زندگی کردن در محلی که طراحی جذابی داشته باشد باعث ایجاد شور و شوق در افراد می‌شود. طراحان داخلی و افرادی که در حوزه دکوراسیون فعالیت می‌کنند لازم است برای معرفی نمونه کارها و فعالیت‌های خود ارتباط مناسبی با مشتریان داشته باشند. اهمیت بالای این موضوع در سبک زندگی افراد سبب شده تا کسب و کارهای زیادی در دکوراسیون داخلی و طراحی فعالیت داشته باشند و در نتیجه افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر به سر می‌برند.

چه عاملی سبب می شود که این تجارت‌ها بتوانند موفقیت بالایی را به دست آورند، دقیقاً موضوعی است که در این مقاله قصد داریم آن را بررسی کنیم. بدون شک استفاده از روش‌های مختلف برای بازاریابی و تبلیغات شما را از سایر رقیب‌های خود متمایز می‌کند و در نتیجه می‌توانید با ارائه خدمات بیشتر سود بالایی را به دست آورید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی مورد نیاز را آموزش ببینید.

 طراحان داخلی و تبلیغات

امروزه استفاده کردن از تکنیک‌های معماری در قسمت‌های مختلف منزل باعث ایجاد ظاهر منحصر به فرد در آن می‌شود و در نتیجه افراد احساس خوشایندی بیشتری نسبت به محیطی که در آن زندگی می‌کنند به دست می‌آورند. افراد برای اینکه بتوانند ظاهر منزل خود را نسبت به قبل شیک تر کنند از طراحان داخلی کمک می‌گیرند. این افراد با تکیه بر تجربه و علمی که دارند از روش‌های مختلف برای چیدن وسایل و همچنین طراحی قسمت‌های مختلف خانه ظاهر بسیار مطلوبی را در آن ایجاد می‌کنند، به صورتی که در برخی از مواقع کمتر افرادی باور می‌کنند که این خانه همان خانه قبلی باشد.

در مقابل تعداد افرادی که این خدمات را برای مشتریان خود ارائه می دهند بسیار زیاد هستند و در  نتیجه آن دسته که در این کسب و کار ها فعالیت می‌کنند لازم است از تکنیک‌های مختلف برای  معرفی خود استفاده کنند. در ادامه روش‌های مناسبی را برای معرفی و بازاریابی طراحان داخلی به شما معرفی می‌کنیم.

راه اندازی وب سایت

در گذشته  اغلب کسب و کارها برای معرفی نحوه انجام دادن کارهای خود بروشورهایی را تهیه می‌کردند که در آن نمونه‌ای از کارهای انجام  داده شده قرار می‌گرفت؛ اما امروزه راه اندازی وب سایت‌های مختلف انجام دادن این فرآیند را آسان‌تر و کم هزینه‌تر کرده است. به طوری که شما می‌توانید بخش های مختلفی را در وب سایت خود ایجاد کنید و در هر یک از این بخش‌ها نمونه کارهای متفاوتی را برای ارائه قرار دهید. به عنوان مثال در صورتی که شما طراحی قسمت‌های مختلف یک خانه را انجام می‌دهید دسته بندی مختلفی را به عنوان طراحی اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه و … را در نظر بگیرید و به این ترتیب مخاطب با مراجعه به بخش‌های مختلف با نحوه انجام دادن کارها آشنایی بیشتری به دست خواهند آورد.

البته یکی دیگر از مزایای این روش قابلیت ارائه نمونه کارها به تعداد بسیار زیادی از افراد است. به عنوان مثال تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما هر چقدر بیشتر باشد در نتیجه افرادی که نمونه کارهای شما را مورد بررسی قرار می‌دهند هم بیشتر خواهد بود. همچنین می‌توانید از روش‌های مختلفی برای افزایش میزان بازدیدکنندگان استفاده کنید که در ادامه این روش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 تولید محتوای طراحی

تولید محتوا در حوزه طراحی خانه یکی از بخش‌های جذاب است که مخاطبان علاقه دارند آنها را مورد بررسی قرار دهند. به عنوان مثال می‌توانید محتواهای جذاب بسیاری در زمینه‌های طراحی اتاق کودک یا استفاده از سبک‌های مختلف در طراحی‌های خانه در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. این موضوع باعث می‌شود که مخاطب‌ها برای به دست آوردن اطلاعات جدید به صورت مکرر به وب سایت شما مراجعه کنند و در نتیجه آمار بازدیدکنندگان بسیار افزایش پیدا میکند.

قابلیت ارائه نمونه کارها به صورت رایگان

همانطور که در قسمت قبل هم به آن اشاره کردیم کسب و کارهای مختلف مانند طراحان داخلی از چاپ بروشور و کاتالوگ برای ارائه نمونه کارهای خود استفاده می‌کردند که این مورد علاوه بر آسیب به محیط زیست می‌توانست هزینه بسیار بالایی از نظر چاپ، طراحی و …  به تجارت‌ها  تحمیل کند. اما تنها کافی است با راه اندازی وب سایت مورد نظر نمونه کارهای خود را به صورت دسته بندی در آن قرار دهید تا با مصرف هزینه کم به نتیجه دلخواه نزدیک شوید.

استفاده از شبکه مجازی

یکی دیگر از بسترهای مناسب برای ارائه نمونه کارهای مربوط به طراحان داخلی استفاده از شبکه‌های مجازی است. به این صورت که شما میتوانید با استفاده از شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام نمونه کارهای خود را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار دهید. البته این موضوع با کمک گرفتن از اینفلوئنسرها به شما کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری کارهای شما را مورد بررسی قرار دهند و در نتیجه  مشتریان بیشتری را به دست آورید.

ارسال پیامک های تبلیغاتی

یکی از کم هزینه‌ترین روش‌ها برای کسب و کارهای مختلف می‌توانند از آن برای تبلیغات و معرفی خود استفاده کنند، ارسال پیامک است. سامانه‌های پیامکی امکانات مختلفی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند که از جمله آنها می‌توان به قابلیت انتخاب منطقه مورد نظر جهت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی اشاره کرد. تصور کنید دفتر شما در منطقه خاصی از یک شهر قرار دارد و افرادی که برای عقد قرارداد یا بررسی نمونه کارهای شما به محل کار مورد نظر مراجعه می‌کنند لازم است جهت راحتی دسترسی منطقه  مورد نظر را انتخاب کنند.

قابلیت ارسال پیامک با در نظر گرفتن منطقه مورد نیاز این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با هزینه کمتر پیامک‌های تبلیغاتی خود را برای مشتریانی که در محدوده مورد نظر قرار دارد ارسال نمایید.

چنانچه شما به عنوان یک طراح تازه مشغول به کار شدید و یا میخواهید مشتریان بیشتری را جذب کنید. برای شروع تبلیغات با پیامک میتوانید با کلیک بر روی امکانات سامانه با بهترین امکانات کندو اس ام اس آشنا شوید.

سخن پایانی

پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا کسب و کارهای مختلف برای ارائه نمونه کارها و خدماتی که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند از آن استفاده کنند. در بین تمامی روش‌ها انتخاب گزینه‌ای که با کمترین هزینه همراه باشد نتیجه بهتری را فراهم می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع طراحان داخلی می‌توانند از روش‌های مختلف مانند استفاده از وب سایت ارسال پیامک یا بهره مندی از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی و تبلیغات نمونه کارهای خود استفاده کنند. به نظر شما افرادی که در حوزه دکوراسیون و طراحی داخلی فعالیت می‌کنند از چه روش‌هایی برای تبلیغات و بازاریابی می توانند بهره مند شوند؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی