افزونه بوکلی یکی از قدرتمند ترین ابزارهای نوبت دهی است که می‌توانید برای رزرو زمان‌های ملاقات و سرویس‌دهی خود به مخاطبان از آن استفاده کنید. امروزه بسیاری از کسب‌وکارها برای جلوگیری از تجمع و شلوغی بیش از حد در محل کار خود از این روش استفاده می‌کنند. اصولا کسب‌وکارهایی مانند پزشکان، دندان‌پزشکان و شرکت‌های حمل‌ و نقل بیشتر از رزرو آنلاین برای نوبت‌دهی به مراجعان خود استفاده می‌کنند. افزونه بوکلی یک پلاگین قدرتمند است که با کمک آن مشتریان شما می‌توانند وارد وبسایت شما شوند و به صورت آنلاین نوبت ویزیت یا قرار ملاقات خود را با شما رزرو کنند. در ادامه بیشتر با این افزونه آشنا خواهید شد.

افزونه بوکلی چیست

همانطور که اشاره کردیم افزونه بوکلی یکی از قوی‌ترین افزونه‌ها برای نوبت دهی است. این افزونه با ارسال پیامک توانسته است کمک بزرگی به مدیریت زمان برای مخاطبان و مدیران هر مجموعه‌ای کند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد افزونه بوکلی استفاده از تاریخ شمسی و میلادی می‌باشد و شما می‌توانید به نسبت نیازی که دارید این قابلیت را برای خود سفارشی‌سازی کنید. به همین دلیل است که این پلاگین به افزونه بوکلی فارسی هم شناخته می‌شود. یکی از قابلیت‌هایی که این پلاگین دارد ارسال پیامک رزرو وقت به مشتری و مدیر است که کمک قابل توجهی برای هر دو طرف می‌باشد تا زمان رزرو وقت خود را فراموش نکنند. از دیگر ویژگی‌های این افزونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان سفارشی سازی تقویم به صورت شمسی و میلادی، ارسال پیامک اطلاع‌رسانی به مشتری، ارسال پیامک اطلاع رسانی به مدیر سایت ، پشتیبانی از وب سرویس سامانه کندو اس ام اس، قابلیت ارسال پیامک به لیست سیاه، سازگاری کامل با افزونه ووکامرس، امکان اتصال به درگاه پرداخت های بانک‌ها و درگاه‌های واسط، میزکار کاملا فارسی و ساده، امکان رزرو نوبت بدون نیاز به ثبت نام در سایت،

امکان سفارشی سازی نوبت‌ها، تعیین روزهای تعطیل، امکان اعتبارسنجی پیامکی و ایمیل موبایل در هنگام رزرو وقت، امکان قرار دادن تصاویر برای سرویس، امکان نمایش پیام بصورت آژکسی در هنگام انتخاب سرویس، راه انداز اولیه برای شروع کار بوکلی، رزرو وقت بدون ثبت نام، امکان دریافت و مشاهده گزارش پرداخت‌های کاربران و تایید پرداخت حضوری کاربران، امکان محدود کردن برگه رزرو برای کاربران عضو یا برای همه اعضا توسط پلاگین User Acces s Restriction، امکان فروش چند وقت پیوسته (قابل استفاده برای انتخاب ساعت‌ها)، امکان محدود کردن مشتریان برای رزرو (در روز، هفته، ماه یا سال)

امکان افزودن کاربر برای مدیریت وقت و سرویس نوبت دهی خود، تعیین تقویم سرویس به صورت ساعات روز و به صورت روزانه، امکان تغییر وضعیت یک رزرو به مشتری و کارمند و مدیریت (مانند کنسل شدن و یا تغییر رزرو)، امکان تعریف وقفه بین هر رزرو (مثل تایم ناهار یا هر وقفه دیگری)، تنظیم وقفه بین زمان‌های رزرو، تنظیم زمان برای هر نوبت (مثلا ۱۵ دقیقه یا بیشتر)، امکان انتخاب وقت ها از بین ساعت این تا این، امکان شروع رزرو از از چند ساعت یا چند روز بعد، اطلاع رسانی ایمیلی و پیامکی به خریدار و مدیر سرویس، سفارشی کردن ایمیل های ارسالی(قسمت مدیریت)، امکان تغییر تمامی متون رزرو بصورت بصری، تعیین رزرو بلیط برای هر سرویس، توضیحات برای هر سرویس (آدرس و غیره…)، تعیین قیمت برای خرید نوبت ها، گزارش به صورت لحظه ای، خروجی از لیست خرید ها، امکان خروجی از وقت های رزروی در قالب CSV برای اکسل، امکان ایمپورت مشتریان از طریق فرمت CSV، امکان فروش کالا های جانبی کنار خرید بلیط ،امکان قرار دادن کارمند برای ثبت وقت و یا چند کاربری، امکان لغو و حذف ملاقات توسط مشتریان، امکان تعریف محصول ووکامرس در بخش سرویس، امکان نمایش فقط یک سرویس خاص در یک برگه، امکان تعریف رنگ بندی برای وقت های رزروی، لغو شده و…، افزوده شدن راه انداز بوکلی برای شروع نصب، تعیین زمان برای لغو کردن مثلا یک روز قبل، امکان نمایش کد QR در مرحله آخر رزرو (نسخه 20.6)، افزودن نمایش چک باکس قوانین و مقررات (نسخه 20.6)، امکان دانلود فایل گزارش رزرو با فرمت  ICS، اضافه کردن سرویس جلسه آنلاین  Jitsi، امکان مخفی کردن ایمیل از فرم رزرو  نسخه (20.8)، اضاف شدن فیلتر های بیشتر برای مشاهده بازه زمانی نسخه (20.8)

سازگار کردن با فونت های فارسی زیبا، دسترسی دادن به همکاران جهت تغییرات و ثبت رخداد (چند کاربره بودن)، رزرو جلسات آنلاین و ارسال لینک جلسه Zoom و گوگل میت برای کاربران و ارائه کنندگان

اجازه رزرو به کاربران از روز های آینده مثلا از یک روز آینده کاربران قابلیت رزرو داشته باشند.

 آموزش اتصال افزونه نوبت دهی بوکلی به سامانه‌ی پیامکی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پلاگین ارسال پیامک در افزونه بوکلی می‌باشد. این افزونه می‌تواند به راحتی با سامانه پیامکی ارتباط برقرار کرده و ارسال پیامک‌های شما را در عرض چند ثانیه انجام دهد.

بعد از نصب و راه اندازی افزونه‌ی بوکلی، در منوی افزونه بوکلی در قسمت تنظیمات، با کلیک بر روی تب پنل پیامکی، سامانه‌های مختلفی برای شما تعریف شده است که شما می‌توانید با فعال کردن اتصال سامانه مورد نظر وارد بخش پیکربندی سامانه‌ی پیامکی شوید.

اگر قصد دارید از خط اختصاصی برای ارسال پیامک استفاده کنید باید ابتدا در سامانه کندو اس ام اس یک خط اختصاصی خریداری کنید. پس از این که خط اختصاصی در اختیاز شما قرار گرفت آن را در قسمت شماره پنل وارد کنید.

حال به سراغ آدرس وب سرویس کندو اس ام اس می‌رویم. در این قسمت باید آدرس وب‌سرویس ارسال پیامک مربوط به متد REST کندو اس ام اس را وارد نمایید.

مرحله‌ی بعد مختص به شماره پنل است. شماره پنل همان شماره اختصاصی می‌باشد که بعد از خرید پنل پیامکی از سایت کندو بر روی پنل شما قرار می‌گیرد. در صورتی که شما خط خدماتی و یا خط مناسبی دارید می‌توانید این خط را در شماره پنل خود قرار دهید.

فیلد نام کاربری، این فیلد نام کاربری شما هنگام ورود به پنل پیامکی است که برای اغلب کاربران شماره تلفن همراه ارائه شده در هنگام ثبت نام در سامانه پیامکی می‌باشد.

کلمه عبور، همان رمز پنل پیامکی می‌باشد.

توجه : این رمز در هنگام ثبت نام برای شما به صورت پیامک ارسال گردیده است.

اتصال افزونه بوکلی به وب‌سرویس بر اساس پترن

اگر شما هم با این مشکل که برای برای برخی کاربران که دریافت پیامک تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند یا شماره‌ی آن‌ها در لیست سیاه مخابرات قرار دارد و پیامک‌های ارسالی از طریق افزونه‌ی بوکلی را دریافت نمی‌کنند مواجه هستید باید برای رفع این مشکل از ارسال پیامک از طریق الگو استفاده کنید.

مدیران سایت با استفاده از خط خدماتی اشتراکی و روش ارسال پیامک بر اساس پترن به راحتی رزرو‌های نوبت خود را از طریق پیامک ارسال می‌کنند. جهت اتصال به وبسرویس خدماتی و ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات نیاز است تا در این قسمت آدرس پیامک خدماتی اشتراکی سایت کندو را قرار دهید.

اما اگر می‌خواهید به لیست سیاه پیامک ارسال کنیدبایددر پنل پیامکی تنظیمات وب‌سرویس خدماتی را تنظیم نمایید.

تنظیم اعلان پیامک در افزونه

برای انجام تنظیمات مورد نیاز برای اعلان پیامک باید از منو بوکلی کلاد بر روی گزینه SMS Notifications  کلیک کنید.

کندو - تنظیم اعلان پیامک در افزونه بوکلی

تنظیم اعلان پیامک در افزونه بوکلی

با کلیک بر روی این گزینه صفحه اعلان پیامک برای شما نمایش داده خواهد شد. در این افزونه شما می‌توانید پیام‌های مورد نیاز خود را جهت ارسال به رزرو کنندگان تنظیم نمایید.

رویدادهایی مانند اعلان به مشتری درباره قرار ملاقات تایید شده و‌ یا اعلان به کارمند برای ملاقات تایید شده و… قابل تنظیم و ویرایش بوده و به صورت کلی می‌توانید پیامک‌های خود را در زمان‌های مختلف هم به کارمند(مدیر سایت) و هم به مشتری خود ارسال کنید.

در این قسمت شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه ویرایش متن دلخواه خود برای ارسال از خط اختصاصی پنل کاربری و یا ارسال از طریق پترن (یا الگو) تنظیم کنید.

برای مثال :

“{client_name} عزیز؛

نوبت شما برای تاریخ {appointment_date} ساعت {appointment_time} ثبت گردید. منتظر حضور شما هستیم.

آدرس:

شما می‌توانید با قرار دادن یک ” { ” تمام متغیرات این افزونه که قابلیت قرار گرفتن در متن پیامک شما دارند را استفاده نمایید. تا به این جا با ارسال پیامک از طریق خط اختصاصی پرداختیم.  در ادامه با نحوه‌ی ارسال پیامک برای لیست سیاه مخابرات خواهیم پرداخت.

تنظیمات ارسال از طریق پترن

در این قسمت می‌خواهیم با ارسال پیامک ازطریق الگوآشنا شویم.

قبل از اعمال تنظیمات در افزونه بوکلی لازم است تا وارد پنل کاربری خود در پنل اس ام اس خود شوید و الگو یا پترن‌‎های متون خود را در سامانه درج کنید. برای این کار مطابق تصویر زیر از منوی سمت راست بر روی گزینه ابزار ویژه و سپس وبسرویس خدماتی کلیک کنید.

کندو - تنظیمات ارسال از طریق پترن

تنظیمات ارسال از طریق پترن

در صفحه‌ای که باز شد بر روی گزینه +درج متن جدید کلیک کنید.

حال پنجره‌‌ای مطابق با تصویر زیر برای شما باز خواهد شد. در این مرحله نیاز است تا متن و عنوان متن خود را درج کنید.

کندو - تنظیمات ارسال از طریق پترن

تنظیمات ارسال از طریق پترن

به همین ترتیب می‌توانید تمامی پیامک‌های موردنظر خود را اضافه نمائید و پس از درج آن کد متن  یا 6 رقمی آن را به خاطر بسپارید.

تنظیمات ارسال از طریق پترن

تنظیمات وب‌سرویس خدماتی در افزونه پیامک بوکلی

پس از این که مطابق با مراحل گفته شده قالب‌های پیامکی مورد نظر خود را در پنل کاربری پیامکی خود درج کردید، در گام بعدی باید کد متن و متغیرهای موجود در پترن ثبت شده را در افزونه وارد نمایید.

پس از تایید متن پترن یا الگو، می‌توانید آن را در اعلان مورد نظر وارد نمایید. با هم به سراغ تنظیم یکی از اعلان‌ها در افزونه پیامک بوکلی می‌رویم.

کندو - تنظیمات وبسرویس خدماتی در افزونه پیامک بوکلی

تنظیمات وبسرویس خدماتی در افزونه پیامک بوکلی

مطابق با تصویر فوق، تنظیمات ارسال پیامک از طریق پترن در افزونه پیامک بوکلی برای اعلان‌ها، از دو بخش تشکیل شده است:

  1. بدنه
  2. کد پترن سامانه پیامکی

برای مثال در نمونه پترن درج شده بالا متن پیامک ما از قرار زیر بود:

“{0} عزیز؛

نوبت شما برای تاریخ {1} ساعت {2} ثبت گردید. منتظر حضور شما هستیم.

آدرس: ….

candosms.com”

متتغیرهای موجود در متن به ترتیب:

{0} = نام متقاضی

{1} = تاریخ ملاقات

{2} = ساعت ملاقات

می‌باشند.

متغیرهای استفاده شده در متن کاملا اختیاری بوده و محل قرارگیری آن‌ها در پترن کاملا اختیاری است.

برای تنظیم وبسرویس خدماتی ایتدا باید بخش کد پترن سامانه پیامکی را تکمیل بفرمایید. سپس در قسمت بدنه می بایست متغیرها را به ترتیب کنار هم قرار دهید.

نکته : با قرار دادن ” } ” هم خود متغییرات را مشاهده فرمایید و هم معادل فارسی آن را مشاهده فرمایید.

نام مشتری = {client_name}

تاریخ ملاقات = {appointment_date}

ساعت ملاقات= {appointment_time}

کندو - تنظیمات وب‌سرویس خدماتی در افزونه پیامک بوکلی

تنظیمات وب‌سرویس خدماتی در افزونه پیامک بوکلی

بعد از قرار دادن متغییرات دقت فرمایید که بین آن ها می بایست از ” ; ”  استفاده کنید.

به همین ترتیب می‌توانید به تعداد دلخواه متن پیامک اطلاع‌رسانی به کاربر یا مدیر در افزونه بوکلی درج کنید.

حرف آخر

در این مطلب به صورت کامل با افزونه بوکلی آشنا شدید. این پلاگین قدرتمند رزرو وقت آنلاین می‌تواند در کاهش هزینه مجموعه‌هایی که مشتری باید از قبل بلیط و یا رزرو وقت انجام دهد نقش به سزایی ایجاد می‌کند.

اگر قصد دارید در مجموعه‌ی خود به صورت حرفه‌ای عمل کنید و نوبت‌های کاری‌تان را به راحتی برای رزرو در اختیار کاربران خود قرار دهید افزونه‌ی بوکلی بهترین انتخاب برای شماست.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی