برای ارسال پیامک محدودیت‌های کاراکتری وجود دارد، این کاراکترها شامل، حروف، اعداد و حتی فاصله یا همان اسپیس هم می‌شود. اندازه استاندارد پیامک‌های فارسی شامل 70 کاراکتر و پیامک‌های انگلیسی 160 کاراکتر است. اگر متن پیامک از تعداد مجاز کاراکترها بیشتر شود، احتمال آنکه پیام ارسال نشود زیاد است. و در این صورت SMS باید به MMS تبدیل شود. اما این امر در برخی از گوشی‌هایی با سیستم‌عامل اندروید با مشکلاتی مواجه است که در این مقاله قصد داریم به روش‌های حل آن بپردازیم.

حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی در گوشی‌های اندرویدی

افزایش از تعداد کاراکترهای استاندارد در یک پیامک باعث می‌شود، سیستم به صورت پیش فرضSMS را تبدیل به MMS کند. از طرفی دیگر امکان ارسال ام ام اس از طریق سیم‌کارت نیز وجود ندارد. برای انجام این کار نیاز به نصب نرم‌افزارهای جداگانه است. اما لازم است به این نکته اشاره شود که دیگر برای امنیت آن نمی‌توان تضمینی داد. مخصوصا در دو نرم‌افزار مدیریت پیامک به نام‌های Handcent SMS و GoSMS.
در ادامه به معرفی برخی از نرم‌افزارهای تبدیل اس ام اس به ام ام اس که از امنیت نسبتا خوبی برخوردار هستند خواهیم پرداخت:

نرم‌افزار BigSMS

یکی از نرم‌افزارهایی که به کاربران این امکان را می‌دهد تا مشکل تبدیل SMS به MMS را برطرف کنند برنامه BigSMS است. این برنامه امکان در جهت سازماندهی، ارسال و دریافت پیامک نوشته شده است و کاربران برای حل کردن این مشک خود می‌توانند از آن استفاده کنند.

مزایای نرم‌افزار BigSMS

• اولین مزیت این برنامه مدیریت پیامک، منطبق شدن با لیست شماره‌های ذخیره شده در گوشی‌های تلفن همراه است.
• از طریق این برنامه کاربران می‌توانند تا تعداد ۷۵۰۴۰ کارکتر به صورت پیام کوتاه متنی یا همان SMS را ارسال کنند که این تعداد معادل ۴۶۹ صفحه است.
• برنامه به صورت پیش‌فرض، پیام‌های بیشتر از 2 صفحه را به MMS تبدیل می‌کند.
• هر روز با توجه به نیاز کاربران، این برنامه نسخه به روز شده و کامل‌تری را ادائه می‌دهد.

نرم‌افزار Handcent

یکی دیگر از نرم‌افزارهایی که می‌تواند مشکل تبدیل اس ام اس به ام ام اس را در گوشی‌های اندرویدی حل کند نرم‌افزار Handcent است. در ادامه به آموزش استفاده از این برنامه شناخته شده در جهان خواهیم پرداخت:
1- پس از دانلود و نصب نرم‌افزار آن‌را اجرا و سپس به قسمت منو پیام‌ها بروید.
2- روی گزینه Settings کلیک کرده و وارد تنظیمات پیامک یا همان Massage Settings شوید.
3- تیک گزینه Auto-convert to MMS را برداشته و تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.
حالا می‌توانید به راحتی پیامک‌های با متون طولانی‌تر به همراه ایموجی‌های مختلف ارسال کنید.
تبدیل SMS به MMS در گوشی‌های گلکسی از طریق تنظیمات سیستم
در برخی از گوشی‌های سامسونگ نیز می‌توان با انجام برخی تنظیمات مکل تبدیل شدن اس ام اس به ام ام اس را حل کرد. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید.:
1- در قسمت پیام‌های گوشی، وارد منو شده و وارد تنظیمات شوید.
2- گزینه Input Mode یا Encoding اگر روی Automatic یا Unicode تنظیم شده است. یعنی پیامک‌ها به صورت خودکار به MMS تبدیل می‌شود.
3- در ادامه مقدار این گزینه را اگر به GSM تغییر دهید می‌توانید پیامک‌های طولانی‌تری ارسال کنید.

کندو - حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی

حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی

رفع مشکل تبدیل SMS به مالتی مدیا

برای رفع مشکل تبدیل اس ام اس به مالتی مدیا می‌توان از بروز رسانی نرم‌افزارها نیز کمک گرفت. به این منظور برای گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید، برنامه مورد نظر را از Google play Store را باز کرده و سپس از روی منو به قسمت My Apps & Games بروید. حالا می‌توانید با انتخاب گزینه Update All اقدام به آپدیت یا همان به‌روزرسانی برنامه‌های خود کنید.

رفع مشکل تبدیل SMS به MMS با آپدیت سیستم

گاهی برخی از مشکل‌های نرم افزاری تنها با آپدیت کردن سیستم و در واقع سیستم عامل آن بر طرف می‌شود. در سیستم عامل اندروید نیز برای رفع مشکل تبدیل اس ام اس به ام ام اس می‌توان وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه System Update را انتخاب کرده و نسبت به روز رسانی دستگاه خود اقدام کنید.

رفع مشکل تبدیل SMS به MMS با پاک کردن حافظه پنهان گوشی‌های اندروید

داده‌های پنهانی در حافظه کش گوشی‌های اندرویدی هم می‌تواند یکی از عواملی باشد که اس ام اس تبدیل به ام ام اس نشود. برای رفع این مشکل می‌توانید به قسمت تنظیمات وارد شده و در قسمت برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌ها روی گزینه Force Stop و بعد گزینه Select Storage را انتخاب کنید و برای حذف حافظه کش می‌توانید روی گزینه Clear Cache کلیک کنید.
لازم به ذکر است که در برخی موارد نیز می‌توان با رسیت کردن دستگاه گوشی تلفن همراه و بازگردان آن به حالت اولیه مشکل عدم تبدیل اس ام اس به ام ام اس را در دستگاه خود حل کنید.

کندو-روش‌هایی برای حل مشکل ارسال نشدن پیامک طولانی و تبدیل SMS به MMSدر گوشی‌های اندرویدی

تبدیل SMS به MMSدر گوشی‌های اندروید


کلام پایانی

ارسال و دریافت پیامک به یکی از معمولی‌ترین کارها در طول روز تبدیل شده است. از آنجایی که برای پیامک‌های متنی محدودیت‌های کاراکتری وجود دارد، در برخی موارد هنگامی که تعداد کاراکترها از حد مجاز آن بیشتر می‌شوند باید اس ام اس تبدیل به ام ام اس شود تا به درستی ارسال گردد که این امر گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شود. در این مقاله به چند راه‌کار در خصوص رفع این مشکل در گوشی‌های با سیستم عامل اندروید پرداخته شد.

ID مطلب صحیح نیست!

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۲ از ۵
از مجموع ۴ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی