آیا تا به حال به کاربردهای متنوع پیامک‌ها برای تبلیغ و معرفی کنسرت‌های موسیقی یا آثار نمایشی فکر کرده‌اید؟ نه منظورم ارسال یک پیامک خشک و خالی تبلیغاتی نیست؛ بلکه شما می‌توانید با روش‌های خلاقانه و متفاوتی از پیامک‌ها استفاده کنید؛ به طوری که اگر بگویم می‌توانید همه صندلی‌های کنسرت یا نمایش خود را با پیامک پر کنید، اغراق نکرده‌ام؛ چگونه؟ پس ادامه مطلب را بخوانید:

اطلاعات بیشتر از کنسرت با پاسخ خودکار پیامکی

شاید لازم باشد برای معرفی دقیق یک کنسرت موسیقی یا اثر نمایشی، اطلاعات مفصل و کاملی شامل معرفی هنرمندان، شرح و معرفی سبک اثر، مدت زمان برگزاری و … را برای مخاطب ارسال کنید؛ از طرف دیگر طولانی بودن متن پیامک، هم هزینه‌های شما را افزایش می‌دهد هم از حوصله مخاطبان خارج می‌شود و احتمال توجه به آن را کاهش می‌دهد. به همین خاطر شما می‌توانید در انتهای پیامک از مخاطبان بخواهید که اگر به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر از آن کنسرت یا تئاتر نیاز دارند، یک عدد یا کلمه مشخص را برای شما پیامک کنند؛ در این صورت سامانه پیامکی به صورت خودکار برای مخاطب شما، پاسخ ارسال می‌کند؛ در این پاسخ شما می‌توانید جزئیات موردنیاز را پیامک کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله معرفی روشهای تاثیر گذار تبلیغات برای ویدیو کلوپ ها را بخوانید تا از راه های رونق کسب و کار با خبر شوید.

این نمایش و کنسرت مخصوص شماست

کندو - تبلیغات پیامکی برای کنسرت ها

تبلیغات پیامکی برای کنسرت ها

هرچقدر شما بتوانید در ارسال پیامک، هوشمندانه و هدفمند رفتار کنید، بازخورد بهتری از فعالیت پیامکی خود دریافت می‌کنید؛ مهمترین مساله برای رفتار هدفمند در ارسال پیامک آن است که پیامک را برای مخاطبان واقعی و هدف خود ارسال کنید. سامانه‌های پیامکی به دو طریق به شما کمک می‌کنند تا پیامک تبلیغ و معرفی یک نمایش تئاتر یا کنسرت موسیقی را برای مخاطب هدف خود ارسال کنید؛ تا با صرف هزینه کمتر و ارسال پیامک کمتر، نتیجه بهتری دریافت کنید:

ارسال پیامک در منطقه مکانی خاص

برخی از کنسرت‌های موسیقی یا نمایش‌های تئاتر، مقیاس شهری یا کشوری دارند؛ اما برخی دیگر در مقیاس کوچک یا منطقه‌ای برگزار می‌شوند. سامانه پیامکی کندو این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با انتخاب یک منطقه مکانی خاص (Location) از روی نقشه گوگل، تنها برای ساکنین در این منطقه پیامک ارسال کنید. با این کار اطلاع رسانی یا تبلیغات شما تنها برای مخاطبان نزدیک به محل برگزاری کنسرت یا نمایش ارسال می‌شود.

ارسال پیامک برای صنف هنرمندان

شما در سامانه‌های پیامکی به دسته بندی‌های مختلف از مخاطبان بر اساس جنسیت، سن، محل سکونت، صنف و نوع فعالیت و … دسترسی دارید؛ یعنی شما می‌توانید برای ارسال پیامک تبلیغاتی یک کنسرت یا نمایش تئاتر، تنها گروه‌های مرتبط با این اثر را انتخاب کنید؛ به طور مثال گروه «هنرمندان» یا «دانشجویان» می‌توانند انتخاب مناسبی برای گروه‌های مخاطب باشند. همچنین شما می‌توانید با توجه به مضمون اثر نمایشی یا موسیقیایی گروه‌های دیگر را نیز انتخاب کنید؛ به طور مثال اگر مضمون اثر در رابطه با «حفظ محیط زیست» است می‌توانید برای مسئولان و کارمندان محیط زیست یا فعالان این عرصه ارسال پیامک کنید. دیتابیس هوشمند سامانه پیامکی هر هفته به‌روزسانی می‌شود و اطلاعات به‌روز و گسترده‌ای از مخاطبان را در خود جا می‌دهد.

ارسال لینک خرید بلیط از راه پیامک

ارسال لینک خرید بلیط از طریق پیامک

یکی از کاربردهای مهم پیامک در زمینه برگزاری کنسرت و نمایش، امکان ارسال لینک در پیامک و دعوت مخاطب برای خرید بلیط است. به این ترتیب مخاطب می‌تواند با کلیک بر روی لینک به صورت مستقیم وارد صفحه خرید بلیط شود؛ این مساله درصد فروش بلیط را تا میزان خوبی افزایش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید در صفحه خرید، لینک‌های مختلف برای ارائه اطلاعات در رابطه با آن نمایش یا کنسرت، ایجاد کنید تا مخاطب بتواند با آگاهی بیشتر تصمیم‌گیری کند.

البته شما می‌توانید با ارسال لینک در پیام کوتاه، او را به صفحات دیگری غیر از صفحه خرید بلیط راهنمایی کنید؛ یکی از کاربردی‌ترین گزینه‌ها در ارسال لینک پیامکی، ارسال محتوای وب سایت یا شبکه اجتماعی است؛ یعنی شما می‌توانید لینک مطالب پرطرفدار و محبوب خود را از طریق SMS برای مخاطب خود ارسال کنید و از او دعوت کنید تا آن مطلب را مطالعه کند. این کار، در افزایش بازدید سایت یا شبکه‌های اجتماعی مجموعه شما بسیار موثر است.

پیامک تبریک یا تخفیف؟

یکی از کاربردهای پیامک در زمینه معرفی و تبلیغات آثار هنری یا نمایشی، ارسال پیامک‌های تبریک در مناسبت‌های اختصاصی است؛ منظور از مناسبت‌های اختصاصی روزهایی مانند «روز موسیقی»، «روز سینما»، «روز تئاتر»، «روز بزرگداشت زبان فارسی» و … ارسال پیامک تبریک یا بزرگداشت در این روزها، این احساس را در مخاطب شما ایجاد می‌کند که شما یک مجموعه تخصصی در این حوزه هستید؛ و این مساله در ایجاد اعتماد مخاطب به شما بسیار موثر است. همچنین شما می‌توانید به همراه پیام تبریک، یک کد تخفیف را برای تماشای یک اثر در نظر بگیرید و آن را از طریق پیام کوتاه برای مخاطب خود ارسال کنید.

یکی از استفاده دیگر از پیامک در کسب و کارها تبلیغات پیامکی برای سینماها هستش. برای مطالعه و اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک نمایید. اصول مهمی که برای تبلیغات پیامکی برای سینماها باید بدانیم

از نظرسنجی پیامکی غافل نشوید

نه تنها بعد از فروش بلیط کار شما تمام نمی‌شود بلکه یکی از مراحل اصلی کار تازه بعد از اتمام کنسرت یا نمایش آغاز می‌شود؛ شما می‌توانید از طریق ارسال لینک نظرسنجی در پیامک، از مخاطب خود بخواهید که در آن نظرسنجی شرکت کند و نظر خودش را در رابطه با نمایش یا کنسرتی که در آن شرکت کرده است، با شما در میان بگذارد. این رفتار شما چند آورده مهم خواهد داشت:

  1. ایجاد احساس احترام در مخاطب: یعنی مخاطب متوجه می‌شود که هدف شما تنها فروش و کسب سود نیست؛ بلکه کیفیت اثر و نظر مخاطب نیز برای شما اهمیت دارد.
  2. اطلاع از سلیقه مخاطب: این نظرسنجی به شما کمک می‌کند تا سلیقه موسیقیایی یا هنری هر مخاطب را شناسایی کنید و بر این اساس، به مخاطب خود آثار مختلف را پیشنهاد کنید.
  3. برطرف سازی کمبودها و نقص‌ها: هرچند شاید انتقادات تند مخاطب در این نظرسنجی‌ها کام شما را تلخ کند اما کمک می‌کند تا با برطرف سازی آن، کیفیت نمایش یا کنسرت خود را ارتقا دهید.

حالا فکر می‌کنید با استفاده از این روش‌ها، آیا صندلی خالی در کنسرت یا نمایش تئاتر شما باقی می‌ماند؟ آیا روش خلاقانه دیگری در تبلیغات پیامکی به ذهن‌تان می‌رسد؟

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی