تبلیغات یکی از بخش های جدایی ناپذیر از کسب و کار است. این نکته را در نظر داشته باشید تمام کسب و کارها به طریقی با انجام تبلیغات کسب درآمد می کنند. برای مثال بسیاری از وب سایت ها با تولید محتوا در حوزه های مختلف بخش‌هایی از سایت را برای قرار دادن بنر تبلیغاتی در اختیار وب سایت های دیگر قرار می‌دهند و از این راه کسب درآمد می‌‍کنند. برخی دیگر هم با استفاده از تبلیغات بنری کسب و کار خود را رشد می دهند و درآمد به دست می‌اورند. لازم به ذکر بدانید این روزها کاربران زیاد به تبلیغات بنری علاقه نشان نمی دهند به همین دلیل اکثر کسب و کار های آنلاین به سراغ تبلیغات همسان رفته‌اند. شاید برای شما سوال پیش بیاید تبلیغات همسان چیست و چرا تاثیر بیشتری بر رو کاربران می گذارد؟

در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم که در این محتوا تصمیم داریم شما را به صورت کامل با تبلیغات همسان آشنا کنیم و اطلاعات کاملی را در مورد کاربرد این نوع از تبلیغات در اختیار شما قرار دهیم. توجه کنید تبلیغات همسان دارای مزایا بسیار زیادی است و به دلیل اهمیت بالای مزایا این نوع از تبلیغات، ما یک بخش از محتوا تبلیغات همسان چیست را به این موضوع اختصاص خواهیم داد. در نهایت برای این که بتوانید به بهترین شکل ممکن تبلیغات خود را انجام دهید، نرخ کلیک بر روی تبلیغاتتان افزایش یابد و شاهد رشد درآمد خود باشید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله ما را در مجله کندو همراهی کنید.

تبلیغات همسان چیست

در گام اول بهتر است تبلیغات همسان را مورد بررسی قرار دهیم تا شما متوجه شوید تبلیغات همسان چیست و ادامه محتوا را با درک بهتری مطالعه کنید. لازم به ذکر است بدانید تبلیغات همسان به نوعی از تبلیغات گفته می شود که برای کاربران مزاحمت ایجاد نمی کند. در واقع در تبلیغات همسان، موضوع تبلیغات با موضوع محتوا سایت هماهنگ است و تبلیغات به گونه ای انجام می شود که باعث آزرده شدن کاربر نمی گردد. این نوع از تبلیغات بازخورد بسیار مثبتی را به دنبال دارد و در حال حاضر بسیاری از برند های بزرگ در سراسر جهان از این نوع تبلیغات استفاده می کنند. تبلیغات همسان یا Native Ads به گونه ای با محیط سایت یا حتی پیج اینستاگرام شما هماهنگی پیدا می کند که به طور اتوماتیک مخاطب را به خود جذب می کند.

کندو - ترفندهایی برای جذابیت پیامک تبلیغاتی

کاربر از کجا می‌تواند بفهمد که یک محتوا در واقع تبلیغات همسان است

بسیاری از افراد بر این باور هستند تبلیغات همسان از طریق فریب دادن کاربر انجام می شود. این نکته را در نظر داشته باشید این دیدگاه به دلیل استفاده از تبلیغات همسان توسط افراد اماتور شکل گرفته است که به بدترین صورت ممکن از این نوع تبلیغات استفاده کرده اند. اما اگر به شرکت های بزرگی که از این تبلیغات همسان استفاده می کنند توجه کنیم متوجه خواهیم شد که به سادگی می توان تبلیغات همسان را تشخیص داد. در قسمت زیر یک تصویر از نتایج جستجو قرار داده ایم که در آن 2 سایت از طریق تبلیغات همسان از نوع گوگل ادز استفاده کرده اند.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید 2 لینک اول که در آن ها از عبارت AD استفاده شده است تبلیغاتی می باشند. نکته بسیار مهم این است که ص لینک اول از لحاظ ظاهر با لینک های دیگر تفاوتی ندارند و به هیچ وجه کاربر را آذار نمی دهند.

کندو - تبلیغات همسان

تبلیغات همسان

انواع تبلیغات همسان چیست؟

امکان دارد به انواع تبلیغات همسان آشنایی نداشته باشید به همین دلیل ما تصمیم داریم در این بخش از محتوا شما را انواغ این نوع از تبلیغات آشنا کنیم. توجه داشته باشید تبلیغات همسان دارای 5 نوع از جمله (تبلیغ در میان محتوا، تبلیغ در موتورهای جستجو، ویجت‌های پیشنهادی، تبلیغات بنری و لیست‌های تبلیغاتی در خرید آنلاین) می باشند. اگر نسبت به این 5 نوع تبلیغات همسان آگاهی ندارید اصلا نگران نباشید زیرا که در ادامه این 5 نوع را مورد بررسی قرار داد تا اگر تصمیم دارید از یکی از آن ها استفاده کنید با چالش مواجه نشوید.

تبلیغ در میان محتوا

یکی از بهترین نوع تبلیغات همسان (تبلیغات در میان محتوا) است. مطمئنا برای این که اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص به دست بیاورید عبارت مورد نظر خود را در اینترنت جستجو می کنید. در حین مطالعه مقاله اگر با محتوا اسپانسر شده مواجه شدید بدانید که در این مقاله از تبلیغات همسان در میان محتوا استفاده شده است.

تبلیغ در موتورهای جستجو

یکی از پرطرفدارترین نوع از تبلیغات همسان، تبلیغ در موتورهای جستجو می باشد که حتی شرکت های بزرگ هم از این نوع تبلیغات استفاده می کنند. این نکته را در نظر داشته باشید در بسیاری از مواقع بسیاری از افراد به دلیل طبیعی بودن این نوع از تبلیغات و عدم تفاوت ظاهری لینک های تبلیغاتی با لینک های ارگانیک کاربران متوجه تبلیغاتی بودن لینک های گوگل ادز نمی شوند. به این نوع از تبلیغات را در قسمت بالا اشاره کردیم و یک تصویر هم برای شفاف سازی آن منتشر نمودیم تا با مشاهده تصویر درک بهتری نسبت به این نوع از تبلیغات همسان به دست بیاورید.

کندو- زمان تعییر روش تبلیغاتی

ویجت‌های پیشنهادی

در بسیاری از مواقع ما شاهد این هستیم که در جستجو گوگل، شبکه های اجتماعی و غیره با استفاده از ویجت ها پیشنهاد هایی به کاربر داده می شود که این ویجت ها همان تبلیغات همسان هستند. ویجت ها حس بدی برای کاربر ایجاد نمی کنند به همین دلیل بسیاری از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ در بر این امر معتقد هستند که استفاده از تبلیغات همسان از نوع ویجت های پیشنهادی تاثیر بسیار مثبتی در افزایش درآمد و رشد کسب و کار دارد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری همسان با تبلیغات بنری سنتی کاملا با یکدیگر تفاوت دارند و تبلیغات بنری همسان به هیچ وجه باعث آزار کاربر نمی شود. شاید برای شما سوال پیش بیاید تفاوت میان تبلیغات بنری سنتی و تبلیغات بنری همسان چیست؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم تبلیغات بنری در هر سایت، با هر موضوعی منتشر می شود و موضوع محتوا و یا حتی حوزه کاری در اولویت قرار ندارد. این در صورتی است که برای قرار دادن تبلیغات بنری به صورت همسان ابتدا سایت و صفحه ای که قرار است تصویر در آن درج گردد مورد بررسی قرار داده می شود.

شاید بهتر باشد با ذکر یک مثال تفاوت بین این دو نوع تبلیغات بنری را برای شما شفاف سازی کنیم. لازم به ذکر است بدانید در تبلیغات بنری امکان دارد تبلیغات یک تلفن همراه را در سایتی که ترافیک زیادی دارد حتی در حوزه تکنولوژی فعالیتی هم ندارد مشاهده کنید. اما تبلیغات بنری همسان به این گونه نیست و قبل از انجام تبلیغ آنالیز صورت می گیرد و تبلیغات در صفحه ای منتشر می شود که موضوع صفحه و تبلیغات با یکدیگر مرتبط باشند.

لیست‌های تبلیغاتی در خرید آنلاین

در بسیاری از مواقع زمانی که شما یک محصول را به صورت آنلاین خریداری می کنید با لیست‌های تبلیغاتی مواج می شوید که با خرید شما مرتبط هستند. برای مثال اگر شما از یک فروشگاه آنلاین موس خریداری کنید شرکت های دیگر تبلیغات موس خود را در قالب لیست‌های تبلیغاتی در خرید آنلاین به شما ارائه می کنند.

چرا باید تبلیغات همسان را انتخاب کنیم؟

این نوع از تبلیغات بسیار ارزشمند است و به دلیل مزایا زیادی که دارد اکثر شرکت های بزرگ و کوچک از آن استفاده می کنند. در واقع به دلیل این که تبلیغات همسان ارزشهای یک برند را بدون ایجاد مزاحمت برای کاربر به وی معرفی می کند میتواند بهترین استراتژی تبلیغاتی تلقی شود.

کندو - دلیل انتخاب تبلیغات همسان

دلیل انتخاب تبلیغات همسان

مزایای تبلیغات همسان چیست؟

مطمئنا تا به اینجا مقاله را مطالعه کردید تا متوجه شوید مزایای تبلیغات همسان چیست؟ توجه داشته باشید این نوع از تبلیغات دارای مزایا بسیار زیادی می باشد. یکی از اصلی ترین مزایا تبلیغات همسان افزایش تعداد کلیک یا نرخ CTR است که اهمیت زیادی برای کسب و کار های آنلاین دارد زیرا تاثیر زیادی بر روی فروش می گذارد.  یکی از مهم ترین اولویت ها برای صاحبان کسب و کار حفظ یکپارچگی کلی، هویت بصری و تجربه کاربری (UX) وب سایت است که توسط تبلیغات همسان امکان پذیر می باشد. در ادامه شاید بهتر باشد به مبحث پرداخت هزینه برای تبلیغات همسان اشاره کنیم. شایان ذکر است بدانید هزینه این نوع از تبلیغات بر اساس تعداد کلیک محاسبه می شود.

سه مزایای دیگر وجود دارد که این تبلیغات همسان را به یکی از پرطرفدارترین نوع تبلیغات در فضای آنلاین تبدیل کرده است. تبلیغات همسان باعث می شود برند شما به رسمیت شناخته شود و اعتبار قابل توجهی کسب کند. از سوی دیگر در بسیاری از مواقع دیده شده است یک وب سایت محتوای جذابی را منتشر کرده و برای رشد آن از تبلیغات همسان استفاده نموده است. نتیجه این کار ویروسی شدن محتوا می باشد زیرا اگر محتوا جذاب باشد و از تبلیغات همسان برای رشد آن استفاده کنید مطمئنا کاربران آن مقاله را با دیگران به اشتراک می گذارند. آخرین مزایای تبلیغات همسان مربوط به هزینه آن است که برای بسیاری از افراد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید هزینه تبلیغات همسان کمتر از هزینه تبلیغات بنری است.

چه افرادی از تبلیغات همسان سود می‌برند؟

این سوال توسط بسیاری از افراد مطرح شده است. به همین دلیل تصمیم داریم در این بخش از مقاله تبلیغات همسان چیست به این سوال پاسخ دهیم. توجه داشته باشید تبلیغات همسان برای تبلیغ کنندگان، کاربران و ناشران سود دهی دارد. در نتیجه تمام افرادی که با این نوع تبلیغات مواجه می شوند از آن سود می برند. شاید بهتر باشد به صورت مختصر در مورد سودی که تبلیغ کنندگان، کاربران و ناشران این نوع از تبلیغات می برند توضیح دهیم.

توجه داشته باشید افرادی که به تازگی یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کرده اند به راحتی می توانند به عنوان تبلیغ کننده با پرداخت هزینه، برند خود را به کاربران زیادی معرفی کنند و تعداد قابل توجهی مخاطب را جذب کنند. از سوی دیگر کاربران هم به جای مشاهده تبلیغاتی همچون پاپ آپ که بسیار آزار دهنده است. شاهد نمایش تبلیغات همسان خواهند بود که هیچ مزاحمتی را برای آن ها به همراه نخواهد داشت. در انتها بهتر است بدانید ناشران هم از این تبلیغات سود می برند زیرا تبلیغات همسان یک منبع درآمد مطمئن برای ناشران محسوب می شود.

کندو - مزایای تبلیغات همسان

مزایای تبلیغات همسان

سخن آخر

مطمئنا تا قبل از مطالعه این محتوا اطلاعات دقیقی در مورد تبلیغات همسان در اختیار نداشته اید و نمی دانستید تبلیغات همسان چیست؟ اما در حال حاضر از مزایا تبلیغات همسان مطلع هستید،از سوی دیگر دلیل انتخاب تبلیغات همسان را می دانید و حتی اطلاعات کاملی نسبت به انواع تبلیغات همسان همچون (تبلیغ در میان محتوا، تبلیغ در موتورهای جستجو، ویجت‌های پیشنهادی، تبلیغات بنری و لیست‌های تبلیغاتی در خرید آنلاین) در اختیار دارید. در نتیجه می توانید با استفاده از این نوع تبلیغات کسب و کار خود را به شدت رشد دهید و یک آینده شغلی بسیار روشن برای خود خلق نمایید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد شما با به طور کامل با تبلیغات همسان آشنا کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی