بانک‌ها و موسسات مالی مهمترین مراکز اقتصادی جامعه هستند که عموم مردم با آن سروکار دارند؛ و نیاز است که فرایندهای اطلاع رسانی مربوط با این مراکز، بسیار سریع، چابک و عمومی‌ باشد. پیامک‌ها به عنوان عمومی‌ترین و سریع ترین پلتفرم اطلاع رسانی کاربردهای متنوعی در این کانون‌های اقتصادی دارند که در ادامه به معرفی 8 مورد آن‌ها می‌پردازیم:

برای اطلاع از بهترین روش های نظر سنجی پیامکی میتونید بر روی لینک کلینک کنید.

ارسال موجودی با استفاده از پیامک

پرکاربردترین سرویس پیامکی برای بانک‌ها و موسسه‌های مالی، ارسال تراکنش‌های مالی و موجودی مشتریان با استفاده از پیام کوتاه است. استفاده از این سرویس پیامکی، تعداد مراجعات مشتریان به بانک یا خودپردازها را برای دریافت تراکنش یا موجودی به شدت کاهش می‌دهد؛ که این فرایند هم موجب صرفه‌جویی در مصرف کاغذ می‌شود و تا حد قابل توجهی از شلوغی و ازدحام شعبه‌های بانکی جلوگیری می‌کند. همچنین بانک‌ها می‌توانند برای ارسال پیامک‌های مربوط به تراکنش محدودیت قائل شوند؛ به طور مثال تنها برای تراکنش‌های بیش از 100 هزار ریال پیام کوتاه ارسال کنند.

پیامک یادآوری پرداخت اقساط بانک

با وجود مشغله‌های فراوان مردم، این مساله که فردی مهلت سر رسید پرداخت اقساط را فراموش کند کاملا طبیعی است؛ به عبارتی بسیاری از مشکلات و تاخیرهای ناشی از عدم پرداخت اقساط در نظام بانکی، فراموشی مهلت سر رسید پرداخت قسط‌های مربوط به تسهیلات بانکی است؛ از همین رو بانک‌ها و موسسات مالی می‌توانند چند روز قبل از موعد پرداخت اقساط برای مشتریان خود پیامک یادآوری ارسال کنند. همچنین اگر مجموعه مالی شما شرایط پرداخت آنلاین اقساط را در اپلیکیشن بانک فراهم کرده باشد، می‌توانید لینک نصب اپلیکیشن را در پیامک ارسال کنید و از مشتریان بخواهید با نصب آن، اقدام به پرداخت آنلاین اقساط خود کنند.

اطلاع رسانی شرایط اضطراری بانک از طریق پیامک

ارسال پیامک گزینه بسیار مناسبی برای اطلاع رسانی شرایط اضطراری به مخاطب یا مشتریان است. زیرا پیامک‌ها در دسترس ترین رسانه برای هر مخاطب هستند و شما می‌توانید مطئمن باشید که در مدت زمان کوتاهی پیام یا اطلاع رسانی خود را به دست درصد بالایی از مخاطبان می‌رسانید؛ به طور مثال اگر در مجموعه شما یا یکی از شعب شما، اختلالی در سیستم‌ها ایجاد شود می‌توانید این مساله را از طریق پیامک به مشتریان اصلی خود اطلاع دهید تا از مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها خودداری کنند؛ همچنین به محض برطرف شدن مشکل نیز می‌توانید با ارسال پیامک، رفع اختلال در سیستم‌ها را اطلاع رسانی کنیدِ به اضافه اینکه به منظور اعلام تعطیلی‌های غیرمترقبه به علت‌هایی مانند آلودگی هوا می‌توانید از ظرفیت ارسال پیامک استفاده کنید.

ساعت کاری بانک و ارسال پیامک

 

کندو - ارسال ساعت کاری کارمندان از طریق پیامک

ارسال ساعت کاری کارمندان از طریق پیامک

اطلاع دقیق مردم از ساعت کاری و فعالیت بانک‌ها یا موسسات مالی به عنوان مراکز مهم اقتصادی، بسیار اهمیت دارد. در ایام و یا شرایط خاص ساعت کاری بانک‌ها ممکن است تغییر پیدا می‌کند؛ به طور مثال در فصل تابستان به منظور کاهش مصرف انرژی ممکن است ساعت شروع به کار بانک‌ها تغییر کند؛ نکته مهم در این رابطه آن است که در برخی اوقات، شرایط فعالیت بانک‌ها متفاوت با سایر ادارات دولتی است؛ در این شرایط بانک‌ها می‌توانند با ارسال یک پیامک تغییر ناگهانی ساعت کاری خود را به مشتریان اصلی اطلاع دهند.

ارسال خودکار پیامک بانکی

هر بانک یا موسسه مالی در روز شاید هزاران بار نیاز به ارسال پیامک برای مخاطبان خود داشته باشد؛ طبیعتا منطقی نیست که این حجم از پیامک توسط اپراتور ارسال شود. پنل پیامکی کندو با استفاده از پشتیبانی APIbase می‌تواند به صورت خودکار پیامک ارسال کند؛ به عبارت دیگر سامانه پیامکی این امکان را دارد که به دیتابیس بانک یا موسسه مالی شما مرتبط شود و پس از هر تراکنشی به صورت خودکار پیامک لازم را ارسال کند.

ارسال پیامک بر اساس موقعیت مکانی

کندو - ارسال پیامک از روی نقشه

ارسال پیامک از روی نقشه

یک مجموعه در بسیاری از شرایط نیاز دارد تا تنها برای مخاطبان مستقر در یک منطقه مکانی خاص پیامک ارسال کند؛ به طور مثال بانک‌ها می‌توانند اطلاعات مربوط به افتتاح شعب جدید خود را شامل آدرس و شماره تماس برای مشتریان ساکن در نزدیکی آن شعبه ارسال کنند؛ این کار بهترین روش برای اطلاع رسانی درباره آن شعبه جدید است و این امکان را برای افراد ساکن در آن منطقه ایجاد می‌کند تا به جای مراجعه به شعب دورتر، از خدمات بانکی شعبه نزدیک خود استفاده کنند.

ارسال پیامک رمز پویا

در سال‌های اخیر به منظور جلوگیری از کلاهبرداری در خریدهای اینترنتی، بانک‌ها و موسسات مالی رمز پویا یا یکبارمصرف برای مشتریان ارسال می‌کنند؛ هنگام خرید اینترنتی پس از درخواست خریدار برای رمز پویا یا یکبارمصرف، فروشگاه درخواست را برای سامانه پیامکی بانک ارسال می‌کند و پس از چند ثانیه پیامک رمز برای مخاطب ارسال می‌شود؛ مهمترین عامل در ارسال رمز پویا، سرعت این فرایند است. در سامانه پیامکی کندو سرعت سرویس otp  یا همان رمز یکبارمصرف، 4 تا 6 ثانیه است. یعنی حدافاصل 4 تا 6 ثانیه پس از ارسال درخواست کاربر، پیامک رمز پویا برای وی ارسال می‌شود.

ارسال پیامک‌های مناسبتی برای مشتریان وفادار

بانک‌ها و موسسات مالی می‌توانند در مناسبت‌های مختلف برای مشتریان دائمی ‌خود پیامک‌های تبریک ارسال کنند. این پیامک‌ها می‌توانند در مناسبت‌های عمومی‌ مانند تحویل سال جدید، عید فطر، سالروز تاسیس بانک و … یا مناسبت‌های اختصاصی هر مشتری مانند روز تولد مشتریان ارسال شود. با ارسال این پیامک‌ها، در نظر مشتریان به یک مجموعه پویا و به روز تبدیل می‌شوید؛ همچنین این رفتار شما، حس احترام را در مخاطب یا مشتریان شما به وجود می‌آورد.

پنل پیامکی مناسب برای بانک‌ها

با توجه به کاربردهای گسترده سرویس‌های پیامکی در بانک‌ها و موسسات مالی، برای انتخاب یک سامانه مناسب برای این مجموعه‌ها، باید به دو عامل توجه داشت؛ نخستین عامل امنیت سامانه پیامکی است؛ اطلاعات مالی مشتریان بانک‌ها، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به همین خاطر در انتخاب پنل باید به اعتبار و شرایط امنیتی آن سامانه بسیار توجه داشته باشید. عامل دوم سرعت و ظرفیت ارسال پیامک است. یک بانک در روز شاید هزاران یا حتی میلیون‌ها پیامک برای مشتریان خود ارسال کند. از همین رو ظرفیت ارسال پیامک سامانه بسیار اهمیت دارد. به طور مثال سامانه پیامکی کندو قادر است در یک ساعت، حدود 10 میلیون پیامک ارسال کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی