تنها برای چت کردن افراد نیست. اگر از این پلتفرم‌ها به صورت هدفمند استفاده شود بسیار مفید هم هستند. از این ابزارها می‌توان در جهت تبلیغ، نظرسنجی، ارسال اعلانات و هشدارها برای مخاطبانی استفاده کرد که حداقل روزی 52 مرتبه تلفن همراه خود را چک می‌کنند. ارسال پیامک‌های تبلیغاتی برای کسب‌وکارها و مشاغل خدماتی و خانگی بسیار مقرون به صرفه و آسان است، همچنین سودآوری چشم‌گیری را به همراه دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی