بازاریابی پیامکی از آن دسته تبلیغات مدرن است که محبوبیت بسیار زیادی را در بین مشترکین تلفن‌های همراه هوشمند کسب کرده است. اما هر چقدر هم محبوب باشد، برای باقی ماندن در بازار پر رقابت باید از روش‌های خلاقانه بسیار زیادی استفاده کرد تا مشتریان، تبدیل مشتریان وفادار شوند. البته اتخاذ برخی استراتژی‌های خلاقانه بستگی به شغل و کسب‌وکار هم دارد؛ اما یکی از روش‌هایی که همواره برای هر کسب‌وکاری بازخورد خوبی را داشته است، ارسال پیامک‌های شخصی سازی شده از سوی مشاغل و کسب‌وکارها است.

کندو - تعداد کاراکتر پیامک

کندو- کاربرد ارسال پیامک شخصی سازی شده

پیامک شخصی سازی شده

با یک پیامک، خوشحالشون کنید

طبق اطلاعات به دست آمده، مشترکین، روزانه 56 مرتبه تلفن‌های همراه هوشمند خود را چک می‌کنند و تقریبا می‌توان گفت بیشتر کارهای روزمره خود مثل پرداخت قبوض، خرید، رزرو بلیط و… را با آن انجام می‌دهند. به همین دلیل است که نرخ باز و خواندن پیامک‌های تبلیغاتی در سه دقیقه ابتدایی ارسال 98 درصد اعلام شده است. ارسال پیامک شخصی سازی شده، روشی خلاقانه در کمپین‌های بازاریابی پیامکی، جهت تبدیل مشتریان به مشتریان وفادار است. و در واقع پیامک شخصی سازی شده متنی است که با استفاده از اطلاعات مشترکین مثل: سن، کشور، جنسیت و … که در پایگاه داده ثبت می‌شوند تا پیشنهادات و اخبارها و مناسبت‌های خاص و متون ارزشمندی را در زمان مناسب به آنها ارائه گردد.

ارسال پیامک شخصی سازی شده چه مزایایی دارد

پیام شخصی سازی شده در واقع شامل متن تبلیغاتی و یا تبریک مناسبی خاص به همراه برخی مشخصات مثل نام و نام‌خانوادگی و تاریخ تولد مشتریان است که پیش‌تر از محصولات یا خدمات خاصی استفاده کرده و شماره شان در پایگاه داده آن فروشگاه ثبت شده است. در ادامه به برخی از مزایای پیامک‌های شخصی سازی شده خواهیم پرداخت.
احساس متفاوت بودن
درست است که پیامک‌های شخصی سازی شده برای هر مناسبتی ساختار بدنه مشترکی دارد و تنها نام مخاطب است که تغییر می‌کند و همواره پیام‌های انبوه توسط نرم‌افزار طبق جدول زمان‌بندی ارسال می‌شود. بااین‌حال، هنگامی که مشتریان پیامی دریافت می‌کنند نام آن‌ها در آن درج شده احساس رضایت بیشتری می‌کنند.
ایجاد مشتریان وفادار
هنگامی که مشتریان برای اولین مرتبه از فروشگاهی خرید می‌کنند یا از خدمات شرکتی بهره‌مند می‌شوند، شماره و تاریخ تولدشان در پایگاه داده ثبت می‌شود و درست هنگام روز تولدشان از طرف همان فروشگاه یا شرکت، پیامکی مبنی بر تبریک روز تولد به همراه کد تخفیف دریافت می‌کنند. این امر موجب می‌شود مشتری خودش را مهم و بخشی از مجموعه بداند، و تبدیل به یک مشتری وفادار و دائم شود.
یادآوری مشتریان قدیمی
برای آنکه بتوانید همواره نام محصول، برند یا خدمات خود را زنده نگه دارید، لازم است از مشتریان سابق خود غافل نشوید، ارسال پیامک شخصی سازی شده به آن‌ها این حس را در آن‌ها ایجاد می‌کند که مجموعه‌ی شما هدفش صرفا فروش نیست.

کندو- کاربرد ارسال پیامک شخصی سازی شده

مزایای ارسال پیامک شخصی سازی شده

نظرسنجی شخصی سازی شده
فرم‌ها و لینک‌های نظرسنجی همیشه شبیه به یکدیگر هستند و طبق آن اطلاعات ارزشمندی به دست می‌آید. اما روش دیگری نیز وجود دارد؛ به جای ارسال لینک فرم نظرسنجی کلی برای مشتریان، نظرسنجی را از مشتریانی انجام دهید که محصول خاصی از شما خریداری کرده‌اند، این امر بسیار تاثیر گذار است زیرا مخاطب متوجه می‌شوند که مجموعه صرفا برای مشتریانی که چنین محصولی را خریداری کرده‌اند به صورت جداگانه و شخصی سازی شده اقدام به نظرسنجی کرده است.
شناخت نیاز مشتریان
بیشتر مشاغل از پنل ارسال اس ام اس انبوه استفاده می‌کنند، مخاطب هر محصولی را که خریداری یا از خدماتی استفاده می‌کند در پایگاه داده ثبت می‌شود؛ طبق این اطلاعات می‌توان محصول یا خدماتی را که متناسب با خرید قبلی او است شناسایی و در زمان مناسب پیشنهاد خریدش را به صورت شخصی سازی شده در قالب پیامک ارسال کرد.
شخصی سازی گروهی برای مناسبت خاص
پنل ارسال اس ام اس این امکان را به شما می‌دهد که از گروه‌بندی‌های متفاوتی مثل: سن، جنسیت، شغل و… استفاده کرده و به صورت گروه هدفمند پیام انبوه ارسال کنید و جمله‌ی ابتدایی آن به جای نام مشتری به گروهی از مشتریان اشاره داشته باشد، به طور مثال: «پدرها و مادرهای عزیز»، «دانش آموزها» و … .

کندو- کاربرد ارسال پیامک شخصی سازی شده

پیامک شخصی سازی

کلام پایانی

بازاریابی پیامکی یک روش چند وجهی در حوزه‌ی تبلیغات است که به راحتی می‌توان در از کسب‌وکار با هر هدفی از آن استفاده کرد فقط لازم است در اجرای آن با توجه به شغلی که دارید کمی خلاقه عمل کنید. ارسال پیامک شخصی سازی شده برای مشتریان یکی از آن قابلیت‌های بازاریابی پیامکی است که به شدت مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است و فرقی هم نمی‌کند کسب‌وکار شما چقدر بزرگ و یا حتی کوچک و خانگی است، مهم این است که احساس رضایت بیشتری را در مخاطبان ایجاد کنید تا از مشتری بالقوه به مشتری بالفعل و همیشگی شما تبدیل شوند.


نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی