همانطور که می‌دانید با ظهور کرونا و پیش آمدن دوران قرنطینه ارتباطات محدود شده و بسیاری از افراد از بیرون آمدن از خانه پرهیز می‌کنند و بیشتر خرید هایشان را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می دهند. شاید فکر کنید این موضوع می‌تواند به ضرر کسب‌وکار یا ارتباطات اجتماعی‌تان باشد، اما با ارسال پیامک به کاربران خود می‌توانید با یک روش ساده، هوشمندانه و متفاوت میزان اعتبار خود را در این دوران نسبت به مشتریانتان بیش از پیش بالا ببرید.

بازاریابی پیامکی یک ابزار ارتباطی ساده اما حرفه‌ای است که می‌تواند در این دوران به کمک شما بیاید و راه نجات شما باشد. شما می‌توانید از این طریق، پیام‌های مهم و ضروری خود را در متنی کوتاه برای مخاطبان خود ارسال کنید.

در دوران کرونا با ارسال پیامک مشتری‌های بیشتری جذب کن

برای کسب و کارهایی که این روزها سرویس‌دهی آن‌ها با مشکل مواجه شده، استفاده از یک سامانه پیامکی می‌تواند راه حل خوبی برای رفع مشکل کسب و کارها باشد. در این دوران بسیاری از مشاغل مانند رستوران‌ها، کافه‌ها و فست‌فودها مجبور به تعطیلی بودند که همین موضوع امکان سرویس‌دهی به مشتریان را از آن‌ها سلب کرده بود. این مشاغل با استفاده از سامانه پیامکی توانستند تدابیر بهداشتی و اطلاع رسانی‌های خود را برای فروش غیر‌حضوری به مشتریان خود اطلاع دهند. همچنین با ارسال پیامک تبلیغاتی مشتریان جدید و بیشتری جذب کنند.

علاوه بر این، ارسال کدهای تخفیف و پیشنهادهای جذاب از طریق پیامک، راه حل مناسبی برای جذب مشتری بوده و در دوران کرونا می‌تواند به هر کسب و کاری کمک کند تا همیشه یک قدم از رقیبان پیش باشند.

از ارسال پیامک های اطلاع رسانی در دوران کرونا غافل نشوید

کسب و کارها در حال یافتن راه‌های علمی و خلاقانه برای استفاده از پیامک در زمان فاصله گذاری اجتماعی هستند. بسیاری از مشاغل تخفیف، تبلیغات و پیشنهادات را از طریق پیامک ارائه می‌دهند. یکی از برندهای نوشیدنی که از سال 2015 از پیامک برای دریافت سفارش استفاده می‌کرد، طی گزارشی اعلام می‌کند که فروش مستقیم آن‌ها در ماه آوریل 2019 حدود 22 درصد افزایش یافته است و این ثابت می‌کند که پیامک نسبت به گذشته موثرتر است.

کندو - کاربرد های پیامک در دوران کرونا

کاربرد های پیامک در دوران کرونا

ارتباط خود را با استفاده از پیامک حفظ کنید

در این دوران توانایی دستیابی به مخاطبان و داشتن یک روش ارتباط دو طرفه بسیار حائز اهمیت است. خدمات سامانه پیامکی به شرکت‌ها و سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که پیام‌هایی را مستقیما از رایانه شخصی یا تلفن همراه خود ارسال و دریافت کنند.

در زیر 2 مثال در مورد نحوه حفظ ارتباط آورده شده است:

  1. یادآوری قرار ملاقات مجدد فقط با یک پیامک

شرکت‌های فعال در حوزه بهداشت در سراسر کشور با استفاده از پیامک داده‌های مربوط به کووید را جمع‌آوری و سازمان‌دهی می‌کنند. علاوه بر این، ارسال پیامک به بیماران برای رزرو یا تعیین وقت مجدد، روشی موثر برای جلوگیری از شلوغ شدن برنامه‌های زمانی می‌باشد. کارکنان می‌توانند تاریخ‌ها و زمان‌های قرار ملاقات را در یک پیامک ساده ارائه دهند. هنگامی که یک قرار ملاقات نزدیک می‌شود، می‌توان با استفاده از سامانه پیامکی، یادآوری‌ها را به صورت خودکار برای هر بیمار ارسال کرد. اگر بیمار به دنبال برنامه‌ریزی مجدد قرار ملاقات خود باشد، کارکنان می‌توانند بدون دردسر تاریخ‌ها و زمان‌های جایگزین را از طریق پیامک برای آن‌ها ارسال کنند.

  1. پیامک‌های پیشگیری و درمان فوری کووید 19

سازمان‌های دولتی و مراکز کنترل بیماری با استفاده از ارسال پیامک، پیام‌های مهم مرتبط با کووید را به عموم مردم ارسال می‌کنند. آن‌ها از پیامک برای اطلاع‌رسانی به مردم در مورد علائم خاص کووید و یا نزدیک‌ترین امکانات آزمایش تست کووید 19 بهره می برند. پیامک به سازمان‌های دولتی کمک می‌کند تا مطمئن شوند که عموم مردم اطلاعات مورد نیاز در جهت محافظت از خود را در اختیار دارند.

کندو - استفاده از پیامک در دوران کرونا

استفاده از پیامک در دوران کرونا

در دوران همه گیری کرونا با ارسال پیامک هوشمندانه رفتار کن

اغلب کسب و کارهای کوچک و بزرگ در کنار استفاده از شبکه‌های اجتماعی از پیامک به عنوان یک راهکار برای جذب مشتریان جدید و فروش بیشتر استفاده می‌کنند. در ادامه به چند مورد اشاره کردیم:

اطلاع‌رسانی موسسات آموزشی

در این دوران تمام مراکز آموزشی مجبور به تعطیلی کلاس‌های خود شدند. تمام آموزشگاه‌ها از جمله آموزشگاه‌های زبان، علمی و هنری و حتی آموزش‌های فنی به سمت آموزش آنلاین رفتند. این موسسات و آموزشگاه‌ها زمان آغاز کلاس، امتحان و تمرینات را از طریق پیامک برای دانشجویان خود ارسال می‌کنند و آن ها را از برنامه های خود مطلع می‌کنند.

اطلاع رسانی از وضعیت موجودی کالا‌ها

در دوران کرونا، برنامه خدمات رسانی بسیاری از مراکز پخش کالا به علت محدودیت‌ها تغییر کرد. این مراکز توانستند با ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی از وضعیت تعطیلی، وضعیت موجودی کالا‌ها، امکان ارسال آنلاین کالاها و … را مشتریان خود اطلاع دهند. با این کار علاوه بر پیشگیری از روند انتقال ویروس کرونا توانستند با ارسال آنلاین کالاهای ضروری برای مشتریان، مشتریان جدیدی را به خود جذب کنند.

ما برای کمک اینجا هستیم

اگر صاحب کسب‌وکار‌هایی هستید مستلزم ارتباط شما با مشتریانتان است و به علت محدودیت های کرونایی امکان برقراری ارتباط شما با آن ها کم رنگ شده است، نگران نباشید. شما می توانید با خدمات و وب سرویس ارسال پیامک کندو اس ام اس، پیامک‌های اطلاع رسانی خود را با هدف نوبت دهی، ارائه خدمات آنلاین، کد‌های تخفیف، جشنواره‌های آنلاین و … با مخاطبان خود در ارتباط باشید و مخاطبان فعلی خود را به مخاطبان وفادار تبدیل کنید.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی