در صورتی که بتوانید از ظرفیت‌های تبلیغاتی پیامک‌ها به درستی استفاده کنید، پرکردن صندلی های یک سالن ‌آمفی‌تئاتر در همه ایام سال، کار دشواری نیست. در این مطلب روش‌هایی ساده اما کارآمد برای تبلیغات پیامکی یک سالن تئاتر یا ‌آمفی‌تئاتر معرفی می‌کنیم.

پیامکی به معنای قطعی شدن خرید بلیط

اگر سالن تئاتر شما فروشگاه اینترنتی اختصاصی برای فروش بلیط دارد، می‌توانید بعد از اینکه مخاطب خرید خود را انجام داد، برای وی پیامک تشکر ارسال کنید. اما چرا ارسال این پیامک از اهمیت بالایی برخوردار است؟ این پیامک در مرتبه اول بیانگر احترام مخاطبان نزد شماست؛ اما در درجه دوم به معنای قطعی شدن خرید بلیط است و خیال مشتری را بابت صحت خرید اینترنتی خود، راحت می‌کند. با ارسال این پیامک، از تماس‌های مکرر مخاطبان با بخش پشتیبانی سایت به منظور پیگیری خرید خود، جلوگیری می‌کنید.

کندو - تبلیغات پیامکی برای کنسرت

یک قدم تا این نمایش فاصله دارید!

یکی از مهمترین مولفه‌هایی که موجب موفقیت در اجرای یک کمپین تبلیغاتی می‌شود، انتخاب مخاطب درست برای ارسال پیامک است. یک دسته مهم از مخاطبانی که می‌توانید در تبلیغات نمایش‌های خود روی آن‌ها تمرکز کنید، کسانی هستند که در همسایگی سالن نمایش شما ساکن هستند. آن‌ها به خاطر فاصله کم تا محل نمایش، می‌توانند در وقت‌های آزاد خود در محل سالن نمایش حاضر شوند و از تماشای تئاترهای مختلف لذت ببرند. در سامانه پیامکی کندو شما این امکان را دارید تا از روی نقشه گوگل، یک منطقه یا محدوده مکانی را انتخاب کنید و برای مخاطبانی که در آن قسمت ساکن هستند، پیامک ارسال کنید.

از این تئاتر خوشت میاد؟

کندو - ارسال لینک فیلم نمایش در پیامک

ارسال لینک فیلم نمایش در پیامک

یکی از بهترین روش‌ها برای تبلیغ یک اثر هنری، به نمایش در آوردن بخش‌های ویژه و جذاب آن اثر هنری است؛ به همین خاطر شما می‌توانید به عنوان یک سالن نمایش، فیلم‌هایی از بخش‌های جذاب یک نمایش یا تئاتر را تهیه کنید و آن را در وبسایت یا صفحات اجتماعی مجموعه خود بارگذاری کنید. این روش بهترین تبلیغ برای یک اثر هنری از جمله تئاتر است. اما مساله مهم در این زمینه آن است که بتوانید این خلاصه را به دست مخاطبان زیادی برسانید؛ در غیر این صورت نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد. یکی از روش‌های آسان برای این کار، ارسال لینک این خلاصه فیلم‌ها از طریق پیامک است؛ به این وسیله شما از مخاطبان خود دعوت می‌کنید تا با کلیک بر روی این لینک‌ها، وارد وبسایت یا صفحه اینستاگرام شما شوند و ضمن تماشای بخش‌هایی از نمایش مدنظر، برای خرید بلیط اقدام کنند.

سالن ‌آمفی‌تئاتر شما چه امکاناتی دارد؟

هر چقدر که سالن ‌آمفی‌تئاتر شما امکانات پیشرفته‌ای شامل تجهیزات صوتی، نور و … داشته باشد و برای تجهیز آن سرمایه گذاری کنید، اما نتوانید این امکانات را به درستی معرفی و تبلیغ کنید، بازخورد مناسب را دریافت نخواهید کرد. از طرف دیگر برای برگزار کننده یک مراسم در سالن ‌آمفی‌تئاتر، این موضوع که سالن شما مناسب برگزاری این مراسم هست یا خیر، بسیار اهمیت دارد. شما می‌توانید با ارسال پیامک به مخاطبان خود، امکانات و تجهیزات سالن ‌آمفی‌تئاتر خود را به صورت خلاصه معرفی کنید. این مساله زمانی اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد که شما تغییرات جدیدی در سالن ‌آمفی‌تئاتر خود ایجاد کرده باشید. همچنین اگر تمایل داشته باشید که توضیحات مفصل تری برای معرفی سالن خود انجام دهید یا تصاویر جذابی از مجموعه خود را برای مخاطبان به نمایش در آورید می‌توانید در وب سایت سالن خود محتواهای مناسبی در این زمینه تهیه کنید؛ در این صورت می‌توانید لینک این محتواها را از طریق پیامک برای مخاطبان خود ارسال کنید تا آمار بازدید محتوای مدنظر خود را افزایش دهید.

با این پیامک، سالن شما خالی نمی‌ماند!

یک سالن ‌آمفی‌تئاتر، در روزهایی از سال ترافیک بالایی در مراسم دارد و در روزهایی از سال نیز هیچ گونه مراسمی‌در آن برگزار نمی‌شود. استفاده درست از ابزارهای مختلف تبلیغاتی موجب می‌شود تا حد امکان تعداد روزهای خالی یک سالن ‌آمفی‌تئاتر بسیار کاهش پیدا کند. اما پیامک‌ها در این زمینه چگونه می‌توانند به سالن‌های ‌آمفی‌تئاتر کمک کنند؟ مدیران یک سالن ‌آمفی‌تئاتر می‌توانند روزهای خالی سالن خود را شناسایی کنند و این زمان‌ها را از طریق پیامک برای مخاطبان دائمی‌خود اطلاع رسانی کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید نحوه انتخاب مخاطب، برای ارسال این دسته از پیامک‌هاست. این پیامک‌ها را اگر برای مخاطبان عمومی‌خود ارسال کنید، نتیجه موثری دریافت نخواهید کرد؛ بلکه هدف این پیامک‌ها، آن دسته از مخاطبانی هستند که به صورت مستمر، نمایش یا مراسم‌های مختلف برگزار می‌کنند. شما می‌توانید برای ترغیب مخاطبان خود برای برگزاری مراسم در این تاریخ‌ها، کدهای تخفیف تاثیرگذاری برای مخاطب در نظر بگیرید.

یادآوری زمان نمایش فقط با یک پیامک

کندو - یادآوری زمان تئاتر یا نمایش با ارسال پیام کوتاه

یادآوری زمان تئاتر یا نمایش با ارسال پیام کوتاه

ارسال پیامک برای یادآوری زمان نمایش، یکی از کاربردهای پیام کوتاه برای گروه ها یا سالن‌های تئاتر است؛ خصوصا اگر فاصله خرید بلیط نمایش تا زمان نمایش زیاد باشد، احتمال دارد که مخاطب زمان اجرای تئاتر را فراموش کند؛ به همین خاطر ارسال این پیامک از اهمیت بالایی برخوردار است. پیشنهاد می‌شود این پیامک در همان روز نمایش یا نهایتا روز قبل از اجرا برا مخاطبان ارسال شود. در این پیامک می‌توانید اطلاعاتی همچون نام نمایش، روز و ساعت اجرا و نشانی سالن نمایش را برای تماشاگران ارسال کنید. این پیامک به غیر از کارکردی که به آن اشاره شد، بیانگر احترام شما به مخاطبان خود است.

روش‌های تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

پایان مراسم، آغاز نظرسنجی پیامکی

شاید تصور کنید بعد از اینکه یک مجموعه، مراسم یا نشستی را در سالن ‌آمفی‌تئاتر شما برگزار کرد و به پایان رساند، کار شما نیز به پایان می‌رسد؛ اما حقیقت آن است که اتفاقا یکی از مراحل کار شما در فرایند بازاریابی تازه آغاز می‌شود. بعد از پایان یک مراسم، باید از نظر برگزار کننده مراسم درباره سالن خود، مطلع شوید. با این اقدام شما به خوبی از مشکلات و کاستی‌های سالن خود مطلع می‌شوید و می‌توانید نسبت به اصلاح آن‌ها یا تامین امکانات موردنیاز اقدام کنید؛ مطمئن باشید که همین اقدام شما برای نظرسنجی، حتی اگر مجموعه‌ای به شدت از شما ناراضی باشد، موجب کاسته شدن نارضایتی‌ها خواهد شد. در میان روش‌های مختلف نظرسنجی از جمله نظرسنجی تلفنی یا حضوری، نظرسنجی پیامکی یکی از آسان ترین، موثرترین و ارزان ترین روش‌های نظرسنجی است. شما می‌توانید سوالات نظرسنجی خود را به ترتیب برای مخاطب ارسال کنید؛ بعد از هر پاسخ مخاطب به شما، سامانه پیامکی به صورت خودکار پیامک بعدی و سوال بعدی را ارسال می‌کند. در صورتی که می‌خواهید نظرسنجی گسترده و دقیق تری را اجرا کنید، می‌توانید لینک نظرسنجی اینترنتی را برای برگزار کننده مراسم ارسال کنید.

بسیاری از ظرفیت های بازاریابی پیامکی، برای مجموعه‌های مختلف هنوز ناشناخته مانده است. شما تا به حال از چه روش پیامکی برای تبلیغ و معرفی سالن آمفی‌تئاتر خود استفاده کرده‌اید؟

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی