وقتی به خارج از کشور سفر می‌کنیم، برای برقرای ارتباط می‌توانیم سیم کارت مخصوص مخابرات آن کشور را تهیه کنیم. همچنین قادر خواهیم بود که با سیم کارت همراه اول خود نیز، برقراری تماس و ارسال پیامک را داشته باشیم؛ فقط کافیست سرویس رومینگ همراه اول خود را فعال کنیم.

البته باید بگوییم که چندیست که در فضای مجازی اخباری به گوش می‌رسد، حاکی از اینکه شرکت همراه اول بدون اینکه مخاطبان خود درخواستی داشته باشند؛ به صورت خود جوش رومینگ بین المللی را برای همه فعال کرده است و ماهانه 6 هزار تومان بابت این رومینگ در قبض مشتریان خود ثبت می‌کند. همچنین برخی دیگر هم اظهار داشته‌اند که هزینه برقراری تماس، ارسال پیامک و … با تعرفه رومینگ بین الملل محاسبه می‌گردد.

روز گذشته اپراتورهای همراه اول در مصاحبه با خبرگذاری ایسنا تایید کردند که “رومینگ‌های بین المللی فعال شده است؛ اما هزینه آن در داخل کشور کاملاً رایگان می‌باشد و هیچ مبلغی بابت فعال شدن آن، در قبوض مشترکین محاسبه نشده است. همچنین اعلام کردند که در داخل کشور تعرفه‌ها همانند قبل بوده و هیچ تغییری ایجاد نشده است. در آخر هم متذکر شده‌اند، که حتی اگر فردی خارج از کشور باشد و از سیم کارت همراه اول خود استفاده‌ای نکند، باز هم هزینه‌ی ورودی و خروجی برای او در نظر گرفته نخواهد شد.” و در آخر اخبار پخش شده در فضای مجازی را، کذب محض دانست.

در اینجا باید به این موضوع هم بپردازیم که در سال  1399 اپراتورهای ایرانسل، رومینگ بین المللی را برای مشترکین خود فعال کردند. و در پاسخ این سوال که چرا به صورت خودکار این عمل را انجام دادید، اعلام کردند “که رومینگ بین المللی را فعال کردیم تا اگر فردی به خارج از کشور سفر کرد و در آن نقطه به اپراتور مبداء دسترسی نداشتند، بتوانند که با خطوط ایرانسل خود ارتباط لازم را برقرار کنند.”

همچنین اعلام کردند که فعال بودن رومینگ بین المللی در داخل ایران تاثیری بر تعرفه‌ها نخواهد داد. و محاسبه هزینه تماس، ارسال پیامک و… به صورت عادی محاسبه خواهد شد، با این حال اگر شخصی درخواست داشت که رومنیگ بین المللی خود را غیر فعال کند؛ می‌تواند از طریق شماره گیری کد# 1111* اقدام نماید و یا به اپلیکیشن ایرانسل من مراجعه کند.

برخی از هموطنان عزیزی که نقاط مرزی زندگی می‌کنند نیز، از فعال شدن خودکار این رومینگ ناراضی بودند. چرا که در خیلی از نقاط مرزی اپراتورهای میزبان در کشور همسایه با اپراتورهای داخلی ایران همپوشانی دارند. و ممکن است بدون اینکه، آنها متوجه باشند، هزینه‌ها با رومنیگ بین المللی برای آنها محاسبه شود. در حالی که از خاک ایران خارج نشده‌اند. اپراتورهای داخلی اعلام کردند که نیازی نیست عزیزان نگران این موضوع باشند؛ چرا که در صورت بروز این اتفاق سریعاً پیامکی برای آنها ارسال خواهد شد و ضمن اعلام تغییرات رخ داده، روش غیر فعالسازی رومینگ بین المللی نیز برای آنها توضیح داده خواهد شد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی