افزایش مشتری، یعنی فروش بیشتر و فروش بیشتر یعنی کسب سود مطلوب. فرقی نمی‌کند که در چه زمینه‌ای اشتغال داشته و به بیزینس مشغول هستید، بدون شک جذب مشتریان مهمترین دغدغه و هدف اصلی شما است. یکی از محرک‌هایی که منجر به افزایش و جذب مشتریان می‌شود، تبلیغات است. ما در این مقاله برایتان شیوۀ تبلیغ با ارسال پیامک (اس‌ام‌اس مارکتینگ) را بررسی می‌کنیم.

اگر از میزان فروش در کسب‌وکارتان ناراضی هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله برایتان دربارۀ راهکار افزایش مشتری با پیامک می‌گوییم. این راهکارها عبارت‌اند از:

کندو - تاریخچه ارسال پیامک

خلاف جهت جریان آب شنا کنید.

اگر به استراتژی بیزینس‌های موفق نگاه کنید، متوجه می‌شوید که آن‌ها به شدت از همرنگ جماعت شدن، بیزار اند. آن‌ها از مسیرهای هموار دیگران گام برنداشته و برای خود از دل سخت‌ترین مسیرها راه هموار می‌سازند. در زمینه افزایش مشتری با پیامک، مشابۀ رقبا خود رفتار نمی‌کنند.

به عنوان مثال در روزهای پایانی سال و شروع سال جدید، اکثر مراکز فروشگاهی شروع به ارسال پیامک تبلیغاتی و دعوت از مشتریان برای خرید می‌کنند. این قبیل از کسب‌وکارهای موفق خود را اسیر کلیشه‌های تکراری رقبا نکرده و همیشه حرف جدیدی دارند. شما برای اینکه در جریان تبلیغات sms  مارکتینگ، خلاف جهت رقبایتان شنا کنید، چه راهکاری دارید؟ به روی چه موضوعی تمرکز می‌کنید؟

کندو- جذب مشتریان با ارسال پیامک

جذب مشتریان با ارسال پیامک

وقت مشتریان خود را ارزان نخرید.

همۀ ما به اهمیت جمله «وقت طلا است» آگاهیم، اما شما این سرمایه ارزشمند مشتریان خود را به چه قیمتی می‌خرید؟ مسلماً اگر مشتریان متوجه این مسئله باشند که به چه میزان بر وقت و زمان آن‌ها ارج گذاشته‌اید، جذب استراتژی تبلیغ شما می‌شوند.

بنابراین توصیه می‌کنیم که در نگارش پیامک تبلیغاتی هوشمندانه و با شفافیت کامل عمل کنید. حتماً بارها با مطالبی مواجه شده‌اید که با هر ترفند و کلکی قصد جذب مشتریان را داشته و به واسطه موضوعات دیگر، وقت مشتریان را می‌گیرند، بهتر است که از این تکنیک‌ها استفاده نکنید.

عضوی از خانواده مشتریان باشید.

یکی از بهترین راهکار افزایش مشتری با پیامک این است که در تیم مشتریان باشید نه فروشندگان. در نتیجه بهتر است که خود را از مشتریان خدا نکرده و در یک تیم باشید. به این منظور توصیه می‌کنیم که برای نگارش پیامک تبلیغاتی به زبان و لحن پیامک دقت داشته و فاصله‌ای میان مشتری و فروشنده ایجاد نکنید.

اصلاح رفتارها براساس نیاز مشتریان گام طلایی بازاریابی پیامکی

شناخت نیاز مشتریان به شما کمک می‌کند که رفتاری مناسب در راستای افزایش مشتری با ارسال پیامک داشته باشید. تصور کنید که فروشنده لوازم برقی هستید. در فصل تابستان ارسال چه محتوا و پیامکی منجر به افزایش فروش شما می‌شود؟

قاعدتاً افراد در روستای گرم تابستان نیاز به کولر و لوازم سرمایشی را بیشتر احساس می‌کنند. توصیه ما برای کسب‌وکارها این است که سنجیده عمل کرده و درست روی نیاز مشتریان متمرکز شوند.

همین الان چک لیستی از نیاز مشتریان خود و عوامل موثر بر آن‌ها تهیه کرده و سپس با در نظر داشتن این موارد گام‌های موثر در راستای راهکار طلایی افزایش مشتری با پیامک بردارید.

موقعیت‌های مناسب را بشناسید!

متاسفانه «فرصت‌طلبی» در اکثر مواقع به صورت منفی تلقی می‌شود. باید بگوییم که سنجیدن فرصت‌ها در زمینه راهکار افزایش مشتری با پیامک کاملاً منطقی و معقولانه است. فرصت مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشترین، مشارک در مناسبت‌ها و رویدادهای خاص است.

اعیاد مختلف، جشن‌های مذهبی و سنتی، پایان فصول و … زمان‌های مناسبی برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی هستند. کافی است در این ایام برای افزایش مشتری با پیامک قدمی برداشته و شاهد نتایج معجزه‌آسایی باشید.

کندو- ارسال هوشمندانه پیامک تبلیغاتی

ارسال هوشمندانه پیامک تبلیغاتی

مشتریان خود را درگیر کنید.

لطفاٌ برداشت اشتباه نداشته و با مشتریان درگیر نشوید، اما مشتریان را درگیر کنید. درگیر کردن مشتریان یعنی از راهکارهایی استفاده کنید که مشتریان با شما تعامل داشته باشند. این راهکارها عبارت‌اند از:

  • یک پیشنهاد فوق‌العاده، برگزاری مسابقه پیامکی!

کمتر کسی است که تمایل به مشارکت در مسابقات پیامکی نداشته باشد. این یعنی راهکار مناسبی برای افزایش مشتری با پیامک به واسطه برگزاری مسابقه پیامکی انتخاب کرده‌اید. بدون شک مشتریان از این طریق به پیامک‌های تبلیغاتی شما واکنش نشان می‌دهند.

  • رابطه دوسویی داشته باشید؟

رابطه دوسویی یعنی فقط مشتریان شنونده نباشند. گاهی نیز شما به نظرات و انتقادات مشتریان دقت داشته باشید. برای این راهکار لازم و ضروری است که پنل پیامک انبوه با شماره اختصاصی خریداری کنید که قابلیت دریافت پیامک از طرف مشتریان را داشته باشد.

  • کد تخفیف محرک مشتریان در پیامک تبلیغاتی

این روزها همه افراد از طرح‌های تخفیف استقبال می‌کنند. برای افزایش تعامل با مشتریان و راهکار افزایش مشتری با پیامک، بهتر است که هر از چند گاهی طرح‌های تخفیف و کد تخفیف به مشتریان خود ارائه بدهید.

  • قدرت نظرسنجی پیامکی را دست‌کم نگیرید.

نظرسنجی پیامکی یعنی مشتریان اولین و مهم‌ترین اولویت شما در کسب‌وکارتان است و تحت هر شرایطی به نظرات آن‌ها توجه دارید. بنابراین بهتر است که پس از هر خرید از وب‌سایت فروشگاهی خود برای مشتریان پیامک نظرسنجی ارسال کنید.

 جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مطلب به شرح مفصل برایتان گفتیم که راهکار افزایش مشتری با پیامک چیست؟ شما عزیزان با رعایت این قبیل از نکات و موارد گفته شده می‌توانید درصد مشتریان خود را افزایش داده و سود مطلوبی کسب کنید. اگر شما نیز راهمار خاصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی برای مشتریان دارید حتماً در ادامه برایمان بگویید تا سایر افراد نیز از تجربیات مثبت و حتی منفی شما استفاده کنند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی