در این مقاله با شما همراهیم با ایده های بازاریابی برای گل فروشی ها.

گل همیشه پای ثابت مراسم و مناسبت‌های مختلف است. از مراسم‌های شاد مانند عروسی، تولد، فارغ‌التحصیلی و… گرفته تا مراسم‌های غم‌انگیز نظیر مجلس عزاداری، همه و همه یک وجه مشترک دارند، گل!

طراوت، زیبایی و شادابی گل باعث شده تا از قرن‌ها پیش گرفته تا همین امروز مردم برای بیان احساسات خود از این موجود لطیف استفاده کنند و به یکدیگر گل بدهند. گل فروشی‌ها هم مشاغلی جاافتاده و قدیمی هستند که سال‌ها است به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.

اگر صاحب یک گل فروشی هستید و روی این مقاله کلیک کردید، حتماً به دنبال جذب مشتری بیشتر و درنتیجه سود بیشتر هستید. پس ادامه مقاله را از دست ندهید تا به زودی انقلابی در کسب و کار خود ایجاد کنید.

با این ترفندها دیگه مغازه گل فروشی جای سوزن انداختن نداره.

استفاده از اس ام اس مارکتینگ

شاید استفاده از بازاریابی پیامکی برایتبلیغ و بازاریابی گل فروشی‌ها هنوز به اندازه کافی رایج نشده باشد و دقیقاً به همین دلیل شما باید در استفاده از آن پیش‌قدم شوید. با استفاده از متن‌های خلاقانه و جذاب سعی کنید در مناسبت‌های مختلف مردم را به خرید گل ترغیب کنید.

یکی از مزایای بازاریابی پیامکی نرخ تحویل بالای آن است. چند نفر را می‌شناسید که پیامک‌های خود را ندیده پاک کنند؟ از آنجایی که به‌محض دریافت پیامک اعلان آن روی صفحه گوشی ظاهر می‌شود، فرد حتی اگر نخواهد، ناخودآگاه مجبور است که بخشی از متن پیامک را ببیند.

می‌توانید با استفاده از پیامک ورود کاربر به سایتتان را خوش آمد بگویید یا روز تولدش را به او تبریک بگویید. این کارها اعتماد مخاطب را به شما بیشتر می‌کند باعث ایجاد حس صمیمیت و احترام می‌شود.

شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی در گسترش کسب و کار شما بسیار موثر است. سعی کنید در مورد الگوریتم‌های شبکه‌هایی نظیر اینستاگرام مطالعه کرده و با به اشتراک‌گذاری عکس‌هایی با کیفیت و حرفه‌ای، کسب و کار خود را به مردم معرفی کنید.

یکی از ترفندهایی که می‌تواند تعداد مشتریان و سود شما را بالاتر ببرد، مرتبط کردن شیوه‌های مختلف بازاریابی با یکدیگر است. به عنوان مثال می‌توانید در انتهای پیامک تبلیغاتی خود لینکی به صفحه اجتماعی خود قرار دهید و مخاطب را تشویق کنید تا روی آن کلیک کند و از صفحه شما دیدن کند.

همچنین می‌توانید در از بنرها یا ویدئوهای تبلیغاتی استفاده کنید و از پیج‌های مرتبط بخواهید تا آنها را نمایش دهند. استفاده از اینفلوئنسرها هم یکی دیگر از روش‌های تبلیغاتی موثر در شبکه‌های مجازی است.

نصب بیلبورد و بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر

قبل از چاپ و نصب بیلبوردها و بنرهای تبلیغاتی معمولاً باید مناطق مختلف شهر را بررسی کنید و مناسب‌ترین نقطه را انتخاب کنید. به عنوان مثال باید ببینید که مخاطب هدف شما بیشتر با استفاده از مترو تردد می‌کند یا از ماشین شخصی استفاده می‌کند؟ اگر تردد او با مترو بیشتر است، بنرهای تبلیغاتی خود را در مترو نصب کنید و اگر مسیر حرکت او بیشتر از اتوبان‌های شهر می‌گذرد، از بیلبوردهایی که در اتوبان‌ها نصب می‌شوند استفاده کنید.

کندو - بنرهای تبلیغاتی برای گل فروشی

بنرهای تبلیغاتی برای گل فروشی ها

مناسب‌ترین روش بازاریابی برای گل فروشی‌ها چیست؟

به‌جرئت می‌توان گفت که بازاریابی پیامکی بهترین روش تبلیغات و بازاریابی برای گل فروشی‌ها است. دلایل آن هم واضح است:

  • هزینه بازاریابی پیامکی به صرفه و اقتصادی است.
  • بازاریابی پیامکی برای کسب و کارهای نسبتاً کوچک مانند گل فروشی بسیار خوب عمل می‌کند.
  • اس ام اس مارکتینگ می‌تواند اختصاصی باشد، با استفاده از سامانه کندو می‌توانید پیامک‌ها را به گروه خاصی از مخاطبان بفرستید.
  • با استفاده از این روش بازاریابی می‌توانید بین استراتژی‌های مختلف بازاریابی پل بزنید و آن‌ها را به یکدیگر مرتبط کنید.

چگونه می‌توانم گل فروش موفقی باشم؟

با استفاده از روش‌های مختلف بازاریابی مخصوصاً بازاریابی پیامکی، می‌توانید جایگاه خود را در دنیای مجازی تثبیت کنید. برای موفقیت باید علاوه بر دنیای مجازی، در دنیای حقیقی هم جایگاه خوبی داشته باشید. کیفیت اجناسی را که ارائه می‌دهید در بالاترین حد ممکن نگه دارید و با مشتریان برخورد خوبی داشته باشید. یادتان باشد که مشتریان با بازاریابی دهان به دهان می‌توانند به میزان زیادی در افزایش محبوبیت شما نقش داشته باشند.

همچنین شما میتوانید از مقاله اهمیت پیام تشکر بعد از خرید برای افزایش فروش و ایجاد مشتری ثابت استفاده کنید.

کندو - بازاریابی برای گل فروشی ها

بازاریابی برای گل فروشی ها

نتیجه‌گیری

شاید بتوان گفت که قدمت گل فروشی‌ها به قدمت جوامع اجتماعی می‌رسد. مردم از گذشته‌های دور برای بیان احساسات و عواطف خود از گل استفاده می‌کردند. برای اینکه گل فروشی شما یک سر و گردن از رقبا بالاتر باشد، باید با استفاده از روش‌های جدید بازاریابی مانند بازاریابی پیامکی، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و.. استفاده کنید.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی