شرکت های بزرگ دائما به دنبال این هستند تا اعتبار برند خود را افزایش دهند. افزایش اعتبار از طریق روش های مختلفی صورت می پذیرد یکی از این روش ها استفاده از استراتژی های مختلف دیجیتال مارکتینگ به شمار می رود. در این محتوا ما تصمیم داریم شما را با بازاریابی رویدادی یا ایونت مارکتینگ آشنا کنیم. شاید برای شما سوال پیش بیاید ایونت مارکتینگ چیست؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم ایونت مارکتینگ به نوعی از بازاریابی گفته می شود که یک برند برای جذب مخاطب از رویدادهای خاص استفاده می کند. مزایا ایونت مارکتینگ بسیار زیاد است و می تواند بر روی درآمد یک برند تاثیر بسیار زیادی بگذارد. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به انواع بازاریابی رویداد، دلیل اهمیت استفاده از ایونت مارکتینگ، مزایا ایونت مارکتینگ و غیره را در اختیار شما قرار دهیم.

در حال حاضر برند های بزرگی در جهان هستند که از این نوع استراتژی بازاریابی استفاده می کنند و نتیجه مثبتی هم تا به امروز دریافت نموده اند، در نتیجه اگر شما هم تصمیم دارید اعتبار، درآمد و غیره کسب و کار خود را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب سایت  candoosms همراه باشید.

ایونت مارکتینگ چیست

در گام اول بهتر است به بررسی ایونت مارکتینگ بپردازیم تا شما بتوانید با درک بهتری ادامه مقاله را مطالعه کنید. توجه داشته باشید معنی این عبارت این است که شما بتوانید یک رویداد را برگزار و مدیریت کنید. در این صورت به سادگی می توانید با افرادی که در رویداد حضور دارند ملاقات کنید و محصولات برند خود را به آنها معرفی نمایید. شایان ذکر است بدانید در این نوع از رویدادها عموم مردم حاضر نمی شوند بلکه طیف خاص در رویداد مورد علاقه خود شرکت می کند، این مسئله میتواند به شما کمک کند تا طی مدت زمان کمتری برند خود را معرفی کنید.

از سوی دیگر باید نسبت به این مبحث آگاه شوید افرادی که در رویدادهای مختلف شرکت می کنند با یکدیگر تفاوت دارند به همین دلیل شما می توانید بر اساس حیطه کاری خود بر روی مخاطب هدف تمرکز کنید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید رویدادها می توانند به صورت انلاین و حضوری باشند و هیچ محدودیتی برای برگزاری رویداد وجود نخواهد داشت.

دلایل اهمیت ایونت مارکتینگ

این سوال یکی از متداول ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می شود. توجه داشته باشید یکی از مهمترین دلایلی که باعث می گردد افراد در رویدادها شرکت کنند گسترش دایره ارتباطات است. این مسئله می تواند به یک بازاریاب کمک کند تا به ساده ترین شکل ممکن برند مورد نظرش را معرفی کند و در مورد محصولات آن برند اطلاعاتی را با مخاطبین به اشتراک بگذارد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که ایونت مارکتینگ از قدرت بسیار زیادی برخوردار است و این مسئله بر هیچ کدام از بازاریاب ها، مدیران کسب و کار و غیره پوشیده نیست. طبق آمارهای منتشر شده 31% از بازاریابان مطرح در جهان بر این باور هستند که تنها کانال بازاریابی موثر در جهان بازاریابی رویداد محور است.

نکته بسیار مهم این است که 87% مدیران شرکت های معتبر جهان هم برگزاری در رویداد را در برنامه سالانه خود قرار می دهند. در نهایت هم بهتر است به سراغ مخاطبینی برویم که در رویدادها شرکت می کنند زیرا این مسئله نشان دهنده بازخورد یک رویداد است. شایان ذکر است بدانید 84% از افرادی که تا به امروز در رویدادهای مختلف جهان شرکت کرده اند اعلام کردند بعد از شرکت در رویداد دید مثبت و بهتری نسبت برند برگزار کننده رویداد پیدا کرده اند. با توجه به این موارد پیشنهاد می شود اگر دارای کسب و کار هستید حتما به بازاریابی رویداد محور روی بیاورید زیرا بازخورد که دریافت می کنید بسیار مثبت است و می تواند برای آینده برند شما مفید واقع شود.

دلایل اهمیت ایونت مارکتینگ

دلایل اهمیت ایونت مارکتینگ

انواع بازاریابی رویدادی

بازاریابی رویدادی دارای انواع مختلفی می باشد و این مسئله دست شما را برای برگزاری یک رویداد باز می گذارد. در گام اول بهتر است ذکر کنیم بازاریابی رویدادی به دو صورت آنلاین و آفلاین برگزار می شود هر کدام دارای زیر مجموعه هایی هستند.برای مثال زیر مجموعه های رویدادهای آنلاین (وبینارها و رویدادهای مجازی) است. در نقطه مقابل (نمایشگاه های تجاری، کنفرانس ها و سمینارها) زیر مجموعه های رویدادهای آفلاین هستند. اگر اطلاعاتی نسبت به انواع بازاریابی رویداد محور آنلاین و آفلاین در اختیار ندارید اصلا نگران نباشید زیرا در ادامه انواع بازاریابی رویدادی را در پاراگراف های مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

رویدادهای آنلاین

در ابتدا به سراغ رویدادهای آنلاین میرویم، رویدادهای آنلاین در بستر اینترنت صورت می پذیرد و شما می توانید افراد زیادی را با استفاده از این روش از بازاریابی پوشش دهید و محصولات خود را به آن ها معرفی کنید. این نوع از رویداد بازخورد بسیار فراروانی دارد زیرا شما را به مکان و زمان محدود نمی کند. همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم شما برای برگزاری رویداد آنلاین می توانید از دو طریق (برگزاری وبینار و رویدادهای مجازی) اقدام کنید. در قسمت زیر اطلاعاتی را در مورد این دو نوع رویداد آنلاین در اختیار شما قرار خواهیم داد

وبینارها

وبینار یکی از بهترین راه های برگزاری رویداد آنلاین به شمار می رود. شما می توانید وبینار را به صورت آنلاین برگزار کنید و اطلاعات مورد نظر خود را با فراد به اشتراک بگذارید.

رویدادهای مجازی

رویداد های مجازی به نوعی وبینار گفته میشود که در بستر اینترنت اجرا می گردد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چه تفاوتی بین وبینار و رویدادهای مجازی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم تعداد شرکت کنندگان در رویدادهای مجازی بیشتر از وبینار می باشد. از سوی دیگر در برخی از مواقع رویدادهای مجازی چند روز طول می کشند.

رویدادهای مجازی

رویدادهای مجازی

رویدادهای آفلاین

در این بخش از مقاله ایونت مارکتینگ چیست؟ تصمیم داریم رویدادهای آفلاین را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید در رویدادهای آفلاین دو طرف یک رویداد باید با یکدیگر روبرو شوند زیرا دیگر اینترنتی وجود ندارد تا ارتباط بین آنها را برقرار کند. این نوع از رویداد در سراسر کشور در حوزه های مختلف برگزار می شود و شما هم می توانید برای برگزاری این نوع از رویداد اقدام کنید. در قسمت زیر چند نمونه از رویدادهای آفلاین را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا اگر تصمیم گرفتید یک رویداد آفلاین برگزار کنید. برای انجام این کار با اعتماد به نفس کامل اقدام نمایید.

نمایشگاه‌های تجاری

یکی از بهترین فضاها برای رویدادهای افلاین نمایشگاه های تجاری هستند. زیرا برند های مختلف در نمایشگاه های تجاری غرفه دارند و افراد زیادی برای مشاهده محصولات آن ها می آیند در نتیجه شما هم می توانید در نمایشگاه های تجاری یک غرفه بگیرید و به بازاریابی محصول خود بپردازید.

کنفرانس‌ها

کنفرانس‌ هم یکی دیگر از روش های رویداد آفلاین به شمار می رود. مطمئنا تا به امروز کنفرانس هایی که توسط برند های بزرگ مانند اپل برگزار شده است را دیده اید. برای مثال شرکت اپل برای رونمایی از تلفن همراه آیفون 14 یک کنفرانس برگزار کرد و اطلاعات این تلفن همراه را در اختیار کاربران قرار داد. شما هم می توانید از این روش برای بازاریابی محصول خود استفاده کنید.

سمینارها

آخرین گزینه که قصد داریم به آن اشاره کنیم سمینار است. سمینار همان کنفرانس در مقیاس کوچک تر است که اغلب در کلاس برگزار می شود. در سمینار هم یک کمپانی اطلاعات مختصری را در مورد محصول خود در اختیار حضار قرار می دهد.

مزایای ایونت مارکتینگ برای کسب و کارها

اولین مزیت ایونت مارکتینگ ایجاد مشتریان بالقوه است که موجب افزایش فروش می شود. یکی دیگر از مزایای این نوع بازاریابی ایجاد تعامل با تمام مشتریان به شمار می رود که این مزیت از ویژگی زیاد برخوردار است و باعث می شود نام شما در ذهن مشتری هک شود. مزیت سوم مربوط به آگاهی بخش از برند میباشد که در این صورت روز به روز افراد بیشتری با برند شما اشنا می شوند.

مزایای ایونت مارکتینگ برای کسب و کارها

مزایای ایونت مارکتینگ برای کسب و کارها

ایده های جذاب برای افزایش اثربخشی ایونت مارکتینگ 

همانطور که در طول مقاله ایونت مارکتینگ چیست؟ ذکر کردیم این نوع از بازاریابی می تواند بازخورد بسیار فراوانی برای شما به همراه داشته باشد. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم یک بخش از این مقاله را به ایده های جذاب برای افزایش اثربخش ایونت مارکتینگ به شما ارائه کنیم. با استفاده از این ایده ها می توانید بهترین بازخورد را از این نوع بازاریابی دریافت کنید. در گام اول باید مشخص کنید تصمیم دارید چه نوع رویدادی (رویداد آنلاین یا رویداد آنلاین) را انجام دهید. برای مثال اگر تصمیم دارید رویداد آنلاین انجام دهید ابتدا باید یک صفحه فورد منحصر به فرد طراحی کنید تا کاربران بعد از ورود به آن جذب کسب و کار شما شوند و خرید محصول را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهند.

یکی از ایده های جذاب در این نوع بازاریابی فعالیت درست و مستمر در شبکه های اجتماعی است. زیرا با این کار افراد زیادی با برند شما آشنا می شوند. به این نکته توجه کنید بسیاری از برند های موفق برنامه ریزی دقیقی برای ترغیب کاربران جهت تولید محتوا انجام می دهند که این کار بازخورد فوق العاده ای به همراه دارد. البته باید به این مبحث هم اشاره کنیم که این موارد در رویداد آفلاین هم کارایی دارد و شما می توانید از این ایده ها برای رویدادهای آفلاین هم استفاده کنید.

چگونه بازاریابی رویداد را برنامه‌ریزی کنیم

با مطالعه این مقاله مطمئنا متوجه شده اید که این نوع از بازاریابی به چه میزان بر روی پیشرفت کسب و کار شما تاثیر مثبت میگذارد. اما باید بتوانید بازاریابی رویداد را به بهترین نحو ممکن انجام دهید برای این کار باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید. اولین کاری که باید انجام دهید مشخص کردن اهداف هوشمند است تا رویداد به بهترین نوع ممکن برگزار شود. در گام دوم باید بودجه را مشخص کنید تا برنامه ریزی به درستی صورت بپذیرد، در ادامه هم باید به مشخص کردن تم رویداد، شناسایی مخاطبین، تنظیم و تدوین برنامه تولید و مدیریت محتوای رویداد، زمان بندی رویداد،نحوه معرفی محصول یا برند در ایونت بپردازی و در نهایت هم اندازه گیری میزان موفقیت پس از رویداد را در دستور کار خود قرار دهید تا متوجه شوید این نوع بازاریابی چه میزان بر روی کسب و کار شما تاثیر گذاشته است.

چگونه میزان موفقیت کمپین بازاریابی رویدادی را ارزیابی کنیم

یکی از مهمترین دقیقه هایی که اکثر کسب و کارها با آن مواجه هستند نحوه ارزیابی موفقیت کمپین بازاریابی رویدادی است. به همین دلیل ما در این بخش از مقاله ایونت مارکتینگ چیست؟ تصمیم دارید چند روش برای ارزیابی میزان موفقیت این نوع از بازاریابی را معرفی کنیم. اولین آیتم که میتواند برای این ارزیابی به شما کمک کند تعداد ثبت‌نام‌ها و شرکت‌کننده‌ها است این آیتم به طور واضح موفقیت رویداد را مشخص می کند اما آیتم های دیگری همچون (نسبت هزینه به درآمد، درصد رضایت شرکت‌کنندگان، برند منشن و نرخ تبدیل مشتری) وجود دارند که در این ارزیابی به شما کمک می کنند

سخن اخر

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات دقیق نسب به ایونت مارکتینگ در اختیار نداشته اید. اما در حال حاضر میدانید ایونت مارکتینگ چیست؟ و دارای چه مزایایی می باشد. توجه داشته باشید در حال حاضر برند های بزرگی در جهان هستند که از این نوع بازاریابی استفاده می کنند و به کمک همین نوع از بازاریابی فروش بسیار خوبی دارند. اگر تصمیم دارید در کسب و کار خود موفق شوید پیشنهاد می کنیم از ایده های جذاب جهت افزایش اثربخشی ایونت مارکتینگ که در داخل مقاله ارائه شده است استفاده کنید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد شما را به صورت کامل و جامع با ایونت مارکتینگ آشنا کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی