خط خدماتی، برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و صاحبان مشاغلی است که قصد دارند در جهت ارائه خدمات یا تبلیغ‌ رسانی و بازاریابی با مشتریان خود در ارتباط باشند. این پیامک‌های تبلیغاتی صرفا برای مشتریانی ارسال خواهد شد که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود نکرده باشند. صاحبان مشاغل، جهت فعال‌سازی خطوط خدماتی خود، باید مدارک حقیقی و حقوقی خود را در اختیار اپراتور‌های فعال کشور قرار داده تا بتوانند از این خدمات استفاده کنند.
نکته قابل توجه آن‌که استفاده از خطوط خدماتی برای سازمان‌ها و مراکز دولتی صرفا جهت اطلاع ‌رسانی بوده و ارسال هرگونه پیامک تبلیغاتی از سوی آن‌ها تخلف محسوب می‌شود.
خطوط خدماتی شامل، خط خدماتی اختصاصی و خط خدماتی اشتراکی است.
خطوط خدماتی اختصاصی: این خطوط به افراد حقیقی واگذار نمی‌شود و فقط به افراد حقوقی(دولتی-سازمان‌ها) و شرکت‌های ثبت شده اعطاء می‌گردد.
خطوط خدماتی اشتراکی: این خطوط برای صاحبان مشاغلی است که شرکت ثبت شده‌ای ندارند و صرفا جهت ارتباط با مشتری‌های خود و اطلاع‌رسانی‌ها از آن استفاده می‌کنند. از مزایای خطوط خدماتی اشتراکی این است که برای افرادی که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند نیز قابل ارسال است؛ با این تفاوت که ابتدا متن پیامک برای کارشناسان خطوط ارسال شده، اگر با قوانین و مقررات، مغایرتی نداشت برای مشترکین ارسال می‌گردد.
در صورت ارسال پیامک‌های تبلیغاتی چه در خطوط خدماتی اختصاصی و چه در خطوط خدماتی اشتراکی، خلاف قانون بوده و خط مسدود می‌شود.

برای اطلاع از نحوه خدماتی سازی خطوط های مختلف به همراه فرم تعهدنامه میتوانید به صفحه خدماتی سازی خطوط رفته و با شرایط آن آشنا شوید.

کندو - معرفی خط خدماتی

معرفی خط خدماتی

کاربرد خطوط خدماتی در مشاغل و بانک‌ها چگونه است؟

بانک: خطوط خدماتی جهت ارائه‌ی سرویس به مشتریان بانک‌ها، با پر کردن فرم درخواست مشتری امکان پذیر بوده و بعد از آن کلیه‌ی اطلاع‌رسانی‌ها، واریزها و برداشت‌ها، سر رسید اقساط، یادآوری مبلغ بدهی و … برای مشتری پیامک می‌شود.
صاحبان مشاغل: شرکت‌هایی(دولتی-خصوصی) که دارای خطوط خدماتی هستند، می‌توانند از این طریق، کد پیگیری محصول، زمان ارسال، فرم رضایت مشتری، تبریک روز تولد و… را برای مشترکین خود ارسال کنند.
آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی: با ثبت‌نام دانشجو‌ها در این مراکز، امکان اطلاع رسانی از شروع، پایان، زمان ثبت‌نام و همچنین اطلاعیه‌های مهم، نظیر کنسلی یا تغییر در زمان کلاس‌ها برای افراد ارسال می‌گردد.
شرکت‌های بیمه: با ثبت شماره تلفن خریداران بیمه در سامانه‌های مرتبط، در زمان تمدید بیمه نامه، به مشترکین اطلاع داده می‌شود.
مراکز پست: جهت اطلاع رسانی از کد مرسوله و ارجاع بسته به بخش‌های مختلف، استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از خطوط خدماتی چیست؟

مهم‌ترین مزیت استفاده از این خطوط، ارسال پیامک به مشترکانی است که پیامک‌های تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند.
از دیگر مزیت‌های آن ارتباط با کلیه مشترکان مورد نظر و امکان ارسال پیامک بدون هیچ محدودیتی از نظر تعداد برای دریافت کنندگان است.
همچنین صرفه‌جویی در وقت و ارسال پیامک در کمترین زمان ممکن را امکان پذیر می‌سازد.

شرایط دریافت خط خدماتی چیست؟

با مراجعه به مراکز اپراتورهای فعال مورد نظر می‌توانید مدارک مورد نظر را تکمیل فرمایید؛ اما مدارک مشترک شامل: فرم متقاضی خط خدماتی، تعهد نامه شرکت (تایپ و اسکن شده در سربرگ شرکت)، سفته یا چک (مبلغ آن با توجه به قوانین مربوط به هر سال و اپراتور متفاوت است)، گواهی امضا متقاضی، است.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی