حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که هنگام وجود به یم وب‌سایت آنقدر باید کلمه عبور خود را به همراه شماره تلفن وارد کنید و آنقدر با پیام خطاهای گوناگون مواجه می‌شوید که یا از ورود به سایت منصرف شده و یا سعی می‌کنید رمز عبور خود را تغییر دهید و اگر کار بسیار واجبی داشته باشید امکان دارد با پشتیبانی آن وب‌‌سایت نیز تماس گرفته و مشکل را برطرف سازید. اما برعکس، گاهی برای ورود به یک وب‌سایت تنها با وارد کردن شماره همراه و رمز یکبار مصرف می‌توانید وارد شده و خدمات خود را دریافت کنید. علت تفاوت ورود کاربران به این وب‌سایت‌ها تنها افزونه یا همان پلاگین دومینو است که در این مقاله قصد داریم در این افزونه و مزایای آن صحبت کنیم.

افزونه یا پلاگین چیست

افزونه، پلاگین،Plug-in یا Add-on بخش‌های جدایی ناپذیر از وب‌سایت و فضای اینترنت هستند. چنین برنامه‌هایی ایجاد شده‌اند تا برطرف کننده نیاز مخاطبان در لحظه باشند. درواقع هنگامی که یک برنامه از افزونه‌های پشتیبانی کند، به نوعی امکانات را برای کاربران خود شخصی‌سازی می‌کند تا بتوانند از تمامی امکانات آن وب‌سایت چه از تماشای یک فیلم یا اجرای یک بازی بهره‌مند شده و مشکلی برای او ایجام نشود. در واقع کاربرد بسیار بارز افزونه‌ها صفحات مرورگر وب هستند. یکی از این پلاگین‌ها که ورود کاربران به وب‌سایت را سهولت می‌بخشد، افزونه دومینو است، که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ارسال پیامک از طریق وب سایت

آشنایی با پلاگین دومینو

با افزایش میزان استفاده مشترکین از اینترنت، فضای مجازی و وب‌سایت‌ها روزبه‌روز میزان و توقع مخاطبان از ارائه دهندگان خدمات وب‌سایت بیشتر می‌شود. از این رو یکی از مشکلاتی که بسیاری از مخاطبان با آن مواجه هستن، فراموش کردن نام کاربری وب‌سایت‌هایی است که مشترک آن هستند و حتی با ذخیر کردن آن نیز گاهی برای ورود دچار مشکل می‌شوند و این امر می‌تواند موجب لغو اشتراک آنان شود. یکی از افزونه‌هایی که وب‌سایت‌ها می‌توانند به قابلیت‌های وردپرس خود اضافه کنند، افزونه دومینو است. افزونه دومینه امکانی را به وب‌سات اضافه می‌کند که کاربران به راحتی تنها با وارد کردن شماره تلفن همراه و رمزیکبار مصرف و یا حتی با اکانت گوگل خود یعنی همان جیمیل بتوانند به راحتی وارد وب‌سایت مورد نظر خود شوند. از ویژگی‌های پلاگین دومینو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• بالا بردن امنیت به دلیل ارسال کدهای یکبار مصرف
• بهبود عملکرد و همچنین تغییرات رابط کاربری فرم دومینولاگین
• امکان بررسی سه حالتی(همراه باصفر، بدون صفر و کد کشور) برای شماره همراه ورود و ثبت‌نام
• امکان اضافه شدن پرچم کشور به مودال و همچنین صفحه پرداخت
• امکان اضافه کردن دکمه «فراموشی رمز عبور» به بخش ورود ایمیل و بازیابی آن

کندو - مزایای پلاگین دومینو

مزایای پلاگین دومینو

امکاناتی که پلاگین دومینو برای وب‌سایت فراهم می‌کند

حالا که با ویژگی‌های مهم این افزونه بسیار محبوب آشنا شدید بهتر است با سایر امکاناتی را که این پلاگین برای وب‌سایت شما فراهم می‌کند نیز آشنا شوید:
امکان ورود و همچنین ثبت‌نام کاربران تنها با شماره موبایل
امکان ورود با اکانت ایمیل و رمز ورود خود
قابلیت ارسال لینک منحصر به فرد به ایمیل کاربران در صورت زدن دکمه «فراموشی رمز عبور»
امکان جایگزینی رمزیکبار مصرف برای کاربری که رمز عبور خود را فراموش کرده است
امکان ورود و همچنین ثبت نام با اکانت گوگل یا همان جیمیل
امکان گذاشتن فیلدهای سفارشی در فرم‌های ثبت نام
قابلیت حذف صورتحساب‌های پیش‌فرض ووکامرس برای محصولات مجازی
قابلیت خرید محصولات مجازی فقط با وارد کردن شماره همراه
قابلیت قرار دادن ریکپچا (تشخیص کاربر از ربات و غیرربات) در فرم ورود و ثبت نام
قابلیت انتقال کاربرهایی که پیش‌تر از طریق دیجیتس ثبت نام کرده‌اند به پلاگین دومینو
قابلیت ادغام شماره تماس کاربران با فیلد شماره تماس در صورتحساب ووکامرس
پشتیبانی از پنل‌های پیامکی و پنل پشتیبانی
شورت کد دکمه مودال و همچنین مخصوص قالب وودمارت

کندو- استفاده از پلاگین دومینو

استفاده از پلاگین دومینو

کلام پایانی

اگر کمی به عقب بازگردیم و فیلم‌ها و انیمیشن‌های قدیمی‌تر را نگاه کنیم، برخی از قابلیت‌هایی که شخصیت اصلی داستان از آن استفاده می‌کرد برایمان یک ویژگی بسیار عجیب بود و اصلا کسی تصور نمی‌کرد که زمانی برسد که دقیقا در زندگی روزانه خود از چنین گجت‌هایی استفاده کنیم و در حال حاضر زندگی لحظه‌ای بدون تکنولوژی، فناوری و حتی بدون اینترنت غیر ممکن است. اما حالا که مخاطبان بسیار سخت‌گیری شده‌ایم و توقع بسیار زیادی از ارائه دهندگان خدمات در فضای مجازی داریم، چنین مشاغل و کسب‌وکارهایی دقیقا باید بدانند که چه چیزی مورد نیاز مخاطبان است. درست مثل ورود به یک وب‌سایت که گاهی اوقات آن‌قدر سخت و کلافه‌کننده می‌شود که ترجیح می‌دهیم اشتراک خود را لغو کنیم. اما استفاده از پلاگین دومینو که در این مقاله به توضیح آن و ویژگی‌هایش پرداختیم این امکان را فراهم می‌کند که کاربران با اضافه کردن آن به وب‌سایت خود بتوانند کاری کنند که ما کاربران به راحتی چند کلیک بتوانیم وارد وب‌سایت شده و خدمات خود را دریافت کنیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی