تلفن‌های همراه هوشمند، به یاران جدانشدنی هر شخصی تبدیل شده‌‌اند و از آن‌جایی مشترکین معمولا در تمام مدت به اینترنت دسترسی دارند، بیشتر کارهای خود را از طریق گوشی تلفن خود انجام می‌دهند. مخاطبان روزانه تعداد زیادی پیامک دریافت و ارسال می‌کنند و همواره به دنبال برنامه‌هایی هستند که کارایی بالایی داشته باشد. اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ یکی از محبوب‌ترین این برنامه‌ها است که مخاطبان بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد؛ با این حال محدودیت‌های مربوط به خودش را هم دارد. عدم امکان ارسال پیامک به مخاطبانی که شماره‌ آن‌ها داخل دفترچه تلفن گوشی ثبت نشده باشد، یکی از محدودیت‌های برنامه‌ی واتس اپ است. در ادامه به چند راه‌کار ساده جهت ارسال پیامک بدون نیاز به ذخیره شدن شماره در واتس اپ، خواهیم پرداخت.

راه‌کارهایی جهت ارسال پیامک در واتساپ، بدون ذخیره کردن شماره

برنامه واتساپ یکی از برنامه‌های پیام‌رسان است که برای ارسال و دریافت پیام‌ها مشترکین باید به اینترنت متصل باشند. این برنامه مزایای بسیار زیادی از جمله: محیط بسیار ساده، امکان ارسال عکس، ویدئو و برخی مستندات، تماس صوتی و تصویری و همچنین امکان نصب نسخه‌ی دسکتاپ را نیز دارد. اما یکی از محدودیت‌ها آن، عدم امکان ارسال پیامک برای مخاطبینی است که شماره‌ی آن‌ها در دفترچه تلفن ثبت نشده است. برای انجام این کار سه روش وجود دارد:

استفاده از روش رسمی سایت واتس‌اپ

در وب‌سایت رسمی اپلیکیشن واتس‌اپ راه‌کاری را جهت ارسال پیامک برای مخاطبان بدون ذخیره کردن شماره‌ی آن‌ها ارائه داده است. در روش رسمی واتس‌اپ، باید ابتدا به لینک https://wa.me/phonenumber وارد شده و سپس به جای phonenumber شماره‌ی مخاطب مورد نظر خود را وارد کنید. به طور مثال: باید چنین شماره‌ای را وارد کنید: https://wa.me/11111111111
در روش رسمی برنامه واتس‌اپ، توجه داشته باشید برای ورود به چنین صفحه‌ای ابتدا کد QR کد را باید با WhatsApp Web داخل گوشی تلفن خود، اسکن کرده و سپس می‌توانید پیام خود را ارسال کنید. همچنین برای شماره مورد نظر خود احتیاجی به تایپ کردن علامت‌هایی مثل: + یا 00 نیست، تنها کافیست کد پیش شماره کشور، به همراه شماره مخاطب مورد نظر خود را تایپ کنید.

استفاده از یک اپلیکیشن Click To Chat

یکی دیگر از راه‌کارهایی که می‌توان از آن استفاده کرد و بدون ذخیره شدن شماره مخاطب، پیامک ارسال کرد، استفاده از اپلیکیشن Click To Chat است که به راحتی برای سیستم عامل اندروید و IOS قابل نصب است. استفاده از این اپلیکیشن رایگان بوده و برای ارسال پیام خود کافی‌است ابتدا شماره تلفن مورد نظر خود را تایپ، سپس داخل کادر، متن پیام خود را نوشته و در آخر روی گزینه‌ی Open کلیک کنید.

کندو- ارسال پیامک در واتساپ، بدون ذخیره کردن شماره در واتس اپ

اپلیکیشن Click To Chat

استفاده از روش انتخاب متن

استفاده از روش انتخاب متن، فقط برای برخی از گوشی‌های اندروید کاربرد دارد. برای انجام این‌کار، شماره مورد نظر خود را تایپ و سپس آن‌را به صورت کامل انتخاب کنید، انتخاب کردن شماره باعث باز شدن منویی می‌شود که شامل گزینه‌های مختلفی مثل: کپی، درج کردن، تماس و یک دکمه‌ای با شکل سه نقطه است. با انتخاب این گزینه، امکانات بیشتری در اختیار شما گذاشته می‌شود که می‌توانید روی ارسال پیام از طریق برنامه واتس اپ کلیک کرده و پیام خود را به راحتی ارسال کنید.

کندو- ارسال پیامک در واتساپ، بدون ذخیره کردن شماره در واتس اپ

ارسال پیامک در واتساپ

کلام پایانی

با افزایش محبوبیت گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، تولید اپلیکیشن‌های پیام‌رسان نیز روز به روز گسترش یافت و کاربران با توجه به خواسته‌ها و نیازهای خود از آن‌ها استفاده می‌کنند. در این میان برنامه واتس اپ به یکی از پیام‌رسان‌های بسیار محبوب در سراسر دنیا تبدیل شده است که در کنار مزایا، برخی محدودیت‌هایی هم دارد. نظیر عدم امکان ارسال پیامک به مخاطبی که شماره وی در لیست مخاطبان ذخیره نشده است. برای انجام این کار می‌توان از: روش رسمی سایت واتس‌اپ، اپلیکیشن Click To Chat و همچنین روش انتخاب متن، استفاده کرد.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی