کاربران از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان تحت وب، بسیار استقبال کرده‌اند و به همین دلیل سرویس گوگل مسیج وب این امکان را در اختیار کاربران اندروید گذاشته است که از طریق نسخه وب بتوانند به صندوق پستی پیام‌های خود دسترسی داشته باشند. چنین قابلیتی نیز با استقبال بسیار زیادی از طرف کاربران مواجه شده است. از این طریق کاربران می‌توانند علاوه‌بر خواندن پیام‌های به آن‌ها نیز پاسخ دهند و همچنین می‌توانند پیام‌های صوتی را ارسال و دریافت کنند.

 سرویس گوگل مسیج وب و فعال‌سازی آن

سرویس گوگل مسیج وب به کاربران با سیستم عامل اندروید امکان دسترسی از طریق وب به صندوق پستی را با تمامی امکانات گوشی می‌دهد. فعال‌سازی آن مثل سایر پیام‌رسان‌ها است، ابتدا گوشی و رایانه باید هر دو به اینترنت متصل باشند. سپس در گوشی اندروید با آخرین نسخه آپدیت در قسمت اینباکس گوشی، روی دکمه‌ی سه نقطه کلیک کرده و گزینه Messages for web را انتخاب کنید، هم‌زمان در رایانه به صفحه Messages for web رفته و با اسکن QR کد صندوق پستی گوشی خود را به رایانه کنید. این امر باعث می‌شود به اینباکس گوشی خود از طریق وب متصل باشید. همچنین برای خاموش کردن اعلانات روی رایانه می‌توانید به صفحه Messages for web رفته، سپس گزینه‌ی سه نقطه را انتخاب و بعد روی Notifications بزنید. برای غیرفعال کردن آن، روی Show persistent notification کلیک کنید.

کندو - سرویس گوگل مسیج وب

کاربرد مسیج وب

مزایا و قابلیت‌های مسیج وب

مهم‌ترین قابلیت سرویس مسیج وب ارسال و دریافت پیامک تحت وب است، که به کاربران این امکان را می‌دهد به طور هم‌زمان که در حال استفاده از رایانه خود هستند، بدون نیاز به دسترسی تلفن‌ همراه خود، می‌توانند به اینباکس آن دسترسی داشته باشند. همچنین اگر در استفاده از سرویس گوگل مسیج وب اگر حساب گوگل غیرفعال شود، اطلاعات شخصی‌ هم از نسخه وب حذف و از دست می‌رود. این اطلاعات شامل پیام‌ها، پیام‌های صوتی و تاریخچه پیام‌ها می‌شود. در صورتی که گوشی تلفن همراه خاموش یا از محدوده آنتن دهی خارج شود، امکان ارسال و دریافت پیام را روی رایانه و در واقع تحت وب از دست می‌دهید. در استفاده از سرویس مسیج وب گوگل امکان و دریافت پیام‌های صوتی وجود دارد، سرعت ارسال و دریافت پیام‌ها همانند استفاده از گوشی تلفن همراه است و نکته مهم آن‌که در نسخه وب، چت فیچرزها فعال نمی‌شوند.

کندو - سرویس گوگل مسیج وب

سرویس مسیج وب

کلام پایانی

در سال‌های نه چندان دور تنها برای ارسال و دریافت یک فایل متنی ساده یا چند عدد عکس، از CDها یا فلش مموری‌ها استفاده می‌شد، اما برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جدید امکانات فراوانی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، درست مثل پیام‌رسان‌های جدید که این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده‌اند که در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانند انواع فایل‌های متنی، صوتی، تصویری و… را ارسال و دریافت کنند، در نسخه‌ها و امکانات این پیام‌رسان‌ها مثل سرویس گوگل مسیج وب، تمامی این امکانات بر روی کامپیوتر و تحت وب هم فراهم شده است تا کاربران بتوانند به راحتی به صندوق پیام‌های خود در گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید دسترسی داشته باشند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی