پیامک مارکتینگ برای کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک اصول خاص خود را داشته و به این صورت نیست که با ارسال چندین پیامک معجزه‌ای رخ داده و رونق کارتان از این‌رو به آن‌رو شود. یکی از راهکارهای اصولی برای اس ام اس مارکتینگ، زمان‌بندی پیامک‌های تبلیغاتی است.

ما در این مقاله از سایت کندو برای شما عزیزان خواهیم گفت که زمان‌بندی کردن پیامک‌های تبلیغاتی چه تاثیری بر رونق کسب‌وکار داشته و چگونه باید در راستای زمان‌بندی درست smsهای تبلیغاتی اقدام کرد.

کندو- اهمیت زمان در ارسال پیامک تبلیغاتی

اهمیت زمان در ارسال پیامک تبلیغاتی

بررسی تاثیرات زمان‌بندی بر رونق کسب‌وکار

نوع بیزینس شما اهمیت چندانی ندارد، مسئله مهم «زمانبندی تبلیغات» است. بهتر است که در بازاریابی پیامکی از عبارت «هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد» پیروی کنیم. اما حاصل این همه توجه به مسئله زمان چیست؟ با زمانبندی پیامک‌های تبلیغاتی چه چیزی عایدمان می‌شود؟

موارد زیر از جمله مزیت‌هایی هستند که از تاثیر زمان‌بندی بر رونق بیزینس‌ها حاصل می‌شوند. این موارد عبارت‌اند از:

جلوگیری از پرداخت هزینه‌های باطل

معمولاً در ابتدای امر تبلیغات پیامکی نمی‌توان میزان سود و موثر واقع‌شدن تبلیغات را پیش‌بینی کرد. به‌ جای تمرکز بر حدس‌ زدن میزان سود، بهتر است که تمرکز خود را بر موثر واقع شدن پیامک‌ها بگذاریم.

در نظر گرفتن زمان‌بندی درست برای SMSهای تبلیغاتی، یعنی جلوگیری از پرداخت‌های باطل و بدون‌سود. در نتیجه با یک زمانبندی درست و ارسال پیامک‌های تبلیغاتی در آن زمان، گام موثری در زمینۀ رونق کسب‌وکار خود برداشته‌اید.

افزایش بازدید مشتریان

هدف از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، جلب توجه مشتریان است. مسلماً برای تفریح پیامک بازاریابی ارسال نمی‌کنید و انتظاراتی از پیامک مارکتینگ دارید. زمان‌بندی دقیق و اصولی در این راستا نیز به کمک شما می‌آید.

اگر زمان مناسب برای ارسال پیامک در نظر بگیرید، بدون شک مخاطبین و دریافت‌کنندگان پیامک از کنار SMSها به راحتی عبور نکرده و آن‌ها را مطالعه می‌کنند.

قابلیت آنالیز روند ارسال پیامک

از دیگر مزیت‌های زمانبندی در ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، امکان آنالیز کردن تاثیرات پیامک‌ها است. مثلاً وقتی راس ساعت 11 صبح برای کسب‌وکار خود پیامک بازاریابی و تبلیغ ارسال می‌کنید، قادر به بررسی میزان رونق و سود خود از این تبلیغ خواهید بود.

با توجه به تاثیراتی که زمانبندی پیامک‌های تبلیغاتی بر رونق کسب‌وکارها دارند، حتماً شما نیز تصمیم به الگوبرداری از این استراتژی درست دارید. برای موفقیت در این زمینه لازم است که اصول و ترفندهایی را اجرایی کنید. در ادامه برای شما دربارۀ این مسئله خواهیم گفت.

کندو- چه زمانی پیامک تبلیغ بفرستیم؟

چه زمانی پیامک تبلیغ بفرستیم؟

صفر تا صد زمان بندی ارسال پیامک‌های تبلیغاتی

اگر انتظار تاثیرات شگفت‌انگیز از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی را دارید، رعایت نکات و ترفندهای زیر ضروری است:

مشخص کردن هدف تبلیغاتی

هر کسب‌وکار هدف خاصی را دنبال می‌کند. مثلاً فروشندگان تمایل دارند که ارسال پیامک تبلیغاتی میزان مشتریان آن‌ها افزایش دهد. بنابراین در ابتدا لازم و ضروری است که اهداف مشاغل خود را به صورت واضح مشخص کنید.

انطباق زمان و هدف مشاغل

پس از مشخص کردن هدف باید بررسی کنید که چه زمانی برای ارسال پیامک تبلیغاتی کسب‌وکار شما مناسب است. مثلاً اگر برای طباخی خود پیامک ارسال می‌کنید، بهتر است که صبح پیامک‌های انبوه را ارسال کنید.

ناگفته نماند که تفکیک و دسته‌بندی مخاطب و مشتریان نیز موجب رونق‌بخشی به کسب‌وکارتان می‌شود. مثلاً درصد خاصی از افراد به محصولات قابل عرضه در طباخی‌ها علاقه‌مند هستند. پس بهتر است که برای این افراد پیامک ارسال کنید. هر کسب‎ و کاری زمان خاص خود را دارد، مثلاً برای رستوران‌ها بهتر است که پیش از ظهر پیامک ارسال کنید.

کندو -یادگیری اصول بازاریابی پیامکی

یادگیری اصول بازاریابی پیامکی

هماهنگ بودن زمان و خدمات یا کالا

زمانی که در یک تایم مشخص برای مشتریان پیامک تبلیغاتی در قالب اطلاع‌رسانی ارسال می‌کنید، باید به حقیقت مسئله  مطمئن باشید. تصور کنید که برای مخاطب خود پیامک ارسال می‌کنید که همین حالا فلان محصول موجود شد.آیا این پیامک صحت دارد؟

به درستی و هماهنگ بودن زمان با موجود بودن محصول و خدمات اطمینان داشته و سپس با جدیت تمام پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. به این طریق اعتماد و رضایت مشتریان را نیز به دست  می‌آورد.

پرهیز از انتخاب زمان‌های نادرست

برخی از ساعت‌ها و زمان‌های به خصوص برای زمان بندی پیامک‌های تبلیغاتی به هیچ عنوان مناسب نیست. توصیه می‌کنیم که این ساعات را مشخص کرده و درون خط قرمز استراتژی بازاریابی خود قرار دهید. حال این ساعات چه زمان‌هایی هستند. این زمان‌ها عبارت‌اند از:

  • صبح زود، وقتی که افراد بیدار نشده‌اند.
  • پایان شب که افراد در حال استراحت هستند.
  • به هنگام ظهر که افراد به استراحت می‌پردازند.
  • ساعاتی که هیچ‌گونه هماهنگی با کسب‌وکار شما ندارند.

جدی گرفتن ساعات طلایی

ساعات طلایی به زمان‌هایی گفته می‌شود که ارسال پیامک تبلیغاتی در آن‌ها دستاورد ویژه‌ای برای کسب‌و کارها دارد. این ساعت از 9 صبح تا1 ظهر و از 4 بعدازظهر تا 8 شب است.

جمع‌بندی و سخن پایانی

از شما همراهان همیشگی تیم کندو سپاسگزاریم و امیدواریم مطالب عنوان شده برایتان مفید واقع شده باشند. در این مطلب به تاثیرات زمان بندی کردن پیامک‌های تبلیغاتی و رونق‌بخشی آن پرداختیم. اگر افراد و کسب‌وکارهایی را می‌شناسید که به تازگی از پیامک مارکتینگ برای تبلیغات استفاده می‌کنند، حتماً این مطلب را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

اگر ایدۀ خاصی برای زمان بندی صحیح اس ام اس‌های تبلیغاتی دارید، حتماً برایمان در قالب نظرات، انتقادات و پیشنهادات بنویسید. همچنین اگر از ترفندهای ارائه شده استفاده کرده و نتیجه مناسبی حاصل شد با ما در میان بگذارید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی