بهترین موسسات خیریه در مشهد کدام‌اند؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد یا در آینده پیش بیاید که بخواهید به موسسات خیریه کمک کنید، اما ندانید که چگونه باید بهترین و مورد اعتمادترین آن‌ها را پیدا کنید. در این مطلب سعی کردیم بهترین موسسات خیریه را به شما معرفی کرده و به ویژگی‌های بهترین موسسات خیریه اشاره کنیم تا با در نظر گرفتن ویژگی‌های ذکر شده بتوانید بهترین موسسه را انتخاب کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ویژگی‌های برجسته بهترین موسسات خیریه در مشهد

اگر قصد کمک به موسسات خیریه را دارید و به دنبال بهترین و معتبرترین موسسات خیریه در مشهد هستید در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی‌های مهم یک موسسه خیریه معتبر را برای شما ذکر کنیم تا با خیال راحت بتوانید به آن‌ها سر بزنید و کمک‌های خود را اهدا کنید.

بهترین موسسات خیریه باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

دارای وبسایت معتبر هستند.

نیکوکاران را مانند خانواده خود می‌دانند.

نیکوکاران موسسات معتبر عضوی از موسسه هستند.

شفاف عمل می‌کنند.

مکانیزه عمل می‌کنند.

موسساتی که معتبرند و تنها منبع درآمدشان از طریق نیکوکاران است بنابراین باید به صورت شفاف گزارش کار خود را به صورت شفاف به اطلاع نیکوکاران برسانند.

برای مثال با استفاده از پنل‌های پیامکی معتبر روز تولدشان را به ایشان تبریک می‌گویند، در اعیاد مختلف و مراسمات نیکوکاران را دعوت می‌کنند، گزارش فعالیت‌های خود را در جلسات مختلف برای ایشان مستند می‌کنند و  …

معرفی 10تا از بهترین موسسات خیریه در مشهد

معرفی 10تا از بهترین موسسات خیریه در مشهد

موسسه خیریه علوی

خیریه علوی مشهد در سال ۱۳۴۹ توسط تنی چند از نیکوکاران شهرمان بنیانگذاری و سپس به ثبت رسید.ابتدا در زمینه های مختلف به نیازمندیهای ایتام و محرومین توجه و ارائه خدمات داشته،از قبیل تهیه ارزاق عمومی،کالاهای اساسی،اهدا جهیزیه،پرداخت وام،کمک هزینه تحصیلی و درمانی و… . اما امروزه با حفظ فعالیت های قبل، بیشتر بر روی ادامه تحصیل فرزندان و بالا بردن سطح فرهنگ خانواده تمرکز نموده و از این رو چندیست با همیاری همشهریان سبز اندیش به اجرای طرح حامی تحصیلی اقدام نموده که بحمد الله با موفقیت روزافزون مواجه گردیده است.
نحوه کمک به دانش آموزان:

کمک به کودکان و دانش آموزان مستعد و نیازمند
هزینه درمان نیازمندان
کمک به تهیه سبد کالا ویژه خانواده های نیازمند
تهیه جهیزیه ویژه زوج های نیازمند
پرداخت سهم سادات، سهم امام، فطریه و کفاره
پرداخت جهت ذبح گوسفند
مشارکت در فعالیت های فرهنگی موسسه
تکمیل ساختمان موسسه

آدرس: مشهد- خیابان امام رضا(ع) ۵۵ – پلاک ۵ – شماره ثبت : ۱۹۳۳

شماره تماس: ۰۵۱۳۸۵۹۱۳۶۱

کندو - موسسه خیریه علوی

موسسه خیریه علوی

موسسه خیریه گلپونه‌های رضا

در راستای تحقق اهداف خدا پسندانه موسسه خیریه گلپونه‌های رضا، در زمینه نگهداری شبانه روزی کودکان بی سرپرست دختر و پسر 3 تا 6 سال به عنوان یک تکلیف الهی و انسانی،‌ این موسسه هیچ گونه کمک های نقدی و غیر نقدی را قبول نمی کند و جهت تامین هزینه های زندگی فرزندان اقدام به راه اندازی فست فود دردونه های رضا جهت پوشش دادن هزینه های جاری موسسه نموده است.
لذا از کلیه عزیزانی که تمایل دارند حامی موسسه باشند دعوت می‌نماییم به جمع مشتریان دردونه‌ها بپیوندند و با خرید از دردونه‌ها برای کودکان بی سرپرست و کار و تامین وعده‌های غذایی حامی گلپونه‌ها شوند، چرا که با خرید شما یک وعده غذایی برای این فرشتگان در نظر گرفته می‌شود و صد در صد سود حاصله از خرید نیز صرف کودکان بی سرپرست گلپونه های رضا خواهد شد.

آدرس دردونه‌ها و موسسه خیریه گلپونه‌های رضا :
مشهد – وکیل اباد 77 – نبش فارغ التحصیلان 4
شماره‌های تماس :
09023238957

05135025156

کندو - ارسال اس ام اس در مشهد

موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا

موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا علیه السلام یک سازمان غیردولتی و مردم نهاد است که باهدف والای‌خدمت به همنوع ودرمان کمبود ها و آسیب‌های اجتماعی پایه گذاری گردیده و کوشش فراوانی شده که با کمک خداوند متعال و بکارگرفتن دستاوردهای علمی و تجربیات فعالیت‌های مستمر جهت کاهش آثارمخرب معضلات اجتماعی و سری اقدامات عام المنفعه برنامه ریزی و اجرا گردد.

زمینه اصلی فعالیت این موسسه در راستای بهبود زندگی رزندان بی سرپرست و بدسرپرست زیر نظر بهزیستی است و این عمل با نهداری فرزندان به صورت 24 ساعته و تامین کلیه نیاز های فرزندان در مراکز این مجموعه است.فرزندان در این مراکز تمام امکانات و برنامه های یک خانواده کامل را در کنار مددکاران و مربیان و مشاوران دارند و برای تمام کمبود ها و نیازهای انان برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده در نظر گرفته شده است.

پس از بررسی و مطالعه درموردپرونده فرزندان مجموعه مهمترین عامل بی سرپرست شدن فرزندان اعتیاد والدین شناخته شد، در همین راستا پس از گذشت ۶سال مؤسسه موفق به راه اندازی مرکز ترک اعتیاد مهرالرضا(ع)شد، که با ترک اعتیاد سرپرست خانواده ها توانست به تعدادی از فرزندان مجموعه طعم شیرین حضور در خانواده گرم و صمیمی شان را هدیه کند.

آدرس: مشهد-بلوار احمدآباد- انتهای ابوذرغفاری 1- پلاک 69

شماره تماس: 38434312-051

خانه فرشتگان مشهد

خانه فرشتگان با مدیریت سرکار خانم طاهره رمضان زاده در سال ۱۳۸۳ با اهداف نگهداری (ایتام)،کودکان بی سرپرست و بدسرپرست تاسیس شد ، حدود ۵۰ فرزند دختر در این خانه در دو شعبه ۶ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال همانند یک خانواده بزرگ به صورت شبانه روزی کنار هم زندگی میکنند ….هزینه های خانه ما توسط نیکوکاران ، خیرین محترم و حامیان عزیز تامین می گردد.

ما سعی می کنیم با حمایت های مردمی، زندگی خوبی برای کودکان بی سرپرست مهیا کنیم و با آموزش های لازم(تحصیل- آشپزی-موسیقی- هنر و…) آینده خوبی را برایشان رقم بزنیم.

آدرس: مشهد، هفت تیر9، بلوار صارمی، صارمی 44/6، پلاک 39

شماره تماس: 3-38645891-051

کندو - خانه فرشتگان مشهد

خانه فرشتگان مشهد

 خیریه محبان‌ الرضا (ع)

خیریه محبان‌ الرضا (ع) مؤسسه غیردولتی و غیرانتفاعی است که در سال ۱۳۷۷ با شماره ۱۰۷۷۵ ثبت شده و پس از اخذ مجوز رسمی از مراجع قانونی فعالیت خود را در حوزه کمک به خانواده‌های نیازمند آغاز کرد. این خیریه طی عمر ۱۸ ساله خود خانواده‌ها و دانشجویان بی‌بضاعت و آسیب‌پذیر را با پرداخت‌های نقدی و غیرنقدی تحت‌پوشش قرار داده است. مجوز کنونی خیریه به شماره ۱۱۹۷/۱/۵۱۶ از سوی نیروی انتظامی صادر شده است.
فعالیت‌های خیریه را می‌توان به دو دوره مجزا تقسیم کرد: در دوره اول که از ابتدای تأسیس تا سال ۱۳۸۶ است تنها خانواده‌های نیازمند و ایتام تحت پوشش خیریه بودند و کمک‌های اهدایی اغلب به‌صورت غیرنقدی با عنوان تأمین مایحتاج اولیه زندگی از قبیل موادغذایی، مواد بهداشتی و شوینده، پوشاک، کفش، لوازم‌التحریر و …؛کمک‌های درمانی، تعمیر و تهیه مسکن، آموزشی، ازدواج و جهیزیه، مستمری ماهانه، اشتغال و … در اختیار افراد تحت پوشش قرار می‌گرفت.
این کمک‌ها در سه قالب کمک‌های ماهیانه (شب چهاردهم هر ماه به ۱۴ خانواده به نیت ۱۴ معصوم)، کمک‌های سالانه (پیش از آغاز سال نو، پیش از شروع مدارس و در طول ماه مبارک رمضان به همه مددجویان) و کمک‌های موردی (نظیر تأمین جهیزیه، تعمیر مسکن و …) انجام می‌شد.

در برخی سال‌ها تعداد مددجویان تحت پوشش به بیش از ۱۱۰ خانواده رسیده بود. در این سال‌ها بازارچه‌های خیریه برپا می‌شد که خانواده‌های تحت پوشش برای دریافت کمک‌های خود به آنجا مراجعه می‌کردند.
دوره دوم فعالیت‌های خیریه از سال۱۳۸۷ آغاز شد. از این سال یک تغییر عمده در رویکرد کلان خیریه صورت گرفت. جامعه هدف خیریه برای کمک‌رسانی، به سمت دانشجویان نیازمند تغییر پیدا کرد زیرا همانطور که اشاره شد حساسیت این گروه ایجاب می‌کرد تا افراد آشنا با شرایط ویژه این گروه متصدی کمک‌رسانی به آنها شود و از آنجا که بنیانگذاران و متصدیان امور خیریه محبان الرضا علیه السلام همگی از قشر دانشگاهی بودند می‌‌توانستند این مهم را به نحو احسنت انجام دهند بنابراین این دوره جدید با رویکرد کمک به دانشجویان شروع شد هرچند که کمک به خانواده‌های نیازمند با محدودیت در تعداد همچنان ادامه دارد.

آدرس: مشهد، راه آهن، خ. امام خمینی، خ. هاشمی نژاد

شماره تماس: 05132228188

کندو- ارسال پیامک برای موسسه خیریه

بنیاد کودک
بنیادکودک از سال 1373 در ایران و آمریکا فعالیت خود را آغاز کرده‌‌است. این مؤسسه در ایران با نام “مؤسسه خیریه بنیاد‌کودک” و در آمریکا با نام “Child Foundation” به ثبت رسیده‌است. درسال 1378 بنیادکودک در ایران ثبت‌ رسمی شد و از ثبت شرکت‌ها در شیراز مجوزی به شماره 398 دریافت کرد. سپس دفتر مرکزی بنیادکودک از شیراز به تهران منتقل ‌شد و پس از انتقال رسمی اسناد، مجدداً از ثبت شرکت‌ها در سال 1388 مجوزی به شماره 25540 دریافت‌کرد.
این مؤسسه، یک مؤسسه خیریه مردم‌نهاد، غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی، فرامذهبی و فرامرزی است که رویکردی کاملاً انسان‌دوستانه دارد. هدف این مؤسسه دستیابی به این آرمان است که “هیچ دانش‌آموز با استعدادی به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل و تلاش باز نماند”.
این مؤسسه با دریافت مجوزملی از وزارت کشور توانست دامنه‌ی فعالیت خود را به‌ بسیاری از استان‌ها بگستراند و اینک 36 نمایندگی در آمل، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایرانشهر، ایلام، بروجرد، بم، بوشهر، بیرجند، تبریز، تهران، جهرم، جیرفت، داراب، رشت، ریگان، زاهدان، زابل، سراوان، سنندج، شیراز، شهرکرد، فنوج، کاشان، کرمانشاه، کرج، لارستان، مراغه، مرودشت، مشهد، مهاباد، نیکشهر، یاسوج و یزد دارد.
بنیادکودک با همکاری موسسات همکار برون‌مرزی توانست رابطه‌ای عاطفی بین ایرانیان مقیم خارج از کشور با هموطنان‌شان در ایران سبب‌‌شود. دفاتر همکار بین‌المللی در کشورهای آمریکا، سوئیس، آلمان و استرالیا مشغول به فعالیت هستند.
بنیادکودک از آغازِ فعالیت تاکنون توانسته‌است بیش از بیست‌و‌یک هزار دانش‌آموز و به تبع آن خانواده‌های آنها را تحت حمایت قراردهد و امروز نیز بیش از 8000 دانش‌آموز بااستعداد را در سراسر ایران بورسیه کرده‌است که بیش از هزاران دانش‌آموزان توانسته‌اند به دانشگاه‌های کشور وارد شوند.

آدرس: مشهد، راهنمایی ،بلوار فلسطین ،خ. فلسطین بیست و سوم

شماره تماس: 05138330186

کندو - بنیاد کودک مشهد

بنیاد کودک مشهد

موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها

آبشار عاطفه ها در ماه مبارک رمضان 1380 شمسی به شماره ثبت 2310 و شماره پروانه ملی1/8/83/156887در راستای اعتلای سیره عملی امیر المومنان حضرت علی علیه السلام و با توجهات خاصه حضرت ولی عصر عجل الله و با عنایت حضرت حق به پشتوانه ولی نعمتمان حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا علیه السلام به همت چند نفر از نیکوکاران تاسیس گردیده است. این خیریه از همان ابتدای شروع فعالیت با طرح دیدگاههای تخصصی و بررسی های کارشناسی شده و نگرشی پژوهشی به مسائل اجتماعی و فرهنگی تلاش داشته تا زمینه را جهت خدمتگزاری هر چه بیشتر به محرومان جامعه فراهم آورد.

آدرس: مشهد، ابوطالب،خ. کلاهدوز، بلوار ابوطالب

شماره تماس: 05137137282

موسسه خیریه همسایه آفتاب شهر بهشت

همه چیز از سال 88 و مراسم تدفین چند شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد شروع شد، که چند تن از جوانان انقلابی با هم آشنا شده و هسته اولیه جوان‌ترین خیریه استان را شکل دادند. ابتدا هدفشان رفع فقر از طریق ارائه کمک‌های معیشتی به نیازمندان بود، اما پس از مدتی متوجه شدند با اینکه بسیاری از لوازم نابودی فقر، درون خانواده‌ها وجود دارد، اما همچنان فقیر مانده‌اند، پس عامل دیگری به نام فرهنگ در این میان موثر می‌باشد که ضعف آن موجب تداوم فقر شده‌است.

به این ترتیب «موسسه فرهنگی همسایه آفتاب شهر بهشت» که سال 88 در قالب هیئت و کانون خادمیاری ثبت شده بود، سال 96 به عنوان خیریه نیز در فرمانداری به ثبت رسید تا در بخش خیریه، خدماتی همچون رسیدگی به محرومان، ارائه خدمات آموزشی، پزشکی، عمرانی، اشتغال زایی، تهیه جهیزیه برای سادات و ایتام، تاسیسات و در بخش فرهنگی نیز پیوست های فرهنگی برای خدمات خیریه ارائه دهد.

محمدرضا رمضانیان، دانشجوی دکترای مدیریت فرهنگی که مدیریت موسسه را بر عهده دارد، گفت: این موسسه، حدیث نبوی را که می فرماید المسکین رسول الله، سرلوحه خود قرار داده و تلاش می‌کند یک دانشگاه علمی و فرهنگی باشد. در واقع رویکرد انسان محور بوده و این را نقطه تمایز آن‌هاست. آن‌ها به جای رفع فقر درصدد ساخت انسان و خدمت به انسان هستند.

به عنوان نمونه برای ارائه بسته معیشتی به نیازمندان، تاکنون پنج الگوی همراه با پیوست فرهنگی را طراحی و ارزیابی کرده‌اند. در خیریه همسایه آفتاب، پس از شناسایی خانواده‌های نیازمند، به صورت مداوم و مستمر با آن‌ها در ارتباط هستند و نیازهای غیرمادی زندگیشان (از نوع پوشش تا رفتارها و ازدواج فرزندان و…) را هم رصد و به آن ها رسیدگی می‌کنند که در این فرآیند و تعامل پویا، عوامل و زمینه‌های ایجاد فقر را از بین می رود. همچنین گلچینی از نوجوانان نخبه محروم را در گروه‌های 12 تا 14 نفره دارند که بصورت تخصصی با مربی تربیتی جلسه و در کنار بازی و تفریح و … احکام و اعتقادات را آموزش می‌بینند تا در آینده مددکار موسسه باشند.

آدرس: مشهد، امامت15، نبش چهارراه اول

شماره تماس:  09151131241

کندو - موسسه خیریه همسایه آفتاب شهر بهشت

موسسه خیریه همسایه آفتاب شهر بهشت

موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا

در ابتدای شکل گیری موسسه، با درک خلأها و ضرورت‌های فرهنگی و مهارتی فرزندان ترخیصی سازمان بهزیستی (مددجویان بالای ۱۸ سال) و با تلاش بی دریغ و بی وقفه موسس مجموعه و حمایت‌های مهربانانه و گرم تعدادی از خیرین نیک اندیش وخیرخواه درسال ۱۳۸۵ با میزبانی ۱۵ نفر از فرزندان پسر ترخیصی سازمان بهزیستی تأسیس و با عنایت خاص امام رضا علیه السلام درسال ۱۳۹۱ موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا (ع)‌ به صورت رسمی ثبت شد و در حال حاضر با شش مرکز حمایتی به کار خود ادامه می‌دهد.

پس از۵ سال فعالیت به پیشنهاد سازمان بهزیستی استان سرپرستی تعداد ۲۰ نفر از جوانان ترخیصی دختر که در شیرخوارگاه حضرت علی اصغر بودند را قبول کرد. این موسسه با فراهم آوردن امکانات لازم که شامل خدماتی از قبیل (نگهداری – ازدواج – آموزش – تربیت) بود پذیرش این عزیزان را به عهده گرفت بعد از گذشت ۸ سال تمامی فرزندان ازدواج کردند و تشکیل خانواده دادند و صاحب فرزند شدند.

درسال ۱۳۹۱ موسسه پروانه فعالیت خانه فرزندان‌ ۶ تا ۱۲ سال را دریافت کرد و تعداد ۲۰ نفر فرزند دختر به این مجموعه افزوده شد.

همچنین مجوز چند مرکز دیگر طی این سالها از بهزیستی استان برای این مجموعه صادر شده است.

آدرس: مشهد، بلوار احمدآباد، انتهای ابوذرغفاری 1- پلاک 69

شماره تماس: 38434312-051

کندو - موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا

موسسه خیریه پرتو مهر امام رضا

5 نمونه پیامک تبلیغاتی برای موسسات خیریه

محقق شدن اهداف موسسه خیریه …………..؛ نتیجه کمک شماست. از شما صمیمانه متشکریم و از خدای متعال برای شما و خانواده محترم آروزی سعادتمندی داریم.

.

اعمال بلندتر از کلمات صحبت می‌کنند و امروز شما نشان داده‌اید که این حقیقت مطلق است. بابت کمک مالی به مؤسسه خیریه …………. نهایت تشکر را داریم.

.

من از خودگذشتگی و تمایل شما برای کمک به دیگران را تحسین می‌کنم. از صمیم قلبم از شما برای این کمک استثنایی بسیار سپاسگزارم.

.

کمک شما فراتر از چیزی است که موسسه خیریه ………. تصور می‌کرد. صمیمانه، از همه کمک‌های باورنکردنی شما متشکرم.

.

با تشکر از شما برای کمک مالی که به موسسه خیریه! ما بسیار خوش شانس هستیم که توجه افرادی مانند شما را با قلب‌های گرم و بزرگ به خود جلب کرده‌ایم.

سخن پایانی

با 10تا از بهترین موسسات خیریه مشهد آشنا شدید. اگر میخواهید نام موسسه خیریه شما نیز در لیست بهترین‌ها قرار بگیرد لازم است که اقداماتی جهت اعتماد سازی انجام دهید تا بتوانید نظر حامیان بیشتری را به سمت خود جلب کنید. یکی از مهمترین اقدامات تهیه پنل پیامکی برای ارسال پیامک‌های مختلف مانند: ارسال گزارش کار برای حامیان، تشکر از کمک‌های اهدایی حامیان و … می‌باشد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی