متاسفانه بسیاری از کسب و کارها فکر می‌کنند که برای جلب نظر مشتری باید کاری بزرگ، پرخرج و سرشار از محتواهای پر رنگ و لعاب انجام دهند. به همین خاطر بودجه کلان و متخصصان بسیاری را استخدام می‌کنند تا به هدف نهایی خود برسند. اما بیایید کمی با هم روراست باشیم! مشتریان یا به عبارتی کاربران هدف شما، تعامل ساده و قابل دسترس را دوست دارند. هر چه پیام تبلیغاتی شما به شکلی ساده اما موثر به کاربر منتقل شود، شما برنده ماجرا هستید. برای فروشندگان تجهیزات پزشکی چه راهی بهتر از تبلیغات پیامکی سراغ دارید؟ در این بررسی به مزایا و کارکرد تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی می‌پردازیم.

با تبلیغات پیامکی به مشتریان دست اول خود سلام کنید!

«سلام دوست نازنین

فروش تجهیزات پزشکی با تحفیف‌های باورنکردنی

برای اطلاعات بیشتر کد 3 را ارسال کنید.»

این یک پیام ساده، خلاصه و درگیرکننده است و کاربر را تشویق می‌کند تا عدد 1 ارسال کند. به عنوان فروشنده لوازم پزشکی این امکان را دارید با هزینه‌ای کم این مدل پیام را به مشتری خود ارسال کنید. از این طریق می‌توانید بدون اینکه مشتریان خود را با محتوایی سنگین و طولانی خسته کنید، به آنها یک سلام ساده بفرستید. منظور ما از سلام کردن این نیست که در پیامک خود فقط بنویسید «سلام!» بلکه منظورمان این است که توجه مخاطبتان را به شکلی ساده، دوستانه و قابل فهم به پیام خود جلب کنید.

تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی

تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی

وقتی در پیامک خود می‌نویسید: «کیوان عزیز، بهترین لوازم پزشکی را از ما بخرید» به عنوان یک ناشناس اسم کوچک مشتری را صدا می‌زنید. با این کار او قطعاً برای کنجکاوی بیشتر، پیامک شما را باز می‌کند. چنین رویکرد ساده‌ای در تبلیغات پیامکی می‌تواند برای شما مزایای زیادی داشته باشد. برای مثال، مشتری احساس می‌کند که شما را می‌شناسد و از این طریق به شما اعتماد می‌کند. درحقیقت، فواید تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی بسیار گسترده است. در ادامه به مهمترین مزایای بازاریابی از طریق اس ام اس اشاره می‌کنیم:

همه آدم‌ها یک گوشی در دست دارند

یکی دیگر از مزایای مهم تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی این است که هر کاربر هدف یک گوشی هوشمند دارد. پس بدون توجه به اینکه سیم کارت مشتری چیست، در چه ساعتی از روز یا در کجای شهر قرار دارد، کاربران در همه حال قادر به دریافت پیامک شما هستند. پس می‌توان اینطور گفت: «هر آدم یک گوشی دارد و هر گوشی می‌تواند چندین پیامک را دریافت کند.» این موضوع بازاریابی پیامکی را به یک روش ارتباطی همه جانبه در تمام جهان تبدیل کرده است.

نرخ باز شدن تبلیغات پیامکی عجیب بالاست

اولین مزیت عمده بازاریابی پیامکی، نرخ باز شدن پیام تا 82.1 درصد است. به این معنی که حدود 82 درصد از کاربران هدف شما پیامک را باز کردند و دیده‌اند. این نرخ خیلی بالاست و نشان دهنده این است که مشتریان به راه‌های ساده‌تر و قبل دسترس‌تر علاقه بیشتری دارند. پس بهتر است ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را به کلی فراموش کنید زیرا هیچ روش بازاریابی دیگری چنین نرخ باز شدن بالایی ندارد.

مشتریان خود را در آغوش بکشید

علاوه بر نرخ باز شدن بالا، کسب و کارهای مرتبط با فروش لوازم پزشکی از این واقعیت نیز سود می‌برند که کاربران هدف 90 درصد از پیام‌های متنی را حداکثر تا 3 دقیقه می‌خوانند و جواب می‌دهند. به خصوص اگر پیامک جالب و دوستانه باشد و کاربر فکر کند که برای و ارزش افزوده‌ای در نظر گرفته‌اید (تخفیف یا جایزه)، بدون شک به مشتری وفادار شما تبدیل می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که مشتریان شما به خواندن آنچه برای آنها ارسال می‌کنید، تمایل بالایی نشان می‌دهند.

درصد فروش شما سر به فلک می‌کشد

همانطور که قبل‌تر بیان کردیم، 82.1 درصد از پیامک‌های شما توسط کاربر باز می‌شوند. پس امکان بیشتری وجود دارد تا محصول خود را بفروشید. درصد فروش شما رابطه مستقیمی با متن پیام دارد. اگر متن جالبی بنویسید که در آن خدمات و تخفیف‌های ویژه‌ای ارائه می‌دهید، شانس شما برای فروش بیشتر بالاست. اما به طور میانگین، کاربران عادی در حدود 30 تا 60 درصد به مشتری تبدیل می‌شوند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم به عنوان یک فروشنده لوازم پزشکی از خدمات یک سامانه SMS بهره‌مند شوید تا فروش خوب را تجربه کنید.

کندو - چند نمونه از تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی

چند نمونه از تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی

مشتریان را با آفرهای جذاب درگیر کنید

اس ام اس مارکتینگ یک کانال بازاریابی منعطف برای ارائه انواع آفرها و تخفیف‌های مختلف است. شما می‌توانید تجهیزات پزشکی مورد نظر خود را با تخفیف خوب بفروشید. آفر شما می‌تواند کد تخفیف، امتیاز وفاداری، جایزه گرفتن یا غیر باشد. اما ویژگی مهم پیامک تبلیغاتی در این است آفرهای شما قابل ردیابی هستند. به این معنا که می‌توانید شماره تماس، لینک وبسایت و سایر موارد را در متن پیام قرار دهید و سپس بینید چند نفر روی وبسایت کلی کنند و به سبد خرید رفته‌اند. فقط یادتان باشد که مشتریان خود را با پیامک‌های زیاد بمباران نکنید! این کار شما جواب معکوس می‌دهد.

نیاز نیست جیب خود را خالی کنید

پیامک راهی ارزان قیمت برای تبلیغات است. شما با ثبت نام در پلتفرم ارسال انبوه اس ام اس می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید. مدل‌های دیگر تبلیغات مانند شبکه‌های اجتماعی پرهزینه هستند و ممکن است بازخورد کمی داشته باشند. به عنوان مثال، برای تولید یک ویدئو تبلیغاتی شما نه تنها هزینه بیشتر پرداخت می‌کنید بلکه اغلب زمان زیادی را باید برای تهیه آن صرف خواهید کرد. با تبلیغات پیامکی می‌توانید هم در هزینه‌ها و هم زمان خود صرفه جویی کنید. حتی کاربران شما بدون هزینه، پیامک تبلیغاتی شما را دریافت می‌کنند و نیازی به خرید بسته اینترنتی برای مشاهده ویدئو تبلیغاتی و غیره نیست.

حواس مخاطب را درگیر خود کنید

شما در سه فاز می‌توانید مخاطب خود را درگیر کنید. اولین فاز این است که آنها را با پیامکی جذاب به خرید لوازم پزشکی تشویق کنید. سپس در دومین فاز به کسانی که از شما خرید کردند، پیام تشکر بفرستید. در آخرین فاز می‌توانید آنها را برای خرید محصولات بعدی اغوا کنید. حتی اگر یک رویداد پزشکی ترتیب داده‌اید، این امکان را دارید تا در هر مرحله از رویداد با مخاطبان خود تعامل سازنده داشته باشید. از این طریق می‌توانید به صورت همه جانبه ذهن و روح مشتریانتان را معطوف به خود کنید.

کندو - تبلیغات اس ام اس برای فروشنده لوازم پزشکی

تبلیغات اس ام اس برای فروشنده لوازم پزشکی

چند نمونه از تبلیغات پیامکی برای فروشنده لوازم پزشکی

شما به عنوان یک وبسایت یا شخصی که وسایل مختلف پزشکی می‌فروشد، این امکان را دارید تا هر محصول اعم از دستگاه پیشرفته دندانپزشکی، دستگاه کمک تنفسی، تجهیزات تشخیصی پزشکی، وسایل معاینه پزشکی، تجهیزات ارتوپدی و غیره را با تبلیغات پیامکی به مشتریان هدف خود معرفی کنید. مخاطب اصلی شما پزشکان و مدیران کلینیک‌ها، درمانگاه‌ها، بیمارستان و کلیه مراکز خدمات پزشکی هستند. برای معرفی هر چه بهتر محصولات و خدمات خود می‌توانید از چند نمونه پیام متنی زیر استفاده کنید:

 

«توجه توجه!

دستگاه فشار خون برند X وارد کشور شد.

شما می‌توانید اولین نفری باشید که این دستگاه را می‌خرید.

کلیک کنید (آدرس سایت)»

«سلام مرجان عزیز

این آخر هفته فروش سالانه لوازم پزشکی با تخفیف‌های ویژه شروع می‌شود.

ما دوست داریم که شما را ببینم!

برای جزئیات روی لینک (آدرس سایت) کلیک کنید.»

«تخفیف ویژه تجهیزات پزشکی

برندهای معتبر اروپایی

کلمه «سلامت» را به شماره … پیامک کنید تا 20 درصد تخفیف بگیرید!»

«خرید کنید جایزه بگیرید!

فروش لوازم پزشکی مخصوص آقایان

شماره تماس: ….»

بزرگترین رویداد تجهیزات پزشکی

معرفی و فروش انواع وسایل پزشکی و دندانپزشکی

آدرس: لینک (آدرس مپ)

 

کلام آخر

در چشم انداز کسب و کار مدرن امروزی، کانال‌های زیادی برای دستیابی به مخاطبان هدف وجود دارند. اما هیچ کدام از آنها به مانند تبلیغات پیامکی راه را برای رسیدن به کاربران بیشتر باز نمی‌کنند. درحقیقت، اس ام اس در سطح جهانی به عنوان یک کانال بازاریابی موفق در تمام صنایع به ویژه تجهیزات پزشکی شناخته می‌شود. شما می‌توانید با صرف هزینه کمتر و بازدهی بیشتر، محصولات خود را به فروش برسانید. اما مهمترین کاری که باید انجام دهید، انتخاب یک سامانه ارسال انبوه پیام کوتاه است. «پنل پیام کوتاه کندو» با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد به شما در جهت معرفی و ارائه محصولات پزشکی و افزایش درآمد کمک می‌کند.

حال که با مزیت ارسال پیامک برای فروشنده لوازم پزشکی آشنا شدید، شما میتوانید در پنل کندو مخاطب خاص خود را انتخاب کنید و بر اساس منطقه مورد نظر خود به آن پیامک تبلیغاتی بفرستید. برای ارائه از هزینه تعرفه های پیامک کلیک کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی