حتما شما هم به یاد دارید زمانی را که قبض‌های کاغذی آب، برق، تلفن و گاز را به در خانه‌ها ارسال می‌کردند. با مدرن شدن زندگی‌ها، نحوه‌ی ارائه این قبوض هم رنگ و شکل تازه به خود گرفتند. خیلی از افرادی که دوستدار طبیعت هستند، بر این باورند که نباید از کاغذ استفاده نادرست داشته باشیم. چرا که هر کاغذی از قطع درختی  ساخته شده است. به مرور زمان کاغذهای قبوض توسط شرکت‌های مربوطه حذف شدند و جای خود را به قبوض پیامکی دادند. تغییرات به وجود آمده سبب شد که برخی از افراد کمی گیج شوند. چون هنوز نمی‌دانند چگونه باید خدمات ارائه قبوض را در تلفن همراه خود فعال کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه‌ی فعالسازی پیامک قبض خدماتی را به شما عزیزان آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

چرا باید پیامک قبوض خدماتی را فعال کنیم؟

همان طور که در مقدمه‌ی مقاله هم گفتیم، چند سالی است که قبوض کاغذی بنا به دلایل مختلف که یکی از اصلی‌ترین موارد آن کمک به حفظ محیط زیست می‌باشد، از چرخه حذف شدند و به قبوض پیامکی و یا الکترونیکی تبدیل شده‌اند. شاید برخی از افراد بگویند که از طریق سایت‌های مختلف و یا اپلیکیشن‌هایی مانند آپ هم می‌توان اطلاعات قبوض را گرفت و پرداخت را انجام داد. کاملاً درست است. اما فعالسازی پیامک قبوض، فوایدی دارد که شاید روش‌های دیگر نداشته باشند. به موارد زیر توجه کنید:

  • با فعال سازی پیامک قبوض همیشه سر موعد پیامک مربوطه برای شما ارسال می‌گردد. درصورتی که کسانی که به سایت مراجعه می‌کنند؛ شاید زمانی از ماه سرگرم کاری باشند و به دلیل مشغله‌ی زیاد فراموش کنند که قبوض جدید خود را دریافت نمایند.
  • برای دریافت پیامک قبوض نیازی به اینترنت نیست. در صورتی که برای استعلام از سایت و یا اپلیکیشن نیاز به اینترنت داریم.
  • اگر شما جزو افرادی هستید که عادت به پرداخت قبوض از خودپرداز را دارید، برای شما راحت‌تر است که پیامک شناسه پرداخت و قبض را داشته باشید. تا اینکه بخواهید وارد سایت شده، استعلام بگیرید و قبض را مشاهده کنید.

 

آموزش فعالسازی پیامک قبوض خدماتی

در این قسمت می‌خواهیم با جزئیات کامل به شما آموزش دهیم که چگونه پیامک قبوض گاز، تلفن ثابت، آب و برق را فعال کنید.در واقع شما با انجام تنها چند مرحله مختصر و کوتاه که چند دقیقه از زمان شما را هم بیشتر نمی‌گیرد، قادر خواهید بود تا این فعالسازی را انجام دهید.

نحوه‌ی فعالسازی پیامک قبض برق

کافیست شناسه‌ی قبض را که در قبوض کاغذی قدیمی نوشته شده است + عدد 1 + * را به شماره‌ی 10001521 پیامک کنید. چنانچه اطلاعات وارد شده درست باشدT برایتان پیغام تایید می‌آید. و اگر شماره اشتباه وارد شده باشد، پیامک خطا برایتان ارسال خواهد شد.

نحوه‌ی فعالسازی پیامک قبض گاز

شماره اشتراک گاز ذکر شده در قبوض قبلی + عدد 1 +* را به شماره‌ی 1000194 پیامک کنید.

نحوه‌ی فعالسازی پیامک قبض آب

کد اشتراک هشت رقمی بدون فاصله به شماره‌ی 30004122 پیامک گردد.

نحوه‌ی فعالسازی پیامک قبض تلفن ثابت

شماره تلفن + کد شهر +* را به شماره‌ی 0212020 ارسال نمایید.

فعالسازی قبوض پیامکی

فعالسازی قبوض پیامکی

چگونه پیامک ارسال قبوض را حدف کنیم؟

برخی از افراد به دلیل اجاره نشینی و یا فروختن خانه خود، تمایل ندارند که قبوض قبلی برای آنها مجددا ارسال گردد. برای لغو این فعالسازی کافیست مراحل زیر را انجام دهند.

قبض گاز: شماره اشتراک *2 ارسال به شماره 1000194

قبض برق: شناسه قبض*2 ارسال به شماره 10001521

قبض تلفن: شماره گیری #2020* و انتخاب گزینه 2

قبض آب: شماره اشتراک *2 ارسال به شماره 10001522

لغو پیامک قبوض

لغو پیامک قبوض

سخن آخر

در دنیای مدرن امروزی که زندگی‌ها دستخوش تغییر و تحولات زیادی شده‌اند. بشر به سمتی در حال حرکت است که بتوانند برای حفظ منابع طبیعی خود راه حل‌هایی پیدا کند. همچنین تلفن همراه هم به دلیل آنکه همیشه در دسترس می‌باشد، بهترین منبع برای آن است که اطلاعات لازم نظیر قبوض خدماتی شما ارسال گردد. با فعالسازی پیامک قبوض خدماتی شما قادر خواهید بود در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون نیاز به داشتن اینترنت به قبوض خود دسترسی پیدا کنید و برای پرداخت آنها اقدام نمایید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی