به نظر شما بازاریابی پیامکی موثر است یا تبلیغات پیامکی؟ گاهی اوقات کسب‌وکارهای مختلف تمرکز ویژه‌ای به روی تبلیغات داشته و از بازاریابی غافل می‌شوند. ما در این مقاله از سایت کندو برای شما خواهیم گفت که چرا باید بازاریابی پیامکی را جدی بگیرید، همراه ما باشید.

کندو- بازاریابی پیامکی موثر

بازاریابی پیامکی موثر

بازاریابی پیامکی یک قدم جلوتر از تبلیغات پیامکی

زمانی که شروع به بازاریابی پیامکی برای برند خود می‌کنید در واقع گام موثری در زمینۀ تبلیغات برداشته‌اید. در نتیجه با یک تیر دو هدف را نشانه گرفته‌اید. هزینه‌ای که در بازاریابی پیامکی پرداخت می‌شود به مراتب کمتر از سایر روش‌های تبلیغاتی است و همین مسئله منجر به محبوبیت sms مارکتینگ شده است.

لازم به ذکر است که در بازاریابی پیامکی هدفی بزرگ در نظر گرفته شده و صرفاً با یک تبلیغ، مخاطب را تشویق به خرید نمی‌کنید، بلکه با یک آینده‌نگری در راستای جذب مشتریان، آن‌ها را به مشتری بالقوه و همیشگی تبدیل می‌کنید.

2 اصل مهم در بازاریابی پیامکی

هدف از بازاریابی پیامک دستیابی به مشتریان بیشتر و 2 اصل زیر است:

  • اصل اول: نگه داشتن مشتریان فعلی

براساس آمارهای ارائه شده نزدیک به نیم درصد از مشتریان کسب‌وکارها را مشتریان وفادار و همیشگی تشکیل می‌دهند. بازاریابی پیامکی قدمی موثر در حفظ این قبیل از مشتریان دارد.

  • اصل دوم: جذب مشتریان بیشتر و جدید

اگر همواره مشتریان دائمی به خرید خدمات و محصولات شما بپردازند، در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن فقط درصد ثابتی سود در مشاغل تان به دست خواهید آورد. در نتیجه شما نیازمند جذب مشتریان بیشتری هستید. بنابراین بازاریابی پیامکی یک محرک برای جذب مشتریان جدید محسوب می‌شود.

کندو- اصول بازاریابی پیامکی

اصول بازاریابی پیامکی

راهکارهای مفید برای بازاریابی پیامکی موفق

برای اینکه در زمینه بازاریابی پیامکی موفق ظاهر شوید، در درجه اول لازم و ضروری است که بر اصول اس‌ام‌اس مارکتینگ آشنایی و تسلط داشته باشید. پیشنهاد تیم کندو برای شما تمرکز به روی راهکارهای زیر و استفاده از آن‌ها در استراتژی بازاریابی پیامکی است. این  راهکارها عبارت‌اند از:

از ذره‌بین قوی برای شناسایی مشتریان استفاده کنید.

حتماً دربارۀ «بازار هدف» مطالبی شنیده‌اید. بازار هدف به صورت خلاصه یعنی مجموعه‌ای از افراد که مستعد خرید کالا و خدمات بیزینس شما بوده و نیازمند خرید هستند. در درجه اول باید مشتریان خود را بشناسید و نیازهای آن‌ها را آنالیز کنید.

برای این منظور باید به دنبال پاسخ «محصول یا خدمات شما چند درصد نیاز مشتری را برطرف می‌کند؟» باشید. با یافتن پاسخ این سوال بسیاری از مسائل شفاف و روشن می‌شود. اگر کالا و خدمات شما درصد بالایی از نیاز مشتریان را پوشش می‌دهد، بهتر است که در بازاریابی پیامکی به روی این نقطه قوت تمرکز کنید.

پرهیز از ورود بدون‌اجازه به حریم مخاطب

یک توصیه جدی: هیچوقت پیامک بازاریابی بدون‌اجازه و رضایت مشتریان ارسال نکنید.

ارسال پیامک‌های بازاریابی بدون‌اجازه افراد روشی غیرحرفه‌ای است و از طرفی می‌تواند تأثیر عکس داشته و منجر به پرداخت هزینه بیهوده شود. توصیه ما برای شما کسب اجازه از افراد در زمان خرید، ورود به وبسایت شما و سایر شرایط برای دریافت پیامک بازاریابی و تبلیغاتی است.

بیشترین زمان خود را صرف نگارش پیامک بازاریابی کنید!

مهمترین مرحله بازاریابی پیامکی نگارش صحیح محتوا است. دقت داشته باشید که از مرز باریک تبلیغ و بازاریابی رد نشوید. برای نگارش صحیح SMS مارکتینگ، رعایت نکات زیر ضروری است:

  • شروع متن باید جذابیت کافی برای جذب مخاطب داشته باشد.
  • بعد از نگارش تصور کنید که شما دریافت‌کننده اس‌ام‌اس بازاریابی هستید، آیا محتوای پیام برایتان مفید است؟
  • از هجو بپرهیزید و تریجیحاً خلاصه‌گویی کنید.
  • در مخاطبین خود احساس ضرورت برای ارسال پیامک بازاریابی ایجاد نمایید.
  • لحن مناسب و صمیمانه‌ای برای نگارش پیامک انتخاب کنید.
  • از کلمات با بار معنایی مثبت استفاده کنید.
کندو- ارسال پیامک انبوه بازاریابی

ارسال پیامک انبوه بازاریابی

برای زمان پیامک بازاریابی برنامه‌ریزی کنید.

غفلت از زمان یعنی به هدر رفتن هزینه بازاریابی پیامکی. بهتر است که برای زمان ارسال پیامک برنامه‌ریزی کرده و استراتژی هوشمندی داشته باشید. برخی از ساعات شبانه‌روز حکم ساعت‌های طلایی را دارند.

ارسال پیامک در این زمان‌ها می‌تواند تأثیر تبلیغات و بازاریابی پیامکی شما را دو چندان کند. به نظر شما ساعات طلایی چه زمانی است؟ لطفاٌ به پاسخ این پرسش فکر کنید، اگر به جواب مشخصی نرسیدید نگران نباشید، در پایان مطلب و قسمت سوالات متداول برایتان خواهیم گفت.

دقت در انتخاب سامانه پیامکی

گاهی اوقات افراد در انتخاب سامانه و پنل پیامک انبوه تعجیل کرده و جوانب را نمی‌سنجند. پیشنهاد می‌کنیم که از تجربه رقبا خود استفاده کرده و یک پنل پیامک انبوه معتبر تهیه کنید. برای انتخاب مناسب قابلیت‌هایی که پنل‌های پیامکی برای مشتریان ارائه می‌دهند با یکدیگر مقایسه کرده و ببینید کدام مناسب بیزینس شما است.

پس از ارسال پیامک بازاریابی شروع به آنالیز کنید.

اکثر کسب‌وکارها پس از ارسال پیامک بازاریابی با اعتماد به نفس بالا دست روی دست گذاشته و انتظار استقبال مشتریان را دارند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید، باید بگوییم سخت در اشتباه‌اید. آنالیز رفتار مشتریان و روند دریافت پیامک بازاریابی و عکس‌العمل مشتریان نسبت به آن باعث می‌شود که نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید.

با تمرکز بر نقاط قوت و کاهش نقاط ضعف می‌توانید شاهد پیشرفت و اثرگذاری بیشتر تبلیغات و به ویژه بازاریابی پیامکی در رشد کسب‌وکارتان باشید.

در این مقاله از وبسایت کندو برایتان گفتیم که پیامک فقط جنبۀ تبلیغاتی نداشته و می‌توان از بازاریابی پیامکی بهره گرفت. همچنین راهکارهای مفیدی برای بازاریابی پیامکی ارائه دادیم. پیشنهاد شما در این راستا چیست؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی