دوری از هیاهوی زندگی شهری و تجربه لحظاتی آرام و دلپذیر در محیط سنتی بومگردی‌های تبریز، جانی دوباره به انسان می‌دهد. اما پیدا کردن بهترین بومگردی ها تبریز که پیوند تنگاتنگی با طبیعت دارند چیزی است که ذهن مسافران را مشغول می‌کند. انسان روزانه با پیام‌ها و نوتیف‌های متعددی در گوشی خود سروکار دارد که مهم‌ترین آن‌ها پیام‌های کوتاه هستند. پس همین پیام‌های کوتاه دریچه‌ای فوق‌العاده برای معرفی بومگردی‌های محبوب تبریز در بکرترین مناطق هستند.

بله بهترین بومگردی‌ها در کنار فضای طبیعی و خارق‌العاده‌ای که برای مهمانان فراهم می‌کنند، برای بهبود خدمات و جذب مشتری با تکنولوژی نیز سروکار دارند. اطلاع‌رسانی درمورد جشنواره‌های خاص بومگردی یا تبلیغ جذابیت‌های منطقه در فصول خاص سال برای مسافران جذابیت بسزایی دارد. ازاین‌رو  دعوت مسافران و عاشقان طبیعت به بومگردی‌های بکر از طریق پیامک اقدامی دو سر برد برای رونق بومگردی‌ها و خوشگذرانی مسافران است.

ویژگی‌های بهترین بومگردی ها تبریز

بومگردی‌ها با هدف نشان‌دادن ساختار و بافت سنتی و طبیعی روستاها و اسکان مهمانان راه‌اندازی شده‌اند. ولی این تمام ماجرا نیست. بهترین بومگردی ها تبریز آنهایی هستند که در کنار تناسب با اقلیم، میزبانی خوش‌برخورد، محیطی دنج و آرام، امکانات رفاهی کافی و … داشته باشند. برخی از ویژگی‌های مهم برای انتخاب بهترین بومگردی‌ها به شرح ذیل هستند:

  • موقعیت مکانی

اغلب بومگردی‌های محبوب در دل طبیعت و به دور از شهرها قرار دارند. اسکان در محیط‌های طبیعی چیزی است که بومگردی‌های روستایی برای مهمانان فراهم می‌کنند.

کندو - ارسال اس ام اس در تبریز

  • تناسب ساختار و بافت ساختمان با بناهای قدیمی

اصل و اساس اقامتگاه بومگردی، ساختمانی زیبا با بافت قدیمی و سنتی است. البته که دکوراسیون سنتی لازمه اغلب بومگردی‌های جذاب است.

  • امکانات رفاهی

لازمه هر اقامتگاه مطلوبی، امکانات رفاهی چون محل خواب، سرویس بهداشتی، امکان تهیه غذا و … هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه داشت.

  • تعامل صحیح و ارتباط مؤثر با مهمان

بومگردی‌های موفق و مناسب از پتانسیل‌ پنل‌های پیامکی آگاه‌اند و به هر شیوه‌ای با مشتریان ارتباط سازنده برقرار می‌کنند.

  • میزبان خوش‌برخورد

اخلاق و ادب میزبان در میزان محبوبیت بومگردی و همچنین رفاه و آسایش مهمانان نقش بسزایی دارد که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

۱۰ تا از بهترین بومگردی ها تبریز

لیست بهترین بومگردی‌های تبریز که می‌توان لحظات نابی در آن‌ها تجربه کرد به شرح ذیل است:

بومگردی داریوش تبریز

نام شهر تبریز با نام روستای کندوان سنگی گره خورده است. ازاین‌رو بومگردی‌های زیادی در طبیعت بکر و ساختار منحصر بفرد آن برای اسکان مسافران ایجاد شده‌اند که بومگردی داریوش یکی از بهترین‌های آن‌هاست. تلفیق دکوراسیون سنتی و مدرن در این بومگردی، امکان استراحت برای همگان و لذت بردن از فضای سنتی را برای مهمانان فراهم کرده است. سرو صبحانه‌های محلی اعم از کره و عسل، کره و پنیر، نیمرو و نان محلی نیز از خدمات بارز اقامتگاه داریوش است.

آدرس: استان آذربایجان شرقی، ۵۵ کیلومتری تبریز، روستای کندوان

بومگردی گونش کندوان از بهترین بومگردی ها تبریز

همانطور که گفتیم روستای کندوان بومگردی‌های زیادی دارد که اقامتگاه گونش نیز یکی از جذاب‌ترین آنهاست. بومگردی گونش مقداری بالاتر از روستا قرار دارد و از  چشم‌اندازی بی‌نظیر برخوردار است. ساختار سنتی و دکوراسیون ساده این اقامتگاه فضایی متفاوت برای استراحت و دور شدن از هیاهوی شهر ایجاد کرده است. سرو غذاهای سنتی و خاص تبریز و روستای کندوان در این اقامتگاه لذت اسکان را برای مهمانان دوچندان می‌کند.

آدرس: تبریز، روستای کندوان

کندو - بومگردی کندوان

بومگردی کندوان

بومگردی مولایی

هوای ناب و ساختار متفاوت روستای کندوان، این منطقه از تبریز را به مقصد گردشگران بسیاری بدل کرده است. یکی از بهترین بومگردی ها تبریز که در کندوان واقع شده، اقامتگاه مولایی است. این بومگردی نیز ساختاری شبیه به خانه‌های سنگی کندوان دارد که با لوازم سنتی زیباتر شده است. آشپزخانه، لوازم سرمایشی و گرمایشی و پارکینگ بخشی از امکانات این اقامتگاه ویژه هستند.

آدرس: تبریز، روستای کندوان

اقامتگاه گلوسنگ کلبیر

منطقه بکر کلبیر تبریز نزد گردشگران و طبیعت دوستان جذابیت بسزایی دارد که با وجود اقامتگاه‌های بومگردی نیز، محبوبیت آن دوچندان شده است. بومگردی گلوسنگ کلبیر با هدف اسکان مسافران در نزدیکی قلعه نامدار بابک ساخته شده است. ظرفیت این اقامتگاه حدود ۱۲ نفر است که برای گروه‌های کوهنوردی هم مکان مناسبی محسوب می‌شود. چشم‌انداز متفاوت، آب‌وهوای بکر و طبیعت زیبای اطراف این بومگردی، مسافران را به وجد می‌آورد.

آدرس: تبریز، ۵ کیلومتری کلبیر، جاده جانانلو، روستای گلوسنگ

بومگردی بهار

اقامتگاه‌های بومگردی همیشه هم در طبیعت ساخته نمی‌شوند، بلکه شهرها نیز مکانی مناسب برای راه‌اندازی بومگردی هستند. بومگردی بهار یکی از بهترین بومگردی ها تبریز با بافت قدیمی و لوازم سنتی قدیمی است. این بومگردی دارای یک حیاط دلباز با حوض آبی، درختان بلند و موزاییک‌های طرحدار قدیمی است که آرامش خاصی برای مهمانان ایجاد می‌کنند. بومگردی بهار دارای ۷ اتاق جداگانه است که هریک از آن‌ها ظرفیت ۳ الی ۴ نفر را دارد. اتاق‌های اقامتگاه بهار به منظور ایجاد فضایی مطلوب برای مسافران، به وسایل لازم برای استراحت و خواب تجهیز شده‌اند.

آدرس: تبریز، خیابان فلسطین، خیابان بهار شرقی، کوچه حاج تقی پهلوان

کندو - اقامتگاه بومگردی تبریز

اقامتگاه بومگردی تبریز

اقامتگاه صخره‌ای آراز تبریز

سوئیت صخره‌ای، عبارتی جذاب و متفاوت است که افراد بسیاری را برای اقامت وسوسه می‌کند. سوئیت صخره‌ای آراز تبریز یکی از اقامتگاه‌های روستای کندوان است که به منظور ایجاد فضایی راحت، به مبل و تختخواب تجهیز شده است. ترکیب هنرمندانه بنای صخره‌ای با لوازم مدرن نیز جذابیت خاصی به اقامتگاه بخشیده است. این اقامتگاه دارای تمام امکانات رفاهی و خدماتی چون آشپزخانه، لوازم سرمایشی و گرمایشی، سرویس بهداشتی و … است.

آدرس: تبریز، روستای کندوان

اقامتگاه سیروس رنجبر

یکی از اقامتگاه‌های بومگردی تبریز که بافتی سنتی و  قدمتی تاریخی دارد، اقامتگاه سیروس رنجبر است. این بومگردی در روستای بکر گلیه جان که در نزدیکی کندوان قرار دارد، واقع شده است. طبیعت بکر و فضای نوستالژیک روستا برای گردشگران جذابیت بسزایی دارد. بومگردی سیروس رنجبر دارای آشپزخانه، اتاق‌خواب و سرویس بهداشتی تمیز برای تأمین رفاه و آسایش مهمانان است.

آدرس: تبریز، ۵۵ کیلومتری تبریز، روستای گیله جان

بومگردی شاه عباسی

بومگردی شاه عباسی از اقامتگاه‌های بزرگ و جذاب تبریز است که در دل کوهستان و جنگل بکر قرار دارد. طبیعت بکر این منطقه در تمام فصول سال برای مسافران جذاب و خاطره‌انگیز است. هوای خنک کوهستان کلیبر در تابستان، شب‌های خنک و لذت‌بخشی را برای مسافران به ارمغان می‌آورد. ظرفیت پذیرش بومگردی شاه عباسی حدود ۱۰۰ نفر است که خبری خوش برای گردشگران محسوب می‌شود.

آدرس: تبریز، شهر کلیبر، جاده کلیبر به طرف جانانلو، نزدیک قلعه کلیبر

کندو - بهترین بومگردی تبریز

بهترین بومگردی تبریز

بومگردی تقی زاده تبریز

یکی از بزرگ‌ترین و بهترین اقامتگاه‌های تبریز، بومگردی تقی‌زاده است که در نزدیکی روستای زیبای کندوان قرار دارد. بومگردی تقی‌زاده در زمینی با مساحتی بیش از ۲۰۰۰ متری ساخته شده است که ظرفیت بالایی دارد. ساختمان آجری این بومگردی آن را به بافت و ساختار سنتی نزدیک کرده است. از سوی دیگر استفاده از لوازم سنتی در دکوراسیون اتاق‌های این اقامتگاه، جلوه خاصی به آن بخشیده است. تعدادی از اتاق‌های این اقامتگاه دارای تختخواب و برخی دیگر به یاد قدیم به لحاف و تشک مجهز شده‌اند تا مسافران خوابی آرام و دل انگیز داشته باشند.

آدرس: تبریز، اسکو، جاده اسکو به کندوان، روستای اسفنجان

بومگردی هما تبریز

اقامتگاه هما با آن ساختار سنتی و لوازم قدیمی و خاطره‌انگیز، جزء جذاب‌ترین و بهترین بومگردی‌های کندوان تبریز به شمار می‌آید. استفاده از لوازم سنتی چون پشتی‌های قدیمی، قالیچه، سماور، استکان‌های شاه عباسی و … در اقامتگاه هما، فضایی بی‌نظیر برای مهمانان به ارمغان می‌آورد. این مهمان‌سرا در دوطبقه جداگانه، قابلیت پذیرش حدود ۱۰ نفر گردشگر را دارد. واحدهای بومگردی هما علاوه بر آشپزخانه و سرویس بهداشتی به سایر امکانات رفاهی مجهز شده است.

آدرس: تبریز، روستای کندوان

کندو - استراتژی بازاریابی

پیامک‌های متداول بومگردی

حال که رونق بومگردی‌ها ارتباطی تنگاتنگ با تبلیغات و ایجاد ارتباط با مشتری دارد، چند نوع پیامک کاربردی برای اقامتگاه‌ها را در ادامه آورده‌ایم.

تبلیغاتی

دنبال جایی متفاوت برای اسکان می‌گردی؟

فضای سنتی و دنج، غذای محلی، جای خواب و امکانات رفاهی را از ما بخواهید.

بومگردی…

****

تشکر

ممنون از حسن انتخابتان که تعطیلات خود را در بومگردی … به سر بردید. به امید دیدار مجدد. مدیریت بومگردی …

****

دعوت مجدد

جناب/ خانم … شب‌های تابستان کندوان دیدنی است، اگر قصد سفر داشتید پذیرای شما هستیم. بومگردی …

****

تخفیف

اسکان یک شب و دو روز بومگردی … با ۲۰٪ تخفیف تنها تا پایان تیرماه.

بومگردی …

****

تبلیغاتی

سفر که نباید همیشه پرهزینه باشه، اگر دلت سفر ارزان و متفاوت می‌خواد، بومگردی… پیشنهاد ما به شماست. شماره رزرو و پشتیبانی:

بومگردی …

سخن آخر

همان‌طور که مشاهده کردیم، اغلب بومگردی‌های محبوب تبریز در کندوان و منطقه کلیبر واقع شده‌اند. اقامت در بومگردی‌ها یک انتخاب دوسر برد است که علاوه بر تجربه محیطی جدید و جذاب به حفظ آداب و سنن منطقه کمک شایان توجهی می‌کند. البته که میزان فعالیت بومگردی‌ها در ارائه خدمات، میزان تبلیغات و ایجاد ارتباط با مشتری در رونق و پیشرفت این اماکن نقش بسزایی دارد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی