در چند سال اخیر بیشتر دارندگان حساب‌ در بانک‌های مختلف، هنگام افتتاح حساب، امکان دریافت پیامک تراکنش‌های بانکی خود را نیز فعال می‌کنند. این در حالی‌ست که بانک‌ها نیز با توجه به تعرفه‌های سالانه، نرخ پیامک تراکنش مشترکین را از حساب آنان کسر می‌کنند.


لازم به ذکر است که آخرین بخش‌نامه نسبت به هزینه پیامک‌های تراکنش بانکی، مربوط به سال ۱۳۹۹ بوده و بر اساس آن هر بانکی به‌صورت سالانه مبلغی را به عنوان هزینه این پیامک‌ها از مشترکین خود دریافت می‌کند. با این‌حال در شهریور ماه سال 1401 نیز یکی از بانک‌های خصوصی اعلام کرد هزینه پیامک‌ها نسبت به تعداد تراکنش‌ها به صورت شش ماهه محاسبه و از حساب مشتریان در ازای هر پیامک 90 تومان کسر خواهد شد.
اما در 16 اردیبهشت ماه سال 1402، برخی از بانک‌ها پیامکی مبنی بر فعال‌سازی سرویس پیامک مشترکین، برای آنان ارسال کردند و طبق این پیامک دارندگان حساب و حتی افرادی که پیش‌تر پیامک تراکنش‌ها برای آنان ارسال می‌شد نیز باید با مراجعه حضوری و یا سامانه‌های بانک‌داری به صورت غیرحضوری نسبت به فعال‌سازی سرویس پیامکی خود اقدام کنند.


اقتصاد آنلاین نوشت: چندین سال است که بانک‌ها از مشتریان خود برای ارسال هزینه پیامک تراکنش‌های بانکی مبالغی را دریافت می‌کنند که البته با مصوبه بانک مرکزی و بر اساس بخشنامه‌ای است که این بانک به بانک‌های عامل ارسال کرده و به نوعی به آن‌ها مجوز می‌دهد که این هزینه را از حساب مشتریان کسر نمایند؛ حالا اما در روزهای گذشته برخی پیامک های ارسالی از سوی برخی بانک‌ها این نگرانی را در میان مردم ایجاد کرده که باز هم قرار است هزینه خدمات پیامکی تراکنش‌های بانکی تغییر کند یا خیر؟ به خصوص اینکه شهریورماه سال گذشته هم اخذ این هزینه و افزایش چند برابری آن دردسرساز شده بود.


نکته قابل توجه آنکه طبق اعلام رسمی که در شهریورماه سال گذشته نسبت به عادلانه کردن هزینه و میزان تراکنش‌های مشترکین اعلام شد و همچنین تفاوت خدمات‌دهی و عملکرد متفاوت بانک‌ها و همچنین افزایش نرخ پیامک از سوی اپراتورها باز هم دارندگان حساب در بانک‌های مختلف نه تنها باید رضایت کتبی خود را نسبت به فعال‌سازی سامانه پیامکی اعلام کنند بلکه با این سردرگمی مواجه هستند که آیا باز هم قرار است هزینه تراکنش‌های بانکی در سال 1402 افزایش یابد یا خیر!

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی