تبلیغات برای هر شغلی لازم است، فرقی هم نمی‌کند که کسب‌وکار شما چقدر بزرگ و شناخته شده و معروف است، یا نوپا و خانگی است. طبق اطلاعات به دست آمده بیشتر کمپانی‌های بزرگ جهان هر سال میزان بودجه‌ای را که برای تبلیغات محصولات و خدمات خود تعیین می‌کنند را افزایش می‌دهند، چراکه اعتقاد دارند هرچه میزان تبلیغات بیشتر باشد، فروش و جذب مشتری بیشتری را نیز به همراه دارد. یکی از مشاغلی که بازاریابی پیامکی در فروش و جذب مشتریان نقش زیادی داشته است فروشگاه‌های رینگ و لاستیک اتومبیل است که در این مقاله قصد داریم به مزایای استفاده از پنل ارسال پیامک انبوه و همچنین پیامک مارکتینگ برای شغل بپردازیم.

با تبدیل شدن گوشی‌های هوشمند به همراه‌های همیشگی مشترکان، بازاریابی پیامکی نیز با استقبال بسیار زیادی مواجه شد، می‌توان گفت تقریبا هر پیامک ارسالی، در سه دقیقه ابتدایی باز و خوانده می‌شود، پس می‌تواند نرخ کلیک زیادی را هم به همراه داشته باشد. اما بازاریابی پیامکی دارای مزایای ویژه‌تری است که در ادامه به معرفی آنان و همچنین میزان تاثیرگذاری آن برای مشاغلی چون فروشگاه رینگ و لاستیک اتومبیل خواهیم پرداخت.

ارسال سریع و مطمئن

از مهمترین مزایای بازاریابی پیامکی، ارسال انبوه به صورت سریع و مطمئن است. از این صاحبان فروشگاه‌های رینگ و لاستیک اتومبیل هنگامی که قصد فروش ویژه محصولات خود را دارند می‌توانند با خیالی آسوده از اینکه پیامک‌های به درست مشتریان خود می‌رسد، اقدام به ارسال پیامک انبوه کنند. از طرفی دیگر اگر مشترکین برای چند ساعت در دسترس نباشند، به محض ورود به منطقه پوشش دهی آنتن پیامک تبیلغاتی را دریافت می‌کنند.

تبلیغات مقرون‌به صرفه

درست است که خیلی از کمپانی‌های بزرگ اعتقاد دارند که هرچه میزان تبلیغات بیشتر باشد، فروش بیشتر به همراه دارد؛ اما بازاریابی پیامک روشی بسیار مقرون‌به‌صرفه است که با استفاده از امکانات پنل ارسال اس ام اس می‌تواند به راحتی برای مخاطبان هدف خود پیامک ارسال کند و نرخ بازگشت سرمایه مطلوبی را تجربه کنند. نکته دیگری که این روش از بازاریابی را بسیار به صرفه‌تر از سایر روش‌ها می‌کند، این است که برای استفاده از پنل و ارسال پیامک‌ها نیازی به استخدام افراد متخصص نیست. همچنین امکان دسترسی به پنل با هر دستگاهی مثل، رایانه، تبلت و گوشی تلفن همراه امکان پذیر بوده و نیاز و نصب و خرید نرم‌افزار یا سخت‌افزار خاصی نیست. و البته برخی از پنل‌های ارسال اس ام اس هم وجود دارند که قرارداد آن‌ها برپایه‌ی دلیور بیس بودن پیامک است، یعنی پیامک‌هایی که به هر دلیلی دلیور نمی‌شوند، مبلغ آن به پنل برگردانده می‌شود.

ارسال به مخاطبان هدف

شاید یکی از دلایلی که خیلی از مشاغل ترجیح می‌دهند برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی خود از سامانه‌ها و پنل‌ها استفاده کنند، قابلیت دسترسی به مخاطبان هدف است. پنل ارسال اس ام اس این امکان را به کاربان می‌دهد که به مخاطبان دسته‌بندی شده، (سن، جنسیت، شغل، منطقه و …) دسترسی داشته باشند. از این رو فروشنگان رینگ و لاستیک خودرو می‌توانند به راحتی برای مخاطبان هدف خود مثل، رانندگان خودروهای حمل نقل‌های شهری و آژانس‌ها پیامک‌هایی با تخفیفات ویژه ارسال کنند. همچنین با استفاده از امکان ارسال منطقه‌ای یا همان BTS برای ساکنین افرادی در مناطق خاص پیامک ارسال کنند. از روش منطقه‌ای نیز می‌توانند به عنوان پیامک افتتاح فروشگاه خود استفاده کنند.

کندو - مزایای بازاریابی پیامکی

مزایای بازاریابی پیامکی

تعامل با مشتریان و ارسال اطلاعات ارزشمند

از آنجایی که با استفاده از ارسال پیامک می‌توان تعامل بیشتری با مشتریان ایجاد کرد، در مشاغلی چون فروشندگان رینگ و لاستیک اتومبیل نیز با کمی خلاقیت می‌توانند ارتباط خود را همچنان با مشتریان خود حفظ کنند، به این صورت که در خصوص گارانتی و سایر اطلاعات ارزشمند در خصوص لاستیک، لاستیک‌های یخ‌شکن و… می‌توانند اطلاعات باارزشی را برای مشتریان خود، به شرطی که در تعداد و زمان‌های مناسب ارسال شود، حفظ کنند.

قابلیت گزارش‌گیری پنل

 تنها ارسال پیامک انبوه برای دسته‌ای از مخاطبان نمی‌تواند تضمین کننده نرخ بازگشت سرمایه مطلوب باشد، این ارسال‌ها باید با توجه به محتوا، زمان ارسال و مخاطبان، مورد بررسی قرار گیرد تا برای ارسال‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد. پنل‌های ارسال پیامک قابلیت گزارش‌گیری را به راحتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد و می‌توان با بررسی دقیق آنان از این اطلاعات درکمپین‌های بااریابی بعدی از آنان بهره برد.

پنل اس ام اس 

در واقع پنل اس ام اس نرم‌افزاری است در فضای اینترنت، به مراکز و مشاغل این امکان را می‌دهد تا مشتریان خود را مدیریت کرده و برای آنان پیامک انبوه ارسال کنند. هر پنل اس ام اس دارای ماژول‌ها و قابلیت‌های فراوانی است که به مشاغل این امکان را می‌دهد آن طوری که می‌خواهند مشتریان خود را دسته‌بندی و مدریت کرده و برای آنان پیامک به صورت انبوه ارسال کنند.

کندو - بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌های رینگ و لاستیک

بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌های رینگ و لاستیک

کلام پایانی

خیلی از مشاغل فکر می‌کنند همین که محصولاتی را می‌فروشند که نیاز مردم است، پس دیگر نیازی به تبلیغات نیست، درست مثل فروشندگان رینگ و لاستیک اتومبیل. اما دنیای پر رقابت کنونی با همه مشاغل کاری کرده است که باید هر روز محصولات و خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند. یکی از این راه‌ها استفاده از پنل‌های ارسال پیامک‌های انبوه در بازاریابی‌های پیامکی است. صاحبین مشاغلی چون فروشگاه‌های رینگ و لاستیک خودرو به راحتی می‌توانند از این روش آسان و مقرون‌به‌صرفه، برای مشتریان سابق خود پیامک ارسال کنند و همچنین می‌توانند با استفاده از گروه‌بندی‌هایی که پنل در اختیارشان قرار می‌دهد اقدام به جذب مشتریان جدید کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی