«- قیمت دلار چنده؟ – الان یا الان؟» این دیالوگ هرچند یک شوخی به نظر می‌رسد، اما در حقیقت بیانگر اهمیت «لحظه» در بازار سکه و ارز است. به همین خاطر صرافی‌ها باید بتوانند از یک رسانه اطلاع‌رسانی استفاده کنند که در عین اینکه ارزان است، بسیار سریع باشد و در مدت زمان کوتاهی اطلاعات لازم را به دست مخاطب برساند؛ به همین خاطر صرافی‌ها باید بتوانند از ظرفیت‌های «ارسال پیامک» به خوبی استفاده کنند.

برای اطلاع از کاربرد پیامک برای بانک ها بر روی لینک 8 کاربرد مهم پیامک‌ها برای بانک ها کدام است؟ کلیک نمایید.

این پیامک حاوی نواسانات قیمت است!

در یک مجموعه صرافی قیمت‌های لحظه‌ای ارز و طلا برای مشتریان بسیار اهمیت دارد. خصوصا برای آن دسته از مشتریان شما که به صورت روزانه خرید و فروش می‌کنند و دائم با سکه و دلار سر و کار دارند. شما می‌توانید به صورت روزانه و یا لحظه‌ای نوسانات قیمت را برای این دسته از مشتریان خود پیامک کنید. البته با توجه به تعداد بالای این پیامک‌ها می‌توانید در صورت صلاحدید هزینه اشتراک پیامک را از مشتریان خود دریافت کنید؛ یا اینکه این امکان را برای مشتریان خود فراهم کنید تا با ارسال کلیدواژه‌های مشخص اطلاعات قیمت مدنظرشان را دریافت کنند. به طور مثال مخاطب می‌تواند کلمه «درهم امارات» را برای شما پیامک کند؛ در این صورت سامانه پیامکی به صورت خودکار اطلاعات قیمت «درهم امارات» را برای او ارسال می‌کند. این سرویس پاسخ خودکار پیامکی، صرافی شما را به در نظر مخاطب به یک مجموعه پویا و به روز تبدیل می‌کند و در جلب اعتماد آن‌ها بسیار موثر است.

ارسال لینک تحلیل‌های اقتصادی در پیامک

کندو - ارسال لینک تحلیل‌های اقتصادی در پیامک

ارسال لینک تحلیل‌های اقتصادی در پیامک

خرید و فروش ارز یا طلا بسیار وابسته به عوامل مختلف اقتصادی است و معیار زمان در خرید یا فروش معاملات بسیار اهمیت دارد. بسیاری از مشتریان تخصصی این حوزه علاقمند به مطالعه، گفتگو و افزایش دانش اقتصادی هستند تا بتوانند بهترین تصمیم‌های معاملاتی را اتخاذ کنند. شما می‌توانید با ایجاد پایگاه اینترنتی تخصصی یا کانال تلگرامی، در این زمینه تولید محتوا کنید و لینک این مقالات را از طریق پیامک برای مشتریان تخصصی خود ارسال کنید. این رفتار، نه تنها از مراجعات و تماس‌های تلفنی بیهوده جلوگیری می‌کند، بلکه شما را در نظر مخاطب به یک مجموعه تخصصی اقتصادی تبدیل می‌کند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از امکانات تخصصی سامانه‌های پیامکی، از تعداد کلیک مخاطبان را روی هر لینک آگاه شوید و در ادامه بیشتر روی مخاطبانی تمرکز کنید که از محتوای شما استقبال بیشتری می‌کنند و آمار کلیک بر روی لینک بالاتری دارند.

اطلاع‌رسانی محدودیت خرید و فروش

شاید تصور شود که پیامک‌ها تنها برای تبلیغات یک صرافی کاربرد دارند؛ اما حقیقت این است که پیامک‌ها یک دسته کاربرد دیگر نیز دارند که کمتر از آن استفاده می‌شود و آن هم عبارت است از اطلاع‌رسانی؛ پیامک‌ها به عنوان سریع ترین و البته ارزان ترین رسانه، بهترین پلتفرم برای اطلاع‌رسانی هستند؛ خصوصا اگر بخواهیم در مدت زمان کوتاهی و به طور سریع مخاطبان را در جریان یک اطلاع‌رسانی قرار دهیم. از آنجایی که صرافی‌ها یک بنگاه مهم اقتصادی به شمار می‌روند، ساعت فعالیت این مراکز برای مشتریان و مخاطبان بسیار اهمیت دارد؛ به همین خاطر صرافی‌ها می‌توانند برای اطلاع‌رسانی درباره ساعت فعالیت یا تغییر ناگهانی در زمان کاری خود، پیامک ارسال کنند؛ یا به طور مثال می‌توانید تعطیلی‌های غیرمترقبه به علت آلودگی هوا، تعمیرات یا جابجایی را از طریق پیامک اطلاع‌رسانی کنید تا از مراجعه حضوری مشتریان به صرافی خود جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید شرایط خود برای محدودیت خرید یا فروش را نیز از طریق ارسال SMS به مشتریان طالاع رسانی کنید.

افزایش امنیت در فروش اینترنتی با پیامک

کندو - افزایش امنیت با ارسال پیامک کد هویت سنجی

افزایش امنیت با ارسال پیامک کد هویت سنجی

خرید و فروش ارز، سکه یا طلا از حساسیت بالایی برخوردار است و لازم است در همه مراحل ملاحظات و شرایط امنیتی در نظر گرفته شود؛ یکی از ملاحظاتی که همواره باید رعایت شود، تشخیص هویت یا هویت‌سنجی خریداران است. اگر مجموعه شما امکان خرید آنلاین را نیز برای مشتریان در نظر گرفته است و در کنار مرکز حضوری، فروشگاه آنلاین نیز طراحی کرده‌اید، می‌توانید برای تاییدیه گرفتن از شماره همراه مشتری، از پیامک بهره بگیرید؛ به این طریق که برای شماره تلفن همراهی که مشتری در بخش اطلاعات کاربری وارد کرده است، یک کد اعتبارسنجی ارسال می‌کنید و از مخاطب می‌خواهید تا آن کد را در وبسایت وارد کند؛ به این وسیله امکان وارد کردن شماره تلفن اشتباه یا کاربر دیگر از مشتری سلب می‌شود. یکی از نکات مهم در این مساله، سرعت ارسال پیامک اعتبار سنجی برای مشتری است؛ به طور مثال سامانه پیامکی کندو، تنها 4 تا 6 ثانیه پس از درخواست مشتری برای دریافت کد، پیامک را برای مخاطب ارسال می‌کند؛ به بیان دیگر سرعت سرویس OTP در سامانه کندو، 4 تا 6 ثانیه است.

تبلیغات هدفمند صرافی در لوکیشن‌های خاص

برخی از سامانه‌های پیامکی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید برای شماره تلفن‌های واقع در یک منطقه مکانی پیامک ارسال کنید؛ یعنی شما می‌توانید از روی نقشه گوگل یک منطقه را انتخاب کنید تا سامانه پیامکی مخاطبان ساکن در آن منطقه را، در لیست گیرندگان پیامک قرار دهد. این ویژگی، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید در تبلیغات تمرکز بیشتری بر همسایگی‌های خود انجام دهید. خصوصا اینکه در برخی شرایط، مشتریان نیاز به معامله سریع و فوری ارز یا طلا دارند و اولویت اصلی برای آن‌ها مراجعه به نزدیکترین صرافی است؛ در این شرایط اگر شما از قبل پیامک تبلیغاتی برای مشتریان و مراکز نزدیک خود ارسال کرده باشید، در اولویت انتخاب این این دسته از مخاطبان قرار می‌گیرید. البته کاربرد این سرویس، تنها برای ارسال پیامک به همسایگی‌ها نیست؛ بلکه به طور مثال شما با بررسی بازار متوجه می‌شوید در یک محله شهری هیچ گونه مرکز صرافی وجود ندارد و اگر در تبلیغات پیامکی خود، روی این مناطق متمرکز شوید بازخوردهای مثبتی دریافت می‌کنید.

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی ظرفیت‌های پیام کوتاه، فرایند اطلاع‌رسانی و تبلیغات در صرافی‌ها را بهبود ببخشیم؛ شما چه روش‌های دیگری را در جهت اطلاع‌رسانی سریع و دقیق صرافی‌ها پیشنهاد می‌کنید؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی