با همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها سعی کردند برخی از خدمات خود را به صورت آنلاین و پیامکی به مشتریان خود ارائه دهند، این امر باعث شد تا قابلیت‌ها و کاربردهای بازاریابی پیامکی و استفاده از پنل ارسال اس ام اس انبوه بیش‌تر از قبل مورد توجه قرار بگیرد. یکی از مشاغلی که توانست در این دوران رضایت مشتریان را جلب کند، داروخانه‌ها بودند. در ادامه به برخی از کاربردهای بازاریابی پیامکی در داروخانه‌ها خواهیم پرداخت.

تبلیغات پیامکی برای فروشندگان لوازم پزشکی
کندو- کاربرد بازاریابی پیامکی در داروخانه‌ها

بازاریابی پیامکی در داروخانه‌ها

کاربرد بازاریابی پیامکی در داروخانه‌ها

استفاده از بازاریابی پیامکی با توجه به نوع مشاغل، خدمات و کسب‌وکار می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد. برخی از این کاربردها برای همه مشاغل مشترک بوده؛ اما برخی دیگر صرفا برای خدمات و مشاغل خاصی کاربرد دارد.
1. تبلیغات
اولین کاربرد استفاده از پیامک، ارسال پیام‌های تبلیغاتی است که برای کلیه مشاغل و کسب‌وکارهای کاربرد دارد. داروخانه‌ها نیز می‌توانند ساعت کاری و آدرس خود را با توجه به شهر یا منطقه خود برای مشتریان ارسال کنند.
2. امکان تعامل با مشتریان
یکی دیگر از کاربردهای پنل ارسال اس ام اس، امکان برقراری دو طرفه بین صاحبین مشاغل و مشتریان است. با این که این کاربرد می‌تواند در بیشتر مشاغل بسیار کارآمد و مفید باشد، اما کاربرد آن در داروخانه‌ها بیشتر از سایر مشاغل است، زیرا مشتریان داروخانه‌ها افرادی هستند که برای داروهای خود نیاز به مشاوره نیز دارند.
3. ارسال پیام‌های ارزشمند
با فعال سازی پنل ارسال پیامک انبوه می‌توانید اطلاعات ارزشمندی را در خصوص انواع دارو یا برخی از محصولات برای مشتریان خود ارسال کنید. این امر باعث می‌شود مشتریان ابتدا در مورد آن دارو اطلاعات مفیدی به دست آورند و سپس اقدام به خرید کنند.
4. ارسال پیامک به بلک لیست‌ها
راه‌اندازی پنل ارسال اس ام اس انبوه این امکان را در اختیار مشاغل و کسب و کارها قرار می‌دهد برای آن دسته از مشترکینی که سرویس ارسال پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند پیامک ارسال کنید.
5. امکان مشاوره با مشتریان
زمان آن رسیده است که مشاغل بتوانند به صورت چند وجهی کاربرد داشته باشند، یکی از کاربردهای پنل اس ام اس این است که امکان تعامل دارد و مشتریان می‌توانند با صاحبین مشاغل در ارتباط باشند، از این رو در روشی خلاقانه داروخانه‌ها می‌توانند جهت مشاوره با مشتریان خود در ارتباط باشند
6. اطلاع‌رسانی‌های مهم برای بیماران خاص
از آن‌جایی که پنل ارسال اس ام اس می‌تواند پیامک‌های هشدار یا اعلانات را برای برای افرادی که در لیست سیاه وجود دارند، ارسال کند. داروخانه‌ها می‌توانند برای مشتریان و بیماران خاص در خصوص موجود شدن داروهای مهم به آنان اطلاع‌رسانس کنند.

کندو- کاربرد بازاریابی پیامکی در داروخانه‌ها

بازاریابی خلاقانه در داروخانه‌ها

نکاتی که باید در مورد بازاریابی پیامکی بدانید

درست است که راه‌اندازی سیستم ارسال پیامک انبوه و بازاریابی پیامکی آسان است و نیاز به استخدام افراد متخصص ندارد اما برخی نکات هستند که با رعایت کردن آن‌ها به بازاریابی پیامکی و کسب و کارتان کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری را جذب کنید.

محتوا و املای پیامک

نوشتن پیامک با دیکته و گرامر صحیح، باعث می‌شود مشتریان علاقه‌ی بیشتری به خواندن پیام نشان دهند، پیش از ارسال پیامک، مجدد متن پیام را چک کنید.

پیامک شخصی سازی شده

در پیامک‌های تبلیغاتی صمیمی و دوستانه عمل‌ کنید و با استفاده از کلمات کلیدی منحصربه‌فرد حس صمیمیت بیشتری را به مشتری القا کنید.

پیامک‌هایی با مدت زمان محدود

در متن خود به مشتریان اعلام کنید که برای خرید این محصول فرصت کمی دارند. تاریخ و ساعت ارسال کنید تا حسی در مشتری به وجود بیاید که اگر خرید نکند فرصت را از دست خواهد داد که به این زودی‌ها تکرار نمی‌شود.

داشتن جدول زمان‌بندی و محتوایی

لیستی از مناسبت‌های پزشکی مختلف تهیه کنید و با محتوایی ارزشمند و در زمان مناسب برای مخاطبان پیامک ارسال کنید.

مزایای بازاریابی پیامکی چیست

• سریع ارسال می‌شوند
• نرخ خواندن، بازشدن و پاسخگویی بالایی دارند
• مقرون به صرفه
• راه‌اندازی آسان

کندو- کاربرد بازاریابی پیامکی در داروخانه‌ها

مزایای بازاریابی پیامکی

کلام پایانی

راه‌کارهای بازاریابی نوینی همراه با بازاریابی پیامکی فعالیت خود را آغاز کردند، شاید ساختار و کلیت آن یکی باشد، اما می‌توان با انجام برخی کارهای خلاقانه متناسب با کسب‌وکارتان، بازخورد خیلی بهتری نسبت به دیگر رقبای خود دریافت کنید. در واقع بازاریابی پیامکی یک ابزار چند وجهی است که می‌تواند مناسب با هر کسب‌وکاری تنظیم شود.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی