تلگرام یکی از اپلکیشن‌های محبوب پیام رسان است که امکان نسخه دسک‌تاپ را نیز فراهم کرده و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. با این حال مدتی است که کاربران زیادی برای دریافت کد تایید برای ورود به پیام رسان تلگرام دچار مشکلاتی شده‌اند. این نرم‌افزار مبتنی‌بر فضای ابری بوده که برای بالا بردن امنیت حساب‌های کاربری، از سیستم رمز‌عبور یک‌بار‌مصرف استفاده می‌کند که به ‌صورت کدهای عددی به شماره ‌تلفن کاربران پیامک می‌گردد. با توجه به آنچه که گفته شد در این مقاله قصد داریم به توضح راه‌کارهایی بپردازیم که از سایر روش‌ها بتوان وارد حساب کاربری اپلیکیشن تلگرام شد.

با توجه به انکه تلگرام یک پیام رسان امن است، برای ورود مجدد به آن برای کاربران کد احراز هویت ارسال می‌کند، این دلایل شامل:

• ایجاد حساب کاربری جدید در تلگرام
• ورود به برنامه تلگرام با دستگاه جدید (لپ‌تاپ، تبلت و …)
• بازریابی رمز عبور
• تغییر شماره در برنامه
• حذف و نصب مجدد تلگرام
کد احراز هویت در تمامی مراحل فوق از طریق پیامک برای کاربران ارسال می‌گردد. اما درشرایطی که امکان دریافت پیامک وجود نداشته راه‌کارهای جایگزینی وجود دارد که اجازه می‌دهد کاربران به حساب تلگرام خود وارد شوند.

ترفند ورود به اپلیکیشن تلگرام با استفاده از تماس تلفنی

برای آنکه بتوانید کد احراز هویت خود را از طریق تماس تلفنی دریافت کنید باید دو نکته را در نظر بگیرید:
1- نرم افزار تلگرام روی دستگاه دیگری مثل گوشی یا تبلت لاگین نباشد ( به این دلیل که امکان دارد پیامک احراز هویت برای آن دستگاه ارسال شود)
2- باید گزینه فعال‌سازی دو مرحله‌ای را روی گوشی خود فعال کرده باشید. برای فعال کردن آن می‌توانید از طریق مسیر Settings > Privacy & Security > Two-Step Verification عمل کنید.
پس از ارسال درخواست کد احراز هویت و طی شدن زمان سه دقیقه‌ای، از طرف اپلیکیشن تلگرام تماسی برقرار می‌گردد و کد پنج رقمی به صورت ماشینی خوانده می‌شود. در صورتی که طی سه دقیقه تماس گرفته نشد می‌توانید گزینه‌ی Didn’t get the code را انتخاب کرده تا ایمیلی برای تیم پشتیبانی ارسال و مشکل شما مورد بررسی قرار گیرد. توجه داشته باشید که اولویت تلگرام برای کد تایید، ارسال پیامک است، پس مجدد دستگاه‌های هوشمند خود را در صورت عدم دریافت تماس بررسی کنید.

کندو - دریافت تلفنی کد احراز هویتی تلگرام

دریافت تلفنی کد احراز هویتی تلگرام

ترفند ورود به اپلیکیشن تلگرام با استفاده از ازطریق کد QR

امکان استفاده و قابلیت اسکن کدهای QR از سال 2020 به امکانات اپلیکیشن اضافه شد، از این رو کاربرانی که قصد دارند به نسخه دسک‌تاپ تلگرام خود دسترسی پیدا کنند می‌توانند با ورود به صفحه تلگرام نسخه مرتبط با سیسم‌عامل خود و ورود به بخش Setting را انتخاب کرده تا صفحه ورود باز شود، سپس با تلگرام را روی گوشی خود باز کرده در بخش تنظیمات گزینه‌ی Devices انتخاب روی دکمه‌ Link Desktop Device کلیک کرده و دوربین گوشی هوشمند خود را که به اینترنت متصل است را را به‌ سمت کد QR که روی صفحه نسخه‌ی وب یا دسکتاپ تلگرام گرفته تا بارکد اسکن شود. در این مرحله می‌توانید بلافاصله به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید.

ترفند ورود به اپلیکیشن تلگرام ازطریق سایر دستگاه‌های هوشمند

برای آنکه مطمئن شوید که تلگرام روی چه دستگاه‌هایی لاگین است و برای دسترسی مجدد به آن می‌توانید با استفاده از گوشی تلفن همراه خود که تلگرام روی آن باز است وارد قسمت تنظیمات و سپس گزینه‌یDevices را انتخاب کرده و لیت تمامی دستگاه‌هایی که تلگرام را روی آن فعال کرده‌اید قابل مشاهده است. در قسمت Current Session، نام دستگاهی که در حال حاضر وارد شده‌اید نمایش داده می‌شود و در قسمت Active Session، سایر دستگاه‌هایی که تا کنون با آن‌ها وارد حساب کاربری خود شده‌اید نمایش داده می‌شود، همچنین با انتخاب گزینه‌ Terminate all other sessions، می‌توانید دسترسی تمام دستگاه‌ها به‌جز دستگاه فعلی را به حساب تلگرام خود را مسدود کنید.

کندو-ترفندهای ورود به اپلیکیشن تلگرام بدون نیاز به دریافت کد تایید ازطریق پیامک

تلگرام پیام رسان محبوب

کلام پایانی

برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بسیار زیادی وجود دارند که کاربران با توجه به کشور و امکاناتی برنامه در اختیار آنان قرار می‌دهد، از آن‌ها استفاده می‌کنند. برنامه تلگرام یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای پیام رسان در بین کاربران ایرانی است که امکانات بسیار زیادی نظیر: امکان ارسال و دریافت فایل‌های عکس با کیفیت عالی، ارسال فایل‌های متنی، امکان دسترسی به نسخه دسک‌تاپ و … فراهم کرده است. به همین دلیل حتی پس از اعمال فیلترینگ بر روی این اپلیکیشن، کاربران ارتباط خود را با آن قطع نکردند. اما برای امکان دریافت کدهای احراز هویت تلگرام به منظور حفظ امنیت کاربران خود، قابلیت‌هایی نظیر ارسال پیامک، تماس تلفنی و یا حتی امکان انتخاب یا حذف دستگاه‌های هوشمند را برای آنان ایجاد کرده است که کاربران بتوانند با توجه به شرایط خود یکی از آنان را انتخاب کرده و بتوانند به راحتی با دستگاه هوشمند دیگری وارد حساب کاربری خود شوند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی