روانشناسان و کلینیک‌های روانشانسی هم مانند تمامی ارگان‌های دیگر نیاز به برقراری ارتباط آسان با مخاطب خود و همچنین تبلیغات دارند. یکی از روش‌های سودمند و عالی جهت برقراری این ارتباط پیامک‌های تبلیغاتی می‌باشد. در این مقاله قصد داریم پیرامون پنل اس ام اس برای روانشناسان و کلینیک‌های روانشناسی با هم گپ و گفتی داشته باشیم. ممنون که همراه ما هستید.

پنل پیامک برای روانشناسان و کلینیک‌های روانشناسی

همان طور که می‌دانید سامانه پیامکی یکی از مقرون به صرفه‌ترین و سریع‌ترین روش اطلاع رسانی و تبلیغاتی محسوب می‌شود. روانشناسان و کلینیک‌های روان درمانی با کمک سامانه پیامکی قادر خواهند بود که علاوه بر برقراری ارتباط منظم با مراجعه‌کنندگان خود تبلیغات هم داشته باشند.

نوبت دهی پیامکی

یکی از امکاناتی که کلینیک‌های روانشناسی می‌توانند به راحتی از آن بهره مند شوند، ارسال خودکار زمان ویزیت می‌باشد. این کار به وسیله‌ی وب سرویس‌ها تعریف می‌شود. در محیط وب سرویس برای سیستم مشخص می‌شود که هر مراجعه کننده چقدر زمان برای ویزیت حضوری نیاز دارد. با توجه به این موضوع به صورت کاملاً اتوماتیک این زمان محاسبه می‌شود و به بیماران وقت مراجعه داده می‌شود. در این صورت دیگر نیازی به تلفن زدن نمی‌باشد.

یادآوری زمان مراجعه

روانشناسان و کلینیک‌های روانشناسی قادر خواهند بود تا از طریق ارسال پیامک برای بیماران خود زمان مراجعه را یادآوری کنند که شامل روز، تاریخ و ساعت نوبت می‌باشد.

لغو نوبت

زمانی که از سمت کلینیک پیامک یادآوری جهت نوبت دهی مراجعه کننده ارسال می‌گردد، می‌توانند در قسمت انتهایی متن اضافه کنند که چنانچه بیمار بنا بر هر دلیل امکان مراجعه در تاریخ تعیین شده را نداشته باشد، با ارسال عدد 1 وقت خود را لغو یا کنسل نماید. همچنین بنا به هر دلیلی اگر پزشک یا مشاور مربوطه در کلینیک حضور نداشته باشد نیز می‌توان از پیامک لغو نوبت استفاده کرد.

کندو - پیامک انبوه کلینیک‌های روانشناسی

پیامک انبوه کلینیک‌های روانشناسی

نظرسنجی و ارزیابی مشاور

نظرسنجی و ارزیابی مشاوران یک کلینیک از طریق سامانه پیامکی امری بسیار رایج است. مدیران کلینیک روانشناسی می‌توانند از طریق ارسال پیامک به مراجعه کنندگان، نسبت به مشاوران و روانشناسان مجموعه نظر سنجی و ارزیابی کنید.

تبریک تولد و یا روزهای خاص

تبریک روز تولد مراجعه کنندگان، اعیاد مذهبی و حماسی مانند نوروز، روزهای خاص مانند روز روانشناسی، روز سلامت روان و … از طریق پیامک یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ ارتباط بین مراجعه کنندگان و کلینیک یا مشاوران محسوب می‌شود.

ماژول پیامکی ویژه کارکنان کلینیک

علاوه بر موارد ذکر شده، سامانه پیامکی می‌تواند پل ارتباطی بین کارکنان کلینیک نیز باشند، یادآوری زمان ویزیت برای مشاوران و روانشناسان، پیش نویس حقوقی و مالی و … مواردی هستند که از طریق پیامک قابل پیگیری و ارسال خواهند بود.

مزایای تبلیغات پیامکی

در این قسمت به ویژگی‌های مهم تبلیغات پیامکی می‌پردازیم:

  • دسترسی و کاربری آسان به پنل پیامکی

پلتفرمی که برای اس ام اس پنل طراحی و ارائه شده است؛ کاربری آسانی دارد و به طوری که کاربر را گیج نمی‌کند. یوزر یا کاربر به راحتی می‌تواند از موارد تعریف شده در پنل استفاده کند.

  • برگشت هزینه پیام‌های ناموقق

بنا به شرایط ممکن است پیامکی به مخاطب ارسال شود اما به او نرسد. شاید مخاطب در دسترس نباشد، شماره‌ای که در بانک اطلاعاتی درج شده است، اشتباه باشد، خطی قطع شده باشد و … . اگر پلتفرم سامانه پیامکی شما درست طراحی شده باشد باید تعداد پیامکهای ناموفق را تشخیص داده و هزینه‌ی آنها را مجددا به شارژ شما بازگرداند.

  • ارائه پکیج‌های متنوع پیامکی

با توجه به نوع کسب و کار و میزان بودجه‌ای که هر مجموعه برای تبلیغات پیامکی خود در نظر گرفته است. باید پکیج‌های متنوعی از شرکت ارائه دهنده سامانه‌ پیامکی به شما ارائه گردد. برای مثال شما به راحتی می‌توانید پکیجی را درخواست کنید که دقیقا مطابق با نیازهای کلینیک روانشانسی شما باشد.

ارائه پکیج‌های متنوع پیامکی

  • سرعت بالا در ارسال پیامکها

سامانه پیامکی باید این قابلیت را دارد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن با سرعت بالا تعداد زیادی پیامک ارسال نماید. برخی از پلتفرمها قادر هستند که در کمتر از 15 دقیقه میلیونها پیامک را ارسال نماید.

شما باید هنگام انتخاب سامانه مورد نظر به این گزینه توجه ویژه داشته باشید. البته این را هم بگوییم که اگر قصد ارسال پیامک با تعداد بالا را داشتید باید سیستم پاسخگویی حرفه‌ای نیز در مجموعه خود داشته باشید.

  • عدم محدودیت مکانی برای ارسال پیامک

سامانه پیامکی طوری طراحی و تنظیم شده است که محدودیت ارسال پیامک به شهرها و یا حتی کشورهای مختلف وجود دارد. روانشناسان و کلینیک‌های روانشناسی قادر خواهند بود تا به سراسر کشور و حتی سایر کشورهای خارجی پیامک ارسال کنند.

  • گزارش گیری آسان و دقیق

سامانه پیامکی موفق است که مخاطب بتواند به راحتی از پیامهای ارسالی خود گزارش گیری دقیق داشته باشد تا با بررسی به این نتیجه برسد که کدام برنامه پیامکی که رفته است پاسخگو نیاز بوده است و کدام ضعیف‌تر از همه است تا حذفش کند. در ضمن باید از نظر هزینه مالی هم گزارش دقیقی داشته باشد. بیشتر سامانه‌های پیامکی معتبر این قابلیت را دارند.

  • توانایی گذاشتن لینک در محتوای پیامک

روانشناسان و یا کلینیک‌های روانشناسی قادر خواهند بود تا در پیامک‌های خود لینک سایت و یا مقالات جدید خود را بارگزاری کنند و برای مراجعه کنندگان خود ارسال کنند.

  • نداشتن محدودیت تاریخ انقضاء

سامانه‌های پیامکی محدودیت‌های انقضایی ندارد. بدین ترتیب که اگر شما مبلغی را شارژ کنید، محدودیت زمانی برای خرج کردن مبلغ مورد نظر را ندارید. هر وقت که نیاز به تبلیغ داشته باشید از شارژ پنل خود استفاده می‌کنید.

سخن آخر

تبلیغات پیامکی یکی از پرسودترین روش تبلیغات می‌باشد که بسیار هدفمند و جامع است. این نوع تبلیغات بسیار آسان بوده و نیازی به نیروی متخصص ندارد. از این رو مجموعه‌های زیادی طرفدار این نوع تبلیغ هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی