روش‌های نوین بازاریابی به مشاغل جدید و نوپا کمک می‌کند تا بتوانند خود را به مشتریان معرفی کنند و بر خلاف شیوه‌های سنتی که برندهای بزرگ از رسانه‌هایی مثل رادیو و تلویزیون استفاده می‌کردند تا با بودجه‌های کلان و حضور سوپراستارهای زیبا، مجموعه محصولات جدید خود را به مشتریان معرفی کنند. نمونه‌های بسیار معروف آن در برندهای تولید پوشاک لباس‌های زنانه و مردانه هر سال با سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیاد تبلیغات گسترده‌ای مثل بیلبوردهای سطح شهر، تبلیغات رادیویی و تلویزیونی و … است؛ اما در بازاریابی پیامکی علاوه‌بر برندهای بزرگ و شناخته شده که همیشه مشتریان خاص خود را دارند، فروشگاه‌های کوچک و همچنین برندهای نوپا در صنعت لباس، می‌توانند خود را به مشتریان معرفی کنند، لازم به ذکر است که در استراتژی بازاریابی پیامکی، همواره متمایز و متفاوت بودن از سایر رقبا، باعث می‌شود در عملکرد بازاریابی خود موفق‌تر باشید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

از طریق پیامک دوباره با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید

به جای داد، پیامک بزن…

در ابتدا لازم است توضیح داده شود که بازاریابی پیامکی چیست و چه مزایایی دارد؟ SMS ،پیامک، پیام کوتاه و… مخفف عبارت Short Message Service است و به پیام متنی گفته می‌شود که از طریق تلفن همراه یا پنل‌های ارسال اس ام اس انبوه به سایر خطوط تلفن‌های همراه ارسال می‌گردد. از جمله مزایای بازاریابی پیامکی نیز می‌توان به این نکته اشاره کرد که طبق آمار، 95 درصد از پیامک‌های تبلیغاتی در 5 دقیقه‌ی ابتدایی از زمان ارسال، باز و خوانده می‌شود. ارسال پیامک‌های متنی با کیفیت می‌تواند به رشد کسب و کارها کمک کند. بازاریابی پیامکی باعث افزایش و وفاداری مشتریان می‌شود.

روش‌های موثر پیامکی برای لباس فروشی‌ها

بازاریابی پیامکی، روشی بسیار مقرون به صرفه است که برای راه‌اندازی آن احتیاجی به استخدام افراد متخصص نیست. از این رو باید از روش‌های موثر برای فروش بیشتر استفاده کرد، در ادامه به برخی از راه‌کارهای موثر جهت ارسال پیامک تبلیغاتی به مشتریان خواهیم پرداخت:

1. آغاز به کار فروشگاه و معرفی

اگر به تازگی فروشگاه خود را افتتاح کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از پنل ارسال اس ام اس انبوه برای مخاطبان هدف خود پیامک ارسال کرده و خبر افتتاح شدن فروشگاه خود را به آنان بدهید. مخاطبین هدف شما در ابتدا با توجه به نوع فروشگاه شما که فروش لباس زنانه، مردانه و بچه‌گانه است و همچنین شهر و منطقه‌ای که فروشگاه شما قرار گرفته است، متفاوت است.

2. ارسال اطلاع‌رسانی از فروش ویژه

در حراج‌های مناسبتی و فصلی ویژه، برای مشتریان خود پیامک ارسال کنید، این کار باعث می‌شود آن‌ها از فروش ویژه شما زودتر مطلع شوند، به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند و حس رضایت بهتری نسبت به فروشگاه شما داشته باشند.

3. برگزاری مسابقات و اطلاع رسانی

اگر برای مشتریان خود قرعه‌کشی برگزار کرده‌اید از طریق پیامک به آن‌ها اطلاع رسانی کنید، اگر مخاطبان فکر کنند که قرعه‌کشی شما هیچ برنده‌ای نداشته است اعتمادشان را نسبت به فروشگاه شما از دست خواهند داد.

4. نظرسنجی را فراموش نکنید

در مجموعه پیامک‌های دوره‌ای که ارسال می‌کنید سعی کنید از مخاطبان خود نظرسنجی کرده و تا جایی که امکان دارد به پیشنهادات آنان عمل کرده و در صورت انتقاد نیز اگر آن مشکل قابل رفع نبود، از آن‌ها تشکر کنید. این کار باعث می‌شود مخاطبان متوجه شوند نظرشان برای شما حائز اهمیت است.

5. اصل مطلب را بگویید

همان‌طور که از اسم پیام کوتاه مشخص است، باید در متن پیامک سریع به اصل مطلب اشاره کنید. به طور مثال اگر می‌خواهید اجناس جدید را معرفی کنید یا کد تخفیف ارسال کنید، همان ابتدای پیام مشخص کنید تا مخاطبان بیشتر ترغیب شوند.

6. فراخوانی یا Call To Action

هنگامی که پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنید، باید لینک صفحه‌ی فروشگاه خود را نیز ارسال کنید، توجه داشته باشید که مخاطبان پیش از آن‌که وارد فروشگاه شما شوند، از سایت محصولات دیدن می‌کنند، داشتن صفحه معرفی دقیق باعث می‌شود مخاطبین بیشتر جذب برند یا فروشگاه شما شوند. ارسال یک متن پیامک مناسب به همراه لینک سایت، میزان نرخ بازدید سایت شما را بالا می‌برد و باعث می‌شود مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل تبدیل شوند.

7. پیگیر و پاسخ‌گو باشید

با استفاده از پنل ارسال اس ام اس انبوه امکان تعامل بیشتر با مشتریان فراهم می‌شود، یعنی مشتریان نیز می‌توانند برای شما پیام ارسال کنند. در چنین مواردی، پاسخ‌گوی مشتریان خود باشد.

کندو-تبلیغات پیامکی و بازاریابی فروشندگان لباس

بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌ها


8. در خدمات متمایز باشید

استفاده از الگوهای همیشگی برای مخاطبان دیگر جذابیتی ندارد، سعی کنید در متن‌های ارسالی یا خدمات و تخفیفاتی که ارائه می‌دهید از سایر هم‌شغل‌های خود متمایزتر عمل کنید.

9. مزاحمت ایجاد نکنید

جدول زمان‌بندی محتوایی و دوره‌ای داشته باشید تا به تعداد معین و بر اساس کمپین تبلیغاتی خود برای مخاطبین خود پیامک ارسال کنید. در صورتی که بیش از اندازه و یا در ساعات غیر متعارف برای مشترکین پیامک ارسال کنید، آن‌ها می‌توانند از شما شکایت کنند و یا اینکه شماره‌تبلیغاتی شما را بلاک کنند.

10. پیامک‌های شخصی سازی شده

در صورتی مشتریان شما تمایل داشته باشند اجازه دهند و شماره تلفن و روز تولدشان را در پایگاه داده خود ثبت کنید، می‌توانید در روز تولدشان را به همراه اسم و کد تخفیف برایشان ارسال کنید. این کار باعث می‌شود مشتریان حس وفاداری بیشتری نسبت به خدمات، محصولات و برند شما داشته باشند.

11. امکان لغو دریافت پیامک

فرقی نمی‌کند برای مشتریان خود که پیش‌تر از آن‌ها اجازه ارسال پیامک را گرفته‌اید و چه از امکانات پنل اس ام اس مثل گروه‌ها و دسته بندی‌های مختلف استفاده می‌کنید؛ در هر صورت باید گزینه امکان لغو دریافت پیامک را در اختیار مخاطبین قرار دهید.

12. صبور باشید

همان‌طور که فروشنده باید با صبر و حوصله پاسخ‌گوی مشتریان حضوری باشد، مخصوصا اگر بخش فروش اینترنتی فروشگاه خود را فعال کرده‌اید، هنگام دریافت پیامک از سوی مشتریان هم باید این صبر، حوصله و خوش‌رویی وجود داشته باشد.

دلایل و اهمیت بازاریابی پیامکی برای مشاغل چیست؟


• بازاریابی پیامکی روشی موثر برای جذب بیشتر مشتریان است.
• بازاریابی به ایجاد و حفظ شهرت شرکت، برند و فروشگاه کمک می کند.
• بازاریابی یک کانال ارتباطی سریع است که برای اطلاع رسانی به مشتریان از آن استفاده می‌شود.

کندو-تبلیغات پیامکی و بازاریابی فروشندگان لباس

تبلیغات پیامکی فروشگاه‌های لباس

کلام پایانی

در شرکت‌ها و برندهای بزرگ و معتبر، هر سال میزان بودجه‌ای که برای تبلیغات اختصاص داده می‌شود بیشتر و بیشتر می‌شود. این امر نشان می‌دهد که حوزه‌ی تبلیغات بسیار حائز اهمیت است. یکی از روش‌های نوین بازاریابی، استفاده و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی است که دیگر فرقی نمی‌کند صاحب یک فروشگاه اینترنتی خانگی هستید یا صاحب یک فروشگاه لباس. در واقع تفکر و استراتژی تبلیغاتی شما مهم است که پیامی درست، در زمانی مناسب را برای مخاطبان خود ارسال کنید و دادن خدمات و پیشنهادات ویژه آن‌ها را به سمت فروشگاه و محصولات خود جذب کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی