کسب و کارهای مختلف برای انتقال پیامک‌های مورد نظر خود به مخاطب‌ها در زمان و تاریخ مشخص لازم است از یک سامانه تحت عنوان سامانه ارسال پیامک انبوه استفاده کنند. سامانه‌های پیامکی انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان به سامانه‌های اپراتورها اشاره کرد که در این بین سامانه اپراتور ایرانسل به خاطر ویژگی‌ها و پنل‌های کاربردی که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد امتیاز بالایی را به دست آورده است.

به طور مثال تصور کنید شما مدیریت یک رستوران را بر عهده دارید که لازم است در ساعت مشخصی پیامک مورد نظر را برای مشتریان خود ارسال کنید. امکان ندارد روشی را تحت عنوان ارسال پیامک به صورت دستی را انتخاب کنید؛ زیرا این مورد باعث ایجاد هزینه بسیار سرسام آور و اتلاف زمان خواهد شد. استفاده از سامانه پیامکی این قابلیت را در اختیار مدیریت رستوران قرار می‌دهد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیامک‌های مورد نظر را ارسال نماید.

بهترین راه حل برای ارسال پیامک از طرف تجارت‌های مختلف به مشتریان خود استفاده از پنل اس ام اس ایرانسل که در ادامه کاربرد و نحوه کارایی آن را با همدیگر بررسی می‌کنیم و با معرفی ویژگی‌های این پنل علت استفاده از آن را با شما در میان می‌گذاریم.

ID مطلب صحیح نیست!

پنل پیامکی ایرانسل

در حالت کلیه پنل‌های پیامکی نرم افزارهای تحت وب هستند که پنل پیامکی ایرانسل هم از این موضوع مستثنی نیست. پنل پیامکی ایرانسل این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا با بررسی منطقه، استان، شهر یا محله پیامک مورد نظر خود را برای مخاطب‌ها ارسال کنند. یکی دیگر از ویژگی‌های پنل پیامکی ایرانسل شماره‌های موجود در آن است که روزانه با اتصال به اینترنت آپدیت می‌شوند؛ زیرا پیامک‌های مورد نظر به وسیله آنتن مخابراتی منتقل خواهند شد و تنها مخاطب‌هایی این پیامک‌ها را دریافت می‌کنند که در طول ۲۴ ساعت گذشته در محل مورد نظر حضور داشته باشند. این موضوع نشان می‌دهد که میزان خطای که ممکن است در پنل پیامکی ایرانسل به وجود آید بسیار کم است.

نحوه ارسال پیامک از BTS ایرانسل

کندو - نحوه ارسال پیامک از BTS ایرانسل

نحوه ارسال پیامک از BTS ایرانسل

کسب و کارهای مختلف می‌توانند با استفاده از ماژول BTS که  عموم مردم آن‌ها را با نام دکل‌های مخابراتی پیامک می‌شناسند، پیامک‌های تبلیغاتی و اطلاع رسانی خود را به کاربران ایرانسلی ارسال کنند. این دکل‌ها قابلیت ارسال و دریافت پیامک‌های ایرانسل در یک منطقه خاص را بر عهده دارند.

نحوه کار با استفاده از BTS

جهت استفاده از BTS ایرانسل لازم است ابتدا وارد پنل پیامکی خود شوید، سپس در بخش مربوط به پنل کاربری در قسمت سمت چپ با مشاهده گزینه ارسال روی آن کلیک کنید تا منوی BTS برای شما انتخاب شود. بعد از باز شدن منو لازم است فرم مربوط به BTS را به صورت کامل پر کنید و دکمه ارسال را فشار دهید.

در این فرم اطلاعاتی مانند منطقه، درخواست متن پیامک، تعداد پیامک و … از شما پرسیده می‌شود تا با توجه به نیازهای شما فرایند بازاریابی یا تبلیغات انجام شود. در نظر داشته باشید که برای ارسال پیامک به مدت چند ساعته نیاز خواهید داشت و در نتیجه بهتر است از چند روز قبل برای ارسال به موقع پیامک‌ها اقدام کنید. از طرفی به یاد داشته باشید که ارسال پیامک تنها برای افرادی که در آن منطقه حضور دارند انجام خواهد شد.

 ویژگی‌های ارسال پیامک اینترنتی ایرانسل

 1. از جمله مهم‌ترین قابلیت‌های ارسال پیامک اینترنتی ایرانسل می‌توان به قابلیت ارسال پیامک به سراسر کشور اشاره کرد.
 2. در هنگام ارسال پیامک با استفاده از دکل‌های مخابراتی BTS برای ارسال پیامک انبوه محدودیتی در تعداد وجود ندارد.
 3. شماره‌های موجود در هر دکل به صورت هفتگی و در بازه زمانی بین ۱۲ تا 2 نصف شب آپدیت می‌شوند.
 4. پیامک‌های مورد نظر فقط به خطوط روشن ارسال می‌شوند و در نتیجه از اتلاف هزینه جلوگیری می‌شود.

نحوه ارسال پیامک انبوه با استفاده از  کد پستی در ایرانسل

یکی از موارد مهم جهت استفاده از ویژگی مربوط به دکل‌های BTS این است که در حال حاضر این دکل‌ها فقط در شهر تهران وجود دارند و سایر شهرها قابلیت استفاده از امکانات مربوط به این دکل‌ها را ندارند. به همین دلیل روش جایگزینی برای ارسال پیامک اینترنتی ایرانسل وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به روش ارسال پیامک با استفاده از کد پستی اشاره کرد. در این روش کافی است چند رقم اول کد پستی منطقه مورد نظر را در سامانه وارد کنید تا به این ترتیب منطقه مورد نظر برای ارسال پیامک ثبت شود.

نحوه کار با ارسال پیامک با کدپستی در ماژول ایرانسل

کندو - نحوه ارسال پیامک با استفاده از کد پستی

نحوه ارسال پیامک با استفاده از کد پستی

سامانه‌های ارسال پیامک بخش‌های بسیار راحتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند تا بتوانند تنها با چند کلیک ساده پیامک‌های موردنظر خود را به مخاطب‌های مورد نظر ارسال کنند. برای استفاده از این روش کافی است وارد شده بخش پنل خود شوید و در قسمت مربوط به گزینه ارسال کلیک نمایید.

در صفحه باز شده قسمت کد پستی ایرانسل را انتخاب کرده و سپس سه شماره از بخش ابتدایی کدپستی منطقه مورد نظر را وارد کنید. البته شما می توانید با افزایش تعداد ارقام کد پستی منطقه را به صورت هدفمندتر انتخاب نمایید.

کندو - هزینه رومینگ ایرانسل

از جمله امکانات بسیار مناسبی که با استفاده از روش ارسال پیامک به کمک کد پستی در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی ایرانسل از طریق ارسال پیامک به کمک کد پستی در سراسر کشور
 • قابلیت انتخاب گیرندگان موردنظر از بین شماره‌های موجود در پنل و بانک اطلاعاتی
 • قابلیت ارسال به صورت تصادفی و ترتیبی با استفاده از کد پستی

آیا ارسال اینترنتی پیامک ایرانسل محدود است؟

ارسال اینترنتی پیامک در اپراتور ایرانسل علاوه بر مزایا از چندین عیب هم برخوردار است که در ادامه تمامی مواردی که لازم است در رابطه با ارسال اینترنتی پیامک ایرانسل در نظر داشته باشید را برای شما معرفی خواهیم کرد تا انتخاب مناسبی هنگام خرید پنل پیامکی مورد نظر داشته باشید.

 • در هر نوبت ارسال پیامک لازم است حداقل میزان تعداد پیامک‌های ارسالی 50 هزار عدد باشند.
 • برای ارسال پیامک‌ها محدوده زمانی وجود دارد که از ساعت ۹ صبح تا ۸ عصر است.
 • امکان ارسال پیامک فقط برای تلفن‌های همراه روشن وجود دارد و در صورت خاموش بودن تلفن همراه مقصد هزینه پیامک خودت داده نخواهد شد.
 • در این سامانه‌های پیامکی گزارش ارسال برای فرستنده پیامک وجود ندارد و نمی‌توانید از این قابلیت استفاده کند.
 • شماره‌های موجود در هر دکل مخابراتی در حالت کلی بین یک هفته تا ۱۵ روز، به روز رسانی و آپدیت می‌شوند.
 • در ارسال پیامک از طریق کدپستی محدودیتی برای ارسال کننده وجود ندارد و می‌تواند بین ۱ تا 100هزار پیامک را در هر نوبت ارسال کند.

چرا ارسال پیامک اینترنتی توصیه می‌شود؟

کندو - علت توصیه ارسال پیامک اینترنتی

علت توصیه ارسال پیامک اینترنتی

انتخاب روش بازاریابی و تبلیغات به کمک پیامک از جمله روش‌های بسیار تاثیرگذار در فرایند دیجیتال مارکتینگ است که شما می‌توانید از این روش برای انجام دادن بسیاری از کارها استفاده کنید. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به برقراری تعامل مناسب و ارسال پیامک‌های مربوط به تبریک تولد اشاره کرد. همچنین قابلیت ارسال پیامک‌های کد تخفیف این امکان را در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار می‌دهد تا باعث ایجاد انگیزه در مشتریان خود شوند و در نتیجه فروش بالایی را تجربه کنند.

تمامی موارد گفته شده در قسمت بالا زمانی برای کسب و کارها جذاب خواهد بود که با هزینه کم همراه باشند. هزینه پایین برای ارسال پیامک‌های اینترنتی ایرانسل سبب شده تا تجارت‌های مختلف به راحتی از آن برای افزایش میزان سود خود استفاده کنند.

 سخن پایانی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی قابلیت‌های بسیار زیادی در اختیار کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است تا بتوانند با استفاده از این روش‌ها میزان فروش بالایی را در مدت زمان کوتاه تجربه کنند. در بین این روش‌ها می‌توان به ارسال پیامک اینترنتی ایرانسل اشاره کرد که در مدت زمان بسیار کوتاه و با کمترین هزینه اطلاعات مناسبی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد و آنها را به استفاده از محصولات و خدمات شما ترغیب می‌کند. به نظر شما استفاده از قابلیت ارسال اینترنتی پیامک در ایرانسل چه مزایایی را به همراه خواهد داشت؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی