پیامک تبلیغاتی به متونی گفته می‌شود که صاحبین مشاغل در 160 کاراکتر می‌توانند برای مشترکین خود ارسال کرده و محصولات و خدمات خود را به آن‌ها معرفی کنند؛ اماارسال پیامک تبلیغاتی برای مشترکینی که دریافت پیامک خود را مسدود نکرده‌اند کار راحتی نیست، باید هدف و استراتژی دقیقی برای این کار داشت. متن، زمان و تعداد پیامک‌ها از مهم‌ترین عواملی است که کسب و کارها باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. و هر روز خود را در این مسیر به روز کنند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که پیامک در اختیار ارائه‌دهندگان خدمات گذاشته است، امکان ارسال پیامک دوره‌ای است. اس ام اس دوره ای یا همان “پیامک دوره ای” امکان ارسال پیامک را در بازه زمانی دلخواه فراهم کرده است اما در این ارسال هم قوانینی وجود دارد که نباید آن‌ها نادیده گرفت.

ارسال پیامک دوره ای

ارسال پیامک‌های دوره‌ای چیست؟

پیام های دوره ای همان پیامک‌های تبلیغاتی هستند که از طرف سازمان‌ها و شرکت‌ها در جهت معرفی محصولات و خدمات خود برای مشترکین ارسال می‌کنند، با این تفاوت که در این ارسال طبق جدول از پیش تعیین شده، پیام در بازه‌های زمانی مشخص برای مشترکین ارسال می‌شود. دراین روش نیز مشتریان باید رضایت دهند که می‌خواهند از سوی شما پیامک دریافت کنند.

همان طور که پیش از این گفته شد، نباید در ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی، بدون هدف و بدون برنامه‌ریزی شروع به کار کرد، زیرا باعث می‌شود لیست مشترکین از پایگاه داده شما هر روز کمتر شده و نرخ انصراف شما بیشتر می‌شود. پس علاوه‌بر برنامه ریزی و تعیین هدف، از جدول برنامه‌ریزی پیامک دوره‌ای نیز غافل نشوید. جدول برنامه ریزی پیامکی نیز مانند جدول محتوایی شما باید کامل و دقیق باشد و بدانید در چه زمانی، چه پیامی را برای چه گروه از مشتریان خود ارسال کنید.
در استفاده از جدول پیامک دوره‌ای شما باید هر مرحله را بررسی کنید، هدف خود را مشخص کنید، ببینید کلیه‌ی عناصر با هدف شما هم‌خوانی دارد یا خیر. این عناصر می‌تواند متن پیام باشد؛ اما هدف اصلی شده در ارسال پیامک دوره‌ای ایجاد تعامل بیشتر با مخاطب و همچنین اضافه شدن مخاطبان جدید به لیست شما از طریق معرفی کسب و کار شما از سوی مخاطبان و ارسال پیام شما برای دوستان و خانواده‌ی آن‌ها صورت می‌گیرد. یکی دیگر از اهداف شما می‌تواند نرخ بازدید از سایت شما از طریق لینکی باشد که درون متن ارسال می‌کنید و نرخ بازدید وب‌سایت خود را می‌توانید با استراتژی دقیق بالا ببرید.

ارسال پیامک دوره ای

وقتی کمپین تبلیغاتی خود را شروع کرده‌اید، حتما از تست A/B استفاده کرده و حالا می‌توانید جدول پیامک دوره‌ای خود را کامل کنید، یکی از مواردی که باید آن‌را به مرحله‌ی تست می‌گذاشتید، زمان ارسال پیامک است. با اطلاعات دقیقی که از این تست به دست آورده‌اید حالا می‌توانید در جدول زمان بندی خود، بدانید که زمان درست ارسال پیامک، چه ساعتی از طول شبانه روز است. به طور مثال، اگر کسب و کار شما فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مواد غذایی است، بهترین زمان ارسال پیامک از ساعت 10 صبح تا 1 ظهر است. همچنین بهترین روز برای ارسال پیامک‌های دوره‌ای، تعطیلات آخرهفته‌ها است. زیرا مشترکین در آخر هفته زمان بیشتری را به خرید‌ مواد غذایی تخصیص می‌دهند. همچنین زمان دیگری که می‌تواند بسیار مهم باشد یک هفته‌ی آخر ماه است، زمانی که کارمندان حقوق خود را دریافت کرده و باید خرید‌های مربوط به خانه را انجام دهند.

زمان مهم‌ترین عنصر جدول پیامک دوره‌ای است، بعد از دسته‌بندی محتوایی پیشنهادات مربوط به تعطیلات، روزها و مناسب‌های تقویمی را باید در جدول ثبت کنید و در پیاده‌سازی آن دقت لازم را انجام دهید. در متن پیامک‌های تبلیغاتی که از سوی شما ارسال می‌شود گزینه‌ی انصراف را اضافه کنید. این امر حس اعتماد بیشتری را برای مشترکین به همراه دارد، او می‌داند که هر وقت بخواهد می‌تواند دریافت پیامک از سوی شما را مسدود کند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی