• آیا به بازاریابی پیامکی از دیدگاه مشتریان نگاه کرده‌اید؟
  • بازاریابی پیامکی چه سودی برای مشتریان دارد؟
  • آیا دریافت پیامک تبلیغاتی برای مشتریان کسر هزینه دارد؟

اکثر کسب‌وکارها و بیزینس‌های فعال در زمینۀ پیامک مارکتینگ همواره به منافع و سود خود از خدمات بازاریابی پیامکی فکر می‌کنند، غافل از اینکه در اولویت قرار دادن مشتریان مساوی است با سود بیشتر.

زمانی که اعتماد و اطمینان مشتریان توسط نام تجاری و برند بیزینس شما جذب شود، مشتری از روی شانس و اتفاق برند شما را انتخاب نکرده و به یکی از مشتریان همیشگی شما تبدیل می‌شود. ما در این مقاله برایتان دربارۀ مزایای خدمات پیامکی برای مشتریان خواهیم گفت، همراه ما باشید.

کندو- پیامک مارکتینگ و رضایت مشتری

پیامک مارکتینگ و رضایت مشتری

6 مزیت منحصربه‌فرد خدمات بازاریابی برای مشتریان

پیامک مارکتینگ مانند یک سکه است و هر سوی آن دارای منفعت‌هایی است. یک سمت سکه مزایا و منفعتی است که صاحبان کسب‌وکار و بیزینس‎‌ها از آن بهره‌مند می‌شوند و روی دیگر سکه مزایای خدمات بازاریابی پیامکی برای مشتریان است.

اگر اطلاعی دربارۀ این مزایا ندارید، باید بگوییم که موارد زیر از جمله مهم‌ترین مزیت پیامک مارکتینگ برای مشتریان است. این موارد عبارت‌اند از:

1- دریافت پیامک پیگیری خرید

یکی از امکانات ویژه‌ای که مراکز خرید مشتری‌مدار از آن استفاده می‌کنند، ارسال پیامک تشکر از خرید مشتریان است. اکثر افراد به دلیل مشغله‌های زندگی و کاری لیست خریدهایی که کرده‌اند و مبالغ پرداخت شده را فراموش می‌کنند. این افراد معمولاً در پایان ماه نمی‌دانند بابت چه چیزی هزینه پرداخته‌اند.

دریافت پیامک خرید اگر همراه با هزینه پرداخت شده باشد، از این جهت برای مشتریان مفید و کاربردی است. اکثر مراکز خرید محصول و خدمات به این امر آگاه بوده و برای مشتریان خود پیامک تشکر از خرید ارسال می‌کنند. شما به عنوان مشتری تمایل به خرید از کدام فروشگاه را دارید؟ فروشگاهی که برای مشتریان پیامک تشکر خرید ارسال می‌کند یا خیر؟

2- دسترسی به اخبار بیزینس و کسب‌وکارها

این روزها مشغله افراد به قدری است که کمتر به مسائل کم‌اهمیت می‌پردازند. به عنوان مثال پیگیر این نیستند که فروشگاه زنجیره‌ای محله‌شان چه استراتژی فروشی دارد. زمانی که این قبیل از فروشگاه‌ها اخبار بیزینس خود را برای مشتریان ارسال می‌کنند، افراد در کسری از ثانیه اطلاعات مفیدی به دست آورده و می‌توانند برای خرید اقدام کنند.

تیترهای خبری برای مشتریان جذاب و مفید بوده و همواره از آن‌ها استقبال می‌کنند. اگر کسب‌وکار خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید، پیامک مارکتینگ در راستای اطلاع‌رسانی اخبار، گزینه مشتری‌پسندی است.

کندو- مشتری‌مداری پیامک مارکتینگ

مشتری‌مداری پیامک مارکتینگ

3- قابلیت شرکت در مسابقه‌ها

آیا تا به حال در مسابقات پیامکی برنده شده‌اید؟ باید بگوییم که مشارکت در این مسابقات برای مشتریان بسیار خوشایند است. از طرفی یکی از مهم‌ترین مزایای خدمات بازاریابی پیامکی برای مشتریان امکان برنده شدن در این مسابقات است. اینکه به واسطه یک بار خرید، شانس برنده شدن در مسابقه پیامکی را داشته باشید، برای افراد زیادی فرح‌بخش و دلچسب است.

مشتریان می‌توانند برای افزایش شانس خود خرید بیشتری از این مراکز داشته و سعی در رعایت قوانین مسابقه‌های پیامکی را داشته باشند.

4- مشارکت در نظرسنجی‌های مردمی

از دیگر مزیت‌های مفید خدمات بازاریابی پیامکی برای مشتریان امکان مشارکت در نظرسنجی‌ها است. اکثر افراد تمایل دارند که نظرات و انتقادات خود را به گوش صاحبان کسب‌وکارها برسانند. این قابلیت خاصی که بازاریابی پیامکی برای مشتریان داشته برای مشتریان و از طرفی بیزینس‌ها بسیار مفید و سودمند است.

کندو- مزیت تبلیغ پیامکی برای مشتریان

مزیت تبلیغ پیامکی برای مشتریان

5-استفاده از تخفیفات و طرح‌های ویژه

حتماً برای خودتان پیش آمده است که تصمیم به خرید کالا و محصولی را در زمانی که تخفیف شامل حال کالا می‌شود گرفته و متاسفانه این فرصت را از دست داده‌اید.

مهمترین مزیت خدمات بازاریابی پیامکی برای مشتریان این است که به هیچ‌ عنوان از این مدل فرصت‌های استثنایی بی‌خبر نخواهند ماند. امروزه اکثر فروشگاه‌ها طرح‌های تخفیف‌دار خود را در قالب پیامک تبلیغاتی برای مشتریان خود ارسال می‌کنند و افراد می‌توانند از این موقعیت نهایت استفاده را کنند.

6- قابلیت مقایسه برندها و رقباء

معمولاً افراد برای کوچیک‌ترین خریدهایی که دارند، هوشمندانه عمل کرده و شرایط مختلف را می‌سنجند. پیامک‌های تبلیغاتی که مراکز مختلف برای مشتریان ارسال می‌کنند، این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌کند که شرایط فروش سایر فروشگاه‌ها با یکدیگر مقایسه کرده و خرید عاقلانه‌ای داشته باشند.

از طرفی پیامک‌های بازاریابی و تبلیغات می‌توانند در زمینه معرفی برند نیز برای مشتریان مفید بوده و اطلاعات کاربردی را در اختیارشان بگذارند.

جمع‌بندی و سخن پایانی

از همراهی شما عزیزان بسیار خرسندیم. حال با توجه به مزایای خدمات پیامکی برای مشتریان، به خوبی می‌دانید که اس ام اس مارکتینگ تنها برای صاحبان کسب‌وکارها منافعی را در بر نداشته و برای مشتریان و دریافت‌کنندگان پیامک تبلیغاتی نیز مفید و کاربردی است. حال به نظر شما پیامک مارکتینگ چه مزیت‌های سودمند و مفید دیگری برای مشتریان دارد؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی