بازاریابی پیامکی به یکی از روش‌های نوین تبلیغاتی تبدیل شده است که نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. از این رو هر کسب‌وکاری می‌تواند از این روش محبوب به بهترین نحو ممکن استفاده کند، چرا که در روش‌های ارسال پیامک‌های انبوه، امکان ارسال اس ام اس به مخاطبان هدف وجود دارد. یکی از پرکاربردترین مشاغلی که توانسته از بازاریابی پیامکی بیشتر بازخورد را از مخاطبان داشته باشد، سینماها هستند، ارسال پیامک‌‌های مربوط به تبلیغات و اکران فیلم‌های جدید به مخاطبان هدف از نظر جنسیت و گروه سنی و از همه مهم‌تر گروه منطقه پستی خاص، باعث شده است که علاقه‌مندان به فیلم‌های روز بتوانند از زمان و سالن‌هایی که فیلم مورد نظرشان را اکران می‌کنند با خبر شوند. در واقع استفاده از بازاریابی پیامکی هیچ وقت محدود به شغل یا کسب‌وکار خاصی نبوده است مهم این است که در استفاده از آن خلاقیت داشت تا بتوان بهترین بازخورد را دریافت کرد.

همچنین جهت موفقیت کسب و کار و اطلاع از ویژگی های یک تبلیغات خوب میتوانید مطلب معرفی عوامل موفقیت در تبلیغ را بخوانید.

کندو - راه های تبلیغاتی برای سینما

راه های تبلیغاتی برای سینما

7 راهکار اصولی برای تبلیغات پیامکی برای سینماها

اگر تمایل به استفاده از تبلیغات انبوه پیامکی گرفته‌اید، توصیه ما برایتان رعایت و الگوبرداری از راهکارهای اصولی است. این راهکارها عبارت‌اند از:

  1. شناخت مخاطبین سینماها

اگرچه مخاطبین و مراجعه‌کنندگان به سینما افراد کمی هستند، اما بهتر است که در جهت حفظ این قبیل از مراجعه‌کنندگان خود تلاش کنید. به عبارتی پیشنهاد ما شناسایی مشتریان همیشگی است.

در این راستا توصیه می‌کنیم قبل از شروع سانس فیلم‌ها زمانی که مشتریان اقدام به خرید بلیت می‌کنند یک فرم نظرسنجی در اختیارشان قرار بدهید. در این نظرسنجی می‌توانید از آن‌ها سوال کنید که در طول ماه چندبار به سینما مراجعه می‌کنند.

در این صورت مراجعه‌کننده‌های خود را شناسایی کرده و می‌دانید برای چه افرادی باید پیامک انبوه تبلیغاتی برای سینماها ارسال کنید.

  1. فعالیت در اینستاگرام را جدی بگیرید!

یکی از مهمترین راهکارهایی که هم‌راستا با تبلیغات پیامکی برای سینماها موثر و مفید است، آغاز به فعالیت در اینستاگرام است. شما می‌توانید از مشتریان خود در پیامک‌های تبلیغاتی سینما بخواهید که در اینستاگرام پیگیر اخبار و اکران فیلم‌های سینمایی باشند.

  1. پیامک تبلیغاتی برای خبررسانی سینماها

برخی از فیلم‌های سینمایی بیشترین مخاطب را به خود اختصاص می‌دهند، مانند تمایل زیادی به دیدن این قبیل از فیلم‌های سینمایی دارند. کافی است یک پیامک برای افراد ساکن در منطقه‌تان ارسال کنید که فیلم … به سینما … رسید و دربارۀ سانس‌های فیلم اطلاعاتی در اختیارشان بگذارید.

همین یک راهکار ساده منجر به افزایش مراجعه‌کنندگان سینما می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم هوشمندانه در راستای اطلاع‌رسانی فیلم‌های سینمایی اقدام کنید.

  1. نظرسنجی پیامکی برگزار کنید!

ارسال پیامک‌های نظرسنجی برای سالن‌های سینمایی یک گام موثر در راستای جذب مخاطب است. افرادی که در این نظرسنجی شرکت می‌کنند از حقیقی‌ترین مخاطبین سینما هستند.

پس از دریافت پاسخ نظرسنجی می‌توانید برای مشتریان حقیقی در طول ماه در طول هفته پیامک تبلیغاتی ارسال کنید و از آن‌ها برای تماشای فیلم با ژانرهای مختلف دعوت کنید.

  1. درنظر گرفتن طرح‌های تخفیف زمان‌دار

گاهی اوقات بهتر است که برای جذب مخاطب و مشتری بیشتر بلیت نیم‌بها بفروشید. معمولاً روزهای سه‌شنبه بلیت سینماها نیم‌بها است. روز قبل می‌توانید به ارسال پیامک تبلیغاتی برای سینماها به مخاطبین یادآوری کنید که بلیت نیم‌بها به فروش می‌رسد.

در اعیاد و سایر جشن‌ها نیز می‌توانید تخفیف زمان‌دار به بلیط‌های سینما اختصاص داده و شاهد مراجعه افراد بیشتری به سالن‌های سینما باشید.

  1. فروش بیلیت سینما به صورت شرطی

از راهکارهای موثر برای جذب مخاطبین سینما ارسال پیامک تبلیغاتی با قید شرط است. به عنوان مثال می‌توانید در پیامک بنویسید که 60 نفر اولی که بلیت روز شنبه را اینترنتی خریداری کنند تخفیف 50 درصدی دریافت می‌کنند.

  1. فروش اینترنتی بلیت سینما

اکثر مشاغل امروزی دارای وب‌سایت خاص هستند. بهتر است که سالن‌داران سینما نیز از این رفتار الگوبرداری کرده و برای فروش بلیت و اطلاع‌رسانی اخبار از وب‌سایت‌های رسمی استفاده کنید.

نکات مهم برای ارسال پیامک تبلیغاتی برای سینماها

چنانچه تصمیم شما برای تبلیغات پیامکی سینماها جدی است، توصیه می‌کنیم به موارد و نکات زیر نهایت دقت را داشته باشید. این موارد عبارت‌اند از:

توجه به پنل پیامکی و شماره اختصاصی

در درجه اول شما نیازمند خرید پنل ارسال پیامک انبوه و شماره اختصاصی هستید. حتماً قبل از خرید پنل دربارۀ رضایت مشتریان تحقیق کرده و سپس با آگاهی کامل برای خرید پنل پیامکی و شماره اختصاصی اقدام نماید.

به متن پیامک فکر کند!

اگر مسئله ارسال پیامک تبلیغاتی برای سینماها را ساده بگیرید، مسلماً مخاطب چندانی جذب نخواهید کرد. در نتیجه بهتر است که به مفهوم پیامک‌هایی که ارسال می‌کنید فکر کرده و سپس با دقت و توجه کافی مناسب‌ترین کلمات را انتخاب کنید.

کندو - تبلیغات پیامکی برای سینما

تبلیغات پیامکی برای سینما

شروع تکان‌دهنده پیامک تبلیغاتی

محتوای ابتدایی پیامک تبلیغاتی برای سینماها باید به‌گونه‌ای باشد که مخاطب را نسبت به مطالعه پیامک تا قسمت پایانی ترغیب کند، در غیر این صورت فاقد ارزش محتوایی است.

کم ‌گوی و گزیده گوی

این روزها افراد حوصله مطالعه متون طولانی را ندارند. در نتیجه بهتر است که از کمترین تعداد واژه استفاده کنید. محدودیت استفاده از واژگان نباید به‌گونه‌ای باشد که مخاطب پیام و مفهوم پیامک تبلیغاتی شما را درک نکند.

دوستانه و صمیمانه برخورد کنید.

مخاطبین و مشتریان خود را در یک گروه مجزا و در مقابل خود قرار ندهید. برای جذب بیشتر مخاطب و مشتری بهتر است که حسی صمیمانه و دوستانه به مخاطبین خود وارد کنید و این یعنی قدرت کلمات.

انتخاب زمان مناسب برای ارسال پیامک

ارسال پیامک تبلیغاتی برای سینماها باید در زمان مناسب انجام شود. به عنوان مثال نباید صبح خیلی زود و یا ساعات پایانی شب را برای ارسال پیامک در نظر بگیرید.

جمع‌بندی و سخن پایانی

از اجرای اولین کمپین‌های بازاریابی تبلیغاتی که در آن از استراتژِ‌های پیامکی نیز استفاده شده است، سال‌ها می‌گذرد، اما این بدان معناست که این روش موثر عمل‌ کرده و همواره مشاغل جدید با خلاقیت‌ها و کاربردهای متفاوت از بازاریابی پیامکی استفاده کرده و حاصل کار آن‌ها نتیجه خوبی به همراه داشته است. یکی از پیشرفت‌های بسیار مهم در حوزه بازاریابی پیامکی استفاده از پنل‌های ارسال اس ام اس انبوه است که امکانات بسیار زیادی را اختیار مشاغل گذاشته است. صاحبین کسب‌وکارهای می‌توانند از امکانات، ماژول‌ها و دسته بندی‌های متفاوت پنل‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنند. همچنین بازاریابی پیامکی روشی بسیار مقرون به صرفه بوده که می‌توان با استفاده از پنل‌های بیش از پیش هزینه‌ها را مدیریت کرده و از امکاناتی مثل دلیور بیس بودن هزینه‌ها مطلع شوید. می‌توانید با مراجعه به صفحه تعرفه های بسته‌های پیامکی کندو، بهترین نرخ پیامک را با توجه به کسب‌وکار و بودجه خود انتخاب کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی