بازاریابی پیامکی یا همان اس ام اس مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی زودبازده و البته به‌صرفه است که می‌توانید با استفاده از آن، با پیامک مشتری دائمی بسازید. شما به راحتی با استفاده از این روش بازاریابی می‌توانید مشتری دائمی برای کسب و کار و خدماتتان پیدا کنید.

در ادامه قصد داریم روش‌های به دست آوردن مشتری دائمی با پیامک را به شما آموزش دهیم.

روش‌های به دست آوردن مشتری دائمی با پیامک

در ادامه چند ترفند برای به دست آوردن مشتری دائمی با استفاده از پیامک را به شما خواهیم گفت. این روش‌ها در صورتی که به درستی اجرا شوند، تاثیرگذار خواهند بود و به احتمال زیاد مشتریان زیادی به سمت کسب و کار شما روانه می‌شوند.

نظرسنجی پیامکی برگزار کنید

برای اینکه با استفاده از پیامک مشتری جذب کنید، می‌توانید یک نظرسنجی پیامکی برگزار نمایید. با استفاده از همین نظرسنجی، تعامل با مشتریان افزایش پیدا می‌کند و آن‌ها احساس می‌کنند که ارتباط نزدیکی با کسب و کار شما دارند.

در نظرسنجی‌های پیامکی، نظر مشتریان به راحتی ثبت می‌شود و می‌توانید با انتظارات و نظرات آن‌ها آشنا شوید. در صورتی که بتوانید از پیشنهادات مشتریان خود استفاده کنید، آن‌ها به مشتری دائمی کسب و کارتان تبدیل خواهند شد.

بازاریابی پیامکی و جذب مشتری دائمی با استفاده از آن

مسابقه پیامکی برگزار کنید

برگزاری مسابقه پیامکی در صورتی که به برنده جایزه تعلق بگیرد، تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری خواهد گذاشت. کسب و کار شما با استفاده از یک مسابقه پیامکی جذاب می‌تواند مشتریان زیادی جذب کند.

در صورتی که بتوانید حس رقابت و هیجان را بین مشتریانتان ایجاد کنید، بدون شک برنده اصلی این مسابقه شما و کسب و کارتان خواهید بود. پیشنهاد می‌شود که برای مسابقه رتبه تعیین کنید و به نفرات اول تا سوم جایزه‌های با ارزش و هیجان‌‌انگیزی بدهید.

با توجه به جذابیت جایزه مسابقه، تعداد شرکت‌کنندگان این مسابقه پیامکی هم افزایش پیدا می‌کند؛ در نتیجه می‌توانید از فرصت استفاده کنید و اکثر شرکت‌کنندگان را به مشتری دائمی تبدیل نمایید.

کد تخفیف ارائه کنید

بدون شک تمام مشتریان از دریافت کد تخفیف خوشحال می‌شوند. شاید ساده‌ترین و البته جذاب‌ترین راه برای به دست آوردن مشتری دائمی با استفاده از پیامک همین ارائه کد تخفیف است.

با این روش، مشتریان قدیمی شما برای استفاده از کد تخفیف ترغیب می‌شوند و در نتیجه درآمد شما افزایش پیدا می‌کند. همین کد تخفیف باعث می‌شود که مشتریان جدیدی هم توسط مشتریان قدیمی به کسب و کار شما اضافه شوند.

به مشتریان خود جشنواره‌ها و حراجی‌ها را اطلاع دهید

بسیاری از افراد به دنبال استفاده از حراجی‌ها و حضور در جشنواره‌ها هستند. در صورتی که بتوانید با استفاده از پیامک افراد را از جشنواره‌ها و حراجی‌های پیش‌روی کسب و کار خود مطلع کنید، آن‌ها را به مشتری تبدیل خواهید کرد.

آفرهای ویژه همواره مشتریان را برای خرید ترغیب خواهند کرد. اگر کسب و کار شما هم آفر ویژه‌ای در طول ماه دارد، حتما آن را با استفاده از پیامک به مشتریان اطلاع دهید. بدون شک در این شرایط درآمد شما چند برابر خواهد شد و مشتریان دائمی بی‌شماری پیدا به دست می‌آورید.

اصولی که باید برای به دست آوردن مشتری دائمی با استفاده از پیامک رعایت کنید

در کنار روش‌هایی که باید برای به دست آوردن مشتری از طریق پیامک رعایت کنید، یک سری اصول هم وجود دارد که حتما باید برای از دست نرفتن مشتری دائمی رعایت شود. در ادامه این اصول را به شما خواهیم گفت.

ارتباط خود را با مشتری قطع نکنید

ارتباط خود را به هیچ عنوان با مشتریان خود قطع نکنید. تلاش کنید تا همواره با استفاده از پیامک با مشتری خود ارتباط را حفظ کنید. برای مثال، می‌توانید هفته‌ای یک یا دو پیام تبلیغاتی برای مشتریان خود بفرستید تا این زنجیره ارتباطی قطع نشود.

در صورتی که ارتباط شما با مشتری قطع شود، به احتمال زیاد آن شخص هم کسب و کارتان را فراموش خواهد کرد؛ همین مسئله باعث می‌شود که مشتریان دائمی خود را از دست دهید.

متن تبلیغاتی جذاب بنویسید

هیچ چیزی مانند نوشتن یک متن تبلیغاتی جذاب نمی‌تواند از طریق پیامکی مشتری دائمی برایتان جذب کند. توجه داشته باشید که مشتری برای جلب شدن توجهش فرصت چندانی به شما نمی‌دهد.

باید سعی کنید که متن تبلیغاتی خود را به صورتی جذاب بنویسید که توجه مشتری در همان ثانیه‌های اول پیام جلب شود؛ در صورتی که نتوانید متن تبلیغاتی جذابی بنویسید، بدون شک در به دست آوردن مشتری دائمی از طریق پیامک ناموفق خواهید بود.

باید به صورتی متن تبلیغاتی خود را بنویسید که مشتری احساس کند با استفاده نکردن از پیشنهاد شما، فرصت مهمی را از دست می‌دهد و در نتیجه به سرعت از پیشنهاد شما استقبال خواهد کرد.

نحوه جذب مشتری دائمی از پیامک

زمان مناسب برای ارسال پیامک را بشناسید

ارسال پیامک‌ در زمان‌های نامناسب موجب از دست رفتن مشتری می‌شود. یکی از مهم‌ترین مسائل در اس ام اس مارکتینگ، شناخت زمان مناسب برای ارسال اس ام اس‌های تبلیغاتی است.

شما باید بدانید که در چه روز و چه ساعتی از هفته باید برای مشتریان خود پیامک بفرستید؛ برای مثال، روزهای اول هفته به دلیل اینکه افراد دغدغه کاری زیادی دارند و روزهای آخر هفته به دلیل اینکه افراد به دنبال تفریح هستند، زمان مناسبی برای ارسال پیامک تبلیغاتی نیست.

البته این مسئله به نوع کسب و کار و خدمات شما هم بستگی دارد. برای مثال اگر کسب و کاری هستید که با تفریح و سرگرمی مشتریان ارتباط مستقیمی دارید، بهتر است آخر هفته‌ها را برای ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب نمایید.

جمع بندی نهایی

برگزاری نظرسنجی و مسابقه پیامکی و البته ارائه کد تخفیف در پیامک‌ها به مشتریان، می‌تواند روش بسیار خوبی برای جذب مشتری با استفاده از پیامک باشد. اما این موارد برای به دست آوردن و البته حفظ مشتری دائمی کافی نیست و شما باید زمان مناسب برای ارسال پیامک را بشناسید و با نوشتن متن‌های تبلیغاتی جذاب، مشتری دائمی جذب کنید.

اگر شما هم روش‌های دیگری برای به دست آوردن مشتری دائمی با استفاده از پیامک می‌شناسید، خوشحال می‌شویم که آن‌ها را در بخش دیدگاه‌ها با ما مطرح کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی