بی شک معلم‌های یک جامعه نقش به سزایی برای تربیت کودکان و نوجوانان ایفا می‌کنند. اگر شما معلم یک موسسه و یا مدرسه هستید، هیچ وقت درگیر جذب و ثبت نام دانش آموزان نشده‌اید. چرا که این کار توسط مشاوران و پشتیبان‌ها صورت می‌گیرد. اما اگر به تدریس خصوصی علاقه مند هستید، می‌دانید که برای جذب دانش آموز باید کلی سعی و تلاش کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد تبلیغات پیامکی مدرسان خصوصی با هم گپ و گفتی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

در همین ابتدا بگوییم که ارسال پیامک تبلیغی برای جذب دانش‌آموزان یکی از کم هزینه‌ترین و راحت‌ترین روش تبلیغاتی محسوب می‌شود. و مدرس خصوصی خیلی آسان می‌تواند با فیلتر سنی که وجود دارد، بانک اطلاعاتی شماره‌های مورد نیاز را بدست آورد و شروع به ارسال پیامک کند.

کندو- روش‌های تبلیغاتی برای کلاس‌های تابستانی
پیامک به شاگردان جدید

پیامک به شاگردان جدید

با ارسال پیامک شاگردان جدیدی پیدا کنید

کافیست چند منطقه‌ی کاری را برای خود در نظر بگیرید و به همان مناطق پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. شاید برای شروع کار مجبور باشید، کمی شهریه کلاس‌های خود را پایین‌تر از رقبا اعلام کنید و یا ساعت کلاسی خود را بالاتر از بقیه در نظر بگیرید. آنچه که برای آغاز فعالیت شما حائز اهمیت است، همین تفاوت قیمتی و ساعتی است. شما باید نسبت به بقیه افراد کمی متفاوت‌تر عمل کنید تا بتوانید مخاطبان خود را جذب کنید.

به شاگردان قدیمی خود پیامک ارسال کنید

شما حداقل دو بار در سال باید به شاگردان قدیمی خود پیامک ارسال کنید:

  • ابتدای سال تحصیلی جدید
  • روزهای نزدیک امتحانات ترم

اگر دوست داشته باشید، می‌توانید در مواقع دیگر هم پیامک تبلیغاتی برای شاگردان قدیمی خود ارسال کنید. اما این دو محدوده‌ زمان ذکر شده، بیشترین نتیجه را برای شما به ارمغان خواهد آورد. چرا که اول سال اعلام می‌کنید، که اگر تمایل داشته باشند، امسال هم قادر به همراهی آنها هستید. و در زمان امتحانات هم هر دانش آموزی نیاز به آموزش و مرور کردن دروس عقب مانده خود خواهد داشت. پس یادتان باشد که از دانش‌آموزان قدیمی خود غافل نشوید.

اطلاع رسانی از طریق پیامک به شاگردان و والدین آنها

شما می‌توایند از طریق پیامک با شاگردان و والدین آنها در ارتباط باشید، مثلاً اگر قرار است، فردا با هم کلاسی تشکیل دهید، روز قبل از طریق پیامک یادآوری کنید. و یا اگر قرار به کنسلی کلاس شما است، باز هم از طریق پیامک اطلاع دهید.

کندو - ارسال پیامک اطلاع رسانی به والدین

ارسال پیامک اطلاع رسانی به والدین

ارائه خدمات و کد تخفیف به دانش آموزان با ارسال پیامک

شما می‌توانید از طریق پیامک برای دانش آموزان خود کد تخفیف بفرستید. به طور مثال در پیامک ذکر کنید، که تخفیف 20 درصدی در چهار جلسه‌ی اول. یا اگر آموزش دو درس را به صورت خصوصی از شما بخواهند، برای یکی از دروس 30 درصد تخفیف خواهند داشت. همچنین می‌توانید اعلام کنید که در کلاس‌های خود جزوات ویژه و کلیپ‌های آموزشی ویدیویی برای دانش آموزان ارائه خواهید داد تا در طول هفته هم فایل‌هایی برای مطالعه داشته باشند.

ارسال پیامک درسی به دانش آموزان

شما می‌توانید برای جمعی از دانش آموزان خود که در یک گروه سنی و رشته‌ای هستند، نکات مهم و یا برخی از فرمول‌ها را پیامک کنید. برای دانش آموز هم جالب است که پیامکی را باز کند و در آن یک نکته از شیمی، فیزیک و … را بخواند. شما با این کار شاگردان خود را غافلگیر می‌کنید و مابین جلسات تدریس خود هم با آنها در ارتباط خواهید بود.

کندو - ارسال نکات شب امتحان

ارسال نکات شب امتحان

ارسال پیامک تبریک

تولد دانش‌آموزان خود را از طریق ارسال پیامک تبریک بگویید و یا در اعیاد مختلف برای دانش آموزان و والدین آنها پیامک بفرستید. اینگونه شما همیشه در ذهن و خاطر دانش‌آموزتان ماندگار خواهید شد.

ارسال پیامک نکات مهم در شب امتحان

فرض کنید شما معلم خصوصی سال دوازدم هستید و دانش‌آموزان شما فردا آزمون نهایی فیزیک خواهند داشت. می‌توانید از طریق چند پیامک کوتاه مطالب مهمی را که از نظر شما برای آزمون فردا مفید هستند، برای دانش آموزان ارسال کنید و یا دقایقی قبل از آزمون برای آنها آرزوی موفقیت کنید.

سخن آخر

داشتن فعالیت‌هایی مانند تدریس خصوصی در این زمانه کمی سخت‌تر از حوزه‌های کاری دیگر است. برای آنکه نسبت به دیگران برتری داشته باشید، باید اقداماتی انجام دهید تا تفاوت شما با دیگران به چشم بیاید. شاید بگویید تفاوت من با دیگری نحوه‌ی تدریس عالی و دلسوزی‌های ویژه‌ای است، که برای دانش‌آموز خود قائل هستم. ما هم می‌گویم صحبت شما کاملاً صحیح است. اما تا شما دانش‌آموزانی را جذب نکنید، نمی‌توانید به قسمت تدریس خوب و دلسوزی خود برسید.

برای جذب دانش آموز در قدم اول نیاز به تبلیغات دارید. تبلیغات در شبکه‌های مجازی مانند: اینستاگرام و تلگرام بسیار زمان بر است و جامعه هدف خیلی مشخصی ندارد. و صد البته هزینه زیادی هم بابت ضبط تیزر، طراحی بنر و پیج‌های تبلیغاتی صرف خواهد شد. در صورتی که شما با تبلیغات پیامکی می‌توانید با کمترین هزینه، جامعه هدف کاملا مشخصی (مثلاً ارسال پیامک به دانش آموزان سال دوازدهم استان تهران) داشته باشید. در این صورت خواهید دید که تا چه اندازه این گونه تبلیغات برایتان پر سود و موثر خواهد بود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی