در شرایطی که تورم بالا حرف اول را می‌زند و سفر برای همه سخت شده است، تورهای لحظه آخری و تخفیف‌های آنی آژانس‌های گردشگری برای مردمی که علاقه زیادی به سفر دارند؛ اما از نظر مالی کمی در مضیقه هستند، حکم طلا را دارد. البته افرادی که به فکر پس انداز و به دنبال خریدهای اقتصادی و مقرون به صرفه‌اند هم، به این نوع تورها ارادت خاصی دارند. از طرفی دوستان خوش ذوقی هم در اطراف ما وجود دارند که عاشق تصمیم آنی و هیجانی هستند و توی یک چشم به هم زدن قصد سفر می‌کنند، برای این افراد هم تورهای لحظه آخری سوپرایز بزرگی محسوب می‌شود.

همان طور می‌دانید مخاطب برای تورهای لحظه آخری زیاد است، اما نحوه‌ی اطلاع رسانی این تورها هم بسیار مهم و صد البته تاثیر گذار است. ما در این مقاله قصد داریم که در مورد یکی از عالی‌ترین روش‌های تبلیغاتی یعنی استفاده از پیامک برای تورهای سفرهای لحظه آخری با شما گپ و گفتی داشته باشیم، ممنون که با ما همراه هستید.

تورهای لحظه آخری چیست

به تورهایی گفته می‌شوند که چند روز مانده به پرواز،  شرکت چارتر کننده قیمت بلیط خود را به حداقل می‌رساند و در اینجا مسافر حداکثر سود را از خرید خود می‌کند. شاید برای شما سوال پیش آید که چرا چارتر کننده این حرکت را انجام می‌دهد؟

در جواب باید بگوییم که وقتی آژانس گردشگری بلیطها را پیش خرید می‌کند و در آخر می‌بیند که چند صندلی خالی در پرواز دارد؛ تصمیم می‌گیرد که میزان ضرر خود را کاهش دهد. پس با ارائه تور لحظه آخری خسارت صد در صدی خود را به حداقل می‌رساند.

مزیت خرید تور لحظه آخری چیست

همان طور که قبل‌تر اشاره کردیم، خرید تور لحظه آخری برای هر دو طرف سود به همراه خواهد داشت. برای مثال کدام مسافر است که دوست نداشته باشد با 70 در صد تخفیف، آخرین مسافر  یک تور هیجان انگیز باشد؟ در مقابل برای آژانس گردشگری هم این آفر سود خواهد داشت چرا که ضرری نخواهد کرد.

حال اجازه بدهید به قسمت مهم مقاله برسیم. شما به عنوان یک مجموعه گردشگری چگونه باید تورهای لحظه آخری را اطلاع رسانی کنید؟ و همچنین در مقام مسافر چگونه باید از این تورها باخبر شوید؟

پیامک تورهای لحظه آخری

پیامک تورهای لحظه آخری

تبلیغات صحیح و رسیدن به هدف!

در دوران مدرن امروزی تبلیغات حرف اول را می‌زند اما چگونه و کجا تبلیغ کردن هم بسیار مهم است. معمولا تبلیغات در فضای مجازی بسیار مقرون به صرفه و پر طرفدار است. اما آیا این نوع تبلیغات همیشه پاسخگو خواهد بود؟

اجازه بدهید در اینجا با هم طرح مسئله‌ای داشته باشیم. برای مثال مجموعه‌ای تور گردشگری برای جزیره کیش در برنامه خود تعریف کرده و پنج روز مانده به تاریخ تور  متوجه چندین صندلی خالی می‌شود. سوال مهمی که اینجا مطرح می‌شود این است که در این زمان اندک چگونه صندلی‌های خود را پر کند؟

بله باید سریعا اقدام به تبلیغ کند اما کجا؟

درسایتهای مختلف به صورت تبلیغات کلیکی و بنری

مخاطبی که قصد سفر و یا خرید ندارد و سخت مشغول کار است چقدر هنگام کار در سایتهای دیگر به تبلیغات موجود در صفحه دقت می‌کند؟

  • بله درست است درصد دقت بسیار پایین است.

یا تبلیغات در اینستاگرام

  • حتما می‌دانید که برای تبلیغات در اینستاگرام باید کلیپ قوی و طراحی جذاب داشته باشیم تا مخاطب زمان بگذارید و تبلیغ را تماشا کند. در پنج روز باقی مانده آیا زمانی برای ساخت کلیپ و طراحی ویژه دارید؟ معلوم است که نه!

یا تبلیغات در تلگرام

  • همین حالا خودتان وارد تلگرام شوید. چند کانال تبلیغی دارید که در روزها و یا حتی در هفته‌های اخیر هیچ نگاهی به آنها نداشتید؟ پس این روش هم پاسخگو نیست.

خب! تنها روشی که در حل این موضوع به شما کمک خواهد کرد ارسال پیامک تورهای لحظه آخری برای مخاطبان عزیز است.

پیامک تورهای لحظه آخری

ارسال پیامک تورهای لحظه آخری

اجازه بدهید در ابتدا تعریف مختصری از پیامک‌های تبلیغاتی داشته باشیم.

اس ام اس پنل چیست

اگر بخواهیم تعریف بسیار ساده‌ای ارائه دهیم باید بگوییم که:

ساده‌ترین و آسان‌ترین روش تبلیغاتی برا رسیدن به هدف با بالاترین درصد جذب مشتری.

شاید باورتان نشود، اما طبق بررسی‌های انجام شده 90 در صد از افراد اس ام اس های تبلیغاتی را می‌خوانند و حدودا 35 درصد از مخاطبان جدید روی لینک‌های ارسالی کلیک می‌کنند، در حالی که همین آمار برای مخاطبان ایمیل مارکتینگ تنها 10 درصد است. در تبلیغات اس ام اس پنل شما هیچ احتیاجی به طراحی بنر تبلیغاتی و ساخت کلیپ ندارید و تنها با یک نوشته جذاب می‌توانید مخاطب خود را جذب کنید.

استفاده از پیامک برای تورهای مسافرتی لحظه آخری

به طور کلی ارسال پیامک برای تورهای گردشگری روشی است که می‌توان به وسیله آن مخاطب را به صورت مستقیم مورد هدف قرار داد و بازاریابی نمود.

بی شک تمامی آژانسهای گردشگری اطلاعات کامل از مشتری‌های قبلی خود دارند. تجربه ثابت کرده است که مشتریان قدیمی اگر از سفر قبلی خود رضایت داشته باشند بهترین مخاطب برای هدف شما خواهند بود پس اولویت را بگذارید روی بانک اطلاعاتی خود و بار دیگر آنها را به سفری هیجان انگیز و مقرون به صرفه دعوت کنید.

البته باید از مشتریان جدید هم غافل نشوید، طبق سیاست گذاری مجموعه خود درصدی از اس ام اس‌های خود را برای مخاطبان جدید اختصاص دهید. جذب مشتری جدید همیشه باید در برنامه تبلیغاتی شما جایگاه ویژه داشته باید.

مزیت استفاده از تورهای لحظه آخری

مزیت استفاده از تورهای لحظه آخری

مزیت‌های استفاده از پیامک برای تورهای لحظه آخری

  • سفر کردن همیشه شور و هیجان به همراه دارد؛ تنها یک پیامک تبلیغاتی خوب با تخفیف عالی کافیست تا مخاطب شما با خواندن آن برای سفر آماده شود، حتی اگر  برنامه ریزی سفر تا ماه‌های آینده را هم نداشته باشد. این در واقع این همان تخفیف آنی و لحظه آخری است که هر کسی را وسوسه می‌کند.
  • فرض کنید مخاطب شما در جلسه‌ای است. نمی‌شود در جمعی که حاضر است وارد شبکه‌های سوشال مدیا شود و اخبار و تبلیغات را نگاه کند، جنبه خوبی ندارد و نوعی بی احترامی محسوب می‌شود، اما چک کردن یک اس ام اس تبلیغاتی تنها چند ثانیه از زمان وی را خواهد گرفت . پس ناخود آگاه اس ام اس را می‌خواند.
  • هزینه‌ای که برای پنل‌های پیامکی صرف می‌شود در مقابل تبلیغات کلیکی و فضای مجازی مانند اینستاگرام بسیار کم و مقرون به صرفه است.
  • همان طور که گفته شد برای ارسال پیامک فقط به یک نوشته هیجان انگیز و مختصر نیاز است بر عکس تبلیغات دیگر که آماده کردن متریال تبلیغاتی آنها زمان بر است.
  • برای ارسال پیامک تبلیغی هدف اصلی شما مشخص است، شما به بانک اطلاعاتی دسترسی دارید که بسیار دقیق و هدفمند است. پس نیازی به فکر کردن و زمان هدر دادن ندارید که در کدام پیج تبلیغ کنم؟ کدام سایت برای تبلیغ آنی من مناسب‌تر است؟
  • مردم هنوز هم روی صدای نوتیفیکیشن پیامک‌های خود حساس هستند و معمولا اگر اس ام اس دریافت کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را چک می‌کنند در حالی که درصد بالایی از مخاطبان، شبکه‌های اجتماعی خود را در ساعات به خصوصی مانند تایم ناهار و یا مواقعی که مشغولیتی ندارند چک می‌کنند.

حرف آخر

با مطالعه این مقاله به این نتیجه می‌رسیم که استفاده از پیامک‌های تورهای لحظه آخری بهترین نوع روش برای جذب مخاطب در زمان محدود است. چرا که برای این نوع تبلیغ، زمان بزرگترین مانع ماست و باید تدبیری داشته باشیم تا در کوتاه‌ترین تایم ممکن بتوانیم به هدف صد در صدی خود برسیم.

در مقابل باید بگوییم که برای مخاطب هم چک کردن یک پیام کوتاه بسیار راحت است و نیازی هم نیست که به اینترنت دسترسی داشته باشد. پس اگر تا به امروز این روش را امتحان نکردید؛ لطفا سریعا اقدام کنید. چرا که بدون شک از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی