از گذشته تا به امروز، همیشه تبلیغات یکی از روش‌های دیده شدن و جذب مشتری به حساب می‌آید. اما با گذر زمان و پیشرفت ابزارهای تبلیغاتی، این صنعت دست خوش تغییرات زیادی شده است. با همه این پیشرفت‌ها، باز هم کسب و کارهایی پیدا می‌شوند که کمتر کسی استراتژی درست برای تبلیغات آن‌ها ارائه می‌دهد. حمل و نقل برون شهری نیز یکی از مشاغلی است که تکنیک‌های انگشت شماری از تبلیغات برای آن‌ها تعریف شده است. در این مقاله قصد داریم روش‌های تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری را برای شما شرح دهیم.

تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

کندو - تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

افزایش مشتری و فروش هر کسب و کاری، به نحوه بازاریابی و تبلیغات آن وابسته است. کسب و کارها نیز برای دیده و شناخته شدن در این بازار رقابتی، بایستی از ابزارها و روش‌های صحیح و کارآمد بازاریاب استفاده کنند. متاسفانه با این که خیلی وقت است که تبلیغات به فضای آنلاین کشیده شده‌اند اما باز هم برخی از کسب و کارها هنوز استراتژی‌های بازاریابی خود را به روز نکرده‌اند و یا تصور می‌کنند که استفاده از روش‌های تبلیغاتی جدید، برای آن‌ها کارساز نخواهد بود. صنعت حمل و نقل برون شهری نیز یکی از کسب و کارهایی است که هنوز هم از روش‌های بازاریابی سنتی استفاده می‌کند ولی وقت آن رسیده است که از شیوه‌های نوین بازاریابی برای توسعه خود بهره ببرد. در ادامه قصد داریم روش‌های مناسب تبلیغات در فضای آنلاین و آفلاین را به صاحبان شرکت‌های حمل و نقل برون شهری آموزش دهیم.

انواع تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

تبلیغات در دنیای بازاریابی به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم شده‌اند و هر کسب و کاری بایستی از هر دو روش برای معرفی خدمت یا محصول خود و جذب مشتری استفاده کند. برخی از کسب و کارها ممکن است تا به حال از تبلیغات استفاده نکرده باشند، زیرا کارفرمایان عقیده دارند که مشتری، مشتری می‌آورد. اما قطعا هر کسب و کاری برای پیشرفت و دیده شدن در بین رقبا، باید از ابزارهای مختلفی استفاده کند. اگر صاحب یک شرکت حمل و نقل مسافران برون شهری هستید، می‌توانید از روش‌های تبلیغاتی زیر برای توسعه شرکت خود استفاده کنید:

1- تبلیغات بیلبوردی

یکی از روش‌های تبلیغاتی قدیمی ولی کارآمد برای اغلب مشاغل، استفاده از بنرهای تبلیغاتی شهری است. البته که استفاده از تبلیغات بیلبوردی به خودی خود کارساز نخواهند بود و بایستی از چندین روش تبلیغاتی به صورت همزمان استفاده کرد، اما به کار  بردن این روش در کنار روش‌هایی مانند بازاریابی پیامکی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مشتریان جدید زیادی به سمت شما جذب خواهند کرد.

شاید فکر کنید که تبلیغات بیلبوردی گزینه مناسبی برای یک شرکت حمل و نقل نیستند. اما این بیلبوردها اگر در مکان‌های مناسبی قرار بگیرند تاثیر چند برابری خواهند داشت. ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها و خروجی‌های شهر مکان‌های پرتردد و مناسبی برای نصب بنرهای تبلیغاتی شرکت‌های حمل و نقل به حساب می‌آیند.

2- اس ام اس مارکتینگ

مطمئنا همه شما با پیامک‌های تبلیغاتی آشنا هستید. همانطور که می‌دانید امروزه همه افراد به گوشی تلفن همراه دسترسی دارند و هر زمانی که پیامک دریافت کنند، بلافاصله آن را چک می‌کنند. تبلیغات پیامکی یکی از روش‌های کم هزینه در راستای برندینگ شرکت‌های نوپا و قدیمی است. تبلیغات اس ام اسی با توجه به اینکه می‌توانید جامعه هدف خود را انتخاب کنید، روش موثری به حساب می‌آید.

پنل پیامکی کندو این امکان را به صاحبان کسب و کار می‌دهد تا مخاطبان هدف خود را از طریق فاکتورهایی مانند جنسیت، سن، شغل و محل زندگی، غربال کرده و تبلیغات خود را به افرادی که مشخصات مدنظر را دارند، ارسال کنند. همچنین در صورتی که از پنل پیامکی برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید، می‌توانید با ارسال پیامک انبوه به مشتریان قدیمی خود، حضور خود را به آن‌ها یادآوری کرده و آن‌ها را به مشتری وفادار تبدیل کنید.

کندو - انواع تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

انواع تبلیغات برای حمل و نقل مسافران برون شهری

3- استفاده از وبسایت و اپلیکیشن

تکنولوژی با سرعت زیادی در حال رشد است و کسب و کارها نیز باید به همراه آن حرکت کنند تا در بازار رقابتی پیروز شوند. امروزه داشتن وبسایت و اپلیکیشن به بیشتر شناخته شدن کسب و کارها کمک کرده و باعث می‌شود تا در سطح کشور تصویر برند معتبری کسب کنند. اما تنها ساختن یک وبسایت و بلااستفاده ماندن آن به کسب و کار کمکی نمی‌کند و اگر برنامه بلند مدت برندینگ برای شرکت حمل و نقل خود ندارید باید دور این روش را خط بکشید.

4- ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی در زمان‌های گذشته تنها به  منظور پخش شدن در آگهی‌های تلویزیونی ساخته می‌شدند. امروز نیز همانند گذشته، تلویزیون به عنوان یک بستر خوب برای تبلیغات تیزری به حساب می‌آید ولی می‌توان از تیزرها در صفحات شبکه‌های اجتماعی و همچنین بنرهای ویدیویی سطح شهر نیز استفاده کرد.

5- تبلیغات بر روی وسایل حمل و نقل

تبلیغات بر روی وسایل حمل و نقل یک روش کارآمد تبلیغاتی برای شرکت‌های حمل و نقل است. ممکن است در نگاه اول، این شیوه تبلیغاتی یک روش پر هزینه به نظر برسد، اما در صورتی که از طراحی‌های خلاقانه برای این نوع تبلیغات استفاده کنید، در مدت زمان خیلی کمتری، چندین برابر هزینه سرمایه‌گذاری شده به شما باز خواهد گشت.

نتیجه‌گیری:

به انتهای مقاله روش تبلیغاتی حمل و نقل مسافران بین شهری رسیدیم. امیدواریم راهکارهای ارائه شده در مقاله به کارفرمایان شرکت‌های حمل و نقل کمک کند تا کسب و کار خود را توسعه دهند. همانطور که در مقاله اشاره شد، بهترین و کم هزینه‌ترین روش تبلیغات برای این شرکت‌ها، بازاریابی پیامکی است که درصد بازگشت هزینه بالایی دارد و از هدر رفت هزینه تبلیغاتی شرکت نیز جلوگیری می‌کند. پنل پیامکی کندو به کسب و کارها کمک می‌کند تا در مدت زمان کم، در بازار رقابتی پیشرفت کرده و در راستای برندینگ حرکت کنند. به نظر شما چه روش‌های دیگری برای تبلیغات شرکت حمل و نقل می‌توانند موثر واقع شوند؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌ها برای ما بنویسید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی