پیامک سفید از جمله نرم افزارهای تحت وب است که  به وسیله آن میتوان به مخاطبین با استفاده از کامپیوتر یا موبایل پیامک ارسال کرد. پیامک سفید یکی از راه‌های ارتباطی با مخاطبان است. این نرم افزار مشکلات مربوط به ارسال اس‌ام‌اس تبلیغاتی را برطرف می کند و در نتیجه شما به‌راحتی می توانید کسب و کار و تجارت خود را مورد معرفی قرار دهید. پس اگر قصد معرفی تجارت خود را دارید با ما همراه شوید تا اطلاعات کاملی را در این مورد به دست آورید.

 پیامک سفید چیست؟

یکی دیگر از اسامی پیامک سفید، پیامک خدماتی است. این پیامک‌ها برای اطلاع رسانی به مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این سامانه و نرم افزار به شما کمک می‌کند تا آن دسته از افرادی که دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را برای خود مسدود کرده‌اند به راحتی بتوانند پیامک‌های شما را دریافت کنند.

در واقع می‌توان گفت پیامک سفید یک نرم افزار تحت وب است که به شرکت‌های بزرگ و کوچک امکان ارسال پیامک مورد نیاز را میدهد و این امکان برای آن دسته از افراد که فعالیت تبلیغاتی در حوزه ارسال پیامک دارند، کمک بسیار بزرگی می‌کند.

کندو - پیامک سفید

پیامک سفید

پیامک سفید چگونه کار میکند؟

نحوه کار کردن پیامک سفید به این صورت است که ابتدا باید دفترچه تلفنی از شماره های کاربران را در پنل خود تهیه کنید. در مرحله بعد گزینه پیامک سفید را در میان امکانات موجود در پنل انتخاب نمایید. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا کاربرانی که شماره تلفن خود را در لیست سیاه مخابرات به ثبت رسانده‌اند هم بتوانند پیامک‌های ارسالی از طرف شما را دریافت کنند.

نرم افزار پیامک سفید، کاربرانی که شماره خود را در لیست سیاه مخابرات ثبت کرده‌اند را شناسایی می‌کند و با ارسال یک پیامک از رضایت آن‌ها اطلاعات کسب می کند. بعد از به دست آوردن رضایت کاربران شماره آنها را در گروه افرادی که لازم است به کمک پیامک به آنها اطلاع رسانی شود قرار می‌دهد.

مزایای استفاده از پیامک سفید

 • مدیریت و ساماندهی ارتباط با مشتریان

در این سیستم می‌توان پنل پیامکی مخاطبان و مشتریان خود را دسته‌بندی کنید و ارتباط موثر دوطرفه با آنها برقرار نمایید.

 • افزایش میزان عملکرد و بهره‌وری

بهره‌مندی از سیستم پیامک سفید برای صاحبان کسب و کار و نام‌های تجاری کمک می‌کند تا در حوزه فروش و جذب مخاطب عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین استفاده از این سیستم برای سایر شرکت‌ها در جهت افزایش عملکرد و بهره وری تاثیر مثبتی دارد.

 • ارتباط با گروه هدف بزرگ‌تر

همانطور که در قسمت بالا هم به آن اشاره کردیم بسیاری از مخاطبان به خاطر نارضایتی از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی با مراجعه به شرکت مخابرات شماره خود را در لیست سیاه قرار داده‌اند تا شماره تلفن آنها پیامک‌های تبلیغاتی را دریافت نکند. در این صورت شما با استفاده از سیستم ارسال پیامک سفید بعد از کسب رضایت از مخاطب خود قادر خواهید بود، در پیام‌های اطلاع رسانی او را هم سهیم کنید. بنابراین استفاده از پیامک سفید کمک می‌کند تا مخاطبان شما را گروه بزرگتری تشکیل دهد.

 • اطلاع رسانی و آگاهی

برخی از شرکت‌های کوچک تا متوسط هستند که از روش ارسال پیامک برای تبلیغات و اطلاع رسانی خود استفاده می‌کنند. در این صورت پیامک سفید به آنها کمک می‌کند تا به جامعه‌ی بزرگتری به عنوان مخاطب خود دسترسی داشته باشند. هر چقدر میزان جامعه بزرگتر باشد اطلاع رسانی بهتر صورت خواهد گرفت و سود بیشتری نصیب شرکت می‌شود.

 • امکان رسیدن پیام با درصد بالا و بدون تاخیر

استفاده از پیامک سفید این اطمینان را به کاربران خود می‌دهد که پیامک‌های ارسالی با استفاده از این سیستم به تعداد زیادی از مخاطبان ارسال می‌شود. یعنی در حالت کلی پیامک سفید مشکل عدم رسیدن را تا حد زیادی برطرف کرده است.

علاوه بر اینکه پیامک سفید درصد بالایی را در رسیدن پیام به خود اختصاص می‌دهد همچنین زمان بسیار کمی برای ارسال آن تلف می‌شود. به عبارتی هیچ تاخیری در روند ارسال پیامک وجود نخواهد داشت.

 • قانونی و امنیت بالا

ارسال پیامک سفید از نظر اپراتورهای خطوط تلفن همراه در ایران قانونی است. جهت ارسال پیامک سفید کلیه قوانین، حقوق و شرایط حقوقی دارندگان سیم‌کارت‌های ایرانسل و همراه اول رعایت می‌شود.

نحوه عملکرد پیامک سفید و راه‌اندازی آن

کندو - نحوه عملکرد پیامک سفید

نحوه عملکرد پیامک سفید

در ابتدا برای راه اندازی پیامک سفید لازم است شماره تماس مخاطب‌های خود را وارد آن کرده و گروه‌بندی درستی را انجام دهید. بعد از این مرحله یک پیامک از طرف این سرویس جهت اعلام عضویت و به دست آوردن رضایتمندی آنها ارسال می‌شود. مخاطبان لازم است در مدت ۳۰ دقیقه نتیجه پیامک رضایت سنجی را ارسال نمایند. سپس با انتخاب متن پیامک اطلاع لازم را به مخاطبان خود می‌رسانید. شما می‌توانید بدون هیچگونه محدودیت از این سرویس استفاده کنید.

کاربرد پیامک سفید چیست و برای چه افرادی کاربرد دارد؟

 1. پیامک سفید قابل استفاده برای فروشگاه‌های بزرگ و کوچک است که برای معرفی و اطلاع‌رسانی در مورد تخفیف‌ها یا شرایط ویژه فروش استفاده می‌شود. از جمله این فروشگاه‌ها می‌توان به مواردی چون نمایندگی‌های آدیداس، نایک، طلا فروشی‌ها، فروشگاه های کیف و کفش، فروشگاه‌های لباس و پوشاک و …  اشاره کرد.
 2. اماکن مذهبی مانند مساجد، هیئت‌ها، حسینیه‌ها و سایر موسسات فرهنگی برای اطلاع رسانی برنامه‌های ویژه خود در اعیاد و ایام مختلف از پیامک سفید استفاده می‌کنند.
 3. مراکز آموزشی، آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها با استفاده از این خدمات اطلاعات درسی و مفیدی را در اختیار دانش‌آموزان و مراجعه‌کنندگان خود قرار می‌دهند.
 4. پیامک سفید می‌تواند جایگزین مناسبی برای نرم افزارهای گران قیمت ارتباط با مشتری باشد.
 5. علاوه بر موارد گفته شده در مکانهای تفریحی (باشگاه‌های بدنسازی، استخر)، ورزشی، شرکت‌های هواپیمایی، دندانپزشکان، کلینیک‌های پوست و مو هم برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان از سرویس پیامک سفید استفاده می‌شود.
 6. تمامی کاربردهای پیامک سفید به موارد ختم نمی‌شود؛ بلکه هر فرد می‌تواند برای اطلاع‌رسانی به لیست مخاطبان خود از سرویس تحت وب پیامک سفید استفاده کند.
کندو - پیامک سفید

پیامک سفید

 سخن پایانی

پیامک سفید یک سرویس تحت وب برای اطلاع رسانی و آگاهی مخاطبان و مشتریان است. تمامی افراد به راحتی می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. شما می‌توانید به آسانی با استفاده از سرویس پیامک سفید با مخاطبان خود ارتباط برقرار نمایید و در صورتی که مخاطبان شما از ادامه این ارتباط ناراضی باشند، می‌توانند ارتباط خود را قطع کنند. سرویس پیامک سفید امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می دهد که از جمله این امکانات می‌توان به امنیت بالا، سرعت دریافت و … اشاره کرد. برای استفاده از این سرویس نیاز به داشتن فروشگاه یا برند ندارید حتی افراد عادی هم قادر به استفاده از هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
📝 مقالات تخصصی بیش از 1000
📮 هدف آموزش بازاریابی پیامکی
📈 ماموریت رونق کسب و کار
⚙️ آموزش +20 ابزار پیامکی