اگر مثل گذشته از تبلیغات کسب‌وکارتان نتیجه مطلوبی به دست نمی‌آورید، شاید بهتر است که شیوه‌های تبلیغاتی خود را تغییر دهید. اکثر افراد طرفدار ثبات هستند و برایشان فرقی نمی‌کند که این ثبات در تبلیغات بیزینس است یا نوع فروش.

ما در این مقاله از وبسایت کندو شما را تشویق می‌کنیم که از تغییر شیوه‌های تبلیغاتی خود نترسید و ثبات را رها کنید. برای دستیابی به موفقیت‌های بزرگ و سودمند لازم و ضروری است که در روش‌های تبلیغاتی خود، تجدید نظر کرده و با جدیت پیش بروید.

کندو - تاثیر اس ام اس تبلیغاتی در فروش کسب و کارها
کندو- تنوع روش‌های تبلیغاتی

تنوع روش‌های تبلیغاتی

چرا باید از تغییر در شیوه‌های تبلیغاتی نترسیم؟

ثبات در روش‌های بازاریابی یعنی تبدیل تبلیغات به یک عادت. مسلماً تبلیغ‌های قدیمی این روزها مخاطب چندانی نداشته و اثرگذاری خود را از دست داده‌اند. بدون شک هر تغییری در ابتدای امر اضطراب‌آور و دشوار است. دقت داشته باشید که ترس مانع برداشتن گام‌های بزرگ و حساب شده در راستای بازاریابی است.

در نتیجه توصیه تیم کندو برای شما تمرکز بر سایر روش‌های تبلیغاتی است و به این مسئله تاکید دارد که از تغییرات اساسی در شیوه‌های تبلیغاتی مشاغل خود نهراسید و در زمان‌هایی که برای شما شرح می‌دهیم برای اعمال تغییرات اقدام کنید.

زمان مناسب تغییر شیوه‌های تبلیغاتی

اگر تصمیم شما برای ایجاد تغییرات در شیوه‌های تبلیغاتی جدی است، توصیه می‌کنیم که به نکات و فاکتورهای زیر نهایت دقت را داشته و در این مواقع از استراتژی‌های مفید بهره‌مند شوید:

صفروصدی نباشید.

متاسفانه اکثر افراد میانه‌ای با اعتدال ندارند و نمی‌توانند میانه‌رو باشند. برای بررسی روش‌های مختلف تبلیغات و بازاریابی الزامی است که عقیده‌های صفروصدی را رها کنید. این قبیل از عقاید جرئت شروع به فعالیت در زمینۀ روش‌های تبلیغاتی جدید و متفاوت را از شما می‌گیرند.

در نتیجه فرقی نمی‌کند که روش تبلیغ فعلی شما موفق بوده یا با شکست مواجه شده است. اگر یک روش ناموفق در تبلیغات داشته‌اید، ما نمی‌گوییم که این روش را رها کنید، بلکه اگر توانایی آنالیز مشکل را دارید، سعی در برطرف کردن ایرادات داشته باشید.

اگر قادر به بررسی مشکلات نیستید، بهتر است روش تبلیغ خود را تغییر دهید. در انتخاب روش مناسب شتاب‌زده عمل نکرده و تمامی مزایا و معایب رادر نظر بگیرید.

عدم‌پیشرفت و سوددهی

اگر در یک زمینه تبلیغاتی و بازاریابی فعالیت داشته و پس از مدت‌ها متوجه می‌شوید که این تبلیغ هیچ سودی برایتان به همراه ندارد، باید روش تبلیغاتی خود را تغییر دهید. برای درک بهتر مسئله مثالی برای شما می‌زنیم.

فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید که برای تبلیغ بیزینس خود از پیامک مارکتینگ استفاده می‌کند. روزانه تعداد بالایی پیامک تبلیغاتی در قالب اطلاع‌رسانی برای مشتریان ارسال می‌کند. به نظر شما استراتژی این مجموعه درست و اصولی است؟

اگر بخواهیم نظر اصولی بدهیم، بهتر است که تنها به روی یک روش و استراتژی تمرکز نداشته باشید، زیرا پس از مدتی تکراری شده و کارایی سابق را نخواهد داشت. به این منظور می‌توانید پیامک نظرسنجی، پیامک طرح تخفیف و سایر پیامک‌های تبلیغاتی برای مشتریان خود ارسال کنید.

کندو- تغییر روش تبلیغ

تغییر روش تبلیغ

در تبلیغات قانع نباشید.

اینکه روش تبلیغاتی فعلی شما برایتان فروش و سود مطلوبی به همراه دارد بسیار عالی است. اما این نکته به این معنا نیست که تنها همین رویه در تبلیغات را ادامه دهید.

گاهی اوقات یک تغییر ساده در شیوه‌های تبلیغاتی می‌تواند میزان رشد کسب‌وکار شما را تا چندین درصد بیشتر افزایش داده و بهبود ببخشد. اگر پخش تراکت‌های تبلیغاتی مشتریان زیادی برایتان به همراه دارد، باید بدانید این روش جاودانه نیست و توصیه می‌کنیم که در کنار این نوع از تبلیغ پیامک مارکتینگ را نیز شروع کنید.

کندو- ایجاد تغییرات در روش‌های بازاریابی

ایجاد تغییرات در روش‌های بازاریابی

حساب رسی کنید و سپس تغییرات لازم در تبلیغ را اعمال کنید.

تبلیغ بدون حساب و کتاب منجر به موفقیت در بیزینس‌ها نمی‌شود. بنابراین بهتر است که همزمان با بهره‌مندی از تبلیغات تاثیر آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. مثلاً اگر میزان سود به دست آمده از هزینه‌ای که بابت تبلیغات کرده‌اید، بیشتر باشد؛ یعنی تبلیغات موفق است.

اگر هزینه‌ای که بابت تبلیغ پرداخته‌اید، بیشتر از سود و فروشی است که داشته‌اید، زمان مناسبی است که روش تبلیغات خود را تغییر دهید. برای انتخاب یک روش مناسب بهتر است به این نکته دقت کنید که آیا تبلیغ منتخب در کسب‌وکار شما موفقیت‌آمیز خواهد بود، یا خیر؟!

در تبلیغات افراط نکنید.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که همه روش‌های تبلیغاتی را انتخاب کرده‌اند ولی همواره با بن‌بست مواجه شده‌اند، باید بگوییم که در مسیر اشتباهی گام برداشته‌اید.

برای جلوگیری از این پس‌رفت بهتر است که شیوه‌های تبلیغات خود را تغییر داره و بازاریابی را برای تبلیغات انتخاب کنید که هم‌راستا با شغل شما باشد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله از سایت کندو دربارۀ ایجاد تغییر در شیوه‌های تبلیغات مشاغل گفتیم. حال با توجه به موارد ذکر شده حتماً می‌دانید که گاهی لازم است ریسک‌پذیر بوده و در زمان مناسب برای تغییر روش تبلیغ اقدام کنید.

اگر تجربه‌ای در زمینه تغییر در روش‌های تبلیغاتی کسب‌وکارتان دارید، حتما در ادامه برای ما و سایر مخاطبان سایت کندو بگویید تا از تجربیات منفی و مثبت همدیگر برای رشد مشاغلمان استفاده کنیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی